Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kelengyelista, kórházi szülőszobai csomag

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    A babának való törölközővel törölték fürdetéskor? Mert errefelé nem lehetett ilyesmit. Fürdették, és kész, megnézni se lehetett, csak külön engedéllyel.
    De ráírom, legfeljebb eszébe jut mindenkinek megkérdezni, kell-e?
    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
    írj a gmailemre az is cyanus

    Comment


      #47
      A házassági anyakönyvi kivonathoz annyit jozzátennék, hogy nem lehet régebbi 1 vagy 3 hónapnál (nem emlékszem pontosan), mi is mehettünk újat kérni.
      Otthonszülős lista csak érdekesség képpen, mert ilyet úgyis mindenki kap, aki erre adja a fejét.
      - 5db 500g-os papírvatta
      - 5db nagyméretű egyszerhasználatos dekubitusz lepedő
      - 2db PVC fólia ágybetét
      - 1 csomag 100g-os háztartási pamutvatta
      - 1 db 30ml-es Betadine oldat
      - 1 üveg muskotályzsálya illóolaj
      - 1 üveg orbáncfűolaj
      - 1 üveg mandulaolaj vagy más lehetőleg hidegen préselt olaj
      - Arnica Montana, többedszer szülőknek + Cuprum Metallicum
      - 10 x 10 cm-es gézlapok (köldökápoláshoz)
      - 3 db lepedő
      - 2 garnitúra ágynemű
      - párnák, amiből minimum egy legyen "elkapópárnának" alkalmas (a baba megérkezésekor)
      - 5-6 textilpelenka (hasra meleg borogatásnak, homlokra hideg borogatásnak....)
      - 3-4 Tena Lady Super vagy Extra betét
      - bugyik
      - 2 db nedszívó és 2 db meleg babatakaró
      - 2 db pamut kissapka
      - egyéb babaruhák és pelenka
      - 1 pár tejcsorgató
      - 3 db kb. 4 literes lábas
      - hajlítható szívószál, pohár
      - 1 db közepes méretű teaszűrő (vízben szüléshez)
      - hősugárzó
      - nyitott tetejű szemetesvödör, nem átlátszó szemeteszsákokkal, minimum 2 nagy kukazsák
      - enni- innivaló minden résztvevőnek

      És a legjobb, hogy mindent egy helyen be lehet szerezni, náluk a felkészítő héten!!
      Ági, a 2008-as Dóra hurrikán és a 2011-es Levente szélvész

      Ritkán járok erre, keress itt: hocidesign kukac gmail pont com

      Comment


        #48
        köszi Hoci
        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
        írj a gmailemre az is cyanus

        Comment


          #49
          Hoci: és ezek a cuccok mennek a sima szemétbe szüés után? Nem kötöszködni akarok, de ez nem veszélyes hulladék?
          Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

          Comment


            #50
            Szerintem amire Te gondolsz, azt elássák
            Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
            Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
            Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
            írj a gmailemre az is cyanus

            Comment


              #51
              A többit meg kimossák , esetleg megy a kazánba.
              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
              írj a gmailemre az is cyanus

              Comment


                #52
                Cyanus: azzal törölték, igen. Úgy van a fürdetés ott, hogy szépen felkerekedsz a babáddal a megadott időintervallumban valamikor, beviszed a csecsemősök szobájába, és ott ők szépen levetkőztetik, megfürdetik, elmondják közben, hogy mit, miért, hogyan csinálnak, aztán felöltöztetik, vissza a pólyába (nekünk legalábbis csak az volt, mert nem jutott tilitoli kocsi ), és mehettek vissza a szobába. Férjem is benn volt velünk, mert éppen úgy jött ki a lépés, hogy látogatóban volt a fürdetés ideje alatt. És előre mondták azt is, hogy aki nem akarja, hogy J&J-nal fürdessék, az vigye, amit óhajt

                Martics:
                Két éve szültem. Akkor asszem napi 3 db pelust adtak. Ami ezen felül kellet, azt nekünk kellett vinni. Ezen kívül a rucikat, amit írtam: rugik, bodyk, sapik, amit rá szeretnál adni az ott töltött napok alatt. (Mivel így volt, most belegondoltam, és tök fura elképzelnem, hogy ne a saját ruháiban legyen ott a babám, hanem valami agyonmosott kórházi ringyrongyban )
                Pólyát azt adtak.
                Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

                Comment


                  #53
                  Livus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Cyanus: azzal törölték, igen. Úgy van a fürdetés ott, hogy szépen felkerekedsz a babáddal a megadott időintervallumban valamikor, beviszed a csecsemősök szobájába, és ott ők szépen levetkőztetik, megfürdetik, elmondják közben, hogy mit, miért, hogyan csinálnak, aztán felöltöztetik, vissza a pólyába (nekünk legalábbis csak az volt, mert nem jutott tilitoli kocsi ), és mehettek vissza a szobába. Férjem is benn volt velünk, mert éppen úgy jött ki a lépés, hogy látogatóban volt a fürdetés ideje alatt. És előre mondták azt is, hogy aki nem akarja, hogy J&J-nal fürdessék, az vigye, amit óhajt
                  De tuti Itt az van amit fentebb írtam. Egyszer sikerült meglesnem, hogy tartják a babákat fürdés címszóval a csap alá.... Azóta tudom miért nem engednek be.
                  Utoljára szerkesztette Cyanus; 2009.03.26., 18:13.
                  Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                  Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                  Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                  írj a gmailemre az is cyanus

                  Comment


                    #54
                    Házassági anyakönyvi kivonat

                    Lányok, most akkor 30 v. 300 napnál nem régebbi kell? Én speciel eddig 300 napról tudtam és be is szereztem még március elején, pedig csak április 23-ra vagyok kiírva. (Az elsőnél szülésénél hálistennek nem volt ilyen gond, mert Réka érkezése előtt 1 héttel házasodtunk, szóval még a tinta sem száradt meg rajta.)
                    Márti
                    Réka (2007/03) és Barnabás (2009/05) anyukája

                    Comment


                      #55
                      Pity eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hoci: és ezek a cuccok mennek a sima szemétbe szüés után? Nem kötöszködni akarok, de ez nem veszélyes hulladék?
                      Én úgy tudom, hogy csak a méhlepény veszélyes hulladék, és arra tényleg felhívják a figyelmet, hogy azt ássuk el a kertben. (Akinek nincs az a nagymama kertjében ) És állítólag sokkal szebben nő a fölé ültetett fa! Ezt mi nem tudjuk bizonyítani... Lusta apa, nem vett fát

                      A többi az tényleg megy a kukába. De mi nem veszélyeztettünk senkit ezzel sem. A házi krematóriumunk (vegyes tüzelésű kazán) mindent benyel

                      Egyébként ha húst veszel és kiengedi a levét, amit felsziv a csomagolópapír azt is kidobod, így ez alapján, biztos nem gond aki kidobja. Meg a szülés alatt én nem is nagyon véreztem pár cseppet mindössze, így inkább csak a magzatvizet kellett felfognia.
                      Ági, a 2008-as Dóra hurrikán és a 2011-es Levente szélvész

                      Ritkán járok erre, keress itt: hocidesign kukac gmail pont com

                      Comment


                        #56
                        Aha ok, csak kíváncsi voltam, hogy is megy ez.

                        Ruha: A Péterfyben réklit és angolpólyát adtak a babákra és jó is volt így, meg volt még napi 5 pelenka. Tetrát, kissapit, popsitörlőt vinni kellett.
                        Én tök tapasztalatlan első gyerekes lévén örültem ennek, legalább nem kellett agyalni, hogy milyen cumót rakjak be.
                        Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                        Comment


                          #57
                          a házassági anyakönyvi kivonathoz annyit, hogy nekem egyik gyerekemnél sem kérték, hogy 30 napnál ne legyen régebbi. Az elsőt az I. klinikán szültem, a másodikat pedig esztergomban. Esztergomban pedig semmit nem kellett vinni, mámint a babának ruhát, pelust, stb. rékliben, angolpólyában volt, kissapit is kapott, napi 5-6 db pelenka, ha nem elég akkor kellett nekem behozatni.
                          Márti és a három fiú :
                          Csabi (2002.05.09.), Attila (2006.09.21.), Nimród (2009.07.21.) és még egy : Bulcsú (2015. 09.21.)

                          Comment


                            #58
                            300 napnál nem lehet régebbi a házassági anyakönyvi kivonat
                            Juli

                            Comment


                              #59
                              Anna, műtétnél azért nem jó, ha eszik az ember előtte, mert intubálás esetén, ami néha, de előfordulhat, jól lenyomhatnak némi feltörekvő kaját a tüdődbe, és lesz tőle faxa kis tüdőgyuszi. Persze általános esetben, ha nincs komplikáció, nem kell intubálni. A sürgősségi császárom előtt 1 órával még otthon ettem, a programozott császárom előtt viszont vagy 12-14 órával ehettem utoljára.
                              G(2006)D1(2008)D2(2010)

                              Comment


                                #60
                                Az anyakönyvit nálunk egyik gyereknél sem kérték, elég volt az eredeti, mert ugyanabban a városban házasodtunk ahol szültem. Apa személyi számát viszont nem tudtam Irgumbirgumoltak is.
                                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                                írj a gmailemre az is cyanus

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X