Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Alvás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Ahol sietés volt és aztán baj lett, ott voltak más problémák is, és ezt a picinél nem látom. pedig elképesztően figyelem, de úgy néz ki hogy ő egészséges. Vagy annyira hozzá vagyok szokva az eltérő fejlődésű gyerekekhez, hogy fel se tűnik.
    Hehe, akkor meg megint nincs nagy gond

    De nyilván 5.re már tényleg sok mindent kiszúrsz, pláne ha van ilyen is, olyan is a palettán!

    Comment


      kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

      Jól bírja a legkisebb a fájdalmat, ez fogzásnál nem utolsó. Csak sűrűbben ébredünk, nappal meg a testemen él. De azért melósabb na. Meg mászik, meg próbál felállni. Siet nagyon.
      Istenem drága szívem hát ez elég sok minden így egyszerre nem csoda, ha sokat ébred 😪, milyen érdekes, higy az elején ennyi minden nehézséget kell át lépnie egy ilyen pici babának 😵🤪🥰

      Comment


        kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        Féléves múlt. De már 5 hónaposan lett foga. Karácsony előtt már kutyázott. Nem emlékszem mikor fordult át, de az is hamar volt. De ő rengeteget volt hason. És semmi se lesz azzal aki siet.
        Drága kis Manózat azert ő rendesen korai fejlettségű baba ❤️

        Comment


          florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

          Azta, Szélike királykisasszony!!

          Hát, az szuper, hogy nálatok nem lett semmi. Nálunk azért voltak gondok a családban a sietősökél, gének vagy a sietés miatt... Szóval a genetika miatt is árgus szemmel figyelek. De próbálok nem belelátni semmit... nem stresszelek rajta, csak nyitva tartona szemem.
          Milyen gondok voltak marmi t ha egy baba korán csinál valamit azzal gond lehet? Nálunk nem is emlékszem pontosan mi mikor volt, de nem jöttek korán a fogak inkább később egyszerre több, és sokáig ment a kúszás, majd mászott és elég korán fel kapaszkodott és állt, de még nem indult el mármint inkább mászik vagy kapaszkodva megy. Mire érdemes figyelni, mert mondjuk aktívak aktív nagyon egy percre sem áll meg még inni is futtaban iszik 🤪

          Comment


            florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            Hehe, akkor meg megint nincs nagy gond

            De nyilván 5.re már tényleg sok mindent kiszúrsz, pláne ha van ilyen is, olyan is a palettán!
            Van csomó minden ami nem tűnik fel. Öcsém is hiperaktív volt, s anyunak is van sok kívülállóként furcsa dolga. Férjem kapott sokkot hogy minden ételt megszagolunk mama mesélte hogy kislányként a kanalakat is szagolgattam és ezeket pl. nem veszem észre, mert természetes.
            De azért mozgásfejlődésben észre lehet venni ami eltérő.
            "Azé a világ, aki teleszüli"
            2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

            Comment


              kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              P
              Van csomó minden ami nem tűnik fel. Öcsém is hiperaktív volt, s anyunak is van sok kívülállóként furcsa dolga. Férjem kapott sokkot hogy minden ételt megszagolunk q1 mama mesélte hogy kislányként a kanalakat is szagolgattam és ezeket pl. nem veszem észre, mert természetes.
              De azért mozgásfejlődésben észre lehet venni ami eltérő.
              Kanalak!itt amúgy ez jó kérdés, hogy mi a pl.szenzorosság es mi családi szokás. Én pl szeretem kivágni a címkéket a ruháimból. De ha benne marad nem zavar általában. Amióta sokat turizok, nem vágom ki, mert jó tudni a hasznalt ruhákról, miből vannak. Az újakból sokszor kivágom. Szóval ez pl inkább szokás nálam.

              Nálunk amin a férjem kiakadt (neki nincs tesója), hogy vannak mondatok, idezetek, dalok, amiket ha meghallunk mindenki rázendít...

              Igazad van amúgy, a mozgásfejlődés az elején még egészen követhető-összehasonlítható. És nem igazán függ a család szokásaitól, hanem a baba idegrendszere, testi fejlődese határozza meg. (Ezt most talan leginkább magamnak foglaltam össze, nem okoskodni akartam... )
              Utoljára szerkesztette florifer; 2023.01.29., 15:03. Oka: Kiegeszítés

              Comment


                zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                Milyen gondok voltak marmi t ha egy baba korán csinál valamit azzal gond lehet? Nálunk nem is emlékszem pontosan mi mikor volt, de nem jöttek korán a fogak inkább később egyszerre több, és sokáig ment a kúszás, majd mászott és elég korán fel kapaszkodott és állt, de még nem indult el mármint inkább mászik vagy kapaszkodva megy. Mire érdemes figyelni, mert mondjuk aktívak aktív nagyon egy percre sem áll meg még inni is futtaban iszik 🤪
                Jaj, semmiképp ne kezdj most aggódni ezen! En problémás gyerekekkel dolgozom plusz a családban sok az adhd, akad autizmus is (nagy a család), így elég sok ilyen esetet láttam, talan ezért is van nagyon a fejemben.

                Alapvetően az idegrendszer fejlődése ugyanúgy szükseges minden egyes mozdulathoz, mozgássorhoz, majd később egyéb készségekhez (pl. Figyelem fenntartása képeskönyvnezegetéshez, mesék, összefüggesek megértése, logika, majd iskolai keszségek, számolás, olvasás, stb). Kezdetben ugye kevés dolgot csinál a baba, azt figyeljük eszik, alszik, ürít, jelzi, ha baja van. A mozgások megjelenésével lesz könnyebb figyelni a fejlődés ütemét és minőségét, és ezekre az idegrendszeri alapokra fog a többi mozgásforma és készség ráépülni. Így ha ebben az időszakban terelgetjük a fejlődését (ha szükséges!!!!), a további készségek kialakulásánál ez segítséget jelent.

                Azt figyeljük alapvetően, milyen ütemben, sorrendben, mennyi ideig jelennek meg az adott mozgasformák, es fontos jelzés a szimmetria is.

                Persze nem csak az idegrendszerifejlődes eltérése jelenhet meg, hanem a mozgásszervi rendszereké is, ezert jó ilyenkor felméretni a babát, és a megfelelő fejlesztést adni.

                Alapvetően szerintem nem baj, ha vannak mashogy működő, gondolkodó emberek, sőt. Manapsag sokszor ugy erzem, egyen-gondolkodóra akarjuk szabni őket, pedig ezzel veszítünk is. Viszont szeretnem, ha a lányomnak nem lenne ekkora stressz pl a tanc, mert képtelen egyszerre két mozgásra figyelni, vagy akár a ritmusra. Vagy a logikai készségei egy fokkal erősebbek lennenek. Ha kaptam volna fejlesztést, ezek nekem is jobban mennének.

                Huhh. Remélem, érthető így, nem akartam túl specifikusan írni, és tényleg, emiatt ne kezd izgulni. Ha elő tudod keresni mit mikor csinalt a fiad, hasznos lehet még később, ha mégis kerültök fejlesztésre, pszichológushoz vele valamikor.

                Comment


                  florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                  Jaj, semmiképp ne kezdj most aggódni ezen! En problémás gyerekekkel dolgozom plusz a családban sok az adhd, akad autizmus is (nagy a család), így elég sok ilyen esetet láttam, talan ezért is van nagyon a fejemben.

                  Alapvetően az idegrendszer fejlődése ugyanúgy szükseges minden egyes mozdulathoz, mozgássorhoz, majd később egyéb készségekhez (pl. Figyelem fenntartása képeskönyvnezegetéshez, mesék, összefüggesek megértése, logika, majd iskolai keszségek, számolás, olvasás, stb). Kezdetben ugye kevés dolgot csinál a baba, azt figyeljük eszik, alszik, ürít, jelzi, ha baja van. A mozgások megjelenésével lesz könnyebb figyelni a fejlődés ütemét és minőségét, és ezekre az idegrendszeri alapokra fog a többi mozgásforma és készség ráépülni. Így ha ebben az időszakban terelgetjük a fejlődését (ha szükséges!!!!), a további készségek kialakulásánál ez segítséget jelent.

                  Azt figyeljük alapvetően, milyen ütemben, sorrendben, mennyi ideig jelennek meg az adott mozgasformák, es fontos jelzés a szimmetria is.

                  Persze nem csak az idegrendszerifejlődes eltérése jelenhet meg, hanem a mozgásszervi rendszereké is, ezert jó ilyenkor felméretni a babát, és a megfelelő fejlesztést adni.

                  Alapvetően szerintem nem baj, ha vannak mashogy működő, gondolkodó emberek, sőt. Manapsag sokszor ugy erzem, egyen-gondolkodóra akarjuk szabni őket, pedig ezzel veszítünk is. Viszont szeretnem, ha a lányomnak nem lenne ekkora stressz pl a tanc, mert képtelen egyszerre két mozgásra figyelni, vagy akár a ritmusra. Vagy a logikai készségei egy fokkal erősebbek lennenek. Ha kaptam volna fejlesztést, ezek nekem is jobban mennének.

                  Huhh. Remélem, érthető így, nem akartam túl specifikusan írni, és tényleg, emiatt ne kezd izgulni. Ha elő tudod keresni mit mikor csinalt a fiad, hasznos lehet még később, ha mégis kerültök fejlesztésre, pszichológushoz vele valamikor.
                  Nagyon jól leírtad köszönöm. 🙏🥰Sajnos sokszor az ember képes vagy elbagatelizálni dolgokat, vagy túl komplikálni. Én mondjuk az utóbbiban tartozom. Itt már egyszer írtam korábban, hogy már többször hallottam azt a kifejezést a fiamra, hogy hiperaktív. Voltam vele gyermekneurológusnál, mozgás fejlesztésén is, Dévény tornán, de ott senki se mondta ezt rá, sőt azt mondta a neurológus, hogy "anyuka ne idegeskedjen, ez a gyerek tök jó" ebből merem következtetni, hogy tényleg rendben van és bízom is benne. Ha már magán rendelésekre hordom, remélem jól informáltak🙏 engem inkább az aggaszt amit mostanában felvett un szokasként
                  Létezik olyan, hogy kB 12 hónapos korára elhagy meg egy alvást és nem délután hanem délelőtt alszik? Most az van, hogy minden alvás előtt elkezd hisztizni, sír össze vissza ficankol alig tudom tartani, sokszor felel ki esik a kezemből amikor függőlegesen tartom és úgy ringatom, tapos a hasamon és majd le rúgja a nadágomat. Kiabál. Aztán egyszercsak lenyugszik és el tudom altatni, de ez egy cirkusszal jár. Nem tudok miert nem akar elaludni, pedig látszik rajta hogy rohadt fáradt.

                  Comment


                    Az álmosság alapvetően egy idegrendszeri fáradtság. Közelítsd meg így.

                    Comment


                      Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Az álmosság alapvetően egy idegrendszeri fáradtság. Közelítsd meg így.
                      Igen ezt értem mármint amit írsz, csak valahogy nem értem mostanában a jeleit régen tök egyértelmű volt dörzsölt a kis szemét és fülét tudtam, hogy fáradt csináltam egy adag tápot párat énekeltem neki elringattam és aludt. Most kB 1 hónapja átfordult pontosan azóta amióta van ez az orrdugulásos sztory 😪 az alvás napló alapján eddig 2 - 2.5 óra után fáradt és aludt most 3-3.5 óra után, de van hogy 4 óra is eltelik a két alvás közt. (nyilván ahigy nő tovább fent tud lenni) De akkor meg már mintha túl fáradna és nem alszik. Olvastam, hogy 12 és 15 hónap közt már csak 1x alszanak ebéd után, de Oli inkább reggel alszik el könnyebben és ilyenkor délután meg nem. Szerintetek érdemes megpróbálnom, higy nem altatom mi lesz? Nem borítom fel vele a ritmusát? Amúgy próbáltam ilyenkor a sétát, de csak sír a baba kocsiba és ki akar szállni 🥺

                      Comment


                        Az enyémek ennyi idősen kb 11.30-tól aludtak 14 óráig és után 7 körül az esti alvás.

                        Comment


                          Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Az enyémek ennyi idősen kb 11.30-tól aludtak 14 óráig és után 7 körül az esti alvás.
                          Dejo lenne nálunk is ez amúgy kinél milyen a napirend mivel szoktatok tölteni az időt néha már nem tudom mivel kössem le

                          Comment


                            zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                            Dejo lenne nálunk is ez amúgy kinél milyen a napirend mivel szoktatok tölteni az időt néha már nem tudom mivel kössem le
                            Azért nem egyszerű egy ekkora gyereket 10-11 körül ébren tartani. Esetleg játszótér nincs a közelben? Kimenni ebéd előtt?
                            11-kor evés, ha nem evett eleget, tùl korán felébredt az éhségre.
                            Enyémek, mikor ekkorák voltak nyár, kora ősz volt...így kicsit könnyebb volt kimenni.

                            Comment


                              Hat nálunk napirend, az nincs. Amennyit a gyerek tart... meg éhes is időre leszek. De ennyi... programtól is függ, frontoktol hangulattol, hogy mit csinalunk.

                              Ha koran feküdtünk, egyszerre szoktunk kelni, és együtt reggelizünk. Képeskönyvet szoktunk nezegetni meg reggel, ő meg egyébként elkolbászol a szobában. Az utóbbi hetekben hamar elfarad, alszik egyet délelőtt 1-1,5 órát, és 12 körül ébred. Vagy nem alszik, vagy megyünk valahova, akkor 2 körül alszik, olyankor 2,5 órát, néha 3at. 12 körül ebédelünk, a délutani alvás alatt főzök vacsit meg másnapra.

                              Ha nagyon nem alszik, felkötöm, es sétálunk, vagy otthon dolgozgatok hátibabával (pl teregetek, ruhát hajtogatok) ha úgy látom, hogy faradt. De ha megyünk valahová, pl péntekenként, akkor 4 körül indulunk haza, és 5kor alszik egy nagyot, addig elvan. Szereti a társaságot, másik babákat. Szoktunk sétálni, de amikor nagyon hideg van, nem mindennap. Én csak hurcizok, a babakocsi nem jött be, a hordozas viszont mindkettőnknek.

                              Az en lányom alapbol elszorakoztatja magát, de tornazgatni szoktunk még (kellene rendzseresen), meg igyekszem jatszani vele, ölelgetem, hancúrozunk, mondókázunk, ami eszembe jut, es az ő igényétől függően. Amikor elvan, csinalom a hazimunkát, de kicsi a lakás, és pl. Mosogatni a ferjem szokott.

                              Amikor a ferjem hazaér, együtt vagyunk, ő is jatszik vele, ha nyűgös nap volt es szeretnék meg a konyhában ügyködni, stb, vigyáz a babára. Ilyenkor tudok mondjuk varrni is leginkább. Sokszor csak fekszünk és beszelgetünk, a baba meg maszkál rajtunk. Neha van program este, de mi együtt megyünk gyerekestül ilyenkor is. Aztan fürdés, gyerektől függ, mikor, és ima, alvás.

                              Vannak fix programok, pl hetfő esték (közösség/terápia), heti 1x a ferjem zenél este, akkor én viszem a napot. Szombat de. piac, vasárnap mise. Ilyenkor az alvása is fix, ahogy hazaérünk. Pénteken barátnőzünk, hétfőn anyukám jön, csütörtökön apukám.

                              Comment


                                Persze, hogy normális, hogy ha 12 hópanosan már csak 1x alszik. Meg az is ha nem, hanem többször. Annyira különbözőek vagyunk, a gyerekek is különbözőek. Mivel Angliában az ovi 8.40-től 11.30-ig volt, én a két középső gyerekemet abszolút arra treníroztam egyéves kora körül, hogy 9.30 körül legkésőbb aludjon el, 11.10-kor legkésőbb ki kellett vennem aztán az ágyból, át a kendőbe vagy babakocsiba, és rohanás a nagyobbért az oviba. A lányomnak volt olyan időszaka ennyi idősen, hogy fixen napi 1x aludt, de az kb bármikor lehetett. Volt olyan nap, hogy délelőtt 10-től aludt, volt, hogy délután 4-től. Ezer dologtól függött, hogy hogy alakult. Én napirendtartásban soha nem voltam jó. Pláne, amíg a nagyobbak intézménybe küldése nem kényszerített rá valamiféle napirendre. Ez egyébként szerintem nem jó a gyerekeknek, egy babának kifejezetten hasznos a stabil napirend, de nekem ez a személyiségemtől annyira távol áll, hogy hamar rájöttem, hogy vagy lesz egy valamelyest kiegyensúlyozott anyjuk és kevésbé fix napirend, vagy egy instabil anyuka szuper napirenddel. Az előbbit választottam.... Úgyhogy mi sokat voltunk úton, aludtak menet közben vagy otthon, ahogy alakult. Amíg csak egy gyerek volt, és pici volt (kagylós üléses), esti programokra is vittük magunkkal. Aludt a hordozóban, vagy az ölemben vagy szoptattam kocsmában, imaesten, koncerten (komolyzenei, nem annyira zajos ), baráti összejövetelen, lagziban stb. Különben a lányunk kő kemény éjjeli bagoly típus, mindig is vért izzadtunk az altatásával. Volt egy pont, amikor teljesen elengedtem a hány-órakor-kell-egy-gyereknek-ágyban-lenni típusú dolgokat. Egyszerűen ha 8-kor kezdtem altatni, ugyaúgy fél 12-kor aludt el, mintha 11-kor kezdtem. És nagyon aktív is volt este. Simán vásaroltunk vele este 9-kor, és mindenki hülyének nézett, ezen felül kellett emelkedni.... Viszont az öccse érkezéséig nem ismertük azt a jelenséget, hogy egy gyerek hajnalban felkel. Neki sosem volt olyan időszaka, hogy magától 8 előtt felkelt volna. Ő ilyen. Nagyon nehéz vele most is, mert ugye most már nem teheti meg, hogy nem kel fel reggel, és hiába sportol, korán kel, olvas az ágyban stb, sokszor most is képtelen 10-fél 11 előtt elaludni. Szóval különbözőek vagyunk. A rendszer (pl 8 órai iskolakezdés) erősen konformizál, ettől még nem leszünk egyformák. Egy családon belül sem. Az külön művészet, hogy a családban összehangoljuk a különböző igényeket úgy, hogy mindenkinek élhető legyen.
                                Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                                Luca, B (2015) & F (2017)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X