freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Terhességi diabétesz - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Terhességi diabétesz

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

A cukormérődet kalibráld, ha vesznek vénás vért akkor mérjél Te is a sajátoddal, így tudod, majd, h mennyire pontos a géped, és mennyire mér fölé, vagy alá, így pontosabb képet fogsz kapni.
    B & B & R & B

Comment

nautilus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A cukormérődet kalibráld, ha vesznek vénás vért akkor mérjél Te is a sajátoddal, így tudod, majd, h mennyire pontos a géped, és mennyire mér fölé, vagy alá, így pontosabb képet fogsz kapni.
      Igen, majd ha megyek, akkor viszem magammal.
      Judit, T (2013), L (2016) és új picúr (2019)

Comment

Sziasztok, lenne egy kérdésem. Ismerősöm a 2. babáját várja. Az előző terhességnél rossz lett a terhelése, emiatt most egyből diabetológushoz küldték. Ő viszont nem csinált neki terhelést (szerencsére), mert az éhgyomri cukra túl magas volt (ez már nem annyira). Amúgy a kismama alapból is szénhidrátszegény diétát tart, és szokott mérni. Minden értéke jó napközben, egyedül ez a reggeli éhgyomri túl magas (mármint ahhoz képest, aminek akkor lennie illik, mert napközben teljesen jó lenne). A doki azt mondja, hogy akkor kell az inzulin. De nem tudta (vagy nem akarta) elmagyarázni, miért is, meg hogy ez mennyire gáz, mi baj lehet ettől - azon túl, hogy ez a protokoll. Valaki esetleg ért hozzá??? Amúgy éjjel ill. hajnalban is mért néha, azt mondja, nem ment sem hipo tartományba sem nagyon magasra, csak elkezdett emelkedni, 100-120 mg/dl értékeket mért (95 helyett, ami hivatalosan az éhgyomri felső határa). Ja, az előző kisbabája nem lett nagy, 3 kg körüli volt.
        Utoljára szerkesztette Babola; 2019.11.09., 18:14.
        Egy kilencedikes lány, egy hetedikes fiú, egy harmadikos fiú és egy elsős fiú anyája

Comment

Babola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok, lenne egy kérdésem. Ismerősöm a 2. babáját várja. Az előző terhességnél rossz lett a terhelése, emiatt most egyből diabetológushoz küldték. Ő viszont nem csinált neki terhelést (szerencsére), mert az éhgyomri cukra túl magas volt (ez már nem annyira). Amúgy a kismama alapból is szénhidrátszegény diétát tart, és szokott mérni. Minden értéke jó napközben, egyedül ez a reggeli éhgyomri túl magas (mármint ahhoz képest, aminek akkor lennie illik, mert napközben teljesen jó lenne). A doki azt mondja, hogy akkor kell az inzulin. De nem tudta (vagy nem akarta) elmagyarázni, miért is, meg hogy ez mennyire gáz, mi baj lehet ettől - azon túl, hogy ez a protokoll. Valaki esetleg ért hozzá??? Amúgy éjjel ill. hajnalban is mért néha, azt mondja, nem ment sem hipo tartományba sem nagyon magasra, csak elkezdett emelkedni, 100-120 mg/dl értékeket mért (95 helyett, ami hivatalosan az éhgyomri felső határa). Ja, az előző kisbabája nem lett nagy, 3 kg körüli volt.
          Csak ötletelek.
          -Ha rendszeresen 7 felett van a megadott ch mellett az 1 órás akkor kell az inzulin.
          -Ha az éhgyomri magas akkor nagyon sokszor az egész nap magas lesz, neki szerencsére még nem, de én ezt tapasztaltam, hha mértem reggel egy jó magasat, akkor magas volt a ebéd utáni is.
          -A reggeli cht egy bizonyos mennyiség alá nem lehet vinni, mert kell h beinduljon az inzulintermelés, na most ha mondjuk mér egy 6,5 öt reggel, és még arra eszi meg a kiirt mondjuk 25 g ch körüli reggelijét akkor nagy valószínüséggel, nem lesz tartható az 1 órás 7 alatt.
          -A terhesség alatt ugye folyamatosan romlik a gdm, és legtöbbször a reggeli utáni romlik el először (nekem másodjára mondjuk a vacsi utáni..), és neki már most a terhesség elején gond van vele.
          Az orvost kérdezze meg az a biztos, ezek csak az én gondolataim.
          B & B & R & B

Comment

Köszi szépen a választ! Nem mondom, hogy mindent értek , de továbbítom az érintettnek, remélhetőleg ő tud majd mit kezdeni a számokkal. Amúgy már nem az eleje felé jár, hanem a 30. hét körül. Egyébként a múltkor egész végig ez volt - összes érték jó, csak mindig az éhgyomri túl magas. Most is így van, amióta méri.
            Hát épp ez az, hogy hiába kérdez, az orvosa nem hajlandó (vagy nem tudja?? - nem tudom eldönteni...) ezeket elmagyarázni. (És a bábája szerint a többi szakorvos még rosszabb itt a városban, tehát orvoscsere sem játszik.) Szóval tényleg köszi!
            Egy kilencedikes lány, egy hetedikes fiú, egy harmadikos fiú és egy elsős fiú anyája

Comment

Visszakérdeztem, azt válaszolta, hogy az 1 órás mindig teljesen jó, 120 körüli - átszámoltam egy netes kalkulátorral , az 6,7. Szóval nem megy 7 fölé, nem hogy rendszeresen, de sohasem (ha jól értem).

Comment

Babola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Köszi szépen a választ! Nem mondom, hogy mindent értek , de továbbítom az érintettnek, remélhetőleg ő tud majd mit kezdeni a számokkal. Amúgy már nem az eleje felé jár, hanem a 30. hét körül. Egyébként a múltkor egész végig ez volt - összes érték jó, csak mindig az éhgyomri túl magas. Most is így van, amióta méri.
                Hát épp ez az, hogy hiába kérdez, az orvosa nem hajlandó (vagy nem tudja?? - nem tudom eldönteni...) ezeket elmagyarázni. (És a bábája szerint a többi szakorvos még rosszabb itt a városban, tehát orvoscsere sem játszik.) Szóval tényleg köszi!
                Konkret valaszt nem volt benne, csak ötletek. Ha magas az ehgyomri azért ez már egyertelműen jelzi, h gond van a rendszerrel fúggetlenül attol h nem megy 7 föle. Az is kerdes, h mennyi chtol nem megy 7 föle, megeszi az előirt ch menyiseget. 30 het utan is romolhat sajnos a gdm. Engem ketszer raktak inzulinra a 32.heten, pedig akkor mar tenyleg a végén jartam. Magzatviz mennyisege, áramlás, lepenyerettség?
                B & B & R & B

Comment

Értem (továbbítom). Jó kérdések, de nem tudom a választ, itt keveset uh-znak (Németország), összesen csak 3x, és nekem pl. a 4 terhességem alatt sohase vizsgálták a lepény érettségét. Az áramlást azért a második két gyerekemnél megnézték, mert 35 év fölötti voltam, de alapból szerintem azt se nézik.

Comment

Nekem azt is mondták, hogy a reggeli azért is lehet magas, ha az utóvacsora nincs jól beállítva.
                    Esetleg nincs egy jó dietetikus a városban, akit lehetne kicsit részletesebben kérdezgetni? Ha már a doki nem túl beszédes?

Comment

rau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nekem azt is mondták, hogy a reggeli azért is lehet magas, ha az utóvacsora nincs jól beállítva.
                      Esetleg nincs egy jó dietetikus a városban, akit lehetne kicsit részletesebben kérdezgetni? Ha már a doki nem túl beszédes?
                      Pontosan, az is bekavarhat, de a végén már sajnos olyan eset is van, h hiába az összes trükk, elkerülhetetlen az inzulin. A többedik gdmre ez fokozottan igaz.
                      B & B & R & B

Comment

Köszi a válaszokat! Csak annyit tudok, hogy az előző terhességénél minden vacsoraverziót végigpróbált már a hajnali cukorértékkel, és az semmire nem volt érzékeny, mindig 6 körül volt. Szóval akkor is, ha mondjuk már nem evett du. 3 után semmit (tudom, ez extrém, de ilyen is volt), akkor is, ha "normál" vacsora volt, vagy ha brutál későn, vagy nagyon sok ch-t evett. A reggeli éhgyomri értéket egyik sem izgatta, mindig ugyanúgy alakult, szóval úgy tűnik, nem dietetikai kérdés ez, hanem hormonális sajátosság... Mindenesetre most mér továbbra is, és látja, ha valami romlik - és reménykedünk, hogy hátha nem. A doki az előző terhességnél elrendelte az inzulint (ugyanilyen értékekre), most még nem, de majd vissza kell mennie valamikor kontrollra a mért értékekkel és akkor dönt. Hát, még 1x köszi mindenkinek az ötletelést és az infókat!

Comment

Sziasztok!
                          Az lenne a kérdésem, hogy nektek emelkedett a triglicerid szintetek? A vérvételen duplája a normálisnak...
                          Elvileg van köze a GDMhez, csak nem tudom mennyire gáz...
                          Köszi.

Comment

Sziasztok!
                            Az lenne a kérdésem, hogy nektek emelkedett a triglicerid szintetek? A vérvételen duplája a normálisnak...
                            Elvileg van köze a GDMhez, csak nem tudom mennyire gáz...
                            Köszi.
                            Én most átfutottam a leleteket, de nem találom, pedig volt vagy 10 vérképem.
                            B & B & R & B

Comment

Köszi, hogy megnézted.
                              A hematológus szerint a cukor miatt van és majd utána figyelni kell, hogy visszamegy-e. De tegnap a szülész csak legyintett rá, hogy simán lehet csak a terhességtől is. Mondjuk a másik kettőnél nem volt, se cukor se ez. De erre a 2 hétre már próbálok nem aggódni miatta.

Comment

Köszi, hogy megnézted.
                                A hematológus szerint a cukor miatt van és majd utána figyelni kell, hogy visszamegy-e. De tegnap a szülész csak legyintett rá, hogy simán lehet csak a terhességtől is. Mondjuk a másik kettőnél nem volt, se cukor se ez. De erre a 2 hétre már próbálok nem aggódni miatta.
                                nem akarok kavarni mert nem ertek hozza de hatha ez kicsit megnyugtat es talan a szulesznek lesz igaza. Soha egyik terhessegnel sem voltam erintett gdm fronton de most megneztem es emelkedett a triglicerid szintem. nem a duplaja de emelkedett.
                                Majd az orvosok megszakertik a helyzeteted az is lehet hogy a ketto egyszwrre kavar be marmint egyik resze siman a terhesseg miatt a masik esetlegesen a cukor miatt. Drukkolok hogy ne jelentsen azert semmi komolyat!

Comment

Betöltés...
                                X