freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Kelengyelista, kórházi szülőszobai csomag - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kelengyelista, kórházi szülőszobai csomag

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Kelengyelista, kórházi szülőszobai csomag

Állítsunk össze egy kelengyelistát együtt Beteszem ide az enyémet, és várom a további ötleteket

MIT VIGYÉL A KÓRHÁZBA:

Szülőszobába:
    Papírok(kiskönyv, leletek, igazolványok, szülési terv)
    Törölköző , és egy pici törcsi pl arcot borogatni, vagy pocak alját
    Tusfürdő, hajgumi
    Textilpelus
    hálóing ha sajátot használsz
    Üdítő amit szeretsz minimum 2 liter (a szülés után sokat kell inni, hogy tudj pisilni)
    Ennivaló, innivaló (ha szabad szülés közben), szőlőcukor, citrom (nyalogatni nekem jól esett)ellen nem szoktak úgy tiltakozni
    Fényképező
    Papucs(fürdős), zokni
    WC papír, papír wc ülőke, DMes Wc törlő (sterilizálós)
    Illóolaj
    Legalább 2 üres nejlonzacskó (pl vizes törölközőnek, vagy a levett cipőnek)
    vízben szüléshez fürdőruha felső, (egy még nem mamami javaslata)

én egy kis aszalt szilvát, és müzlit vittem be (yvolux javaslata)

- Iratok fénymásolatai (Én lefénymásoltam előre egy lapra apa és anya személyi igazolványát, lakcímkártyáját, TAJ kártyáját - mindkét oldalon, és a házassági akvi kivonatot. És betettem abba a lefűzős mappába, amiben a leleteket és a kiskönyvet gyűjtöttem. Így nem kellett azon görcsölnöm, hogy mindent viszek-e és hogy fogom-e tudni az apa adatait.)
    - Boríték pénzzel (Ha egyedül lennél, amikor beindul a szülés, nem árt, ha van pénzed taxira. Ez is benne volt a mappámban.)
    - 2 db pót ceruzaelem (A fényképezőgépben tutira akkor fog lemerülni az elem, amikor nem kéne)(Lamancha javaslatai)

Kórházba később

2-3 db. hálóing
    (bár vannak kórházak, ahol szülés után kapsz hálóinget), ebből a hosszan kigombolhatót ajánlom a szoptatás miatt
    2-3 db. neccbugyi
    Melltartó
    (szoptatós) és melltartóbetét vagy kagyló
    1 csomag nagy nedvszívóképességű betét
    tányér
    2db bögre
    evőeszköz
    konyharuha
    konzervnyitó
    törülköző (legalább kettő)
    tisztálkodási szerek
    köntös
    papucs (+ fürdős papucs)
    könyv, rejtvényújság, kazetták, walkman, fényképezőgép
    IRATOK!!!
    (személyi, a kiskönyv, házassági levél vagy apasági nyilatkozat, TAJ kártya,apa személyi száma lakcímkártyán van!!!!!anyakönyvezéshez kell!))
    Garmastan kenőcs
    a mellbimbó esetleges kirepedésének kezelésére (bár erre tökéletes az is, ha egy kis anyatejet kensz rá, és hagyod a levegőn megszáradni), esetleg tiszta lanolin (Letchie javaslata)
    kisméretű úszógumi,ha gátmetszés után kényelmesebben akarsz ülni
    pelenka a babának
    popsitörlő
    ugyanis sok kórházban ezt nem biztosítanak
    Mosogatószer,szalvéta
    1-2 Textilpelenka
    Papírwc ülőke,papírwctörlő PUHA WC papír
    Hajgumi,
    glicerines kúp (hogy tudj WCre menni, a hashajtó bejut a tejbe),
    aranyérkenőcs (Letchie javaslata)
    Betadine krém(jódos gátsebre, de ne kelljen)
    Nagy bedurrant cicik masszírozásához BUROV kenőcs. (Patikus tudja mi ez, amúgy a unguentum aluminii acetici tartarici). (Naszagni javaslata)

mobiltöltő
    rendes szülésnél nagy segítség a fürdés után a hajszárító (nem dörgölöd a gátsebed)
    - aloe first spray (nagyon hamar begyógyul a seb)
    - arnica montana homeo bogyó a vérzés csillapítására
    - tena mini betét - jó sok és az eldobható tena bugyi (nekem is kellett az L-es méret, pedig nem vagyok nagy darab, ne a konfekcióméret szerint vegyétek! )
    jégakku
    Kis zokni a kezére, hogy ne kaparja össze magát (Pogi javaslata )

császáros mamiknak:
    - szívószál (nem kell a vágott hasizmokkal tornázni)
    - folpack (a hasadat körbetekered vele, könnyebb zuhanyozni )

én egy kis aszalt szilvát, és müzlit vittem be, plusz 3in1 kávét, mert a kórházi lötty semmit sem ért, és nem volt gondom a kakival! (yvolux ötlete )

És ne feledkezzünk meg a papás szülésekre készülő apukákról sem:
    Váltás
    Papucs (ruhát általában a kórházak biztosítanak)
    Ennivaló, innivaló
    Fényképezőgép vagy videokamera
    (érdemes előre tisztázni a kórházzal, hogy van-e lehetőség használni ezeket a szülés alatt)
    3in1 kávét,

TÁVOZÁS A KÓRHÁZBÓL:
    56-os body
    rugdalózó
    zokni
    sapka (időjárás függvényében vékony vagy vastag) takaró
    kardigán
    overáll (ha éppen tél lenne) harisnya (ha hűvös az idő)
    textilpelus a baba feje alá
    hordozó vagy mózeskosár
    Rendes kagylóülés háttal bekötve. (indulatok keltése nélkül, kinek kinek mi válik be a hazavitelhez)

A felsorolt dolgokat érdemes még a szülés előtt összekészíteni, viszont elég, ha az újdonsült apuka viszi be magával a nagy napon, amikor végre hazahozhatja a családját.

homeos szerek!!!
    Szülés elött és alatt:
    A 37. terhességi héttől érdemes elkezdeni az Arnicából naponta 1x5 szemet, a Caulophyllum 5 ch -ból is (ez puhítja a méhszájat) napi 1x5 szemet szedni, a Cimicifuga r.30 ch-ból heti 1x10 szemet. Ha elindulnak majd a fájások, akkor a Caulophyllum 5 ch-ból szedjen minden fájásnál, s kb. 4 ujjnyira kinyílt méhszájnál kel a Cimicifugából bevenni 1x5 szemet, s folytatni majd Caulophyllummal. Így nagyon gyakori, hogy 1-1,5 óra alatt megszülethet a baba, első szülés esetén is.

Szülés UTÁN:
    A baba megszületése után az Arnicából napi 2x5 szemet szedjen, sebgyógyító, vérzéscsillapító és fájdalom csillapító hatásuk miatt. Arnica, és Cimicifuga utófájásokra.

Bogyók:
    Arnica CH9 napi 1X5 golyó
    Caulophillum CH5 napi 1X5 golyó
    Cimicifuga CH5 3 napont 5 golyó
    Gabi
    Utoljára szerkesztette Cyanus; 2010.09.28., 12:23.
    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
    írj a gmailemre az is cyanus

BABAKELENGYE

1 db hordozókendő

BABARUHÁK:
    4-6 db. body
    más néven kombi dressz, vastag pamut vagy frottír anyagból, hosszú ujjú (a legjobb, ha a vállán vagy az elején gombolhatót vagy tágítható nyakút veszel, mert minden kisded utálja, ha valamin áthúzzák a fejét, de lehet a régebbi típusú rékli, kising is)
    4-6 db. rugdalózó plüss vagy vastagabb pamut anyagból, de nem árt, ha van egy-két darab bélelt is, ebben akár altatni is lehet a kicsit, ha a hálózsákot nem szereti (praktikus, ha a lába között szétnyitható, így nem kell pelenkacserénél az egészet lehámozni az amúgy valószínűleg vadul tiltakozó csemetéről)
    2-3 db. póló ha ujjatlan rugdalózót veszel, feltétlenül vegyél pár darab pólót is, télre természetesen hosszú ujjút. Az se baj, ha kicsit magasított a nyaka, így nem kell félned, hogy megfázik a torka.
    1-2 db. pulóver, vagy kardigán
    1-2 db. kiskabát (más néven kocsi kabát)
    1-2 db. sapka egész kicsi korban a vastagabb téli sapka alá ajánlott egy vékonyabbat is feladni, praktikus, ha a gyerek álla alatt meg lehet kötni vagy tépőzárral lehet rögzíteni
    4 pár zokni lehet kapni olyan, vastag, bolyhos zoknit is, amit kifejezetten a kiscipő kiváltására találtak ki
    2 db harisnyanadrág vastag, pamut vagy frottír anyagból
    1 pár kiscipő vastag, bélelt, de lehet kötött is
    1 db. levegőztető zsák, más néven overáll (legyen vastag, belül mindenképpen bőrbarát anyaggal bélelt, kívülről jó, ha vízhatlan, praktikus, ha elöl záródik, így ha fedett helyre mentek (pl. bolt, stb.), nem feltétlenül kell kihámozni belőle a gyereket teljesen, lehet kapni olyat, amihez van felcsatolható kiscipő is, és lehet olyat is venni, ami valóban zsák formájú, ám ezt viszonylag gyorsan kinövik a gyerekek)
    Sálat venni egész pici babának még felesleges, hiszen a nyakuk annyira hurkás, hogy nem is nagyon van hová megkötni, de ha mégis megpróbálod, gyakran kifejezetten zavarja a kicsit. Inkább az alsóbb ruházattal próbáld meg helyettesíteni, akár magasított nyakú darabokkal, vagy olyan overállt válassz, amelyik magasan záródik.
    Pólya, pólyabetét (ebbe elég body vagy kising a babára), lehet, hogy elhatározod, hogy nem teszed bele, de az is lehet, hogy a babád szeretni fogja

A babaruhákat mosd ki, és öblítő nélkül öblítsd (én visszatettem egy hideg mosásra szer nélkül + öblítés helyett) és vasald. A kisingeket ki is főztem (pl. amikor kifakadt az oltás a vállán)

FELSZERELÉS:
    Babakocsi, ha akartok használni
    (lehetőleg könnyű, nagykerekű, többfunkciós babakocsit vegyél, ma már lehet olyan babakocsit is kapni, amelyhez tartozék az autósülésként használható, rácsatlakoztatható hordozó is)

Kiságy, co-bed, ha szerenétek ilyent
    (az a legjobb, ha nagyobb méretet veszel, több pozícióban állítható a magassága, esetleg a rács majd az egyik oldalon levehető, így sokáig tudjátok használni)
    Matrac
    (ugyan a legjobb, legegészségesebb a kókuszmatrac, de nemzedékek nőttek fel a szivacsmatracokon is)
    1 db. ágyneműgarnitúra
    (ebből is a nagyobb méretűt ajánlom, azt akár 4 éves koráig is tudjátok használni)
    Ágyneműhuzat (több garnitúra)
    1 db. vastag takaró
    1-2 db. vékony takaró
    3 db. lepedő (sztrecs a legpraktikusabb)
    1-2 db. hálózsák
    2-3 db. frottír vagy Tetra fürdőlepedő
    Anyagpelenka
    15-20 db. (párna helyett is ezt használd!) Nekem 6 db is elég volt, attól függ, milyen gyakran mosol. Egy kell a kádba a baba alá, egy a feje alá, ha fejsz is jól jön egy a kezedbe, kell egy büfizni, így számolj) Mindet előre főzd ki és vasald
    Autósülés
    Műanyag vödör vagy szennyes tartó
    (a baba szennyesét ajánlott külön tárolni, mosni)
    Szemetes vagy pelenkatároló a pelenkáknak, törlőkendőknek
    Kisszekrény vagy komód a baba ruháinak

AMI JÓL JÖHET, kis ötletek, nem létszükséglet
    Éjjeli lámpa vagy éjjeli fény
    Szobahőmérő
    Párásító készülék (főleg a panellakásokban tehet jó szolgálatot)
    Műanyag tálka (meleg víznek, olajnak, piszkos vattapamacsoknak)
    Pelenkázó táska
    (praktikus lehet, ha nagyobb útra indultok, hiszen minden egy helyen, kéznél tartható benne)
    Fertőtlenítő folyadék (jól jön a mellszívóhoz, bár igazából azt jobb kifőzni. Én arra használtam, hogy azokat a játékokat (csörgő) sterilizáltam vele, amit nem lehetett főzni. Ne felejtsd, fertőtlenítés után általában a tárgyat le kell öblíteni forralt hideg vízzel)
    Fejvédő vagy rácsvédő
    Előke

BABAÁPOLÁS: (majd amit felír, a doki azt használom!!!)
    Fürdetés:
    Alkohol,
    fürdető (ha akartok használni),
    kamillatea,
    napraforgó, vagy parafinolaj (esetleg olíva, vagy mandulaolaj)
    popsi krém,
    papírvatta (leszűrheted vele a kamillát, és nem lesz szőrös, teheted a baba alá mikor törölköztök, és nem ér baleset, és betét helyett is használtam, amikor már a betét nem volt kényelmes)
    Popsiápolás:
    Babahintőpor (nem használtuk)
    Védőkrém pelenkakiütés ellen
    Az újszülöttek és csecsemők bőre élettani sajátos-ságukból adódóan fokozottaban érzékeny, ezért a babaápolási kérdésekben érdemes a gyermekorvos és a védőnő tanácsait is kikérni.
    TISZTÁLKODÓ ESZKÖZÖK:
    Babafürdető (műanyag kád)
    Pelenkázó és fürdetőszekrény
    (megteszi helyette egy kiságyra szerelt lap is, egy pelenkázóbetéttel, vagy egy nagykádra tehető állvány)
    Körömvágó olló (biztonsági, lekerekített végű) én körömcsípőt használtam
    Vízhőmérő
    Kifogó 2 db, mert azzal nem kell dörgölni a gyereket (törölköző helyett)
    Lázmérő
    (lehet hagyományos, digitális is. A lázmérőcsík meglehetősen pontatlan, a fülhőmérőt az egész pici babák fülébe nem igazán tudod betenni)
    Orrszívó
    (lehet kapni kézipumpásat, elektromosat, de a tapasztalatok szerint a porszívóra illeszthető a legjobb, ne ijedjetek meg tőle, teljesen fájdalom mentes)
    Steril vatta
    Fültisztító pálcika
    (lehet kapni biztonsági fülpálcikát is)
    Pelenka (eldobható)
    (legkisebb méretű, ha ezt szeretnéd használni)
    20 db textilpelust,
    ha ezt akarsz használni a pelenkázáshoz is
    Nadrágpelenka, mosható 2-3 db.
    Gumibugyi (textilpelenkához)
    70%-os alkohol (gyógyszertári) – majd a doki felírja ezt is előre nem vettem meg!!!
    Lázcsillapító kúp (ha kell felírja a doki majd),, Nurofen (azért kettő, mert a különböző hatóanyag miatt egymás mellett is adagolhatók, de egyeztess a gyerekorvossal!! )
    Bébihajkefe
    szemcseppentő (műanyag) vagy egy kisebb méretű fecskendő (pl. a vitaminok, gyógyszerek beadásához)

És esetleg:
    Mellszívó
    Tejtároló zacskó (én a rendelőből kértem kis 100 ml-es infúziós üveget, amit kifőztem, és így fagyasztottam a tejet)
    Melltartó betét, tejgyűjtő kagyló (az egyik legpraktikusabb dolog amit használtam, minden kismama ismerősöm kapott tőlem ajándékba!)
    hasszorító
    Utoljára szerkesztette Cyanus; 2011.06.09., 09:13.

Comment

nagyon jól jött, hogy rendszerezted.
      mekkora bőrönddel menjek a kórházba?
      WHAMrágcsaláncok / harányi blog

Comment

Kenguru vagy hordozókendő????
        KEN_GU_RUUUUUUUUUUUUUUUU?????
        Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

Comment

Igen, a manduka pl kenguru néven vásárolható, ettől függetlenül lehet jó
          De köszönöm az észrevételt, átfogalmazom (az elején ott van a kendő pirossal )

Comment

Inkább kivettem

És várom még az ötleteket a mosható pelussal kapcsolatban, mennyi kell, nem értek a homeós bogyókhoz, de melyiket érdemes beszerezni, szülőszobára, hórházba.

És esetleg az otthon-szüléshez is kéne egy lista, függetlenül attól, hogy azt a felkészüléskor úgyis megkapja mindenki. Csak a teljesség kedvéért.

Comment

Mosható pelusról:
              http://www.tyukanyo.hu/articles/1/17...pelenka-1.html

Mi kellhet a kórházban?
              http://www.tyukanyo.hu/articles/0/29/korhazi-1.html

Mi kellhet a babának?
              http://www.tyukanyo.hu/articles/0/28/kelengye-1.html

Homeós házipatika:
              http://www.tyukanyo.hu/articles/0/31/homepatika-1.html

Nem homeós házipatika:
              http://www.tyukanyo.hu/articles/0/27/hazipatika-1.html

Felesleges (nem kell megvenni) babaholmik:
              http://www.tyukanyo.hu/articles/1/17...aholmik-1.html
              Három a gyerek, egyik sem baba

Comment

Köszi szépen, atolvasom, és kijegyzetelem (mert a hiányzó dolgok nem listaszerűek benne, és most a cél egy jól használható lista, amin akár pipálgatni lehet)

De nagyon jó dolgok vannak benne, füleg a hoeós rész elég részletes

Azért valaki azt leírná, mit vitt be a szülőszobára, vagy mivel készült a szülésre a homeós bogyók közül?

Comment

Homeós részletek ügyben ajánlom mindenkinek Ingeborg Stadelmann: A bába válaszol című könyvét...egyébként a májusi bábanapon is ő lesz!!
                  Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

Comment

Cyanus:
                    rendes szülésnél nagy segítség a fürdés után a hajszárító (nem dörgölöd a gátsebed)
                    - aloe first spray (nagyon hamar begyógyul a seb)
                    - arnica montana homeo bogyó a vérzés csillapítására
                    - zuhanyozós papucs
                    - tena mini betét - jó sok és az eldobható tena bugyi (nekem is kellett az L-es méret, pedig nem vagyok nagy darab, ne a konfekcióméret szerint vegyétek! )

császáros mamiknak:
                    - szívószál (nem kell a vágott hasizmokkal tornázni)
                    - folpack (a hasadat körbetekered vele, könnyebb zuhanyozni )

én egy kis aszalt szilvát, és müzlit vittem be, plusz 3in1 kávét, mert a kórházi lötty semmit sem ért, és nem volt gondom a kakival!
                    üdv, Dóra és a csacsogó - dacoló . (08.06.01.)

Comment

Köszi. Úgy gondoltam, a listát mindig bővítem, mint a Wham hiredetéseknél

a fürdőpapucs azért nincs még egyszer, mert a szülőszobás csomagban van vagy azokat is írjam át a másikba is? (WC papír, papírülőke stb)

Comment

Elfelejtettem a jégakkut... van olyan kórház, ahol adnak alapból, nálunk elfelejtettek szólni, pedig sokkal jobb lett volna az ödémás gátsebre, ha előbb kezdem el jegelni, nem utolsó nap.... - szóval kérjetek nyugodtan, de lehet bevinni is egy kisebbet (aztán szülés napján a hűtőbe betenni)

Comment

Csak egy apró gondolat - a vidéki kórházak többségében tabu a kaja és ital szülés közben (amit utólag megértek - én titkon virityeltem, aztán olyan hányingerem volt a kitolási szak előtt - bár anélkül is lett volna lehet- hogy na... - az én kis rejtegetett motyómat, amint meglátta a fogadott szülésznőm, egyből kivitte, és csak szülés után kaptam meg (ami a 2 órás lábadozás alatt viszont nagyon jól jött ) - szóval a rostos üdítő v. ásványvíz (2 üveg is lemegy) nagyon fontos szülés után, hogy tudjon az ember pisilni (ne engedjetek katéterezni, ki kell harcolni, hogy márpedig menni fog a kacsába is! ) - és a nasi (szőlőcukor, cerbona, stb.).

Comment

Cyanus, tök jó ez a topik! Annak idején sokat kellett kutatnom egy jó és kipróbált lista után.

Annyival egészíteném ki, hogy a necc (eldobható) bugyiból, ami szvsz az egyik legfontosabb a szülés utáni túléléshez, nem mindegyik jó, érdemes abból is TENA-t venni, gyógyszertárban kapható. A TENA betétből pedig a legextrább vastagságút.

Jaj, nem olvastam elég figyelmesen, te is ezt a márkát javasoltad.

+ aranyér elleni kenőcs
                            + a garmastan helyett tiszta lanolin a mellbimbóápoláshoz szvsz így utólag
                            Utoljára szerkesztette Letchie; 2009.03.25., 12:41.
                            Juli

Comment

yvolux eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Csak egy apró gondolat - a vidéki kórházak többségében tabu a kaja és ital szülés közben (amit utólag megértek - én titkon virityeltem, aztán olyan hányingerem volt a kitolási szak előtt - bár anélkül is lett volna lehet- hogy na... - az én kis rejtegetett motyómat, amint meglátta a fogadott szülésznőm, egyből kivitte, és csak szülés után kaptam meg (ami a 2 órás lábadozás alatt viszont nagyon jól jött ) - szóval a rostos üdítő v. ásványvíz (2 üveg is lemegy) nagyon fontos szülés után, hogy tudjon az ember pisilni (ne engedjetek katéterezni, ki kell harcolni, hogy márpedig menni fog a kacsába is! ) - és a nasi (szőlőcukor, cerbona, stb.).
                              Nem tabu az evés-ivás, hanem ha esetleg műtéti beavatkozás szükséges, az altatóorvos nem vállalja a műtétet.
                              A fiam ovis, a lányom karácsonyi ajándék volt két éve.

ELADÓ CIPŐK ITT.

Comment

Betöltés...
                              X