freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com
Kelengyelista, kórházi szülőszobai csomag - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kelengyelista, kórházi szülőszobai csomag

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

• Cyanus
    topikot indított Kelengyelista, kórházi szülőszobai csomag

Kelengyelista, kórházi szülőszobai csomag

Állítsunk össze egy kelengyelistát együtt Beteszem ide az enyémet, és várom a további ötleteket

MIT VIGYÉL A KÓRHÁZBA:

Szülőszobába:
    Papírok(kiskönyv, leletek, igazolványok, szülési terv)
    Törölköző , és egy pici törcsi pl arcot borogatni, vagy pocak alját
    Tusfürdő, hajgumi
    Textilpelus
    hálóing ha sajátot használsz
    Üdítő amit szeretsz minimum 2 liter (a szülés után sokat kell inni, hogy tudj pisilni)
    Ennivaló, innivaló (ha szabad szülés közben), szőlőcukor, citrom (nyalogatni nekem jól esett)ellen nem szoktak úgy tiltakozni
    Fényképező
    Papucs(fürdős), zokni
    WC papír, papír wc ülőke, DMes Wc törlő (sterilizálós)
    Illóolaj
    Legalább 2 üres nejlonzacskó (pl vizes törölközőnek, vagy a levett cipőnek)
    vízben szüléshez fürdőruha felső, (egy még nem mamami javaslata)

én egy kis aszalt szilvát, és müzlit vittem be (yvolux javaslata)

- Iratok fénymásolatai (Én lefénymásoltam előre egy lapra apa és anya személyi igazolványát, lakcímkártyáját, TAJ kártyáját - mindkét oldalon, és a házassági akvi kivonatot. És betettem abba a lefűzős mappába, amiben a leleteket és a kiskönyvet gyűjtöttem. Így nem kellett azon görcsölnöm, hogy mindent viszek-e és hogy fogom-e tudni az apa adatait.)
    - Boríték pénzzel (Ha egyedül lennél, amikor beindul a szülés, nem árt, ha van pénzed taxira. Ez is benne volt a mappámban.)
    - 2 db pót ceruzaelem (A fényképezőgépben tutira akkor fog lemerülni az elem, amikor nem kéne)(Lamancha javaslatai)

Kórházba később

2-3 db. hálóing
    (bár vannak kórházak, ahol szülés után kapsz hálóinget), ebből a hosszan kigombolhatót ajánlom a szoptatás miatt
    2-3 db. neccbugyi
    Melltartó
    (szoptatós) és melltartóbetét vagy kagyló
    1 csomag nagy nedvszívóképességű betét
    tányér
    2db bögre
    evőeszköz
    konyharuha
    konzervnyitó
    törülköző (legalább kettő)
    tisztálkodási szerek
    köntös
    papucs (+ fürdős papucs)
    könyv, rejtvényújság, kazetták, walkman, fényképezőgép
    IRATOK!!!
    (személyi, a kiskönyv, házassági levél vagy apasági nyilatkozat, TAJ kártya,apa személyi száma lakcímkártyán van!!!!!anyakönyvezéshez kell!))
    Garmastan kenőcs
    a mellbimbó esetleges kirepedésének kezelésére (bár erre tökéletes az is, ha egy kis anyatejet kensz rá, és hagyod a levegőn megszáradni), esetleg tiszta lanolin (Letchie javaslata)
    kisméretű úszógumi,ha gátmetszés után kényelmesebben akarsz ülni
    pelenka a babának
    popsitörlő
    ugyanis sok kórházban ezt nem biztosítanak
    Mosogatószer,szalvéta
    1-2 Textilpelenka
    Papírwc ülőke,papírwctörlő PUHA WC papír
    Hajgumi,
    glicerines kúp (hogy tudj WCre menni, a hashajtó bejut a tejbe),
    aranyérkenőcs (Letchie javaslata)
    Betadine krém(jódos gátsebre, de ne kelljen)
    Nagy bedurrant cicik masszírozásához BUROV kenőcs. (Patikus tudja mi ez, amúgy a unguentum aluminii acetici tartarici). (Naszagni javaslata)

mobiltöltő
    rendes szülésnél nagy segítség a fürdés után a hajszárító (nem dörgölöd a gátsebed)
    - aloe first spray (nagyon hamar begyógyul a seb)
    - arnica montana homeo bogyó a vérzés csillapítására
    - tena mini betét - jó sok és az eldobható tena bugyi (nekem is kellett az L-es méret, pedig nem vagyok nagy darab, ne a konfekcióméret szerint vegyétek! )
    jégakku
    Kis zokni a kezére, hogy ne kaparja össze magát (Pogi javaslata )

császáros mamiknak:
    - szívószál (nem kell a vágott hasizmokkal tornázni)
    - folpack (a hasadat körbetekered vele, könnyebb zuhanyozni )

én egy kis aszalt szilvát, és müzlit vittem be, plusz 3in1 kávét, mert a kórházi lötty semmit sem ért, és nem volt gondom a kakival! (yvolux ötlete )

És ne feledkezzünk meg a papás szülésekre készülő apukákról sem:
    Váltás
    Papucs (ruhát általában a kórházak biztosítanak)
    Ennivaló, innivaló
    Fényképezőgép vagy videokamera
    (érdemes előre tisztázni a kórházzal, hogy van-e lehetőség használni ezeket a szülés alatt)
    3in1 kávét,

TÁVOZÁS A KÓRHÁZBÓL:
    56-os body
    rugdalózó
    zokni
    sapka (időjárás függvényében vékony vagy vastag) takaró
    kardigán
    overáll (ha éppen tél lenne) harisnya (ha hűvös az idő)
    textilpelus a baba feje alá
    hordozó vagy mózeskosár
    Rendes kagylóülés háttal bekötve. (indulatok keltése nélkül, kinek kinek mi válik be a hazavitelhez)

A felsorolt dolgokat érdemes még a szülés előtt összekészíteni, viszont elég, ha az újdonsült apuka viszi be magával a nagy napon, amikor végre hazahozhatja a családját.

homeos szerek!!!
    Szülés elött és alatt:
    A 37. terhességi héttől érdemes elkezdeni az Arnicából naponta 1x5 szemet, a Caulophyllum 5 ch -ból is (ez puhítja a méhszájat) napi 1x5 szemet szedni, a Cimicifuga r.30 ch-ból heti 1x10 szemet. Ha elindulnak majd a fájások, akkor a Caulophyllum 5 ch-ból szedjen minden fájásnál, s kb. 4 ujjnyira kinyílt méhszájnál kel a Cimicifugából bevenni 1x5 szemet, s folytatni majd Caulophyllummal. Így nagyon gyakori, hogy 1-1,5 óra alatt megszülethet a baba, első szülés esetén is.

Szülés UTÁN:
    A baba megszületése után az Arnicából napi 2x5 szemet szedjen, sebgyógyító, vérzéscsillapító és fájdalom csillapító hatásuk miatt. Arnica, és Cimicifuga utófájásokra.

Bogyók:
    Arnica CH9 napi 1X5 golyó
    Caulophillum CH5 napi 1X5 golyó
    Cimicifuga CH5 3 napont 5 golyó
    Gabi
    Utoljára szerkesztette Cyanus; 2010.09.28., 12:23.

• Cyanus
    válaszolt
    nyugi. És látni fogod, lesz nálad egy csomó felesleges cucc, de még inkább az legyen

Szólj hozzá:

• Doma
    válaszolt
    Eddig teljesen tanácstalan voltam, hogy mi lesz velem amikor a kelengyét állítom össze, de végigolvasva a témát legszívesebben már holnap hozzá is kezdenék. Szeretném mindenkinek megköszönni a kommenteket, nagy segítség volt.
    Már nem vagyok úgy kétségbe esve.

Szólj hozzá:

• HZsofi13
    válaszolt
    Nekem még pár hét van a csomagolásig, de már szívesen elkezdeném csak addig még kell egy új sporttáskát is venni, mert a jelenlegi egy darabot a férjem használja focira...egy táska nem lesz elég szerintem sem, vagyis múktkor elég volt, csak akkor nem csomagoltam külön a szülőszobai cuccokat, pedig jó lett volna. Meg most több pólót, melltartót, kistörölközőt viszek.

Szólj hozzá:

• Kiddy
    válaszolt
    Már én is összekészítettem a nagyját 3 hete, de pl. tegnap vettem meg a hasszorítót, úgyhogy folyamatosan bővül a tartalma... Azt gondoltam, egy sporttáska elég. Nem, nem elég.
    Még a babanak kell vinni eldobhatót, az nincs megvéve, nagyjából a többi megvan...

Szólj hozzá:

• Egéranya
    válaszolt
    Jaj ideje lenne nekem is bepakolnom a korhazi cuccokat, de vhogy nem vettem meg ra magam. Csak aztan nehogy szegeny ferjemnek kelljen.

Szólj hozzá:

• spurigambrigi
    válaszolt
    Én kb 2 napra elegendő cuccot pakoltam be, némi nasi szülés utánra, kicsi türcsiből 2, baba cuccokból is úgy, hogy 3szor át tudom öltöztetni, mrg hát, hosszú ujjú, rövid, ki tudja milyen idő lesz.. (Amúgy 1-2 hét, 22-én kéne érkeznie ) van itthon 1 zacskó összekészítve, mindenből még 1 napra, ha valami kevés lenne.. Azt be tudja hozni apa de mi kapunk ruhát, pelenkát, csak én sajátot szeretnék ráadni, nem a kórházi kitudjamivel mosott cuccokat, illetve moshatós pelussal kezdünk rögtön már alig várom!!
    Fürdetésre sem kell beadni elvileg, aztán kiváncsi leszek... Illetve a magzat mázat nem mossák le, csak a hajlatokból törlik ki, szóval az első 2 fürcsi csak gyors vizes öblítés..
    Van még itt valaki, aki visz be moshatós pelust?

Szólj hozzá:

• gabmama
    válaszolt
    Még, ami talán nem alap cucc, de influenzás időszakban születő babáknál jól jöhet: papír maszk. (Nálunk nem is a látogatóknak kellett, hanem a páromnak, aki beteg lett, amikor a baba még pár hetes volt...)
    Meg még, ami eszembejutott, néhány hasznos kézikönyv - én ezeket forgattam többször is az első időszakban:
    Ingeborg Stadelmann: A bába válaszol (gyerekágyról);
    A szoptatás női művészete – a La Leche Liga kiadványa (szoptatásról);
    Wolfgang Goebel - Michaela Glöckler: A nagy gyermek-kalauz (gyerekbetegségek, ill. babaápolási tippek);
    Nagy Réka: Ökobaba (hogyan lehet minél zöldebben babázni, ill. babaápolási tippek)

Szólj hozzá:

• gabmama
    válaszolt
    Babakelengyéhez még a folttisztító szappan (epeszappan) hasznos dolog, a pelus-balesetek nyomainak eltávolításához (különösen, ha vannak kölcsön ruhácskák is :-))

Szólj hozzá:

• Leányka
    válaszolt
    - Kaját ne felejtsetek vinni! Ebédtől másnap reggelig egy kifli kockasajttal, ezen kellett volna lennem szüleés.után!!??!, 3 szendvicset is megettem egy éjjel, gyümivel!
    Nasi, piskóta tallér stb

- Fél literes palackok.meg ásv víz! Sok üveg, hogy ne kelljen újratöltemi (2-3 is fogyott 1 éjjel)

- Hosszú Szívószál, ami leér a palack aljára (nem csak csàszárosoknak!)

Ja, és a már egy hónapja becsomagolt cuccokat vittük minden nstre, lent is maradt
    A kocsiban és nagyon hideg volt, amikor a szülőszobán frl akartam vemni!
    Utoljára szerkesztette Leányka; 2015.03.28., 10:52.

Szólj hozzá:

• Egéranya
    válaszolt
    Ugyes!

Szólj hozzá:

• kisletra
    válaszolt
    Hát pici bodyból lassan elég fullos a készlet, egy-két helyet hagytam mér a hóbortos nagymamai szeszélyeknek Lehet elejtem nekik, hogy átlapolós body még nincs :P

Szólj hozzá:

• Egéranya
    válaszolt
    Tenyleg, az atlapolos az elejen nalunk is nagy kedvenc volt, meg mi,or nyakig rottyantott akkor is. Hm, auchenben jokat lehet kapni. A 24 oraval en is kacerkodom.

Szólj hozzá:

• asszonyka
    válaszolt
    kisletra, ha még nem szerezted be, akkor talán átlapolós bodykat érdemes venni. Sok baba nem szereti, ha bármit keresztülhúznak a fejükön, meg neked is könnyebb öltöztetni.

Szólj hozzá:

• kisletra
    válaszolt
    Ha rajtam múlna akkor csak 24 óra, de a 3 napot el tudom viselni. A tesóm viszont bent volt egy hétig, mert elég pici súllyal született a babája, na azt szeretném megúszni.

Szólj hozzá:

Betöltés...
X