Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

szobatisztaság - mikor? hogyan?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Én is jöttem dicsekedni kicsit.Gergő most lesz 2 éves,pár napja már szól ha jön a pisi,(kakit eddig is mondta),akkor futunk együtt,gatya le ül a bilire.Sőőőt tegnap és tegnapelőtt is pelus nélkül voltunk a városban-temérdek váltásruhával egyetemben- illetve játszón.Pisiltünk párat itt-ott (pl.parkban) és semmi nem csurgott be.Olyan büszek vagyok rá
    Most alváskor is mondtam neki hogy húzzunk pelust de csak nyüglődött.Mondtam hogy oké,akkor pisilj most (anya addig gyorsan bedugott egy eldobahtós pelenkázóalátétet a lepedő alá)meg ha fölkelsz gyorsan pisilünk akkor is.Kiváncsi leszek mi sül ki belőle.De hát ha bemegy az sem gáz,hisz ezt abszolút nem várom el tőle hogy alváskor is menjen
    Gergő 2008.09.21és a vegyespáros:Ádám és Eszter 2012.03.26

    Comment


      Köszi mindenkinek a bugyi tippeket!
      Tescoban Fehérváron nincs, legalábbis amikor én voltam 1x, nem volt... De ha máshol van, akkor még próbálkozok, hátha csak ki voltak fosztva éppen.
      Dóra (2009.01.), Péter (2011.05.), Réka (2014.05)

      Comment


        Jövök biztatni kistesó-szobatisztaság ügyben: most kéthetes a legkisebb, és az ő születése a 4,5 éves büszke bátyjában ágytisztaságot eredményezett. A kétéveske meg, aki eddig csak pelusba volt hajlandó kakilni, egyszer csak hozta a biliben a termést... Mondjuk nála nem biztos, hogy ez kistesó-hatás, de kétségtelenül nem visszaesés. Oké, még friss az élmény, lehet hogy lesz visszafejlődés is.. de egyelőre örömködök.
        Gyűjtögetem a SZIVÁRVÁNY színeit : Enikő (2000.), Hajni (2002.), Bogi (2003.), Ábel (2005.), Anna (2008.), Attila (2010.), Zsuzsi (2013.), Ilus (2015.)

        Comment


          Kati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Jövök biztatni kistesó-szobatisztaság ügyben: most kéthetes a legkisebb, és az ő születése a 4,5 éves büszke bátyjában ágytisztaságot eredményezett. A kétéveske meg, aki eddig csak pelusba volt hajlandó kakilni, egyszer csak hozta a biliben a termést... Mondjuk nála nem biztos, hogy ez kistesó-hatás, de kétségtelenül nem visszaesés. Oké, még friss az élmény, lehet hogy lesz visszafejlődés is.. de egyelőre örömködök.
          Ügyesek A kicsi érkezése előtt nem mertem levenni Áronról a pelust, mert több helyről hallottam, hogy a nagy visszaesett. Jó tudni, hogy másképp is működhet

          Comment


            Mi a nyár elején kezdtük a szobatisztaságot ahogy betöltötte a kettőt a nagyobbik.Télen nem mertem kísérletezni,mert a betegségükből adódóan nagyon hamar elkapnak minden nyavalyát és egy enyhe megfázás nálunk kórházat jelent antibiotikumos kezeléssel.A lényeg mára ott tartunk hogy napközben nincs pelus ha pisilni kell szól hogy bili és már szalad is és rá ül.Néha azért becsorog mikor belemerül a játékba.Éjszakára még kap pelust de valamikor éjszaka sem pisil már be mert reggel tök száraz a pelus amikor leveszem reggel.A kakánál is szól az utolsó percben ép hogy kiérünk a wc-be de se a bilibe sem a wc-be nem hajlandó kakálni csak a pelusba.Az én tapasztalatom az,hogy a nyáron volt egy hét amikor keményebb volt a kaka és az fájt szegénykémnek ja és bilibe végezte.Na azóta nem kakál bilibe szerintem a pelus valami biztonság érzetet ad neki.
            Krisztina aki három lány és két fiú édesanyja.
            Facebook oldalam,Webáruház
            Nita Baby pelenkák Mamami,

            Email

            Comment


              Sziasztok!

              Rég írtam már a Mamamira, de ma jöttem én is panaszkodni. Panni tavaly tavasztól már bölcsis volt, jó kis csoportba járt, szerette a bölcsis néniket. Most nyáron szobatiszta lett (juhééé!), bár ma mondta először ,hogy éjjel sem kell pelus, így azért eddig éjjel még abban nyomultunk. Talán lassan arról is leszoknánk...de:

              Most 1-jén kezdte újra a bölcsit. Már a nyáron kiderült ,hogy szétszedik a csoportot, az egyik bölcsis néni zsír új lesz, új szobában lesznek, más játékokkal, nem is beszélve arról, hogy 2 hónap nyári szünete volt a nagylánynak. Nem egyszerű újra kezdeni a bölcsit neki sem.
              Itthon szó nélkül megy a bilire pisilni, ha a vécére van kedve menni akkor szól. 100%-ban! Utcán, bokorban, idegen helyen is simán, nagy vécébe is, ha fogom akkor is, no problem. Egész nyáron azt hallotta ,hogy ő már nagylány nem kell pelus.
              Ehhez képest az új bölcsis néni a 2.(!) napon közölte, hogy nem lesz ez jó, mert beszaladt néhány csepp az első nap, második nap du. alvásnál bepisilt (az első napon nem!) és hogy vigyek bugyipelust, hogy ráadhassa, mert pisis lesz a szőnyeg meg jönnek az új beszoktatósok nem lesz idejük a gyerekre figyelni. A "régiekre" miért nem kell figyelni? Nekem is vacak visszamenni szabi után, pláne egy ilyen törpének, aki nem teljesen önálló és ki van szolgáltatva még az alapvető pisi ügyben is a gondozónőnek.
              Az dobta le az agyamról az ékszíjat, hogy nem ismeri a gyereket, hogy itthon nem kell szólni, hogy minden új, (bocs, de még csak 5-en vannak, mert még a szoktatás most kezdődik), és neki is vissza kell azért szokni, meg megszokni, hogy szólni kell, sőt hamarabb szólni, nem megy egy nap alatt.
              Megmondtam ,hogy nincs bugyipelenkám, kaptunk párat ,de a gyerek nem akarta felvenni, így elajándékoztam. Ja, venni nem veszek, 90%-ban moshatóban nyomultunk eddig is. Ha mosni kell az ágyneműt ,nekem jó, a mosást már megszoktam
              Szóval az új nőci ráadott valami maradék bugyipelust, tegnap meg itthon is bepisilt du. Most ,hogy ez véletlen-e, vagy így mivel azt hiszi Panni, hogy a du. alvásnál bugyipelus van rajta elengedheti magát nem tudom, de nem örülök, hogy önkényesen pelust adott a gyerekre a nő.
              Micsináljak? A mi bölcsis néniket (aki nagyon aranyos, Panni is szereti) ez az idősebb totál elnyomja, nem hiszem ,hogy tudná képviselni az érdekeit. Mondjam meg ,hogy viszek be nájlont, tegye a gyerek alá én meg mosom az ágyneműt, ha kell? Vagy hadd lőjje el azt a pár papírpelust és reméljem a legjobbakat? Én tuti nem viszek be pelust, direkt vitte vagy 3 váltóbugyit és gatyót.
              Uff, bocs, ha hosszú lett, de annyira büszke voltam ,hogy ilyen ügyes a nagylány erre egy vadidegen, akire rá kell bíznom a gyereket elrontja a kedvemet is, meg talán az eredményeket is.
              Az igazgatónő, meg aki szétszedte a csoportokat adja vissza a diplomáját, ha szakmainak gondolja ,hogy beállt csoportokat szétszed. Mindenkinek rossz, gyereknek, szülőknek, gondozónőknek is. Nem értem miért kellett!
              Zizi
              Pannus (2008.február 6.) mamija

              Comment


                zsemby eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                meg jönnek az új beszoktatósok nem lesz idejük a gyerekre figyelni.
                Na ez már nagyon durva.Én biztos kiosztottam volna,hogy nem azért kapja a fizetést,hogy figyeljen a gyerekekre?Szerintem is vigyél be nejlont és marad az ágynemű húzat mosás.Ha rá hagyod hogy pelust adjanak rá teljesen vissza esik a gyerek,így meg szerintem egy-két hét és vissza áll a gyerkőc a régi kerék vágásba.Mindenkinek idő kell míg megszokja az új helyzetet.Ne hagyd magad.
                Utoljára szerkesztette gyulavarine; 2010.09.05., 22:38.
                Krisztina aki három lány és két fiú édesanyja.
                Facebook oldalam,Webáruház
                Nita Baby pelenkák Mamami,

                Email

                Comment


                  A Történethez kis kiegészítés:
                  Ma beszéltem a mi "saját" bölcsis néninkkel és kiegyenesítettük a dolgokat, pelus elfelejtve.
                  Kiderült ,hogy a másik nő azt mondta neki, hogy mi ezt így megbeszéltük, ő is csodálkozott a peluson, meg Panni sem akarta felvenni. Én mondtam ,hogy nem beleegyeztem, csak köpni-nyelni nem tudtam a döbbenetről, hogy miket mond a nő. Gondolom hallgatást beleegyezésnek vélte. Sajnos én is lépcsőházi ember vagyok...
                  Viszek be valami nájlont, baleset esetére.
                  Remélem most már nem lesznek kommunikációs problémák és vértezem magam az erőszakos nő ellen. Mit szólt volna ez a hölgy ha hozzá kerülünk és mosható pelust akarok? Hűha...szerencsénk volt a régiekkel, ők szó nélkül elfogadták.
                  Zizi
                  Pannus (2008.február 6.) mamija

                  Comment


                    Másoknál is vannak visszaesések?Épp pár hozzászólással följebb dicsekedtem milyen ügyes Gergő erre mára mintha elfelejtett volna mindent amit eddgi tudtunk,csináltunk ügyesen.
                    Tényleg bugyiban jártunk mindenhová,egy baleset sem volt a múlt héten.a hét elején kezdődött azzal hogy állandóan becsurgott pár csepp de szólt igaz kicsit későn.Ma meg ott tartunk hogy 5x pisilt már be fullra...A 4.után mondtam neki hogy lassan enm lesz tiszta gatyája ha igy halad igy most adok rá pelust.Utána kakilt,az eleje már bement a pelusba mikor szólt,kérdeztem hogy ráülünk a bilire?Bólogat hogy igen.Még oda is termelt egy kicsit,megdicsérgettem,kérdeztem hogy pelsu vagy bugyi kell?Bugyi..Okés,de akor légy szives szólj.Bólogat.Kitalálja hogy menjünk le a ház elé hintázni.Rendben,gyere pisiljünk előtte.erre bestresszel hogy nem és nem.Hát jó,menjünk.Mondanom se kell 5 perc után már totál bepisilt,még zoknija is meg minden csupa pisi volt.Igy jöhettünk föl.
                    Szerintetek mi lehet?most kissé elveszettem a türelmem is,igy azt hiszem pár napig hanyagoljuk a dolgot.
                    Gergő 2008.09.21és a vegyespáros:Ádám és Eszter 2012.03.26

                    Comment


                      widor, ne add fel! nálunk is vannak napok, amikor semmi sem jön össze... Máté másfél éves kora óta szobatiszta, tehát elvben több mint fél éve, mégis előfordulnak malőrök. Ha nem adod rá a pelust, hamarabb túl lesztek ezeken a napokon. (Nálunk általában nagyizások alatt-után vannak többen a malőrök)
                      Réka vagyok, fehérló.
                      Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
                      Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

                      Comment


                        Tök érdekes amit irtál a nagyizásokról:hétvégén szüleimnél voltunk,ott kb.3x pislit be mikor kinn voltak a kertben,már sirva jött mert tök bántotta az egész.Vigasztaltuk agyonra hogy nem baj...tegnap meg itt voltak anyósomék....Én is gondoltam rá hogy valami köze lehet hozzá csak nem tudom mi...
                        Gergő 2008.09.21és a vegyespáros:Ádám és Eszter 2012.03.26

                        Comment


                          Ja,az meg a másik hogy olyan fránya lassan száradnak a ruhák ilyen időben igy tényleg gatyaszükében is leszünk ha nem kap pelust...
                          Gergő 2008.09.21és a vegyespáros:Ádám és Eszter 2012.03.26

                          Comment


                            Végül is nem mindegy? Lehet, hogy csak nem ért rá... az ennyi idősen teljesen belefér. Szerintem vegyél még egy rend alsógatyát (Én akkor anyáztam ugyanilyen napokon, mikor még csak egy hónapja volt pelustalan... tél volt, én meg az első trimeszterben. Őt féltettem, ne rossz helyen következzen be a malőr, én meg rosszul voltam a pisi szagától. Cuki szitu volt. De túléltük!)
                            Réka vagyok, fehérló.
                            Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
                            Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

                            Comment


                              alsógatya még csak hagyján de mikor full pisis mindene tehát az egész bemegy ami ma volt 5x..szóval melegitőgatya a kevés.
                              Gergő 2008.09.21és a vegyespáros:Ádám és Eszter 2012.03.26

                              Comment


                                Nálunk is volt párszor visszaesés és ha úgy éreztem, hogy kezdem elveszíteni a türelmem, én adtam rá pelust. Leszidni nem akartam vagy hogy lássa, hogy nyűg a napi x-szeri pisifeltörlés stb. Itthon csak alsógatyát adtam rá, elég volt azokat mosni, de akkor nyár volt.
                                Azt én is megfigyeltem, ha bizonyos rokonok itt voltak, akkor szó nélkül bepisilt többször is. Nem tudom az okát. Talán az izgalom... Meg hát ilyenkor mindenki mondogatta neki folyamatosan, különféle stílusban, hogy szóljon, ha pisilni kell.
                                Most kezdte az ovit, egy hétig nem volt baleset, de tegnap bepisilt az óvónéni ölében ülve

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X