freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Terhességi diabétesz - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Terhességi diabétesz

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Terhességi diabétesz

Úgy látom, h ilyen topic még nincs, gondoltam, h hasznos lehet megosztani a tapasztalatokat, recept- és életmódötleteket!
    G(2006)D1(2008)D2(2010)

Szuper, Pogi, már én is akartam ilyen topikot nyitni... Félixszel a 29. héttől diétáztam. Most nem tudok többet írni, de majd jövök még.
    Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
    1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

Comment

Én Gergővel a 24-től, mert a terhelésesem rossz lett, Bubuval pedig már amint megjelent a 2 csík a teszten, el kellett kezdeni, mert így lehet későbbre tolni az inzulinháztartás felborulását. Aztán a huszonvalahanyadik héten így is felborult persze, otthon méregettem, és heti egy profilt is csináltam, ez alapján csökkentettük a diétám, ahogy haladtunk előre.
      Mindkétszer megúsztam inzulin nélkül .
      G(2006)D1(2008)D2(2010)

Comment

Én pedig anno megtagadtam a terheléses vizsgálatot!Előtte csináltak egy sima vizsgálatot vérből ami teljesen jó lett, és nem voltam hajlandó magam és a kicsit kitenni ennek a terheléses procedúrának.Igaz mindenhol más bevett szokások szerint csinálják,de akkor is!
        Viszont jó ötlet volt ez a topik!Hasznos lehet nagyon!!!
        Kende 2008/02/17 ,boldog anyukája:

Anita

Comment

Nekem abszolút pozitív csalódás volt a terhelés, pedig a cukros lötyit kaptam. Az akkori korosztályos topikomban (khmmm.... ) már rendesen felhergeltük egymást, hogy milyen vacak lesz, de tulajdonképpen egy édes limonádé, én meg imádom a limonádét. Persze tudom, hogy van aki rosszul lesz tőle, de nekem semmi nem volt. Csak az eredmény rossz lett (9, 3).
          Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
          1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

Comment

Panta, a sima vizsgálat sajnos semmit nem mutat ki. Ha nem méregetsz magadnak cukrot otthon, sztem bazinagy hiba a terhelés megtagadása... illetve persze nem minden esetben hiba, csak ha véletlen pont emiatt nem derül ki, ha gond van. Amúgy másodjára, amikor tudtam, hogy nincs rendben a cukrom, én is megtagadtam, hiszen egy cukrosnak a terheléses vizsgálat kábé méreg.
            G(2006)D1(2008)D2(2010)

Comment

Én is akartam ilyen topikot indítani, de már akkor túl voltam rajta, szerencsére csak terhességi volt a diabétesz, nem maradt meg. Van egy teljes recept könyvem, sok saját fejlesztésem, szívesen megosztom veletek, ha valakinek szüksége van rá.

Engem a 16. héten szűrtek ki (cukros vízzel) 9,4-gyel, így több, mint öt hónapig diétáztam, nagyon szigorúan betartottam, kellett is mert romlottak a végefelé az értékeim. Feltérképeztem közben szinte az összes üzlet diabetikus kínálatát és életemben nem főztem még annyit, mint a terhességem alatt.
              Juli

Comment

Nagy Margit: 399 recept cukorbetegeknek, fogyókúrázóknak
                Ezt internetről töltötte le apukám, majd megkérdezem pontosan honnan, valami regisztrációt igénylő helyről.

Egyébként félelmetes, hogy mennyire nem lehet kifejezetten diabéteszeseknek szóló normális receptkönyvet találni a piacon. Kiadtak mostanában valami süteményes szakácskönyvet, az egész jó és a kedvenc süteményes könyvem végében is van külön cukormentes rész (Süteményeskönyv - 800 recept Péter Jánosné gyűjtésében, Esély Kiadó, Bp.,1994)
                Juli

Comment

Letchie, sztem azért nem, mert szinte minden recept módosítható úgy, hogy elkészíthető legyen, pl cukor helyett Canderel, fehérliszt helyett tk liszt, stb. Más kérdés, h az íze kissé khm más lesz úgy. Ja, próbáltatok sütni tk lisztből lángost? Vicces lett... még szerencse, hogy a kis konyhamalacom megette mind így is (Gergő).
                  G(2006)D1(2008)D2(2010)

Comment

Nekem is diétáznom kellett, de nekem már a cukorterhelés előtt-től, szóval nem tudom milyen az. Én nem vagyok egy csokievő, és az édes/cukrosokat se szeretem, de akkor megőrültem egy szelet csokiért. Ráadásul akkor volt szezonja a szőlőnek, a baracknak... mondjuk a legmagasabb értékem nekem 7,9 volt, de a diétás azt mondta nekünk, hogy evés után egy kellemes kis séta sokat segíthet a vérvétel eredményén.
                    A gyümölcsök hiányoztak nekem legjobban. Dokim nevetve mondta, hogy semmi olyan gyümit nem ehetek, amiből pálinka főzhető: körte barack szilva... Anyukámnak mondtam, hogyha Barni megszületik, akkor a kórházba kérek egy nagy adag halászlét, sok-sok tésztával, meg milánóit... Nekem a főtt tészták hiányoztak nagyon. Viszont Norbi Updates puding nagyon jó ízű, és ha már nagyon kínlódtam, akkor azzal csillapítottam az édesség utáni vágyamat. Hát mit mondjak, együtt érzek veletek, akik éppen most diétáztok...
                    Magdi
                    Barnabás 2007.10.31.

Comment

Ja, lányok, van egy kismamás oldalam, amit még a terhesség alatt csináltam, és oda gyüjtöttem minden infót ami engem érintett, a diabos része itt van, remélem, h hasznos másnak is!
                      G(2006)D1(2008)D2(2010)

Comment

Barnim, én simán ettem tk lisztes főtt tésztát, nem bolygatta meg a cukrom egyáltalán . A Corában lehetett kapni isteni tk spagettit, nulla mellékízzel .
                        Ja képzeljétek, amiután Gergő megszületett, a műtét után másnapra kértem Ákostól kakaós palacsintát, és 1 kiló lisztből sütött nekem! Nos, be is toltam az egészet (ugyanis nem tudtam, h egyrészt a cukrom se biztos, h azonnal visszaáll, másrészt azt se tudtam, hogy a fogós dolgokkal érdemes megvárni az első székletet... ), mondanom se kell, hogy 5. nap, hashajtóval se...
                        G(2006)D1(2008)D2(2010)

Comment

igen, a terhességi cukorbetegség nem vicc, móka és ellógni való valami! Tesómnak a béna próbareggelis megoldást választották még félidőben, aztán semmi, de később romlott valószínű az állapota, és toxémiás is lett, 35. héten azonnal ki kellett szedni a babáját, annyira rossz állapotban volt (a baba), gyakorlatilag már egy hete éhezett, le is fogyott odabent.
                          (szerencsére nem lett szövődmény, és már 14 hónapos a rosszcsont, de akkor és ott az élet-halál között, a csöveken meg lélegeztetőn lógva nem is gondoltuk...)
                          Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                          lekvárok, dzsemek, receptek

Comment

Hűha micsoda sztori! Sajnos sokan hajlamosak elbagatellizálni az egészet. Amikor a 6 hetes konrollon voltam, egy kismama felháborodottan magyarázta, hogy ő bizony nem fog kontrollra járni 3 hetente, mert egyedül ott a kórházban mértek neki rossz eredményt, sehol máshol - hát ja, mert ott terheléses cukorvizsgálatot csinálnak már alapból a 16. héten, máshol meg csak a zsömlét adják. Az indexen egyszer már bonyolódtam egy ilyen vitába, de gyorsan otthagytam, mert volt egy pár nagyokos, aki bár a maga bőrén nem tapasztalta a problémát, de az észt azt osztotta arról, hogy a terhességi diabéteszt túllihegi az eü.
                            Juli

Comment

Én is a 29. héttől diétáztam rendesen.
                              Van egy pozitívum is: azt mondta a dokim, hogy bár a szakirodalom szerint, ha először kijött a GDM, akkor a későbbi terhességeknél is ki fog, de az ő tapasztalata szerint, nagyon sok kismamánál másodszorra nem jött ki.
                              Reménykedem..
                              Ági
                              Bercel (2008.02.)&Miron (2011.01.)

Comment

Betöltés...
                              X