Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Waldorf pedagógia

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nálunk meg.... négy. Magyar mese (tőlem) Timónak, angol mese (apától) Timónak, magyar mese a nagyoknak, angol mese a nagyoknak... Az esti szertartásunk nem 10 perc...
    szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
    Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

    Comment


      Zsuzsanéni arra gondol. hogy a mese nem alkalmas a lenyugtatásra, az lehet a gond? Mondjuk az tuti gond, hogy nem elég fáradt, ennek 2 oka van, 1. pont átmenetben van a szüksége van a nap közbeni pihenésre és a nincs szüksége között 2. tél van, kevesebbet mozog.
      Vera

      Comment


        Vera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szil ez kemény (( Én már azon kiborultam, mikor anyós a gyerekek előtt kezdte részletesen taglalni, hogy Kolozsváron (?) széttépett egy embert egy medve. Gyorsan leállítottuk. Nem tudom, ezek a "felnöttek" mikor felejtették el, milyen gyereknek lenni, de valamikor nagyon... ((
        No,erre válaszoltam azt,hogy sokszor a mesékben rémísztőbb dolgok is vannak/levágta,szétkaszabolta,stb.stb/ s mégis másként élik meg,másként tekintenek rá ,ez látszik is a tekintetükön.Attól függetlenül én sem tudom pozitívan tolerálni,ha valaki ilyen naturális ijesztgetéseket taglal.De talán a gyermek ezt másként éli meg egy bizonyos ídőig!Vagy ideig.A gyermeki félelmek sokkal kézelfoghatóbbak......

        Comment


          Vera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Zsuzsanéni arra gondol. hogy a mese nem alkalmas a lenyugtatásra, az lehet a gond? Mondjuk az tuti gond, hogy nem elég fáradt, ennek 2 oka van, 1. pont átmenetben van a szüksége van a nap közbeni pihenésre és a nincs szüksége között 2. tél van, kevesebbet mozog.
          Igen,maga a mese,pl ha valami túlságosan "mozgalmas" azaz olyan,ami felpezsdíti a gondolatokat/ a folytatás reményében,vagy gondolj Magadra: egy akciófilm után le kell csengeni,hú de bután hangzik,de biztosan érted,mire gondolok/ az ő gondolatviláguk is aktivizálódik,talán túlságosan is,avagy plo. egy huncutságokkal teletüzdelt mese már az 5 évesnél olyan humor bombákat indít be,amit azután nem tud csak úgy egyszerűen abbahagyni.A jó mese mindig megoldódik,és levezeti a feszültséget.Volt alkalmam találkozni egy esten Boldizsár Ildikó meseterapeota,mesekutatóval.Hát tényleg...azóta könyvet is ennek jegyében olvasok este!/meg mesét is napközben a gyermekeknek/
          Az átmeneti időszakon pedig csak annyit.ha arra gondolsz,hogy miként tudsz segíteni neki ebben a nagyon nehéz helyzetben,bizonyosan elsimulnak ezek a gondok.Megérzi a feszültséget,s nem tud mit kezdeni a helyzettel.Csak sok-sok türelmet tudok kívánni!)))

          Comment


            malyvacsiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nálunk meg.... négy. Magyar mese (tőlem) Timónak, angol mese (apától) Timónak, magyar mese a nagyoknak, angol mese a nagyoknak... Az esti szertartásunk nem 10 perc...
            Na jó.Nálunk annó Apa annak idején több műszakban dolgozott,örültem,ha láttam..........

            Comment


              Iris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nálunk három mese van: egy a fiamnak, egy a lányomnak és egy nekem is jár
              A nekem szóló mese az amit könyvben olvasok....ha van rá módom!)))))

              Comment


                Vera, nálam is nagy kérdés volt, hogyan működik ez a "ha nem fekszel le csak 1 mese lesz" típusú nevelés. Pontosan a látszatengedelmesség elkerülése miatt. De szerencsére egyszer vetettem be, és a leányzó azonnal belátta, hogy nekem lehet igazam, és azóta sem próbálkozik. Élek a gyanúval, hogy csak szerencsés vagyok?
                Ági

                Rebeka 2006.03.30.

                Comment


                  zsuzsanéni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  No,erre válaszoltam azt,hogy sokszor a mesékben rémísztőbb dolgok is vannak/levágta,szétkaszabolta,stb.stb/ s mégis másként élik meg,másként tekintenek rá ,ez látszik is a tekintetükön.Attól függetlenül én sem tudom pozitívan tolerálni,ha valaki ilyen naturális ijesztgetéseket taglal.De talán a gyermek ezt másként éli meg egy bizonyos ídőig!Vagy ideig.A gyermeki félelmek sokkal kézelfoghatóbbak......
                  Én abban látom a különbséget a "mesebeli szörnyűségek" és a valóságban megtörtént szörnyűségek taglalása közt, hogy a mese kerek egész. Van eleje, van cselekménye, van vége, ami általában pozitív kimenetelű, így nem hagy feszültséget a gyerekben, míg ha csak azt hallja, hogy Kolozsváron széttépett valakit a medve , a fenntiek mind hiányoznak belőle, a mesélő pedig a saját rémületét, döbbenetét adja át a gyereknek, ami jó táptalaja a szorongásoknak, félelmeknek.

                  Comment


                    Kicsit más:
                    amennyiben sikerül Tomit idén ősszel a szadai oviba beiratni, akkor vajon hogyan oldjuk meg ezt a déli alvás-ügyet?

                    uis autózni kell.És Tomi el fog aludni, mégha itthon lenne, nem biztos h elaludna. Ő is a köztes időszakban van.
                    azt viszont semmiképp sem szeretném hogy minden áldott nap az autóban aludjon 1-2 órát.
                    Arról nem beszélve hogy Danival együtt mennék és akkor neki is valószinű egy v. két alvása pont az autózás idejére esne.....igy nagoyn rosszul jön ki!!!
                    egy ágy azért mégis más, főleg minden nap!!!

                    mi a tippetek?

                    Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                    Comment


                      zsuzsanéni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A nekem szóló mese az amit könyvben olvasok....ha van rá módom!)))))
                      Nekem mostanában a lányom mondja el az esti mesémet

                      Comment


                        Iris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Én abban látom a különbséget a "mesebeli szörnyűségek" és a valóságban megtörtént szörnyűségek taglalása közt, hogy a mese kerek egész. Van eleje, van cselekménye, van vége, ami általában pozitív kimenetelű, így nem hagy feszültséget a gyerekben, míg ha csak azt hallja, hogy Kolozsváron széttépett valakit a medve , a fenntiek mind hiányoznak belőle, a mesélő pedig a saját rémületét, döbbenetét adja át a gyereknek, ami jó táptalaja a szorongásoknak, félelmeknek.
                        Értelek,és egyet is értek vele,mégis néha megdöbbentő,hogy milyen félelmekkel küszködnek anélkül is,hogy bármit tudnánk róla!Ki sem tudják mondani.De talán az ilyen hallott rémtörténeteket mi felnőttek meg tudjuk finomítani számukra,hogy ne rettegés legyen az életük..

                        Comment


                          És Zsuzsanéni: akkor te a Grimm meséket is tökéleseten jónak tartod, Waldorf és úgy ált. A gyerekek szempontjából?
                          Tele vannak véres helyzetekkel amit a három éves nem TUD félreérteni, egyértelmű h felvágják a farkas hasát meg megeszik a kecskegidákat stb...

                          nekem alapból nem tetszenek a Grimmek, de úgy tudom, a W ovikban ilyen meséket mesélnek a óvónők.
                          Számomra a kicsit cél nélküli, de mégis okitó jellegű mesélk jönnek be: fejből szoktam mondani Kisegérről és barátjáról a Pocokról (együtt sétálnak, játszanak, magokat gyűjtekenk, segitenek egymáson és végül minden baj megoldódik, nyugovóra térnek este...stb.)Tomi nagyon szereti ezeket.
                          - hülyeség lenne????

                          Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                          Comment


                            KKRISZTI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kicsit más:
                            amennyiben sikerül Tomit idén ősszel a szadai oviba beiratni, akkor vajon hogyan oldjuk meg ezt a déli alvás-ügyet?

                            uis autózni kell.És Tomi el fog aludni, mégha itthon lenne, nem biztos h elaludna. Ő is a köztes időszakban van.
                            azt viszont semmiképp sem szeretném hogy minden áldott nap az autóban aludjon 1-2 órát.
                            Arról nem beszélve hogy Danival együtt mennék és akkor neki is valószinű egy v. két alvása pont az autózás idejére esne.....igy nagoyn rosszul jön ki!!!
                            egy ágy azért mégis más, főleg minden nap!!!

                            mi a tippetek?
                            Ó!Addig még annyi minden fog változni!

                            Comment


                              KKRISZTI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              És Zsuzsanéni: akkor te a Grimm meséket is tökéleseten jónak tartod, Waldorf és úgy ált. A gyerekek szempontjából?
                              Tele vannak véres helyzetekkel amit a három éves nem TUD félreérteni, egyértelmű h felvágják a farkas hasát meg megeszik a kecskegidákat stb...

                              nekem alapból nem tetszenek a Grimmek, de úgy tudom, a W ovikban ilyen meséket mesélnek a óvónők.
                              Számomra a kicsit cél nélküli, de mégis okitó jellegű mesélk jönnek be: fejből szoktam mondani Kisegérről és barátjáról a Pocokról (együtt sétálnak, játszanak, magokat gyűjtekenk, segitenek egymáson és végül minden baj megoldódik, nyugovóra térnek este...stb.)Tomi nagyon szereti ezeket.
                              - hülyeség lenne????
                              Dehogy!Nagyon jól teszed!Az óviban azért más,mert minden időszaknak meg van a maga mese-motívuma.De ez most nagyon hosszú és bonyolult lenne.A lényeg az:vannak állatosak,vannak sárkányosak,vannak manósak,vannak újjászületősek/pl.Hóleányka/,stb,stb, sőt!Vannak saját életmesék is.Ez egy nagyon hosszú történet.Kis gyermeknek saját életéből vett állatos mese a lehető leges legjobb fejből szőve nap mint nap!

                              Comment


                                tudtommal a Grimm tesók felnőtteknek írták a meséiket, mint Oscar Wilde, vagy Tolstoj.
                                Kinga
                                Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X