Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Alvás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    6 gyerek tisztára ideális.. Ah, mármint nyilván mindenkinek más az ideális, de én valahogy mindig azt gondoltam, hogy 4 pluszmínusz 2, most már hajlanék a +2-re, de itt már nem lesz több. Nem baj, a 4 is ideális.
    ...

    Én sokszor kapom azon magam, hogy valami tudatatti prekoncepciókat táplálok a gyerekekkel kapcsolatban.

    ... A szülőségben az az izgalmas, hogy annyi minden megtörténik, amit el sem tudunk képzelni. Én nagyon próbálom fejleszteni magamban, hogy saját koncepciók nélkül rácsodálkozzak a gyerekeimre, úgy ahogy vannak, hagyjam magam nap, mint meglepni, s úgy segíteni a fejlődésüket, hogy ne azt eröltessem rajuk, ami az én fantáziámból érkezik. Ezt most nem ilyen okoskodásnak szántam, inkább magamnak próbálom verbalizálni az érzéseimet. Hogy hagyjam a lányomat harisnyás, szoknyás kislánynak lenni (pedig én nem ilyen voltam), ha neki ez kell (mondjuk vigyázósnak ő sem vigyázós ), megengedjem a fiamnak, hogy ne legyen olyan vagány, mindenhovafelmászós, pedig én az voltam, és egy fiúnak még inkább annak "kellene" lenni stb.
    hát ez kicsit kusza lett, bocs!
    Nagyon jól fogalmaztad meg Luca, én is erre gondoltam! Persze a.legtöbb nem igazi elvárás, de azért egy gondolatféle, hogy milyen "lesz" a babám. Pl. Fiú... vagy, hogy lesz haja, 6 hósan ülni fog... ezek tökre nem jöttek ve. Helyette lány, van 8 foga, feláll 8 hósan, és relatíve okésan alszik, hullámzó azért persze.

    A szoknya-harisnya nem lenne nehéz (én szoknyás lány voltam ), de a vigyázósság már igen. Az nekem nagyoyn megerőltető volna, nem megy, nincsenek is pl fehér ruháim. Mind foltos lesz... meg szürke.

    Comment


      Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

      Ilyesmiket. Akkor majd az idő...előbb-utóbb csak eszik többet
      Biztos mert az étvágya az jó csak inkább többször eszik keveset 🥰 amugy az éjjeli kaki az úgy néz ki lekopogom elmúlt ma reggelre érett be 😅

      Comment


        kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        A nyugodtan alvók is el szoktak nálunk romlani félévesen. Nincsenek illúzióim.
        Azért remlem egyszer majd be áll ez az alvás és jobb lesz, ért ez így nehéz mindenkinek. Nekem bizony van olyan barátnőm ahol tényleg a kislány az egész éjszakát végig alussza 1x kel enni és saját szobájába alszik egyedül én se hittem el... De igaz 🙄🤪

        Comment


          Meg mindig hulla vagyok és ma este házasközi, amit mi tartunk. remelem csak a hold meg a frontok. A gyermek nem olyan vészes alvasügyileg, jó kb 2óránként kelünk, de elalszik, meg minden.

          Tegnap annyira fáradt voltam, hogy kibontottam a kakilni vágyó leanyt, és ec pózban tartottam, de nem a bili fölé, mert még dumáltam az apjának. Úgy ottfelejtettem magunkat, hogy a leany megunta a várakozast, és elengedte.... jelentős adag landolt rajtam. sírva röhögtünk takarítás közben, a gyereknek minden megúszta, a tiszta pelust adtuk ra vissza. Én deréktól lefelé öltözhettem át

          Comment


            lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            6 gyerek tisztára ideális.. Ah, mármint nyilván mindenkinek más az ideális, de én valahogy mindig azt gondoltam, hogy 4 pluszmínusz 2, most már hajlanék a +2-re, de itt már nem lesz több. Nem baj, a 4 is ideális.
            Nekem csak 2 testvérem van, de mindig szerettem volna többet (a szüleim is, csak nem úgy alakult), mindig reménykedtem, hogy lesz még, pedig tudtam, hogy nem lehet. Úgy látszik, ez az attitüd végigkíséri az életemet . Már a 2. tesóm is nem várt extra volt, 8 évvel fiatalabb nálam, nagyon örültünk neki, és soha nem úgy éltem meg, hogy kellemetlen feladat, ha vigyázni kell rá, nagyon szerettem penkázni, játszani vele, érte menni a suliba stb. A nagyobb tesómmal több konfliktusom volt, aztán persze kisimultak a dolgok.

            Én sokszor kapom azon magam, hogy valami tudatatti prekoncepciókat táplálok a gyerekekkel kapcsolatban. Nagyon nehéz megfogalmazni, de olyasmikre gondolok, hogy pl azt képzeltem, hogy az én gyerekeim tuti az 1. szülinapjukra járni fognak. Nos egyik sem járt... Ennek az egésznek nyilván semmi jelentősége nincs (mármint annak, hogy jár-e 12 hónaposan), nem is volt.olyan tudatos részemről, de ez is valami burkolt elvárás, ami csak rombol. Mondjuk a prekoncepció jobb szó, mint az elvárás, mert azt is képzeltem, hogy nekem csak rossz alvó gyerekem lehet, vagy hogy az én babáim nem érkeznek terminus előtt (mindkettő megdőlt), meg még millió ilyen apróság. Csak arról jutott eszembe, hogy írtad, hogy nem tudod magad egy harisnyára vigyázós kislány anyukájának elképzelni. A szülőségben az az izgalmas, hogy annyi minden megtörténik, amit el sem tudunk képzelni. Én nagyon próbálom fejleszteni magamban, hogy saját koncepciók nélkül rácsodálkozzak a gyerekeimre, úgy ahogy vannak, hagyjam magam nap, mint meglepni, s úgy segíteni a fejlődésüket, hogy ne azt eröltessem rajuk, ami az én fantáziámból érkezik. Ezt most nem ilyen okoskodásnak szántam, inkább magamnak próbálom verbalizálni az érzéseimet. Hogy hagyjam a lányomat harisnyás, szoknyás kislánynak lenni (pedig én nem ilyen voltam), ha neki ez kell (mondjuk vigyázósnak ő sem vigyázós ), megengedjem a fiamnak, hogy ne legyen olyan vagány, mindenhovafelmászós, pedig én az voltam, és egy fiúnak még inkább annak "kellene" lenni stb.
            hát ez kicsit kusza lett, bocs!
            Luca 🥰🥰🙏 ezt megint élvezet volt olvasni.. Köszönjük, hogy ezeket is megosztod velünk. Meg mindenkinek aki a kis életének szeleteit élénk tárja ❤️
            6 gyerek ooohh noooo már a 4 is elképzelhetetlen számomra sőt a 2 is 😅
            Utoljára szerkesztette zsuzsanna baller; 2023.02.06., 10:45.

            Comment


              florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Meg mindig hulla vagyok és ma este házasközi, amit mi tartunk. remelem csak a hold meg a frontok. A gyermek nem olyan vészes alvasügyileg, jó kb 2óránként kelünk, de elalszik, meg minden.

              Tegnap annyira fáradt voltam, hogy kibontottam a kakilni vágyó leanyt, és ec pózban tartottam, de nem a bili fölé, mert még dumáltam az apjának. Úgy ottfelejtettem magunkat, hogy a leany megunta a várakozast, és elengedte.... jelentős adag landolt rajtam. sírva röhögtünk takarítás közben, a gyereknek minden megúszta, a tiszta pelust adtuk ra vissza. Én deréktól lefelé öltözhettem át
              Jahj szegénykém 🙉 hát ezek az élet értékes pillanatai 😅 vegyél azért egy sorsjegyet v lottót ☺️ mi az a házasközi? Nálunk sem épp jó éjjel volt, de jó lenne, ha már beállna egy kis rendszer ebbe is

              Comment


                A házasközi egy házasokbol álló közösség, vallasos alapon szoktak ilyenek szerveződni. Nekünk nagyon jól jön, mert majdnem mindenki egy évben házasodott, és a gyerekek is egyszerre kezdtek el potyogni. Alternatív iranyban kissé kilógunk, a többieknek jobban hasonlót az elképzelése a gyereknevelésről, gondozásról, szülésről... de azért jó, hogy van ez a közi.

                Comment


                  Akik együttalszanak a babával es szoptatnak, nálatok van olyan, hogy nem elég csak a cici, vergődik a baba?

                  Mostanában sokszor vergődés van éjjel, ha a baba mellett ébredek a következő cicire is. Ha fel bírok kelni, es ölben szoptatom meg, akkor nincs ez a szenvedés. De sokszor egyszerűen nem bírok felkelni... es olyankor akár egy órát is vergődik, cici, nem cici, rugdos engem, kalimpál. Általában a pisilést próbálom, de nem az kell neki, és ölben megnyugszik. Ötletem nincs, miért jobb neki ölben cicizni. Másnak is van ilyen?

                  Comment


                    florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A házasközi egy házasokbol álló közösség, vallasos alapon szoktak ilyenek szerveződni. Nekünk nagyon jól jön, mert majdnem mindenki egy évben házasodott, és a gyerekek is egyszerre kezdtek el potyogni. Alternatív iranyban kissé kilógunk, a többieknek jobban hasonlót az elképzelése a gyereknevelésről, gondozásról, szülésről... de azért jó, hogy van ez a közi.
                    De jó mi is jártunk csak itt családi csoportnak hívtuk, de Olivér össze - vissza alvása miatt sosem tudtam normálisan elmenni, ha elmentünk akkor nyüglődés volt sokszor és korán el is jöttünk, de én nagyon szerettem. 🙏 Igazából nem katolikus nem is református keresztény közösség pár család ❤️🙏 nagyon ügyes vagy, hogy, meg ezt is csinálod a baba mellett, már szégyellem magam, higy én meg nyafogom itt és mellette nem is csinálok semmit, csak a gyerekneveles és a háztartás 😖🤪

                    Comment


                      florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Akik együttalszanak a babával es szoptatnak, nálatok van olyan, hogy nem elég csak a cici, vergődik a baba?

                      Mostanában sokszor vergődés van éjjel, ha a baba mellett ébredek a következő cicire is. Ha fel bírok kelni, es ölben szoptatom meg, akkor nincs ez a szenvedés. De sokszor egyszerűen nem bírok felkelni... es olyankor akár egy órát is vergődik, cici, nem cici, rugdos engem, kalimpál. Általában a pisilést próbálom, de nem az kell neki, és ölben megnyugszik. Ötletem nincs, miért jobb neki ölben cicizni. Másnak is van ilyen?
                      Az egyik baráti párnak volt hasonló de ott azért mert elkezdődött a mozgás fejlődés és a babának le volt tapadva a nyakán az izom ha hason volt sokszor pl repülőzött. Lehet fáj neki és azért csinálja, vagy szepa miatt vagy csak egy új szokást alakít ki. Bár nem tudom, mert nálam Oli nem volt hajlandó szopizni így az anyatejet fejtem és fejtem és cumisüvegből ette. Már ugye nem. Nekem nincs jobb tippem, de én nem is vagyok ebben jártas... Sajnos 😞

                      Comment


                        zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                        Azért remlem egyszer majd be áll ez az alvás és jobb lesz, ért ez így nehéz mindenkinek. Nekem bizony van olyan barátnőm ahol tényleg a kislány az egész éjszakát végig alussza 1x kel enni és saját szobájába alszik egyedül én se hittem el... De igaz 🙄🤪
                        Az én legkisebbem is csinált átaludt éjjelt, de most nőnek a fogak, kap enni, tanul állni. Túl sok minden a normális alváshoz.
                        "Azé a világ, aki teleszüli"
                        2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                        Comment


                          zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                          De jó mi is jártunk csak itt családi csoportnak hívtuk, de Olivér össze - vissza alvása miatt sosem tudtam normálisan elmenni, ha elmentünk akkor nyüglődés volt sokszor és korán el is jöttünk, de én nagyon szerettem. 🙏 Igazából nem katolikus nem is református keresztény közösség pár család ❤️🙏 nagyon ügyes vagy, hogy, meg ezt is csinálod a baba mellett, már szégyellem magam, higy én meg nyafogom itt és mellette nem is csinálok semmit, csak a gyerekneveles és a háztartás 😖🤪
                          Ne viccelj, az en kislanyom sokkal könnyebb eset, mint a kisfiad. Nem verseny egyik iranyban sem, de amiket leirsz, azert nekem ugy tűnik, a babám többet alszik, es talan könnyebben elszorakoztatja magát. Azert ez sokat számít. A cici is könnyebbseg szerintem.

                          Plusz en olyan vagyok, hogy kell a pörgés, időnkent besokallok, és mindent leállitok, aztán megy a rinya, hogy semmi se történik...

                          Comment


                            zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                            Az egyik baráti párnak volt hasonló de ott azért mert elkezdődött a mozgás fejlődés és a babának le volt tapadva a nyakán az izom ha hason volt sokszor pl repülőzött. Lehet fáj neki és azért csinálja, vagy szepa miatt vagy csak egy új szokást alakít ki. Bár nem tudom, mert nálam Oli nem volt hajlandó szopizni így az anyatejet fejtem és fejtem és cumisüvegből ette. Már ugye nem. Nekem nincs jobb tippem, de én nem is vagyok ebben jártas... Sajnos 😞
                            Hm. Az egyik cicit kobban szereti mostanaban, pedig abból jön kevesebb tej. Arra gondoltam, hogy ezt is jelzem a tsmt felmérésen (23án megyünk!), hatha szamít, de erre nem gondoltam. Majd megrpóbálom megjegyezni, hogy melyik oldalnál vergődünk. Lehet, hogy mindkettőnél... majd meglátjuk! Köszi a gondolatot mindenesetre!

                            Comment


                              florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Akik együttalszanak a babával es szoptatnak, nálatok van olyan, hogy nem elég csak a cici, vergődik a baba?

                              Mostanában sokszor vergődés van éjjel, ha a baba mellett ébredek a következő cicire is. Ha fel bírok kelni, es ölben szoptatom meg, akkor nincs ez a szenvedés. De sokszor egyszerűen nem bírok felkelni... es olyankor akár egy órát is vergődik, cici, nem cici, rugdos engem, kalimpál. Általában a pisilést próbálom, de nem az kell neki, és ölben megnyugszik. Ötletem nincs, miért jobb neki ölben cicizni. Másnak is van ilyen?
                              Nekem a lányommal volt ilyen is. Sajnos ő elég extrém volt. Ennyi idősen kb minden éjjel egy darabig elvolt cicin, aztán jött a felülve ölbe cicizünk, utána meg a sétálgatás, ringatás. Jájj, de nehéz volt, szerintem majdnem 2 éves koráig nyomtuk. Neki volt (később) pavor is, ezt még Zsuzsinak akartam egyszer mesélni, aztán elterelődött a téma, mire oda jutottam. Uh, vele annyi minden volt. Valahogy egyéves kora körül még cumisüvegből is elkezdett inni. Ne kérdezzétek, hogy ez honnan jött, képtelen vagyok visszaemlékezni, fogalmam sincs honnan lett egyáltalán cumisüvegünk (babakorában a pótlást véletlenül sem cumiból kapta, meg aztán el is hagytuk a tápszert), az rémlik, hogy folyton szétrágta a cumikat, és hogy az aktív cicizésen túl még 5-6 dl vizet megivott éjszakánként, szétpisilt minden típusú pelenkát, és aztán a cumisüveg akkor is megmaradt, amikor a cicit már elhagyta. 2,5 éves volt, amikor odaadtuk a Mikulásnak az összes cumisüveget, s utána sem aludta át az éjszakákat, de legalább az iszogatás megszűnt. A fiúknál kínosan figyeltem, hogy semmi közük ne legyen cumisüveghez. Cserébe őket alig bírtam elválasztani. Na mindegy. Szóval nem tudok semmi okosat mondani. Ezek rejtélyes dolgok. Hogy miért jobb egyik pózban cicizni, mint a másikban, és miért nem elég összebújni éjjel, miért jobb, ha fel-alá sétálgatunk. 🤷‍♀️
                              Ja amúgy az is volt nálunk, hogy a két nagy egy idő után csak az egyik cicimet fogadta el (ugyanazt), a hármasszámúnak mondjuk tök mindegy volt, őt végig két mellből tudtam szoptatni. Ez is milyen már...
                              Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                              Luca, B (2015) & F (2017)

                              Comment


                                florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A házasközi egy házasokbol álló közösség, vallasos alapon szoktak ilyenek szerveződni. Nekünk nagyon jól jön, mert majdnem mindenki egy évben házasodott, és a gyerekek is egyszerre kezdtek el potyogni. Alternatív iranyban kissé kilógunk, a többieknek jobban hasonlót az elképzelése a gyereknevelésről, gondozásról, szülésről... de azért jó, hogy van ez a közi.
                                Milyen típusú házasközösségetek van? Csak ilyen szabadúszó plébániai szervezés, vagy valamilyen lelkiségi mozgalom égisze alatt futtok? Most, hogy haza jöttünk hosszú idő után, és teljesen máshova költöztünk, mint ahol eddig laktunk, újra próbáljuk magunkat orientálni. Annyira szeretnék egyszer egy meglévő közösséghez csatlakozni, amit valaki más szervez, de eddig valahogy mindig azt dobta AZ élet, hogy végül magamnak kellett összeszerveznem a dolgokat, és most is nagyon úgy áll az ügy, hogy nekünk kellene kézbevenni a dolgokat. Meglátjuk. Eddig még azt sem bírtuk eldönteni, melyik plébánián akarunk lecövekelni.
                                Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                                Luca, B (2015) & F (2017)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X