Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Alvás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Jajj, dehogy vagyok ősanya istennő hozzá edződtem apránként a gyerekekhez, azért tudom bírni.
    Gyógyszert vagy ilyesmit akkor használok csak ha muszáj. És amíg a jelenlétemben nincs baj, addig inkább nem kap semmit.

    ​​​​​​Az én babám jelenleg abban a korszakban van hogy sikít a fürdéstől. Én meg hát csendre vágyom. És csak zuhanyzó van.

    Vannak ötleteim: férjemre felteszem a babát, elmennek sétálni. Most úgy fúj a szél, hogy nem opció. És hideg is van. Pedig minden gyereket el tudna vinni egy-két órára. Mondjuk ha jó idő van akkor én viszem el a gyerekeket, hogy tudjon zongorázni
    Hát figyelj, én Angliában azt tanultam, hogy rossz idő nincs, csak rosszul felöltöztetett gyerek. Mi két esetben nem megyünk ki: ha valaki lázas, vagy ha ömlik az eső. Szél, szemerkélő eső, köd, hó nem akadály. Azért persze jobban kedvelem a melegebb évszakokat. Baba ma is sétált a nagypapájával a brutál szélben. Azt is Angliában tanultam, hogy a babakocsi esővédője kiváló szél ellen is. Tudom, ti nem babakocsiztok, de egy jókis termo hordozópulcsi + kabát is elég masszívan véd szél ellen. Esőnadrág, síoverál, gumicsizma, hótaposó nálunk alapfelszereltség. Egyébként a legjobb szemerkélő esőben játszóterezni: tök üres a játszó, jól csúszik a csúszda stb Az eső után kimegyünk pocsolyázni, vagy kicsit melegebb időben gumicsizmában sétálgatunk a patakban nagyon szórakzotató elfoglaltságok. Egyébként igazán töltődni tényleg akkor lehet, ha más van a gyerekekkel. Gyerek mellett félmegoldások vannak, túlélési stratégiák. Jobb, mint a semmi, de na, annyira más minőség, ha jut hetente csak 1-2 óra egyedül.
    Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
    Luca, B (2015) & F (2017)

    Comment


      Uh, a zenélés mennyire hiányzik nekem is. Meg a normális sportolás is. Az első gyerek után még eljártam zenekarba (heti 2x1,5 óra), aztán amikor 1,5 éves korában visszamentem full timeban dolgozni, akkor abbahagytam. Sporttal meg elhatároztam, hogy ide költöztünk az uszoda mellé, én bizony hetente 1-2x el fogok menni úszni. Délelőtt, ha mindenki intézményben van, ideszervezek valakit a babához, vagy hétvégén, esetleg este, ha mindenki ágyban fekszik 8-tól 9-ig mondjuk. Nos ebből az lett, hogy minden nagyszülői segítséget a gyerekek tornáztatására kell csoportosítanom, a hétvégék egy része is ezzel telik el, saját magamra egyszerűen nem maradt kapacitás. Most már uszoda sincs, úgyhogy legalább nincs is kísértés. Amúgy nekem fogorvosnál lenni is tiszta relax. Behunyom a szemem, a szék kényelmes, kellemetlen, amit csinál, de legalább senki nem kiabál, hogy mamaaaaa. Fel is hívom gyorsan a fogorvost, pár napja iszonyat fáj az egyik fogam.
      Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
      Luca, B (2015) & F (2017)

      Comment


        lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Uh, a zenélés mennyire hiányzik nekem is. Meg a normális sportolás is. Az első gyerek után még eljártam zenekarba (heti 2x1,5 óra), aztán amikor 1,5 éves korában visszamentem full timeban dolgozni, akkor abbahagytam. Sporttal meg elhatároztam, hogy ide költöztünk az uszoda mellé, én bizony hetente 1-2x el fogok menni úszni. Délelőtt, ha mindenki intézményben van, ideszervezek valakit a babához, vagy hétvégén, esetleg este, ha mindenki ágyban fekszik 8-tól 9-ig mondjuk. Nos ebből az lett, hogy minden nagyszülői segítséget a gyerekek tornáztatására kell csoportosítanom, a hétvégék egy része is ezzel telik el, saját magamra egyszerűen nem maradt kapacitás. Most már uszoda sincs, úgyhogy legalább nincs is kísértés. Amúgy nekem fogorvosnál lenni is tiszta relax. Behunyom a szemem, a szék kényelmes, kellemetlen, amit csinál, de legalább senki nem kiabál, hogy mamaaaaa. Fel is hívom gyorsan a fogorvost, pár napja iszonyat fáj az egyik fogam.
        Mikor kivették a bölcsesség fogaimat a doki oda volt, hogy "milyen jó páciens vagyok".
        Mondtam neki, hogy én itt becsülöm a szemem, ad egy érzéstelenítőt és órákon át matathat.

        Comment


          A férjem múltkor színházban volt a szüleivel este (ezt adtuk nekik karácsonyra). Mondta, hogy mennyire jó lennem már velem is menni. Na ez pl most még tuti nem jön össze, hogy a 4 gyerek fektetését másokra hagyjuk. Nyáron leszünk 10 éves házasok, arra viszont nagyon szeretnék egy reggeltől estig kettesben töltött napot összehozni. Nyilván a babán múlik, hogy összejön-e. A három nagy már simán akár alszik is a nagyszülőknél. A baba 11 hónapos lesz, éppen necces szepaszorongás szempontjából.
          Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
          Luca, B (2015) & F (2017)

          Comment


            lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            Hát figyelj, én Angliában azt tanultam, hogy rossz idő nincs, csak rosszul felöltöztetett gyerek. Mi két esetben nem megyünk ki: ha valaki lázas, vagy ha ömlik az eső. Szél, szemerkélő eső, köd, hó nem akadály. Azért persze jobban kedvelem a melegebb évszakokat. Baba ma is sétált a nagypapájával a brutál szélben. Azt is Angliában tanultam, hogy a babakocsi esővédője kiváló szél ellen is. Tudom, ti nem babakocsiztok, de egy jókis termo hordozópulcsi + kabát is elég masszívan véd szél ellen. Esőnadrág, síoverál, gumicsizma, hótaposó nálunk alapfelszereltség. Egyébként a legjobb szemerkélő esőben játszóterezni: tök üres a játszó, jól csúszik a csúszda stb Az eső után kimegyünk pocsolyázni, vagy kicsit melegebb időben gumicsizmában sétálgatunk a patakban nagyon szórakzotató elfoglaltságok. Egyébként igazán töltődni tényleg akkor lehet, ha más van a gyerekekkel. Gyerek mellett félmegoldások vannak, túlélési stratégiák. Jobb, mint a semmi, de na, annyira más minőség, ha jut hetente csak 1-2 óra egyedül.
            Te jól meg edzőtél Angliában 🙊🤪 talán én sokszor a saját kényelem miatt nem megyek vele nagyon ki, ha rossz idő van. De sokszor Olikán is látom, hogy nem komfortos neki kint a hidegben, talán olyan mint én, nem szeretem a nedves, hideg időket. 😣 Ohh mit nem adnék hetente 1-2 óra szabadságért 🙏🙏🙏 de nem panaszkodom attól függetlenül, hogy Olika orra nem túl jó még mindig valahogy pár napja jobban alszik és ez számomra hihetetlen 🤷🏼‍♀️💖 amúgy meg a gyógyszertől amit az orrmandula miatt kapott (Cefzil) az arca vörös és forró volt egésznap ugyhigy abba is hagytam 🤨

            Comment


              Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

              hehe, nem
              Ezt nézd meg
              Vagy írd be, hogy böngésző könyv
              https://www.google.com/search?q=b%C3...e-gws-wiz-serp
              Dejo hát köszönöm szépen még is néztem és fogok is vásárolni mert mindennap nézünk könyveket, csak most meg rágja is őket addig csak a puha, v kemény laposakat veszünk 🙊🤪

              Comment


                kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Belenéztem baba szájába, hát lent áttört egy újabb fog és jön még egy lent, plussz a felső.

                florifer a zenélésnél pontosan ez van. Férjem amúgy szeret szabadidőt adni és biztosítani, na de azért ketten ehhez kevesek vagyunk. Plussz neki ott van a napközbeni munkája és a kicsik délutáni alvása. Az a pár óra lenne az, amikor tudok alkotni. Már gondolkodom azon hogy letöltök vmi appot a telómra, amin tervezek altatás közben, hogy a varrás része legyen csak amit csinálok miután felkeltek. Ja és igen, az a baj hogy saját magam találom ki a szabásmintát, és így nem az az idő csak az alkotás míg megvarrok valamit, hanem az első látványtervtől kezdve csinálom. És az elejéhez teljesen nyugi kell legyen hogy az apróságok ne szóljanak hozzám, és ne érintsenek meg. Na, ez nincs. Pedig azt látom hogy a lelki egyensúlyt nagyon sokban támogatja a varrással töltött időm.
                Huuu miket varrsz??? Milyen sok oldalúak vagytok, zene, varrás, én is elkezdtem a gitárt de hamar le állt a tanulás és most már idő sincs, rá ráadásul efy gitaromat már szét szedte Oli 🥺🙈

                Comment


                  zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                  Dejo hát köszönöm szépen még is néztem és fogok is vásárolni mert mindennap nézünk könyveket, csak most meg rágja is őket addig csak a puha, v kemény laposakat veszünk 🙊🤪
                  Ezek keménylaposak.
                  Nézz szét jofogáson is, tuti töredék áron is van. Aztán, ha picit megrágja, hát egye fene.

                  Comment


                    A böngészők szuperek! Nálunk mind az 5 megvan, az egyiket már meg kellett vennem újra, annyit nézték. Több, mint 7 éve használatban vannak. Van böngészős babaházunk, kirakóink, éjjeli lámpánk, meg egy-két németnyelvű lapozónk böngészős sztorival. Ezeket az extrákat amúgy nem annyira lehet kapni, én amolyan műgyűjtő vagyok. Zseniális az egész. Könnyű rákattanni, annyiféle történet van benne, s a különböző kötetek is összefüggnek.
                    Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                    Luca, B (2015) & F (2017)

                    Comment


                      lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A böngészők szuperek! Nálunk mind az 5 megvan, az egyiket már meg kellett vennem újra, annyit nézték. Több, mint 7 éve használatban vannak. Van böngészős babaházunk, kirakóink, éjjeli lámpánk, meg egy-két németnyelvű lapozónk böngészős sztorival. Ezeket az extrákat amúgy nem annyira lehet kapni, én amolyan műgyűjtő vagyok. Zseniális az egész. Könnyű rákattanni, annyiféle történet van benne, s a különböző kötetek is összefüggnek.
                      Nálunk még a 10 évessel is nézegetjük néha.
                      Ez már az extrém kategória.
                      Szintén mind az 5 megvan.

                      Kaptunk "utánzatokat" is, de azért az nem ugyan az.

                      Comment


                        Nekünk is van böngésző. Nagyon szeretjük. még a tesz vesz város is tök jó.
                        "Azé a világ, aki teleszüli"
                        2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                        Comment


                          kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nekünk is van böngésző. Nagyon szeretjük. még a tesz vesz város is tök jó.
                          Jézusom akkor csak én vagyok ennyire tudatlan, hogy ezt a könyv sorozatot nem ismertem a tesz vesz várost legalább ismerem

                          Comment


                            zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                            Jézusom akkor csak én vagyok ennyire tudatlan, hogy ezt a könyv sorozatot nem ismertem a tesz vesz várost legalább ismerem
                            Nem. Ez egy viszonylag ùj dolog. Tesz-vesz város már az én gyerekkoromban is volt. (a mese is tök cuki)

                            Comment


                              zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                              Jézusom akkor csak én vagyok ennyire tudatlan, hogy ezt a könyv sorozatot nem ismertem a tesz vesz várost legalább ismerem
                              Dehogyis! Én is akkor találkoztam vele, amikor a lányom egyévesforma volt. Gyerektelen korszakomban nem böngészőztem. Különben nálunk is évente párszor simán leül még a nyolcéves, kipakolja maga elé mind az ötöt, és elmerül a történetekben. A böngészős papírbabák meg a hozzájuk tartozó ház meg a vendégségbe érkező barátnői kedvence.
                              Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                              Luca, B (2015) & F (2017)

                              Comment


                                zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                                Te jól meg edzőtél Angliában 🙊🤪 talán én sokszor a saját kényelem miatt nem megyek vele nagyon ki, ha rossz idő van. De sokszor Olikán is látom, hogy nem komfortos neki kint a hidegben, talán olyan mint én, nem szeretem a nedves, hideg időket. 😣 Ohh mit nem adnék hetente 1-2 óra szabadságért 🙏🙏🙏 de nem panaszkodom attól függetlenül, hogy Olika orra nem túl jó még mindig valahogy pár napja jobban alszik és ez számomra hihetetlen 🤷🏼‍♀️💖 amúgy meg a gyógyszertől amit az orrmandula miatt kapott (Cefzil) az arca vörös és forró volt egésznap ugyhigy abba is hagytam 🤨
                                Ebben is különbözőek vagyunk. Tényleg vannak olyan gyerekek, akik nem bírják a hideget. Az enyémekre ez nem jellemző, de nekem is van olyan barátnőm, aki csak áprilistől októberig játszóterezik, mert neki sem esik jól, meg a gyerekeinek sem. Az enyémek ma is hazajöttek az oviból, és majdnem sötétedésig a kertben mókoltak, pedig nincs is nagy kertünk. Képzeld, olyan gyerek is létezik, akit zavar, ha koszos lesz. A saját szememmel láttam. Az enyémek nem ilyenek...
                                Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                                Luca, B (2015) & F (2017)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X