freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Anyatej adó és kapó mamamik - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Anyatej adó és kapó mamamik

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Anyatej adó és kapó mamamik

Nemtudom mennyien lennénk érintve e témában itt a mamamin,de én személyszerint már másodszor is tejadó anyuka vagyok és nagyon örülök,hogy sok picibabán segíthetek.
    Ide írhatnánk ki miért és hogyan lett tejadó vagy kapó mamami.
    Később visszajövök és leírom a saját történetemet is
    GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
    Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

Szia szintén tejleadó anya vagyok . A baba aki kapja 20-án lesz egy éves, 6 hónapig szinte kizárólag tejet kapott (az enyémet), és még ma is kap
    Azért adom, mert jó érzés (aug óta ugye az OEP sem fizet, mert betöltötte a 8 hónapot )
    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
    írj a gmailemre az is cyanus

Comment

Az OEP nem fizet, ha betöltötte a 8 hónapot???????

HÉDI
      Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

Comment

Amőgy honna tudod, kinek adsz, nem egy központba megy, és onnan osztják? Nem értek hozzá, csak kérdezem, mert érdekel.

HÉDI
        Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

Comment

Nálunk háztól házig szállítás van, vagyis a kapó jön a tejért, a védőnő koordinálja, az Oep meg küldhet ellenőrt, hogy tényleg Te fejed a tejet, akkor ott ül a házadban. Ha azt mondod leadsz , 8 dl /nap, aztán meg előtte nem tudsz csak 100ml-t fejni, akkor ugye bukta van, szóval nem éri meg. A tejet nem vizsgálják és pasztörizálják, így a fogadó bizalmi alapon viszi el, de szerintem sokkal nyugodtabbak, mert minden nap jön, ismer engem, látja a lakást, a körülményeket stb. Mi úgy egyeztünk, hogy ők sterilizálják az üveget, ami passzol a mellszívómra, csak rácsavarom, aztán abban az üvegben viszi is el. Nekem is kényelmes, nekik is, nincs töltögetés, stb.
          Amikor ők betöltötték a 8 hónapot, akkor nekik már nem írja fel a tejet a doki, de összehaverkodtunk, szóval viszik azóta is. Már úgyse kell olyan sok, csak este lefekvéshez kapja. 1-1,5 dl-t.

Comment

Egyébként lehet, ha nem ismerném őket, már nem fejnék, de így hogy látom hogy megéri. Szóval nekünk van egy igazi tejtestvérünk
            Egyébként, ha máshol is így lenne, szerintem sokkal többen adnának le tejet, mert pl ők is azt mondták, az anyatejellátóból nem hoztak volna, mert nem bíznak benne (forralás, stb). És pl 7 hónaposan 10 pöttyel esett át a babájuk a bárányhimlőn, amire a gyerekdoki azt mondta, lehet a tejtől, mert én átestem már rajta, és megkaphatta a tejjel az ellenanyagot. (akkor még 6-7 dl-t kaptak naponta)

Comment

Egyébként azért is jobb így, mert mi meg tudtuk beszélni, ha túl híg vagy tűl sűrű volt a tejcsi (amikor 8 dl-t fejsz, már nem mindegy első vagy hátsó tej), és az egyik cicim a saját babámé volt, a másik a másiké, így mindkettőjüknél megszűnt a hasfájás, kéthetente meg oldalt váltottam, hogy a babám ne egy oldalra fixáljon. Nálunk bevált

Comment

Cyanus,le a kalappal előtted,jó volt olvasni!
                Adri
                Marci (2003.12.22.) és Olivér (2007.01.05.)

Comment

jajj csajok, a védőnő azt mondta, amikor kiderült, hogy nem tudunk szopizni, hogy esélyem sincs a tejre...
                  "túl"egészséges, nem koraszülött, nem beteges...
                  2 hetes korától a tápszergányt kapja...
                  nővérem épp ablactált, nem kérhettem meg, hogy visszhozza, illetve az ő teje nem megfelelő korba Manócskának...
                  maradt a fagyasztott, és amikor az elfogyott, jött a tápszer..
                  mai napig személyes kudarc, és, ha valami baja van, rögtön az jut eszembe, mi lett volna HA...
                  Utoljára szerkesztette Boglilarki; 2008.12.18., 13:00.
                  Bogi
                  Marci és Emma anyája
                  mesevirágokat tessék

Comment

Sziasztok! Ez egy nagyon jó oldal, és nagyon megbízható, ha vki tejet szeretne adni vagy kapni:
                    www.anyatejmisszio.hu
                    Sok érdekes és hasznos infó is tlálható rajta!
                    három a kislány

Comment

Mikor szültem, már a kórházban a fél emelet az én tejcsimet zabizta. Az én babám besárgult és csak aludt, aludt, aludt. Szinte semmit nem szopizott. Én meg fejtem, annyit, hogy mire lefejtem az egyiket, kezdetem a másikat, az első újra megtelt.

Mikor hazajöttünk sem sokat javult a helyzet. Nem szopott, csak üvegből evett. Keveset, nagyon keveset. Elapadtam az idegtől. Majd nagy küzdelmek árán, napi 8 fejéssel ismét feltornáztam a tejet 1,3-1,4 literre. De a babóm akkor sem tért vissza a szopikára. Csak az üvegre. +tejérzékeny, még az anyatejre is. Így az ukokatesóm (aki velem együtt szült, és egy szobába is voltunk) vitte a babájának. Ő lusta volt fejni, meg nem akarta a vele járó macerát. Én a babája miatt sokáig folytattam a fejést. Jó volt látni, ahogy hízik, gyarapodik. Míg az enyém szinte alultáplált volt, ő szinte gurult, ugyanattól a tejcsitől. Melengette a szívem..
                      Lottika 2007.09.17.
                      Lázár 2010.jan.25. anyukája
                      ERGO-val , Bohém-mamával hordozok,

Comment

Mikor szültem, már a kórházban a fél emelet az én tejcsimet zabizta. Az én babám besárgult és csak aludt, aludt, aludt. Szinte semmit nem szopizott. Én meg fejtem, annyit, hogy mire lefejtem az egyiket, kezdetem a másikat, az első újra megtelt.

Mikor hazajöttünk sem sokat javult a helyzet. Nem szopott, csak üvegből evett. Keveset, nagyon keveset. Elapadtam az idegtől. Majd nagy küzdelmek árán, napi 8 fejéssel ismét feltornáztam a tejet 1,3-1,4 literre. De a babóm akkor sem tért vissza a szopikára. Csak az üvegre. +tejérzékeny, még az anyatejre is. Így az ukokatesóm (aki velem együtt szült, és egy szobába is voltunk) vitte a babájának. Ő lusta volt fejni, meg nem akarta a vele járó macerát. Én a babája miatt sokáig folytattam a fejést. Jó volt látni, ahogy hízik, gyarapodik. Míg az enyém szinte alultáplált volt, ő szinte gurult, ugyanattól a tejcsitől. Melengette a szívem..
                        Lottika 2007.09.17.

Comment

"mai napig személyes kudarc, és, ha valami baja van, rögtön az jut eszembe, mi lett volna HA..."

Ne emészd magad!Marcink két évig szopott,most óviba jár,de sokat van itthon,gyakran beteg,pedig vigyázunk,hogy ne egyen/együnk műkajákat,mégis.
                          Adri
                          Marci (2003.12.22.) és Olivér (2007.01.05.)

Comment

Bocs, nem tudom miért ment el 2*
                            Lottika 2007.09.17.

Comment

Adri:
                              még egy év után is(főleg, hogy tavaly ilyenkor kezdődtek a gondok) nagyon durva, ha belegondolok...
                              olyan jó, hogy van a Mamami...
                              nagyon "visszagondolósátélős" típusú ember vagyok, és ez most nagyo jól esett..
                              mégegyszer
                              Bogi
                              Marci és Emma anyája
                              mesevirágokat tessék

Comment

Betöltés...
                              X