freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Hálapénz? - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hálapénz?

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Talán a fiatalabbak már mások.

Missed ab. műtétem volt, apósom utána rákérdezett a férjemnél, hogy ugye adtunk borítékot az orvosnak. Nem, miért? Csak, mert kell. Mondtuk, hogy nem, ez hülyeség, ez egy 5 perces műtét volt, futószalagon csinálták x nőnek aznap, azt se tudom, ki műtött, erre megkaptuk, hogy kis hülyék vagyunk, akik nem értik a világot, igenis kellett volna adni. Miért? Csak. Más okot nem tudott mondani.
    Amíg ez a hozzáállás, nem sokminden fog változni.

De a fogadott szülész szerintem sem a hálapénz kategória. Jó lenne, ha lenne teljesen magán magánegészségügy, ami nem csillagászati áron lenne, és nem az állami infrastruktúrát használnák a magándokik az állami betegek kárára (ők várhatnak tovább sorban, stb...), eközben az állami eü nem színvonaltalanodna a béka feneke alá, de úgy látom, nálunk ez csak álom.

Comment

A halapenz es a rendelkezesre allas ket kulon dolog szerintem. En azt elfogadom, h a valasztott orvos (szulesz) nem fog ingyen es bermentve barmikor rendelkezesemre allni, valoszinu en se tennem. Sot, biztos. De miutan sulyos tizezreket hagysz a maganrendelojebe , mire a szuleshez ersz, azt nem tartom helyenvalonak h fix tarifaja van. Persze van akiket ez megkimel sok folosleges tepelodestol, h akkor most mennyit is adjon, de ha az uzenet a doki reszerol az lenne, h 'lehetoseg es ugymond hmegelegedettseg/hala szerint', akkor talan ettol nem kene zavarban lenni. En nem mennek olyanhoz akinek fix tarifaja van, elvbol.
      Eszter, fürtös Panni (2013. okt)és Kende aranybaba (2015. junius) boldog anyukája

Comment

Én azt nem igazán tudtam feldolgozoni, hogy a dokim mind a két szülésemnél ügyeletben szülesztett. A borítékot viszont elfogadta. Igaz, nekem nem mondott fix összeget, de így is elég sokat kapott.
        Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

Comment

kétZé eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Én azt nem igazán tudtam feldolgozoni, hogy a dokim mind a két szülésemnél ügyeletben szülesztett. A borítékot viszont elfogadta. Igaz, nekem nem mondott fix összeget, de így is elég sokat kapott.
          Mármint veletlen sikerult ugyeletben vagy tervezett volt? Gondolom elobbi, csak h jol ertsem. Szerintem ilyen esetben lehet kicsit karcsubb a boritek.
          Eszter, fürtös Panni (2013. okt)és Kende aranybaba (2015. junius) boldog anyukája

Comment

Egéranya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Mármint veletlen sikerult ugyeletben vagy tervezett volt? Gondolom elobbi, csak h jol ertsem. Szerintem ilyen esetben lehet kicsit karcsubb a boritek.
            Sajnos szándékosan "véletlen" volt: először durva vizsgálattal tágított és közölte, hogy egy ujjnyira nyitva vagyok, szülünk. burokrepesztés.
            Másodjára tényleg nyitva voltam egy ujjnyira, de még pár napig biztos nem szültem volna. Burokrepesztés.
            Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

Comment

Ó, Eri ez durva
              Az én előző dokim Livinél hagyott 2-3 ujjnyira nyitott méhszájjal "szaladgálni" az utolsó hetekben is (miután a 34-36dik hét között a korai nyílás meg pár görcs miatt bent feküdtem "visszatartáson"), és aznap mikor este végre beindult a szülés, reggel megvizsgált finoman! és konkrtan rákérdezett h tiszta ugyan a magzatvíz de mivel 3 ujjnyira nyitva vagyok már, akarok-e szülni most...(akkor kezdett reggel 24h ügyeletet amúgy...).
              Én meg mondtam h inkább megvárnám míg magától beindulnak a dolgok...ő meg békén hagyott, ez hatalmas pluszpont neki
              Viszont még aznap késő este mehettünk vissza szülni, 1:20-ra meglett a csajszi, és még mindig ő ügyelt (egyedül szültem az egész szülőszobán akkor, úgy kellett ébren tartani a dokit, sok dolga nem volt velem), így úgy döntöttünk, h mivel nélkülem is bent lett volna, nem kap hálapénzt.

Azóta mondjuk most váltottam több más apróbb negatív dolog miatt, a mostani dokim az első találkozáskor megmondta a fix tarifát, ami nekem azért jó, mert így tudunk tervezni, és már azt is megtudtam, hogy sajna nem a 6 hetes kontrollon, hanem már a kh-ban meglátogat ezügyben...
              Csillu (javíthatatlan extrovertált, dumagép) Gyermekeim: Barni (3dikos okoska), Olívia (suliba készülő szépség) és Emília (bölcsis Csirke)
              Privi helyett: csillacsaplar85@gmail.com

Comment

Nekem nincs bajom a fix tarifával, csak hívjuk készenléti díjnak és szeretnék róla számlát. Ha egy fodrász pl nem ad számlát, azt megértem, mert amennyi adót/járulékot be kell fizetni ma Mo-on, éhen halna... Na de azok a szülészek, akik egy szülésért 100e+ hazavisznek, ne akarjak éhen halni és adózzanak
                SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
                Eladó Pediped cipők, fiú-lány
                A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

Comment

kétZé eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sajnos szándékosan "véletlen" volt: először durva vizsgálattal tágított és közölte, hogy egy ujjnyira nyitva vagyok, szülünk. burokrepesztés.
                  Másodjára tényleg nyitva voltam egy ujjnyira, de még pár napig biztos nem szültem volna. Burokrepesztés.
                  Oh, jaj ez brutalis! Mindez fogadott orvossal. No comment! A boritekot megsporoltam volna neki. Gondolom orvost valtottal azota.

Comment

SKAndi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nekem nincs bajom a fix tarifával, csak hívjuk készenléti díjnak és szeretnék róla számlát. Ha egy fodrász pl nem ad számlát, azt megértem, mert amennyi adót/járulékot be kell fizetni ma Mo-on, éhen halna... Na de azok a szülészek, akik egy szülésért 100e+ hazavisznek, ne akarjak éhen halni és adózzanak
                    Nekem mindkét gyerek ugyanannál a dokinál született, a második terhességem alatt már csak magánrendelése volt. Szóval 4 éve járok/jártam hozzá, ezidő alatt a legutóbbi és egyben utolsó találkozásunkkor kérdezte meg, hogy kérek-e számlát.

Comment

Egéranya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Oh, jaj ez brutalis! Mindez fogadott orvossal. No comment! A boritekot megsporoltam volna neki. Gondolom orvost valtottal azota.
                      Képzeld, hogy még most is visszamentem hozzá, de szerencsére még időben megjött az eszem.

Comment

SKAndi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Egyetértek. Én nem sajnálom tőlük a pénzt, ha megkapom azt a színvonalas szolgáltatást, de azért ők nem mennének tönkre, ha adóznának rendesen. Persze ez is milyen már, olyan világban kéne élnünk, ahol mindenkitől elvárható minimum lenne az adózás, nem csak a gazdagabbaktól, a kisebb keresetűektől is, és egyik vidéki fodrász se menne tönkre emiatt...na abbahagyom a moralizálást.

Amúgy meg az a véleményem, hogy pl itt Pesten elég nagy a kínálat szülész-nőgyógyászból, mindenki megkeresheti azt, aki a stílusának, pénztárcájának meg az elveinek legjobban megfelel. A vízvezetékszerelőt se hívom ki másodszor, ha elsőre rosszul és drágán dolgozott, itt meg azért mégis fontosabb dolgokról van szó. Sokakkal beszélgettem, akik elmesélték, hogy mennyire nem voltak elegedettek a dokijukkal, na de végül mindenki egészségesen haza jutott, szóval inkább marad másodszorra is az ismerős rossz...

Comment

kommentár nélkül.

http://168ora.hu/itthon/a-melo-elveg...ilagabol-14180
                          Coffie

Comment

Betöltés...
                          X