Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Könyvbeszerzés olvasókörhöz: Elisabeth Plattner:A nevelés mindennapi művészete

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

  • pindi
    válaszolt
    bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    van benne viszont egy rész, ahol azért nagyon kijön, hogy ez a nő a 40-es években volt anya... a csecsemőkutatás akkor ott tartott, hogy ha jóllakott a baba, pelus tiszta, akkor kábé semmi baja sem lehet, tehát tisztára jogtalanul sír... és ilyenkor hagyni kell a kiságyában sírni.
    Öööö... Ha arról van szó, amire gondolok, erről már beszéltünk anno még a Babanet waldorfos topikjában, hogy valójában nem is ezt írja, csak a szövegkörnyezetből kiragadva így hangzik... Na de majd ezt itt kivesézitek pár hét múlva.

    Járóka... Következő olvasókörös műnek ajánlom Soesman Tizenkét érzékét. (Szintén waldorfos alapmű.)

    És akkor majd megnyithatjuk a Miért nem egyeztethető össze a waldorf a CC-vel című topikot.

    Szólj hozzá:


  • KKRISZTI
    válaszolt
    Nekem már egy hónapja megvan, Szőke Henriktől vettem sk

    nagoyn tetszik a könyv, de eddig csak belelapoztam. most majd töviről hegyire kiolvahatom VELETEK!!!

    POntosan hányadikán kezdjük? Február 9-én hétfőn lesz az első fejezet megbeszélése?
    zerintem heti kb. 10 oldal pont jól beleférne, és akkor egy hónap alatt ki tudjuk olvasni. aztán vissza-vissza térhetünk a témákra...vagy ti hosszabb időt szántok rá?

    tulképp én mielőbb ki szeretném olvasni és megoldást találni a dackorszakra néh aén is elveszitem a talajt és türelmetlen, kiabálós vagyok, sokszor sirás a vége... jó lenne TUDNI kezelni a helyzetet.
    Utoljára szerkesztette KKRISZTI; 2009.01.26., 22:02.

    Szólj hozzá:


  • kattix
    válaszolt
    A numero7 ezt válaszolta a megrendelésemre:
    sajnos ez a tétel elfogyott raktárról.
    Előjegyezhető, ami azt jelenti,
    hogy a rendelést a kiadó előjegyzi,
    és amennyiben újra lesz, akkor küldi.
    A szállítási időt nem tudjuk megmondani.
    Kérjük jelezze, ha ilyen körülmények között
    is fenn kívánja tartani a rendelést!
    Valaki tud egy jobb forrást?

    Szólj hozzá:


  • Iris
    válaszolt
    Én is megrendeltem, egy itteni könyvkeresekedés válalta , hogy beszerzi, annyira bosszant, hogy még nem kaptam választ télük, hogy sikerült-e vagy sem

    Szólj hozzá:


  • Batyuklán
    válaszolt
    Sziasztok!
    A pagony.hu-ról is rendelhető a könyv

    Szólj hozzá:


  • kattix
    válaszolt
    Megrendeltem, csatlakozom!

    Szólj hozzá:


  • Sári
    válaszolt
    Sziasztok!

    Szeretnék csatlakozni majd az olvasókörhöz!
    Nekem Döme egyik hozzászólása alapján tetszett meg a könyv és egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem, sőt!
    A Libriben vettem Pécsett... csak úgy mondom, hogy akkor talán más Libriben is lehet kapni.
    Örülök ennek a topiknak! Nem vagyok egy nagy topikkövető, de majd igyekszem!

    Szólj hozzá:


  • Dodi
    válaszolt
    Döme!

    Ma délelőtt megérkezett a könyv, el is kezdtem olvasni, úgyhogy én is csatlakozom!

    Szólj hozzá:


  • Döme
    válaszolt
    bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    van benne viszont egy rész, ahol azért nagyon kijön, hogy ez a nő a 40-es években volt anya... a csecsemőkutatás akkor ott tartott, hogy ha jóllakott a baba, pelus tiszta, akkor kábé semmi baja sem lehet, tehát tisztára jogtalanul sír... és ilyenkor hagyni kell a kiságyában sírni.
    Igen. És a járókáról is ír!
    Viszont ezt leszámítva,szerintem nagyon gyerekközpontúan gondolkodik!
    Illetve abban segít hogy értsük meg a gyereket,és ha értjük hogy mit miért csinál,akkor mi is tudunk rá úgy válaszolni,hogy mindketten nyerjünk!

    Szólj hozzá:


  • bonyolult
    válaszolt
    jó olvasmány volt nekem is. a dackorszak közepén kaptam, és nagyon frusztrált, hogy könnyen elvesztem a türelmem a gyerekkel szemben - éreztem, hogy valamit nem jól csinálok. amikor elolvastam, akkor bevezettem pár változást (mostanra becsúszott pár hiba... tényleg, ezeken változtatni kell!) - és nagyon is csökkent a feszültség itthon.
    kevesebbszer durrant el az agyam, a gyerek kevésbé volt hisztis...


    van benne viszont egy rész, ahol azért nagyon kijön, hogy ez a nő a 40-es években volt anya... a csecsemőkutatás akkor ott tartott, hogy ha jóllakott a baba, pelus tiszta, akkor kábé semmi baja sem lehet, tehát tisztára jogtalanul sír... és ilyenkor hagyni kell a kiságyában sírni.

    nagyon tetszett viszont, hogy az egész tudása abból jött össze, hogy anyakörökben megvitatták gyereknevelési tapasztalataikat a nők. tulajdonképpen mi is ezt csináljuk, itt a mamamin!

    Szólj hozzá:


  • Zági
    válaszolt
    Csatlakozom! Régen, még Rebus 2-3 hónapos volt, amikor elkezdtem olvasni. Már 3 éves lesz, és nagyon alapmű nálunk. Az aktuális "problémák" felmerülésekor mindig elő-előkapom, és nagyon jó, megerősítésnek is.

    Most motiválna, hogy újból elemezgessem, mert van mit! Utólag is érdemes lenne átnézni, hogy amin már "túlvagyunk", hogyan működött.

    Jó olvasást mindenkinek.

    Szólj hozzá:


  • bagirami
    válaszolt
    Szívesen csatlakozom!

    Szólj hozzá:


  • Döme
    válaszolt
    Leximam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csatlakozom! Már olvastam, de mindig lapozgatom, sok megoldást, ötletet találtam benne a középsőmhöz.
    De jó!! Nekem is az tetszik hogy nagyon sok életből vett példa van benne.(és nem csak száraz elmélet)

    Szólj hozzá:


  • Döme
    válaszolt
    Kedvcsinálónak,a hátsó borítón ez áll:
    "A gyermek nem akar enni,ágyba menni,állandóan nyúz minket,hogy televíziózhasson,szemtelen,durcás,hisztis.Már mindent kipróbáltunk.Türelem,engedékenység,szigor,pofon-semmi sem segít.Végiggondoltuk-e,hogy a gyermek nem szavakból,nevelő célzatú példabeszédekből,hanem utánzásból tanul?Tudjuk-e valóban,hogy milyen hatással vagyunk rájuk szavainkkal?
    Korunk gyermekei velünk együtt új jelenségekkel,nehézségekkel szembesülnek.Ezek nap mint nap olyan feladatok elé állítják a gyermeket és a felnőttet,a szülőt és a nevelőket,melyek elegendő tapasztalat híján gondokká nőhetnek.A könyvben számtalan jellegzetes példát találunk,amelyekkel a születő gondokat már csírájukban jóra fordíthatjuk.Részletesen tárgyalja az európai nevelés két gyengéjét:a túlzott engedékenységet és a túlzott szigort,melyet legtöbbször már észre sem veszünk magunkon.Csak kevesen nevelik gyermekeiket valóban fejlődésüknek megfelelően,hisz legtöbbször csak saját nevelési elképzeléseiket akarják megvalósítani.
    Egy lelkes anya és pedagógus negyven év alatt sok-sok anyacsoporttalálkozón érlelte a 24 kiadást megért tapasztalatgyűjtenényt klasszikus művé.A könyv a sok nevelési szemlélet,elmélet,tanácsadó útvesztőjében a gyakorlathoz legjobban elvezető úton igazítja el az olvasót.Így válik az élet egyik legnemesebb feladatának,a gyermeki kiteljesedés támogatásának segítőtársává."

    Szólj hozzá:


  • Leximam
    válaszolt
    Csatlakozom! Már olvastam, de mindig lapozgatom, sok megoldást, ötletet találtam benne a középsőmhöz.

    Szólj hozzá:

Mamami portál footer

Összecsuk

Friss bejegyzések

Összecsuk

Cikk a mamami portálról

Összecsuk

szivárvány
Betöltés...
X