Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Gordon módszer a gyakorlatban

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Bevi, erősen emlékeztet 2 évvel ezelőtti önmagamra, amit írsz (kivéve hogy Spockot sosem olvastam és hogy mi biliztettünk ) Végülis csak azt akartam mondani, hogy kívánom, hogy 2 év múlva is ugyanígy érezz. Én is sokáig nagyon harmonikusnak találtam a kapcsolatomat a lányunkkal. Egy ideje mégis elég nehéznek élem meg a napjainkat, amikor a türelem fogyóban és a lényegretörő kommunikáció is gyakran falrahányt borsó. Nem baj, tudom, hogy a 4. életév végére elmúlik a dac, úgyhogy ezzel bíztatom magam.

    Évi: P.E.T. - a Gyereknevelés Aranykönyve, írta Dr. Thomas Gordon.
    Zsanett (Lotte 2006 augusztus, Tessza 2009 április)

    Comment


      #47
      Zsanettrp Köszönöm!
      Évi Csenge 2009. május 24.

      Comment


        #48
        Bevi,
        a könyv elsősorban arra hívja fel a figyelmet, hogy elsősorban a MÁR KOMMUNIKÁLÓ, sőt sokszor visszabeszélő, dacoló gyerekkel, mire figyeljünk, hogy azt érezze, hogy megértjük őt, fontos amit szeretne, de nem lehet mindig minden úgy, ahogy ő AKARJA!
        Nekem leginkább abban mutat irányt, hogyha elszáll az agyam, akkor ne a szüleimtől "örökölt" sémákat kiabáljam rájuk!!! Amúgy is úgy tapasztaltam, hogy maga a kiabálás egy idő után úgyis lepereg róluk!!
        Szóval a türelem és a magyarázó beszéd egy idő után SAJNOS nem old meg mindent!
        Amúgy igazad van amiket leírsz!
        Regi

        Comment


          #49
          Zsanettrp,
          Nem akarlak lelombozni, de nekem a nagyobb fiam 5 éves már és időnként még mindig elég húzós csatáink vannak... Amiket a kisebb (3 év) csont nélkül eltanul tőle és még fejleszti is! Bevallom, nem mindig bírok velük, pláne ha mindketten elemükben vannak...
          Ezért is kezdtem nemrég újra olvasni a könyvet!

          Azért neked, hátha több szerencséd lesz...
          Regi

          Comment


            #50
            kicsit felhozoma topikot
            nem tudja valaki hol van Budapesten tréning mostanság?
            Borka Bendegúz,Anna,Nimród anyukája
            "Ha az egyik nap gyönyörű a világ, a másik nap barátságtalan- a különbség én vagyok."Rudolf Steiner

            Comment


              #51
              Jó, hogy felhoztad, legalább utána nézek a dolognak. Köszi.

              Ez viszont megragadott, hátha elolvassa valaki.

              liv731 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              mikor Nórinak tényleg valami problémája van, pl. elesik, és jól megüti magát, akkor nem kezdem el vígasztalni, hogy: "gyere ide, semmi baj, nyugodj meg!", hanem ehelyett valami ilyesmit reagálok: "Jujj, Nóri, ezt aztán nagyon beütötted, milyen piros lett. Szegénykém, ez biztosan nagyon fájt, gyere, ülj le egy kicsit, az hátha segít!" Nóri általában rögtön elhallgat, mert érzi a reakciómból, hogy tényleg értem, hogy fáj neki. Általában ennyi elég is.
              Tudom, hogy ez egy régi hozzászólás csak olyan jó párhuzamot találtam.
              Van egy régi "varázsmondóka", melyet a gyermekeknek mondtak nem tudom melyik tájegységen:

              Újhold van beteg vagy
              Mégpedig igen nagy
              Én erőm is igen nagy
              Ha akarod, meggyógyítlak

              Egyszer egy szemináriumi óra felét töltöttük azzal, hogy elemeztük a lelki hátterét ennek.
              - bevonja a természet működését
              - elismeri a másik baját
              - annak súlyosságát
              - amikor már nagyon sajnáljuk magunkat, akkor felajánlja a gyógyulást, melyet nekünk is akarnunk kell

              Aztán még párhuzamba állítottuk ezzel:

              "Én öngyilkos leszek...
              mondom kesergőn.
              Csak nézzen rám valaki görbe szemmel,
              úgy felkötöm magam a városerdőn,
              vagy revolverrel, mint sok más nagyember.
              Akkor aztán sírhatnak miattam,
              leragadt szemmel, sárgán, mélyen alszom,
              rózsák között, kék fátyolokban arcom,
              s ha hívnak is, nem szólok sohatöbbé.
              Az ostorom, csigám örökli öcskös,
              a bélyegkönyvet valami közömbös,
              a kisszínházam a kicsi hugom,
              vagy egy parasztfiúcska, mit tudom.
              Úgy elmegyek, hogy aztán sose látnak.
              Csak kiskabátom kérdi reggel: hol van?
              Úgy itt hagyom ezt az egész világot,
              amelybe annyit, ah annyit csalódtam.
              "Szegény fiú" mondják majd hangtalan,
              "egy pici angyal felrepült az égbe",
              s egyszerre roppant sajnálom magam,
              s én is szepegve suttogom: "Szegényke"...

              és, hogy milyen fontos, hogy néha sajnáljuk magunkat és néha sajnáltassuk magunkat.
              Ha ez nem kóros, akkor a gyógyulás, rendeződés egyik apró fázisa lehet.
              Szabina, dúla és hordozási tanácsadó a szépszemű Gergelke (2011.09.19.)
              a hajas baba Gerda (2013.10.30. VBAC) valamint a szőke herceg, Andris (2016.04.06. 2VBAC) boldog mamija

              Comment


                #52
                Belenézegettem a PET-be ...valóban jónak tűnik ... nem tudom, hogy a gyarkotlatban ezt mennyire nezéhkes megvalósítani...

                Comment


                  #53
                  Én is átolvastam 1-2x nemrég. Az egész rendszer nekem idegen, biztosan nem tudnám ez alapján nevelni a csemetéket, de sok jó dolog van benne, amire azóta figyelek.. pl. a közléssorompókra.
                  Erika, 3 kölök anyuja: Baló (2005.01), Lenke (2007.12), Mikus (2013.03)

                  Kisfiúcipők

                  Comment


                    #54
                    PET

                    Azt mondjuk én se nagyon értem, hogy hogyan is kéne ezt a gyakorlatban alkamazni... Minden mondatomat meg kéne előre gondolni... Elég nehézkesnek tűnik nekem...

                    Comment


                      #55
                      En jo par dolgot tanultam es vettem at a Gordon modszerbol. Olyasmiket is, amikrol sose gondoltam volna, hogy mukodni fog, es legnagyobb meglepetesemre mukodott/mukodik. Sokat koszonhetek neki.

                      Comment


                        #56
                        Én is nagyon sokat tanultam belőle, pedig első olvasásra röhögő görcsöt kaptam tőle... aztán el tudtam menni egy tanfolyamra és NAGYON sokat segített, persze idő, míg beépülnek a dolgok a gyakorlatba, de most már sok dolog automatikus lett és el sem tudom képzelni, hogy mit tennék nélküle.
                        Egyébként nagyon hasonlít rá EZ a könyv, mármint módszereiben.
                        Jó lenne mondjuk beszélgetni itt a mindennapi használatról, ha lennénk páran... irulós:
                        Réka 4 ajándék anyukája
                        "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                        Comment

                        Mamami portál footer

                        Összecsuk

                        Friss bejegyzések

                        Összecsuk

                        Cikk a mamami portálról

                        Összecsuk

                        szivárvány
                        Betöltés...
                        X