Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

otthonoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Stellar Rose eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lilluby, Verus, ez irto jol hangzik! Vera, ti allandora koltoznetek a preshazba??? Hu, de klassz!
    Par eve voltunk egy felkesz cob house-t megnezni a fiam osztalyaval (abban az evben a hazepites volt az egyik tematika, maguk a gyerekek is epitettek egy birkaolat), de az a haz maga volt a mese. Kerek volt az alapzata, abszolut eco az egesz, hihetetlen es inspiralo elmeny volt a gyerekeknek (meg nekem is). Mar allt a haz, belso munkalatok folytak csak.
    Azért jó az ilyen iskola, ahol gyakorlati megtapasztalás is van! Nem hallottam még a cob house-ról, ez valami spec. vályogtechnika? Mint a szupervályog pl?
    Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

    Comment


      kabocakati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok! Én vagyok Verus huga és Clonlarat tervezünk, csak még ki kell találni, hogy ovitól vagy 5 éves kortól.
      Mi már 3 éve Szőlőhegyen lakunk présházban. A mobilnet meg az ablakpárkányon, hoigy ne szakadjon meg állandóan a kapcsolat... A házunk félig a földben és vályogba rakott terméskő a fal.
      Hmmm...a szomszédokkal biztos nem sok gondotok van
      De azért van vmi közösségi lehetőségetek?
      Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

      Comment


        Momomama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ja! És pestiek vagyunk, de 8. kerület - azért itt a környékben nem olyan könnyű ez. Pesti oldal alapból hátrányos minden alternatív szempontból, belváros mégannyira.
        Az otthontanulok.hu oldalon is érdemes szétnézni, vannak többen a belvárosból, akik otthon tanulnak, vagy tanulócsoportot terveznek
        Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

        Comment


          KutiVerus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mi is hat éve imitálunk már egy présházfelújítást, remélem, idén már tényleg költözünk.
          A vályogház tényleg jó, itt, ahol most lakunk a ház felében nincs is térerő.
          Azért jó látni, hogy nem csak nekünk megy ez lassacskán...
          Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

          Comment


            KutiVerus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Külföldin, multikultin még nem, de Budán a Fonóban voltunk kétszer otthontanulós találkozón. Jó volt.
            A Fonóban voltunk mi is, de nekem inkább csalódás volt. Többet (talán túl sokat) vártam szervezésben, tartalomban. Szerencsére, nem ez alapján választottuk a Clonlarát.
            Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

            Comment


              lilluby eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              De azért van vmi közösségi lehetőségetek?
              Mohács elég kisváros, minden közel van, és a Szőlőhegy is elég sűrűn lakott. Kb mint egy falu.
              Zselyke Borbála ('12. tavasz), Édua Magdolna (`13. tél), Réta Piroska ('15. ősz)
              és az Asszonyszövet

              Comment


                lilluby eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A Fonóban voltunk mi is, de nekem inkább csalódás volt. Többet (talán túl sokat) vártam szervezésben, tartalomban. Szerencsére, nem ez alapján választottuk a Clonlarát.
                Melyik volt csalódás, a mostani?
                Ez most tényleg lazább volt, szerintem lassan át kell gondolni, mire jók ezek a találkozók.
                Az alapvető információkat már könnyű begyűjteni, ezeket nem kell újra elmondani. (Másfél éve nekem még nagyon sokat számított pl Szil Péter beszámolója az azóta felnőtt otthontanuló gyerekeiről. Most már nem fontos egy újabb "nem is olyan rossz ez"-témájú előadás nekem. Már tudom, hogy jó.)
                A kapcsolatok a szünetekben jobban tudnak alakulni, már csak kérdés, mivel töltsük ki a szünetek közti időt.
                Zselyke Borbála ('12. tavasz), Édua Magdolna (`13. tél), Réta Piroska ('15. ősz)
                és az Asszonyszövet

                Comment


                  lilluby eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Azért jó az ilyen iskola, ahol gyakorlati megtapasztalás is van! Nem hallottam még a cob house-ról, ez valami spec. vályogtechnika? Mint a szupervályog pl?
                  O, o, nalunk minden a gyakorlati megtapasztalasrol szolt az altalanos isiben, mar az irastanulas is egesztestes mozgassal indult, nem is beszelve a folytatasrol :-))

                  Oszinten szolva nem tudom, mi a kulonbseg a valyog es a szupervalyog kozott, nekem akkor es ott ugy tunt, hogy nagyon hasonlo a regi valyog-technikahoz, csak valahogy a megmunkalasban lehet a kulonbseg, sokkal szebb, egyenletesebb volt minden fal, meg a hangsuly az oko-tulajdonsagokra esett.

                  Comment


                    A szomszédok közel vannak, de azok csak mind nyugdíjasok, akik kijárnak kertelni meg szőlőt bogarászni. Ottlakó szomszédok kb. 400-500 méterre vannak min. minden irányban. Lehetőség van-e? Állandóan megyünk (vagy jön valaki), én pl. Pécsre egyetemre, minden hétvégén van program, sok a hobbi, barát, nagy a család, sok kis unokatesó stb. És közel a város. A Szőlőhegyen is sok a kintlakó, azok közül is sok gyerekes család. Így a Clonlara a legjobb választás lesz nekünk is.
                    Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
                    https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
                    Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

                    Comment


                      kabocakati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A szomszédok közel vannak, de azok csak mind nyugdíjasok, akik kijárnak kertelni meg szőlőt bogarászni. Ottlakó szomszédok kb. 400-500 méterre vannak min. minden irányban. Lehetőség van-e? Állandóan megyünk (vagy jön valaki), én pl. Pécsre egyetemre, minden hétvégén van program, sok a hobbi, barát, nagy a család, sok kis unokatesó stb. És közel a város. A Szőlőhegyen is sok a kintlakó, azok közül is sok gyerekes család. Így a Clonlara a legjobb választás lesz nekünk is.
                      Szuper!
                      Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

                      Comment


                        KutiVerus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Melyik volt csalódás, a mostani?
                        Ez most tényleg lazább volt, szerintem lassan át kell gondolni, mire jók ezek a találkozók.
                        Az alapvető információkat már könnyű begyűjteni, ezeket nem kell újra elmondani. (Másfél éve nekem még nagyon sokat számított pl Szil Péter beszámolója az azóta felnőtt otthontanuló gyerekeiről. Most már nem fontos egy újabb "nem is olyan rossz ez"-témájú előadás nekem. Már tudom, hogy jó.)
                        A kapcsolatok a szünetekben jobban tudnak alakulni, már csak kérdés, mivel töltsük ki a szünetek közti időt.
                        Igen, a mostanin voltunk, nekem elég laposnak tűnt. Inspirálódni szerettem volna sok "fantasztikus" beszámolón keresztül, gyakorlati dolgokat látva-hallva. A gyerekek lefoglalására is ezer kreatív dolgot el tudtam volna képzelni, mert így, a rohangászásra egy rét megfelelőbb lett volna, mint a Fonó Kicsit -nem is tudom, talán- fásultságot, lelkesedés hiányát éreztem a szervezőkön, mindenesetre nekem nem jött ki, hogy ez a dolog mennyire sok lehetőséget rejt, és hogy milyen jól lehet kihasználni.
                        Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

                        Comment


                          Sziasztok, rég jártam erre , elsodortak minket a hétköznapok.
                          Lényegében jól vagyunk, végre találtunk a környéken is otthonoktató családokat.
                          Belevágtunk egy valyogkemence építésbe 4 másik családdal, találtunk egy másik lelkes őrültet aki az ehető vadnövenyekben jártas , meg egy harmadikat akinek igáslovai vannak és szívesen tanítja, hogy hogy kell befogni a lovakat... Szoval nem unatkozunk ...
                          Az írás olvasás meg vicces, mert a 4 évesem mar elkezdett magátol írogatni szavakat , a 7 évest meg az se érdekli hogy a saját nevet leírja ��
                          http://irgulyas.freeblog.hu/

                          "Az ember gondolatai terméke. Amit gondol, azzá válik."*(Mahatma Gandhi)

                          Comment


                            Hello, Szmama, reg lattunk tenyleg! Ugyanott vagytok?!
                            Nekem egyik volt anyukatarsam (W), baratnem pont ebbol a temabol irt konyvet, Wild Food (ill. tobb konyve is van, ez a legujabb), voltam is vele egy tengerparti gyujtouton, hu, nagyon jol csinalja, nagyon erdekes! Feldolgozast is tanit, nagyon jo fej no.

                            Comment


                              Az ember nem is gondolná, hogy mennyi mindent terít elé a természet Egyszer én is voltam egy "vadonevős" hétvégén, és megdöbbentem, hogy mennyi mindent találni, és még változatosan is elkészíthetőek a "csupa zöldek" is. Mondjuk, a gyerekek nem tudom, mennyire ennék (akkor még nem voltak), nekem akkor jól esett, igaz a bélrendszeremet rendesen megdolgozta, de gondolom, hozzá lehet szokni.
                              Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

                              Comment


                                Szerintem a gyerekek alapvetoen nyitottak.
                                Masik baratnom, aki egyebkent orosz, minden evben csinal egy-egy W.sulis osztalynak "Mushroom Walk"-ot. Elviszi oket a jo kis erdei-mezei lelohelyekre, megmutatja az eheto fajtakat, amikbol ott a helyszinen csinalnak is kostolot (kis kemping-fozon fokhagymas vajon megparolva:-), melle ottani zold levelekbol, viragokbol sali, nagyon nepszeru szokott lenni

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X