Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Könyvajánló kamaszoknak

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Könyvajánló kamaszoknak

    Akció
    Mivel már sokunknak itt a régiek közül kamasz a mamamin felnőtt gyermekéből legalább egy, csináltam a kamasz könyveknek is egy topikot. És azért is, mert Levi fiam írja a suli hírlevelébe a könyvajánlót minden héten, és szeretném megosztani veletek, mert így elsőkézből kaptok infót a könyvekről, nem felnőtt által értékelve. Ma már a sokadikat olvastam itt reggel, ahogy a suli hírlevelét olvasgattam, és rájöttem, hiba lenne ha nem gyűjteném őket össze.

    Az első (ill az utolsó, azaz a mai) egy könyv amit karácsonyra kapott. a könyvajánlót kari előtt az égigérőn láttam, úgy rendeltem meg. összesen 6 könyvet kapott már 4et megevett és még egy kölcsön 600 oldalast is, szóval nincs egyszerű dolgom ha könyvet veszek neki.

    Íme:
    Mészöly Ágnes: A kupolák titka
    Hárs Dóra elégedett az osztály cheerleaderei között kiharcolt helyével. Néhány óra múlva viszont ennek a pozíciónak a megőrzése lesz a legkisebb gondja. A kupolákban lakó, maradéktalanul jóságos lények átváltoztatják Dóra öccsét, és ő kénytelen lesz a különc osztálytársa, a csíkos hajú Panni segítségével megdönteni egy rendkívül kegyetlen és hataloméhes politikus, és fehér hajú empatatársa készülődő uralmát.
    Én egy éjszaka alatt faltam be és nem bántam meg. Új világ, új szabályok, új emberek, új érzelmek, új történet.
    Ajánlom mindenkinek! Tökéletes azoknak, akik nem akarnak szálakat bogozni, lazulós könyv.
    Olvassatok!” - Kiss Levente 9. oszt.

    Jöhetnek az ajánlók!

    marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

    #2
    Tegnapi hírlevélből Levi ajánlója:
    Balogh Ottó: Orrvérzésig kutyaszán!
    „Az első magyar Iditarod induló kalandjai és versenyei Alaszkában”
    Ezek a sorok szinte teljesen leírják Balogh Ottó könyvét. Az Iditarod a világ egyik leghosszabb és legnehezebb szánversenye. Az író (aki földrajztanár, vállalkozó, motivációs előadó és bestseller író) mégis nekivág a felkészülésnek, és a vele járó -50 foknak. A lehető legtöbb akadály kerül az útjába és ő tűri… egy ideig. Ez a könyv cenzúrázatlan és őszinte, ezért nem másolom ide. Nekem legjobban az akaraterő és a kitartás volt hasznomra, de ez a könyv mást is tanít.
    Ajánlom azoknak, akik vonzódnak az extrém sportokhoz és nem fázósak. Olvassatok!”
    marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

    Comment


      #3
      Nagyon jó felvetés!

      10-12 éves lányomnak Zizi naplója jött be. Volt valami varázs cukrászda. Most Harry Potter.

      8-10 éves fiamnak kozos olvasással Könyvvadászok1-2, Millenium expresz1-3, és amit 2x olvastuk Bobbie Peers Luridium tolvaj, és a következő két folytatása. Ez kicsit talán idősebbeknek való, de a fiamnak nagyon tetszett.

      Elkezdtük a Phantera-t, de az nem jött be neki, a harmadik résznél félbe hagytuk.
      Csybe

      Comment


        #4
        Eheti könyvajánló Leventétől (14):

        Végtelen történet
        Képzelj el egy világot, ahol minden a te fantáziádra van bízva, ahol azt csinálsz, amit akarsz. Egy világot, amit az emberek fantáziája táplál. Egy világot, ami a mai monoton világban pusztulásnak indul.
        Bux Barnabás Boldizsár rendkívül szerencsés. Megtalál egy sokak által áhított kincset: egy Végtelen történetet! Az általam olvasott könyvekben minimum egy negatív dolog volt: vége lett. Lehet boncolgatni, kifogásokat kergetni, de az biztos, hogy mindnek elérünk a végére. A gonoszt legyőzik, a jók elnyerik méltó jutalmukat – és ennyi. Viszont mindig maradnak kidolgozatlan karakterek, akik arra várnak, hogy megismerjék őket. Ennek a történetnek nem a betűi, szavai vagy mondatai a végtelenek, hanem a határai!
        Tökéletes nem létezik, ez viszont közel jár hozzá!
        Ajánlom mindenkinek, akinek egy szemernyi fantáziája van (annyi pedig mindenkinek van).
        Olvassatok!”
        marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

        Comment


          #5
          Kés a zajban

          A Chaos walking trilógia 1. kötete
          „Manapság a titkok világunk szerves részét alkotják. Mindenhol ott vannak és mindent befolyásolnak. Patrick Ness ezt észrevette és teljes mértékben kitörölte a világából. Minden teremtlény, amely gondolkodik, Zajt bocsát ki, ami tükrözi a gondolatokat. Amikor az emberek megérkeztek az új bolygóra, elterjedt közöttük egy vírus: a Zajvírus. Ez a kórokozó teszi hallhatóvá a férfiak (és minden más állat) gondolatait, a nőkre viszont halálos. Legalábbis Todd-nak ezt mondták.
          Mit jelent a hirtelen csönd? Mit tervez a Polgármester? Ki az a Viola?
          Eredeti könyv. Megrettentő és érdekes.
          Ajánlom a bátrabbaknak, a kiváncsiaknak és az állatkedvelőknek.
          Olvassatok!”
          marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

          Comment


            #6
            Kikölcsönöztem a Végtelen történetet, de valahogy nem akarja a fiam. De még a filmet sem. Pedig engem hív a könyv, holott anno láttam a filmet.
            Csybe

            Comment


              #7
              Mi most fejeztük be a Végtelen történetet. Az egyik fiamat (8 éves) teljesen beszippantotta, engem is , a másik fiam (11 éves) nem értette a lelkesedésünket. Nem mindenkinek való. A könyv után jött a film, eléggé semmilyennek láttam most, pedig gyerekként nagyon tetszett.

              Comment


                #8
                Mi most néztük meg a filmet, én sosem láttam! de a 10 évesemnek nagyon tetszett! Nekem is.
                marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                Comment

                Mamami portál footer

                Összecsuk

                Friss bejegyzések

                Összecsuk

                Cikk a mamami portálról

                Összecsuk

                szivárvány
                Betöltés...
                X