freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Szent Imre kórház - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szent Imre kórház

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Szóval előző nap fekszel be,reggel még az osztályon készítenek elő, 7kor mész át a szülőszobára, ott kapsz branült, infúziót, antibiotikumot, csinálnak még egy CTG-t, ez általában az egyik szülőszobán történik, és itt már veled lehet a párod is. Érdemes kb fél8ra hívni. Utána bevisznek a műtőbe, addig a párod a műtő előtti folyosón várakozik, és amikor a babát kiemelik, és a gyerekorvos megnézte, akkor mehet be az újszülött ellátó helységbe, és babaázhat egészen addig, amíg téged ki nem tolnak az osztályra. Ekkor mehetnek veled mindketten, és az osztályon az aranyórát ugyanúgy eltölthetitek, mint egy hüvelyi szülés után. A műtéttől számított kb 8 óra után keltenek fel, addig fekvés.
    Amit leírtam az az alapeset, vannak eltérések, helyzettől függően.
    Írj, ha még van kérdésed!
    Anna, akinek a lánya Sári (2008. 03. 26.), fia Misi (2012. 12.31.)
    http://holidayknitting.blogspot.com/

Comment

Sütimüti Verától is érdemes lehet kérdezni császár ügyben. Nincs 1 éve, hogy így szült az Imrében. Tudtommal ő azonnal még a műtőben magához kérte és kapta a babát arra az időre, míg őt összevarrták. Azaz ez is kérhető, megkapható!
      A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

Comment

Momomama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sütimüti Verától is érdemes lehet kérdezni császár ügyben. Nincs 1 éve, hogy így szült az Imrében. Tudtommal ő azonnal még a műtőben magához kérte és kapta a babát arra az időre, míg őt összevarrták. Azaz ez is kérhető, megkapható!
        Akkor ez valami egyedi történet lehetett, mert elvileg 1-2 hónapja megoldottak ennek a feltételei, hogy a műtőben a sterilitás se szenvedjen hiányt. Az, hogy az osztályon az aranyóra megvan, már 6 éve is volt, amikor odakerültem.

Comment

Köszönöm, ez remekül hangzik!
          A gyermekágy alatt apuka, nagymama vagy testvérek babázhatnak valahogy, vagy csak üvegen át??
          Luca, és a Meseutcza lakói, Lóci (2007), Lujzi (2011), Lénó (2014. március) ès Lenke (2017), az L betűs család

Comment

Az influenza zárlat miatt jelenleg senki rajtad kívül. A műtét utáni aranyórát megkapjátok, de utána sajnos még Te is csak üvegen keresztül nézheted csak a kintieket. Nem tudom mikor lesz a császárod, de fél füllel azt hallottam, hogy még 2 hétig biztosan marad a zárlat.
            A gyengéd császárt beszéld meg előre a Feketével, neki kell tudnia, hogy mikor adottak ehhez a feltételek.

Comment

Sziasztok! 6 napja szultem a Szt. Imreben 3. babamat,es nem hittem volna,h valaha ilyet mondok,de szuper volt! Vegig kadban vajudva,a baba is vizbe szuletett meg. Gyonyoru elmeny volt, teljesen felvillanyoz,ha visszagondolok ra! (az elozo ket gyermekem is itt szuletett, de mindig kellett valamennyi oxytocin,ami sokat rontott az elmenyen,ezekre a szulesekre legalabbis ambivalens modon gondolok) Hallottam mostanaban rosszakat is errol a korhazbol,de en most csak pozitiv dolgokat tapasztaltam itt!
              Réka és két örökmozgó

Comment

Gratulálok, sok boldogságot! De jó ilyen pozitív élményről olvasni.

Comment

Sziasztok, láttam, hogy szó volt a "gyengéd" császár lehetőségéről, ezért gondoltam leírom a tapasztalatomat. Február 16-án szültem a kisebbik lánykánkat programozott császárral. Sziller dr kérdezte előzetesen, hogy szeretném-e, ha a gyerkőcöt rögtön, ahogy megszületett rám tennék. Én persze igent mondtam, s így is történt. A csecsemős nővér jött be, hozta oda és tette a mellkasomra, pont úgy, ahogy - gondolom - ez sima szülésnél is történik. Nagy élmény volt így rögtön megölelgetni a babát és ismerkedni kicsit utána persze vitték apának. Úgyhogy megerősíteném, hogy a körülmények már adottak erre a lehetőségre is.
                  Eszter egy csupa mosoly pici lány mamája

Comment

sziasztok, van valakinek aktuális inója kihez érdemes menni az Imrében?
                    Vicus és E. + Z klubunk
                    privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
                    totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

Comment

Sziasztok!

Ambuláns szülés témában kérdeznék.
                      Kerek egy hetem van a terminusig, vbac-re készülök, és ha összejön, akkor bizony nem szeretnék én se napokat bent dekkolni, a lányom is nagyon anyás, összetörne, meg jobb nekünk itthon, együtt. A kiszemelt kórház a Szent Imre.
                      Igen ám, de úgy tudom, kell egy papír a gyerekorvostól, amiben vállalja, hogy ambuláns szülés esetén minden nap kijön, hogy megvizsgálja a babát. Ma voltunk a dokinknál és azt mondta, nem vállalja és papírt sem tud adni, rengeteg most a beteg, járvány van, leterhelt.
                      Jó, megértem, őszinte volt - de ilyenkor mi van? Az működik, hogy keresek egy másik gyerekorvost, aki nem a választott gyerekorvosunk lesz? Vagy így buktam az egész ambuláns témát?
                      Köszi, ha bárki tud valami okosat...
                      ky

Comment

Kiddy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok!

Ambuláns szülés témában kérdeznék.
                        Kerek egy hetem van a terminusig, vbac-re készülök, és ha összejön, akkor bizony nem szeretnék én se napokat bent dekkolni, a lányom is nagyon anyás, összetörne, meg jobb nekünk itthon, együtt. A kiszemelt kórház a Szent Imre.
                        Igen ám, de úgy tudom, kell egy papír a gyerekorvostól, amiben vállalja, hogy ambuláns szülés esetén minden nap kijön, hogy megvizsgálja a babát. Ma voltunk a dokinknál és azt mondta, nem vállalja és papírt sem tud adni, rengeteg most a beteg, járvány van, leterhelt.
                        Jó, megértem, őszinte volt - de ilyenkor mi van? Az működik, hogy keresek egy másik gyerekorvost, aki nem a választott gyerekorvosunk lesz? Vagy így buktam az egész ambuláns témát?
                        Köszi, ha bárki tud valami okosat...
                        Én szültem ambulánsan, hazajöttünk szülés után. 1x jött csak ki a gyerekorvos kb 3 naposan levenni a pku-t. Aztán a bcg-t is ő adta be 1 hónapos korában, de azt most már úgyis csak kórház adhatja, úgyhogy az mindegy.
                        Ha kórházban szülsz akkor neonatológus gyerekorvos mindenképp meg fogja nézni szerintem, így arra otthon már nem lesz szükség.
                        Szerintem elég annyi a papírra, hogy vállalja az otthoni ellátását a babának, és szerintem bármilyen gyerekorvostól jó. Kutya nem fog utána nézni sztem h ki a gyerekorvosotok. Én felvenném a kapcsolatot egy magán gyerekorvossal és ott próbálkoznék. Mondjuk azért mindenképp fizetnetek kell majd.
                        Timi, Hanna(2012.febr.), Nonna(2015.jan.), Mia(2017.jún.)

Comment

Sziasztok,

elolvastam az egész fórumot és rendesen letaglózott, bár örülök, hogy azért vannak pozitív tapasztalatok is.
                          Esetleg van valaki, aki mostanában szült a Szent Imrében és megosztaná a friss tapasztalatát?
                          Eszter - Dominik (2010.10.)

Comment

Sziasztok!

Tudna valaki szülész orvost és szülésznőt ajánlani?
                            Láng Adrienn orvosnő sajnos foglalt amikor szülnék,és Pavelka Márta se ér rá.
                            Olyat szeretnék, aki abszolút természetes szülés párti, és nincs minden magánrendelésen méhszáj vizsgálat.
                            Sok orvoshoz nem találok telefonszámot a neten, azért kérdezem itt.
                            Köszönöm szépen!
                            Szilvi, Immánuel Kornél (2011.10.28.),az ennivaló, de huncut kismanó,és Bella Natália (2013.09.17.), a gesztenyeszemű kíváncsi nyuszilány anyukája

Comment

Betöltés...
                            X