Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Alvás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Vagy "el se kényezteted" a lavórral és hozzászokik a tusoláshoz. Az enyémek kis koruk óta tusolnak, pedig van kád is. Sokkal gazdaságosabb, gyorsabb + az egyik ekcémás.
    Persze néha fürdenek kádban, de max havi 1x.
    Nálunk már az eleje óta ez van pl hgy az apjával furcsiznek igazából ezt csak az esti rutin miatt hagytuk meg, mert amikor kimaradt akkor hiányolta. De később én is a zuhany szeretném előnyben részesíteni, tudom a kérdés nem nekem szólt, de azért ide írok én is, mintha muszáj lenne 🤪😅

    Comment


      zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

      Nálunk már az eleje óta ez van pl hgy az apjával furcsiznek igazából ezt csak az esti rutin miatt hagytuk meg, mert amikor kimaradt akkor hiányolta. De később én is a zuhany szeretném előnyben részesíteni, tudom a kérdés nem nekem szólt, de azért ide írok én is, mintha muszáj lenne 🤪😅
      Én is sorra írom a "kéretlen jótanácsokat"

      Comment


        zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        Nálunk már az eleje óta ez van pl hgy az apjával furcsiznek igazából ezt csak az esti rutin miatt hagytuk meg, mert amikor kimaradt akkor hiányolta. De később én is a zuhany szeretném előnyben részesíteni, tudom a kérdés nem nekem szólt, de azért ide írok én is, mintha muszáj lenne 🤪😅
        Én is valahogy hozzászólok mindenhez pedig nen muszáj csak jólesik

        Mumin szerintem a tapasztalat iszonyú jól jön... már a zöldlfülűeknek

        Comment


          Képzeljétek, tegnap a a nagy vendegséggel úgy felborult a lány, hogy ma 10ig aludt, és még 2x nap közben, 2 és 1,5 órát. Igaz, most fekszünk, de ő már egy órája is aludt volna, csak elcsesztük a dolgokat, és muszáj volt befejezni. de aludt egy csomót, és reggel 10től fél7ig száraz maradt a pelusa is! Este 8kor felébresztettem, addigra bepisilt, de az már járt neki. Csak, hogy ne mindig a nehezet meséljem csak. most izgulok, ,holnap7úú nem kéne ezt elvárni, új nap, új kihívások!

          ma az apja levagta a nagy szakállát meg a haját, így a baba alig ismerte meg...! Durva volt amíg megszokta... szegeny baba.
          Utoljára szerkesztette florifer; 2023.02.08., 14:51.

          Comment


            florifer az nem semmi drága babóca jól elfáradt életem 🥰 jah ez olyan vicces amikor a babák nem ismerik meg az apjukat, mert pl a nagy haj, vagy szakáll le lesz vágva 😅 de cukiiii​​​​​​
            Huh nálunk most brutál a helyzet, ugye tegnap kapott 2 szurit, egésznap semmi nem volt, de éjjel megint az orrdugulás miatt az ölembe vettem és ráborulva a gyerekre kumkodtam, mikor arra lettem figyelmes, hogy Olika rángatódzik, mármint nem erőteljesen, hanem egyszer egyszer a kezeit lábait ütemesen rángatta. Majd elkezdett vacogni, de aludt letettem mellénk és jól betakartan, még a férjemnek is szóltam, hogy nézze már meg, hogy mit csinál, mert akkor már bennem volt egy rossz érzés. KB fél 4 kor megint az orra miatt fel keltünk, akkor éreztem, hogy forró a tarkója a kis feje, közben már evett. Meg mértük a hőjét 38.3 volt mikor evett és ivott, oda adtam a férjemnek, hogy fogja meg míg a flamborin cseppet kiteszem. Épphogy beadtam, sugárba kihányt mindent. Üvöltött , orrán - száján folyt ki a tápszer, hát én nagyon megijedtem (pedig egészségügyi dolgozó vagyok) rohantam, mint egy állat a fürdőbe hoztam törölközőt szegény csak sírt és nyújtotta a kis kezeit, hogy vegyem át. Persze a férjemmel megint össze kaptunk, mert hogy én vagyok a hülye minek adtam neki a gyógyszert, meg természetesen az orrát se jól pucoltam ki stb stb. Mondtam lehet csinálni, ha jobban tudja... Persze reggelre mindig bánom én is h ideges vagyok, de annyira meg tud bántani azzal, h folyton csak kritizál pedig én mindent igyekszem meg tenni. Hajnali 4 től negyed 6 ig ültem ölembe Olival ő meg szépen kifelé fordulva aludt. Na ennyi nem is ezt akartam elmesélni. A lényeg, hogy most megint kezd lázasodni, de elaludt, ha fel kel arra gondoltam adok neki egy kúpot? Szerintetek? Nem merek szájon át adni neki semmit 🥺 Mumin talán te írtad a párologtatást, ilyenkor egész éjjel megy a párologtató, vagy mondjuk bekapcsolod lefekvés előtt és ha el alszanak lekapcsolod? Mert én tegnap lekapcsoltam pár óra után, de lehet rosszul tettem... 🙄🙈 amúgy tegnap ismét megszivatott a babakocsi, szerencsétlenkedtem vele megint, florifernek már meséltem, hogy jó kis műsort adtam az arra járókelő embereknek 🤷🏼‍♀️🤪🙉
            Utoljára szerkesztette zsuzsanna baller; 2023.02.08., 09:34.

            Comment


              sorTE=zsuzsanna baller;n5297046]florifer az nem semmi drága babóca jól elfáradt életem 🥰 jah ez olyan vicces amikor a babák nem ismerik meg az apjukat, mert pl a nagy haj, vagy szakáll le lesz vágva 😅 de cukiiii​​​​​​
              Huh nálunk most brutál a helyzet, ugye tegnap kapott 2 szurit, egésznap semmi nem volt, de éjjel megint az orrdugulás miatt az ölembe vettem és ráborulva a gyerekre kumkodtam, mikor arra lettem figyelmes, hogy Olika rángatódzik, mármint nem erőteljesen, hanem egyszer egyszer a kezeit lábait ütemesen rángatta. Majd elkezdett vacogni, de aludt letettem mellénk és jól betakartan, még a férjemnek is szóltam, hogy nézze már meg, hogy mit csinál, mert akkor már bennem volt egy rossz érzés. KB fél 4 kor megint az orra miatt fel keltünk, akkor éreztem, hogy forró a tarkója a kis feje, közben már evett. Meg mértük a hőjét 38.3 volt mikor evett és ivott, oda adtam a férjemnek, hogy fogja meg míg a flamborin cseppet kiteszem. Épphogy beadtam, sugárba kihányt mindent. Üvöltött , orrán - száján folyt ki a tápszer, hát én nagyon megijedtem (pedig egészségügyi dolgozó vagyok) rohantam, mint egy állat a fürdőbe hoztam törölközőt szegény csak sírt és nyújtotta a kis kezeit, hogy vegyem át. Persze a férjemmel megint össze kaptunk, mert hogy én vagyok a hülye minek adtam neki a gyógyszert, meg természetesen az orrát se jól pucoltam ki stb stb. Mondtam lehet csinálni, ha jobban tudja... Persze reggelre mindig bánom én is h ideges vagyok, de annyira meg tud bántani azzal, h folyton csak kritizál pedig én mindent igyekszem meg tenni. Hajnali 4 től negyed 6 ig ültem ölembe Olival ő meg szépen kifelé fordulva aludt. Na ennyi nem is ezt akartam elmesélni. A lényeg, hogy most megint kezd lázasodni, de elaludt, ha fel kel arra gondoltam adok neki egy kúpot? Szerintetek? Nem merek szájon át adni neki semmit 🥺 Mumin talán te írtad a párologtatást, ilyenkor egész éjjel megy a párologtató, vagy mondjuk bekapcsolod lefekvés előtt és ha el alszanak lekapcsolod? Mert én tegnap lekapcsoltam pár óra után, de lehet rosszul tettem... 🙄🙈 amúgy tegnap ismét megszivatott a babakocsi, szerencsétlenkedtem vele megint, florifernek már meséltem, hogy jó kis műsort adtam az arra járókelő embereknek 🤷🏼‍♀️🤪🙉[/QUOTE]

              Adj neki kùpot. De oltás után teljesen ok, hogy lázas.
              Ha nincs rosszul, ne adj neki semmit. Hagyd az immunrendszerét fejlődni.

              Nekünk maszkos inhalálónk van, nem a szobában fùjva. Napi 3x 10 perc közben mesekönyv vagy nagyobbaknak tv.
              De ez akkor, ha köhög vagy tényleg taknyos.

              Tudom. Nehéz nem stresszelni. Nagyon nehéz.

              Comment


                Nem tudsz egy jobb babakocsit venni? Használtan? Nem drágán?
                Egyet, amit szembe is tudsz fordítani?

                Comment


                  Nekünk a doktornéni kúpot szokottt javasolni megelőzésképp, de én nem szoktam beadni. Eddig nem lett lázas semmitől, ha nagyon menne fel a hője, vagy ilyesmi akkor beadnám, de hasraütésszerűen nem. Ilyen gyógyszertári kikevert kúpunk volt.

                  egy egyszerű esernyőkocsi? Most már nagy a fiad, sokszor elég csak rövid távokon eltologatni, nem? Utána úgyis magától jön-megy, ha megérkeztetek.

                  Comment


                    Én is mindig kúpot adok, ha lázasak. Nurophen az alap, s van itthon gyógyszertári is arra az esetre, ha váltogatni kellene. Ha hánynak, akkor a nagyobbak is kúpot kapnak. Én bexsero után szoktam csak alapból kúpot adni éjjelre, amúgy nem, csak ha van valami. Nálunk épp világvége hangulat van, taknyos az összes fiú, nem bírnak aludni,ettől nyűgöswk, babának semmi nem jó, autóban alszik egy fél órát, de különben se a kendő, se a hinta, de a babakocsi... Max ha sétálgatok vele felalá egész nap. A két középső meg öli egymást, rémes, s én is már 3. éjjel nem alszom csak így-úgy pár órát. A férjem is kiakadt reggel, hogy senki nem készülődik, nem csinálják, amir kérünk. Már tegnap este is szenvedett, hogy milyen fáradt. Na ja, egyszer én is úgy lennék fáradt meg gyenge....
                    Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                    Luca, B (2015) & F (2017)

                    Comment


                      Nekünk van maszkos páragépünk is (az tényleg nagyon jó, habár izgőmozgó, erősakaratú gyerekekkel nem könnyű), meg párásító is van a szobában, mert itt iszonyat száraz a levegő. Szokatlan is, mert Oxfordban meg brutál párás volt, ott páraelszívónk volt, ami napi 4-8l vizet simán kiszedett a levegőből. Itt alapból úgy állítom be a párásítót, hogy 6 óra után kapcsoljon le, ha betegek, akkor egész éjjel megy valami légzéskönnyítő illóolajjal.
                      Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                      Luca, B (2015) & F (2017)

                      Comment


                        Végülis adtam neki egy kúpot, de aztán nagyon nem tetszett neki sírt mint amikor kakilnia kell szegény nyomott össze vissza, aztán kB 15 perc után be is kakilt, de a kúpot nam láttam kijönni 🤷🏼‍♀️fel is hívtam a doktornőt, mondta, hogy 72 órán belül meg lehet láz, ha nagyon fel megy adják lázcsillapítót és hívjam vissza holnap 🙏 remlem jobban lesz ez a kis Manó ma is nagyon el volt. Aggódom érte nagyon ❤️😪
                        Amúgy 38.5 volt a hője mikor adtam neki bármit is én sem szeretném már feleslegesen gyógyszerelni.
                        Babakocsi: Ha valakinek, akkor nekem kész babakocsi hadosztályom van minden IS van... van egy olyan ami ABC design, ami ugye a baba hordozó a Mózes kosár és a sport részt tartalmazza ezt szeretem a legjobban, mert ebben tudom magam felé fordítani, de ezt nehéz betenni a kocsiba, mert nagy és teljesen szét kell szedni, hogy beférjen. Sajnos ebben sokáig nem szeretett lenni, csak akkor már amikor ülni tudott. Közben vettem egy sport babakocsit amit könnyebb betenni a kocsiba, de néha beszívat azzal, hogy 3 gombot nyomják egyszerre 🤷🏼‍♀️nem vagyok én Shiva, hogy ennyit nyomkodjak, úgyhogy folyton vacakolok ezzel is és persze van az esernyős is, de abban nagyon nem szeret lenni sajnos 😖
                        ​​​​​​​Párásító: Ohh de kár, hogy nem voltam felkészült és nem kérdeztem előbb, most kaptunk egy ultrahangos párologtatót, mert ezt kértük szülinapra, de nem maszkosat... kéne lehet olyat is beszereznem ez csak sima, de ha megy akkor nem alszik, mert egy nyavalyás 1mm-es zöld led van benne és ő azt nézi és ujjong neki az ágyból állva természetesen 🙄😖😂 most alszik életem remlem jobb lesz az éjjel. Köszönöm nektek a sok tippet, segítséget és a buzdítást 🙏🙏🙏🥰

                        Comment


                          zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Végülis adtam neki egy kúpot, de aztán nagyon nem tetszett neki sírt mint amikor kakilnia kell szegény nyomott össze vissza, aztán kB 15 perc után be is kakilt, de a kúpot nam láttam kijönni 🤷🏼‍♀️fel is hívtam a doktornőt, mondta, hogy 72 órán belül meg lehet láz, ha nagyon fel megy adják lázcsillapítót és hívjam vissza holnap 🙏 remlem jobban lesz ez a kis Manó ma is nagyon el volt. Aggódom érte nagyon ❤️😪
                          Amúgy 38.5 volt a hője mikor adtam neki bármit is én sem szeretném már feleslegesen gyógyszerelni.
                          Babakocsi: Ha valakinek, akkor nekem kész babakocsi hadosztályom van minden IS van... van egy olyan ami ABC design, ami ugye a baba hordozó a Mózes kosár és a sport részt tartalmazza ezt szeretem a legjobban, mert ebben tudom magam felé fordítani, de ezt nehéz betenni a kocsiba, mert nagy és teljesen szét kell szedni, hogy beférjen. Sajnos ebben sokáig nem szeretett lenni, csak akkor már amikor ülni tudott. Közben vettem egy sport babakocsit amit könnyebb betenni a kocsiba, de néha beszívat azzal, hogy 3 gombot nyomják egyszerre 🤷🏼‍♀️nem vagyok én Shiva, hogy ennyit nyomkodjak, úgyhogy folyton vacakolok ezzel is és persze van az esernyős is, de abban nagyon nem szeret lenni sajnos 😖
                          Párásító: Ohh de kár, hogy nem voltam felkészült és nem kérdeztem előbb, most kaptunk egy ultrahangos párologtatót, mert ezt kértük szülinapra, de nem maszkosat... kéne lehet olyat is beszereznem ez csak sima, de ha megy akkor nem alszik, mert egy nyavalyás 1mm-es zöld led van benne és ő azt nézi és ujjong neki az ágyból állva természetesen 🙄😖😂 most alszik életem remlem jobb lesz az éjjel. Köszönöm nektek a sok tippet, segítséget és a buzdítást 🙏🙏🙏🥰
                          Az én fiam MINDIG kikakilta a kùpot. Egy őrület volt. Ahogy lehetett áttértünk a szirupra. Aztán meg a szopogatós nurofenre. Már, ha kellett.
                          Ausztriában nincs kötelező oltás, csak ajánlott. Így a nagyobbikom 6 hósan kapta az első oltását (diperte), a kicsi meg még később, mert ekcémás.
                          A nagynak szinte sose volt láza, a kicsinek kb egy szúnyogcsípéstől is.
                          Én csak akkor adok nekik lázcsillapítót, ha rosszul is vannak. De 38,5 már az a határ, ahol tuti rosszul is van.
                          ​​​​​​​
                          Mindkettő kb 5 éves koráig októbertől áprilisig taknyos volt. Ezt csak azért írom, hogy higyjétek el, ez teljesen normális.
                          A kicsinek már 6 hetesen orrcseppet adtam, mert full takony volt. A nagy akkor 3 éves volt, ovis.

                          Comment


                            Még egy tipp babakocsihoz. Amikor az első volt kicsi egy kicsi autóm volt. Renault Clio.
                            Csak ùgy fért be a babakocsi, hogy előre hajtottam a hátsó ülés felét. Esetleg ezt nézd meg, hogy lehet-e.
                            Vagy az ülés részét a hátsó ülésre tenni? De gondolom inkább a váz meg a kerekek, amik nem férnek be kényelmesen.
                            Nekem is volt 4 babakocsik a 2 gyerekkel, mentségemre ebből 2-t örököltünk.
                            És én is a kombit szerettem a legjobban. Vagy mikor már a kicsi is 2 körül volt, akkor a jobbik fajta esernyőt.

                            Comment


                              lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Én is mindig kúpot adok, ha lázasak. Nurophen az alap, s van itthon gyógyszertári is arra az esetre, ha váltogatni kellene. Ha hánynak, akkor a nagyobbak is kúpot kapnak. Én bexsero után szoktam csak alapból kúpot adni éjjelre, amúgy nem, csak ha van valami. Nálunk épp világvége hangulat van, taknyos az összes fiú, nem bírnak aludni,ettől nyűgöswk, babának semmi nem jó, autóban alszik egy fél órát, de különben se a kendő, se a hinta, de a babakocsi... Max ha sétálgatok vele felalá egész nap. A két középső meg öli egymást, rémes, s én is már 3. éjjel nem alszom csak így-úgy pár órát. A férjem is kiakadt reggel, hogy senki nem készülődik, nem csinálják, amir kérünk. Már tegnap este is szenvedett, hogy milyen fáradt. Na ja, egyszer én is úgy lennék fáradt meg gyenge....
                              Ööö, erre csak ezt tudom:

                              Neked mennyi idős a kicsi? Biztosan írtad már, de elfelejtettem.

                              Comment


                                Ezek szerint a babakocsit is lehet halmozni erre nem is gondoltam még.

                                Nekünk is olyan 3in1 van, de nem jött be. A mózes olyan furán ring, pedig benne van minden alkatrész, a kagylóüleses meg ugye nem ideális, de nem is bírta a gyerek igazából. Mindig kezben jött haza, ami úgy 4 héttel szülés után baromi jó volt, vagy a gyerek üvöltött a kocsivan es bénáztam, vagy a gyerekkel a kezemben bénáztam a kocsit befelé az extra keskeny bejárati ajtón. Merthogy ugye szülés után 6 hétig ne hordozzak es én extrán vérszegény voltam. Most nincs is csak hordozós meg autós meleg ruhaja a lanynak, nem is tudnam miben kocsiba tenni. Viszont megtartottam a kocsit mert ha jön kistesó, még jól is jöhet talán. Majd elválik.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X