Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

TELEvízió, Kell-e vízió

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Orsi, nem a Tavasz utca? Oda jártam.

    A magyar óvodapedagógia (= a koncepció) világhírű, Vekerdy is mindig mondja. Vagyis a képzés, a rendszer, a hivatalos álláspont, és sok helyen, Lőrinc ovijában is, a gyakorlat is. Attól még lehet rosszul csinálni.

    Lőrinc óvó nénijei hátraszaltót ugranának, Ritarozi, ha hallanák, hogy tévéztek a kollégák. Ez nagyon szakmaiatlan. És pont a gagyi Disney! Persze könnyebb, nem kell a gyerekekkel foglalkozniuk. És milyen remekül megideologizálták.

    Most nem azért, de nagyon szigorúak vagyunk... otthon is van tévé, ebből az egészből inkább az a tanulság, hogy otthon se, mert ha rossz a gyereknek, akkor mindenhol rossz.

    Hédi, ne félj, nagyszerű, elhivatott óvónők is vannak, biztos Pécsett is! Nálunk egymásba lógtak a kirándulások, vetélkedők, verstanulások, kézműveskedések, egészségnevelő programok. És hozzá végtelen türelem, jó légkör.

    A minap egy óvó bácsival találkoztam.
    Utoljára szerkesztette évuska; 2008.06.25., 12:26.
    már nem vagyok mamami
    csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
    minden jót!

    Comment


      #47
      Farkasréti út, Évus:-)
      Rebaba blog

      email: hellorebaba@gmail.com

      Comment


        #48
        nem indítunk egy ovis topikot, ki hova járt vagy szeretne a jövőben járni a gyerekkel?!
        Laura

        Comment


          #49
          évuska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Lőrinc óvó nénijei hátraszaltót ugranának, Ritarozi, ha hallanák, hogy tévéztek a kollégák. Ez nagyon szakmaiatlan. És pont a gagyi Disney! Persze könnyebb, nem kell a gyerekekkel foglalkozniuk. És milyen remekül megideologizálták.

          Most nem azért, de nagyon szigorúak vagyunk... otthon is van tévé, ebből az egészből inkább az a tanulság, hogy otthon se, mert ha rossz a gyereknek, akkor mindenhol rossz.
          Évuska,azért ez nem ilyen egyszerű. Persze a legjobb az, ha otthon se néz tévét a gyerek, de azért valljuk be ez a ritkább. Azt, hogy otthon nézik a gyerekek a tévét vagy nem, az legyen a szülő döntése, no de az óvodában.? Ahol kortársakkal és sok játékkal van "összezárva" a csimóta, meg ráadásul óvónőkkel, akiknek ugye az a hivatásuk, hogy ilyen korú gyerekekkel foglalkozzanak. FOGLALKOZZANAK és nem azért vannak ott, hogy tucatnyi dobozt bámuló ovisra FELÜGYELJENEK. Arról meg már nem is beszélek, amit te is írtál, hogy szakmai hozzáNEMértésükről adtak ezzel ékes bizonyítványt. És azt még megfejelték a Disney-vel, ugye ami végképp nem egy óvodáskorúnak való. Szerintem ez nem túl szigorú. Egyszerűen elfogadhatatlan. Nekem legalábbis.
          Rita,
          Dani (2002), Bori (2004) és Olgi (2007) anyuja

          Comment


            #50
            Rita, teljesen igazad van! Még jó, hogy elköltöztök!!

            HÉDI
            Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

            Comment


              #51
              Igen, Rita, elfogadhatatlan az óvónőktől, akiknek ez a hivatásuk. De mégis azt mondom: a szülő akarjon még jobbat a saját gyerekének, mint az, akinek ez a hivatása, és óvja meg a gyerekét attól, ami fölösleges és káros, amennyire csak tudja. Dohányfüst, csipsz, gyorsétterem, autóbűz, erőszak, gagyi játékok, anyagias szemlélet. Idealista vagyok?
              már nem vagyok mamami
              csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
              minden jót!

              Comment


                #52
                A tévé a nappali közepén: szimbólum is. Régen a tűzhely volt a család lelke, ma a hűtő és a tévé.
                már nem vagyok mamami
                csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
                minden jót!

                Comment


                  #53
                  Évuska! Nálunk mindig az egész család valahogy a konyhában koncentrálódik. Ha vendégek vannak, akkor ők is. Úgyhogy szvsz él még a lelkeinkben, hogy a tűzhely a lakás közepe

                  Ovistopikot támogatnám. Ugyan messze van még, de előre kell gondolkodni.
                  Varda

                  Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                  Az igazságnak sok arca van

                  Comment


                    #54
                    Hédi: félreértettél. Nem költözünk. Két éve költöztünk ide, Maklárra. Ez a tévés állapot itt a falusi oviban van. Át akartam ide hozni akkor a gyerkőcöt, hogy hátha egyszerűbb lesz. De ez a tévézés meggyőzött, hogy hagyjam az egri oviban. Ott ilyen nincs és végül is nem nagy macera.
                    Rita,
                    Dani (2002), Bori (2004) és Olgi (2007) anyuja

                    Comment


                      #55
                      Évuska: szerintem abszolut oké amit mondasz, nem idealizmus. Csak a nem tudatosan nevelő szülők néznének rád ufóként egy ilyen kijelentés miatt. Szerintem rendben van.
                      Rita,
                      Dani (2002), Bori (2004) és Olgi (2007) anyuja

                      Comment


                        #56
                        ritarozi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hédi: félreértettél. Nem költözünk. Két éve költöztünk ide, Maklárra. Ez a tévés állapot itt a falusi oviban van. Át akartam ide hozni akkor a gyerkőcöt, hogy hátha egyszerűbb lesz. De ez a tévézés meggyőzött, hogy hagyjam az egri oviban. Ott ilyen nincs és végül is nem nagy macera.
                        Rita! Megkérdezhetem, hogy Egerben melyik oviba jártok?
                        Regi

                        Comment


                          #57
                          Varda! Mit jelent az szvsz???
                          Szilva


                          Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                          Hurcibaba Klub (8)

                          Comment


                            #58
                            Szilva! SzerényVéleményemSzerint!
                            Regi

                            Comment


                              #59
                              Jajj, köszi! HEtek óta ezen gondolkozom. De a Száguldás Volvo Szerelem jutott csak eszembe.
                              Szilva


                              Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                              Hurcibaba Klub (8)

                              Comment


                                #60
                                Az még vicces is!
                                Nekem először olvasva csak a Szántó Vető Szövetkezet és társai jutottak eszembe...
                                Regi

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X