freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Ambuláns szülés - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Ambuláns szülés

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Sziasztok,

foglalkoztat az ambuláns szülés gondolata és szívesen olvasnék személyes tapasztalatokat az első hozzászólásban belinkelt fórumokon, csak sajnos nincs hozzá jogosultságom Van erre valami megoldás? Ha még jár erre valaki és tud valami okosat mondani, ne tartsa magában

Köszi
    Eszter - Dominik (2010.10.)

Comment

sztella eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok,

foglalkoztat az ambuláns szülés gondolata és szívesen olvasnék személyes tapasztalatokat az első hozzászólásban belinkelt fórumokon, csak sajnos nincs hozzá jogosultságom Van erre valami megoldás? Ha még jár erre valaki és tud valami okosat mondani, ne tartsa magában

Köszi
      Szia! Sajnos személyes tapasztalatokról nem tudok beszámolni, viszont nagyon gondolkodom rajta. Úgyhogy engem is érdekel minden. Jelenleg külföldön élünk, itt azt látom, hogy remekül működik a dolog, szülni viszont Magyarországon fogok, és nem tudom, hogy ott mennyire kivitelezhető, mik a tapasztalatok stb.
      Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
      Luca, B (2015) & F (2017)

Comment

Az ambuláns szülés itthon nincsen jogilag kellően leszabályozva. Ígérgetés van, de igazából nem várható, hogy kezdenek vele bármit egy komolyabb eü reform nélkül (ami állítólag szintén készülőben van). Ugyanezt írhattam volna 7 éve is, de lehet, hogy még korábban, csak én akkor hallottam először a lényeg nem változott. Ha volna rá lehetőséged, hogy intézményen kívül szülj független bábával, az lenne a legjobb. Nyilván ez szubjektív véleményem, de komolyan érdemes rajta elgondolkodni.
        Így is vannak páran akik hazajönnek, de szerintem több értelme van a konkrét kórház konkrét orvosaival, dolgozóival megbeszélni. Buktatók lehetnek pl anya mehet, baba nem. Vagy ha bármi probléma adódik otthon, vissza kell menni, már nem úgy veszik vissza, mintha ott szült volna, külön veszik fel anyát és babát, nem a gyermekágyas osztályra. Gyerekorvost nehéz lehet találni, aki partner.
        Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

Comment

sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az ambuláns szülés itthon nincsen jogilag kellően leszabályozva. Ígérgetés van, de igazából nem várható, hogy kezdenek vele bármit egy komolyabb eü reform nélkül (ami állítólag szintén készülőben van). Ugyanezt írhattam volna 7 éve is, de lehet, hogy még korábban, csak én akkor hallottam először a lényeg nem változott. Ha volna rá lehetőséged, hogy intézményen kívül szülj független bábával, az lenne a legjobb. Nyilván ez szubjektív véleményem, de komolyan érdemes rajta elgondolkodni.
          Így is vannak páran akik hazajönnek, de szerintem több értelme van a konkrét kórház konkrét orvosaival, dolgozóival megbeszélni. Buktatók lehetnek pl anya mehet, baba nem. Vagy ha bármi probléma adódik otthon, vissza kell menni, már nem úgy veszik vissza, mintha ott szült volna, külön veszik fel anyát és babát, nem a gyermekágyas osztályra. Gyerekorvost nehéz lehet találni, aki partner.
          Sejtettem, hogy nem nagyon változott a helyzet. Amikor a fiamat szültem ('17 június) volt utána valamiféle tv-i változás, reméltem, hogy most flottabb a dolog.
          Én komolyan otthon szülnék szívem szerint, de előzetes csm miatt nem lehet. Mindegy, remek segítő csapatom van, a 2. szülésem óriási élmény volt, mondjuk a szülés utáni nêhány nap a kh-ban nekem mindig nagy kínlódás. Azért nyilván ki lehet bírni. Tkp múltkor is haza könyörögtem magunkat 2 nap után. Majd megpróbálom azért kideríteni, hátha működik ambulánsan, ha meg nem, hátha most sem akarnak pont 72 órat bent tartani...
          Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
          Luca, B (2015) & F (2017)

Comment

annyi valtozas van hogy mar nem kell bent lenni 72 orat nem csak akkor kap a korhaz utanunk penzt. Ezzel persze csodat nem tettek de lazult a dolog. 2017 szeptembereben szultem a harmadikat 48 ora utan hazajottunk mindenfele kulon varazslat nelkul. Ez nekem tokeletesen megfelelt mert nem kellett a pku es a bcg miatt plusz koroket futni gyerekorvossal egyezkedni stb ugyanaz tortent a korhazban mint altalaban de hamarabb mehettunk. Jo ismetlem csoda nem tortent de mar ez is pozitiv valtozas ha nem is nagy.

Comment

ja es engem is vart itthon ket masik kicsi de a 48 ora eppen kibirhato volt foleg hogy be is jottek egyutt is tudtunk lenni

Comment

lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Sejtettem, hogy nem nagyon változott a helyzet. Amikor a fiamat szültem ('17 június) volt utána valamiféle tv-i változás, reméltem, hogy most flottabb a dolog.
                Én komolyan otthon szülnék szívem szerint, de előzetes csm miatt nem lehet. Mindegy, remek segítő csapatom van, a 2. szülésem óriási élmény volt, mondjuk a szülés utáni nêhány nap a kh-ban nekem mindig nagy kínlódás. Azért nyilván ki lehet bírni. Tkp múltkor is haza könyörögtem magunkat 2 nap után. Majd megpróbálom azért kideríteni, hátha működik ambulánsan, ha meg nem, hátha most sem akarnak pont 72 órat bent tartani...
                Annyit nem 48.
                Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

Comment

Betöltés...
                X