freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Várandósság tünetei(nek enyhítése) - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Várandósság tünetei(nek enyhítése)

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Várandósság tünetei(nek enyhítése)

Hát, ezennel saját tapasztalatom alapján is kijelenthetem, hogy minden terhesség más. Nem újdonság, tudom.
    Jó lenne, ha megosztanánk egymással, kinek milyen tünetekre, mi volt a megoldás.
    Gondolok itt hányingerre például. Ez nekem most sokat segítene.
    Nekem volt 1. terhességnél: émelygés, hányinger, roppant alacsony vérnyomás, ájulás, felerősödött szaglás, bizonyos ízektől (többek között kávé ) undor, álomkór.
    Itt csak a vérnyomásra tudok megoldást: rettenet sokat kell inni inni inni.

Most van: hányinger (mellett korgó gyomor- sakkmatt), nem érzek se ízeket (SEMMIT!!), se szagokat (SEMMIT!). Utóbbiak nekem furcsák, és erről még sosem hallottam, hogy totálisan elveszik a szag- és ízérzék. Nagyon hiányzik. Múlt héten arra vetemedtem, hogy mekdonáldszos krumplit vettem, mert az írtó sós, és NEM ÉREZTEM.
    Hányingerre és émelygésre tud valaki valamit? B6 vitamin esetleg?
    Striáim nem nagyon voltak, de ha valaki a csigákon kívül tud valamit, ne fojtsa magába.
    Utoljára szerkesztette Hédi; 2009.02.11., 10:48.

HÉDI
    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

Ja, és a 2. harmadtól ittam egy várandós teát, ami nagyon segített. Ha vkit érdekel, leírom.

HÉDI
    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

Comment

Hédi, jól értem, babát vársz???
      Anna

Bence
      (080930), Róza (140428)

Comment

Én a 21. hét végéig öklődtem, de annyira hogy hideg, folyékony diétát parancsolt a dokim. A darabos és a már kicsit langyos is visszakívánkozott.

Orvosi utasításra fagyit kellett ennem, de amit jobban szerettem és pillanatnyilag hatott (lefagyasztott belül) a gyerekem jégkrémmé dermesztett danoninoja. Nem győztem visszapótolnio őket, nehogy észrevegye hogy rájárok.

A másik, akár ciki, akár nem a jegesre hűtött jó szénsavas kóla. Na persze ez is csak átmenetileg volt megoldás, de ha a 24 óra hányingerből 1-1 óra kimaradt, akkor végre tudtam a székek körül négykézláb kergetőzni Emmával.
        Anna, lánykáim: Emma (2005.09.26.), Lujza (2008.02.14.) és Róza (2010.05.20.) www.babaland.hu

Comment

Én is végigémelyegtem az első trimesztert és én is kólával meg gyümölcsös rágóval csillapítottam . A b6 vitamin nem segített. Zero kólát ittam, no cukor, de nincs édesítő íze.

Amit nagyon kívántam terhesen, de se előtte, se azóta: savanyúságok (pl vecsési káposzta csak úgy bödönből), nagyon csípős ételek (thai, kínai főleg), sült szalonna (bárhol, bármikor).

Az első trimeszterben csak teáztam, mert nem bírtam meginni a kávét, aztán a másodiktól visszatértem a napi két tejeskávéhoz. Asszem kb ennyi.
          Anna

Bence
          (080930), Róza (140428)

Comment

Savanyúság és a thai kaja nálam is életmentő volt. Persze csak amikor már le tudtam nyelni.
            Mégegy bevillant. Tejfölös kenyér kovászos uborkával. Napi 2x minimum. hústól undorodtam.
            Anna, lánykáim: Emma (2005.09.26.), Lujza (2008.02.14.) és Róza (2010.05.20.) www.babaland.hu

Comment

nekem csak a frissen facsart narancslé, rágó és kiwi enyhített valamelyest
              meg kekszet mertem enni. sima háztartási

gyerek tépi a hajam áááááá
              Dius vagyok
              Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

Comment

Én szerencsésnek mondhatom magam, mert nem volt hányingerem egyáltalán. Viszont nagyon érzékeny lettem az illatokra, a kapor és az olaszos fűszerek illatával ki lehetett volna kergetni a világból.

És amit Hédi te is írtál, nem éreztem a sót . Így főzésnél nem is mertem ízesíteni az ételeket, mindig mást kellett megkérnem, mert én sohasem éreztem elég sósnak őket.
                Timi, Zs+A+?

Comment

elsőre 12 hétig én is végig hánytam, ami nekem is segített: hideg szénsavas italok (kívántam is ezeket: sprite, kóla, gyömbér, stb -fantát nem)
                  sőt, ilyenkor van, hogy az éhség erősíti fel a hányingert (másodszorra voltam így) és akkor először keveset ettem jól megrágva (és nem inni hozzá mert attól csak hányni könnyebb szerintem) aztán vártam és utána még, apránként...
                  de be kell valljam, első várandósságomnál igazán semmi sem segített másodiknál meg alig hánytam...
                  Viki
                  Lányaim L(9), J(7) és D(4)

Comment

alacsony vérnyomásra a rozmaring illóolaj segtett sokszor
                    Viki
                    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

Comment

Émelygésre ami nekem mindkétszer nagyon jól bevált az az volt, hogy megelözni az éhséget, így naponta többször de keveset ettem. Valmint gyömbéres keksz. Az elsövel csak a 10. hétig émelyegtem, de durván, arra nagyon jó volt a rágó (tonnaszám fogyasztottam), aztán lett gyomorégés a 22. héttöl..........
                      A másodikkal a 18. héten még nagyon émelyegtem és már volt gyomorégésem is.
                      Hideg narancslé nekem is nagyon bevállt.
                      Gyomorégésre hántolt madulát pépesre szátrágcsálni és úgy lenyelni nagyon jó!
                      Hena
                      Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                      ClauWi hordozási tanácsadó

Comment

Azt mondják, a felkelés előtt elfogyasztott pár szem keksz is segít, tehát érdemes rágcsálni valamit, mielőtt az ember gyomra elkezd korogni (akkor is ha nem kívánod!). Volt barátnőm, akinek ez sokat segített, nekem max egy kicsit (a reggeli hányás menetrendszerű volt - az első 1-2 hét után már azért nem volt ijesztő és nagy dolog, mert hozzászoktam...).
                        Aztán elég komoly problémáim lettek az elején a sok hányásból, volt, hogy már a folyadék sem maradt meg bennem, azzal a meggyőződéssel vonszoltattam be magam a dokimhoz a férjemmel, hogy biztos bent fog fogni vészes hányás miatt...aztán nem így lett, adott gyógyszert (Torecan), és onnantól azért már maradt meg bennem kaja. Annak örültem, hogy napi átlag 1 tabletta élhető szintre csökkentette a panaszokat (max napi 3-at lehet belőle szedni - nem örültem, hogy gyógyszer kell, de azért enni-inni mégis muszáj - cukorbetegen pláne). Aztán a 12-14 hét tájától már csak alkalomszerűen voltak ilyen gondok.
                        Szóval jó esetben az idő rendezi a panaszokat Addigis kitartást kívánok, és szép készülődést
                        Tinke - nagy fiam Balázs (2008), kicsi fiam Dani (2010)
                        Eladó totyogó MT, fenyő komód, hordozós kabi

Comment

Én mindkét terhességemet végighánytam, de a 2. volt a durvább, 51-ről indultam, lefogytam 47-re, a 16. heti AFP-re értem el ismét az 51-et...(A kórháztól az elején csak az mentett meg, hogy az asszisztens elnézte a leleteimet, később derült ki, hogy már totál ki voltam száradva, 3 keresztes volt az aceton...) Volt olyan nap, hogy 14-ig számoltam az akciókat, már vért is hánytam...(A homeós bogyóktól lecsökkent napi 6-8-ra, akkor már el is hittem, hogy túl lehet élni..) Bébiételeket ettem, mert az nem volt annyira rossz, ha visszajött. Az első 2 trimeszterben még a mekis kajákat bírtam megenni, a 3.-ban már azt sem. Iszonyat gyomorégésem volt még pluszban, arra a szokásos okosságokon kívül a rettenet ízű Salvus vizet kortyolgattam, de a végén már az sem segített...(Nem emlékszem, kinek a szlogenje, de: ELMÚLIKELMÚLIKELMÚLIK)
                          Kata
                          Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                          Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

Comment

Hédi gratulálok!!! Hát már ott kukucskált a kicsike!!
                            Stadelmann: A bába válaszol c. könyv szerintem a csúcskönyv. Átlapozom este és keresek gyógymódot az emelygesre.
                            Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                            Meseterápia

Comment

Nekem sosem volt hányingerem. A lányokkal állandóan salátát, gyümit kívántam. Barnival meg az édeset. Barnival sokkal jobban éreztem a szagokat, és a kávét lenyelni se tudtam, illatát se tudtam elviselni, pedig napi 3 kávé tuti előtte mindig lecsúszott, és imádtam a kávé illatát. És a zsíros ételek, amikre előtte nem is bírtam ránézni, azt nagyon kívántam - persze nem lehetett, meg a száraz kolbász... csak néha bűnöztem...Azért, a különbség mert először lányokkal voltam terhes, most meg fiúval? Vagy tényleg minden terhesség más?
                              Magdi
                              Barnabás 2007.10.31.

Comment

Betöltés...
                              X