Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Laktációs szaktanácsadó hallgatók válaszolnak

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Szia Zsuzsi!

Bő másfél hónapja azt ígértem, jelentkezem, ha lesznek fejlemények. Nos azért vártam eddig, mert nem sok jót tudtam volna írni. Kislányom étvágy nem javult. Negyed kilót gyarapodott a súlya azóta, vagyis a kívánatosnál jóval kevesebbet. Hozzátáplálás terén nagyon csekély a fejlődés: mindössze annyi, hogy megkínáltam néhány újabb étellel és most már nem öklendezik azonnal, ahogy az ajkához ér az ennivaló. Megtanult köpni és fújni. Sajnos a cicivel is ezt teszi és harapja is, mert van már 1 foga. Még mindig fejek, de hanyatlik a kitartásom és érzem, hogy fogy , apad a tejem. Amikor már nem bírták az idegeim, h. napi 2 pelust használunk és semmit nem tudok belevarázsolni a gyerekbe, kértem beutalót szoptatási-csecsemőtáplálási ambulanciára. Tegnap voltunk ott. Az ottani dr-nő (szop.-tanácsadó) azt mondta, hogy próbáljak meg adni neki egy roboráló tápszert (ma fogom kiváltani), mert a súlya 75 dkg-mal marad el a kívánatostól. A szoptatásra nem adott ötletet. Kérdésemre, hogy elválasztja-e magát a gyerek nem adott egyértelmű választ. Abban egyetértettünk, h. vannak gyerekek, akik a szilárd táplálékot fogadják el és sosem püréznek és az enyém közéjük tartozik. Ez azonban kevés valóban elfogyasztott táplálékot eredményez, így nem segít az akut problémán. Továbbá a folyadékpótlás kérdése is megoldatlan maradt. A dr-nő azt mondta ennek nyáron lesz jelentősége. Szerintem már most is van
    Május végén kell mennünk kontrollra. Mit gondolsz erről az egészről?
    Kérlek, ha tudsz bármi okosat erre a helyzetre írd meg.
    Zsozsó, aki AD (2006) és E (2012) valamint AE (2015) lányok anyukája

Comment

Lehet, hogy rossz helyen kérdezek... de mielőtt a gyerekorvos a háromóránkénti szoptatást javasolná, itt próbálok segítséget kérni először

Janka 6 hetes, az elmúlt vasárnap óta csak csütörtökön volt széklete. Klasszikus kólikás sírásai nincsenek, de sokat tekereg és pukil, és pár napja nagyon kellemetlen, kénes szagúak ezek a szelek.... Bio Gaia-t és Normaflore-t próbáltam adni, utóbbit kiköpi mondjuk.... Mi lehet a gond? hogyan tudnék segíteni?

Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

Comment

Ági,írj a másikba-szopis kérdések-Zsuzsi ott segít!
        "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
        Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

Comment

Nézem itt is, ne aggódjatok. Csak épp kapacitáshiányom van.
          Zsuzsi a három lányú
          hordozási tanácsadó, IBCLC hallgató (privi helyett emailt írj: somzsuzs frímél)
          Pécsi Kertvárosi Babahordozó Klub

Comment

som eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nézem itt is, ne aggódjatok. Csak épp kapacitáshiányom van.
            Tudom
            Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

Comment

Adott egy 11 hónapos kövér baba, aki csak szopik és nem eszik/iszik semmi mást. Kinézi a kaját a számból, majd' megveszik érte, hogy aztán apró darabokra csócsálva (6fog) kiköpje, szétkenje. Kanálra is lelkes. Bekapja a kanálból a pépeset, megforgatja, összekeveri némi nyállal, hogy utána többet kenhessen szét az arcán.
              Azon kívül, hogy kezd végem lenni, így 3 másik mellett egy 12 kilós lépegetőt csecsből táplálni, ma elgondolkoztam azon, hogy ez nem kóros- e vajon. Mi lehet az oka, hogy nem tudja/ akarja lenyelni ezeket a falatokat?
              Szilva

Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
              Hurcibaba Klub (8)

Comment

Él még ez a topik? Szerdán megyünk státuszra és szeretnék valami válasszal készülni a miteszik tipusú faggattásokra.
                Szilva

Hurcibaba Klub (8)

Comment

A gyakorlatomat már letöltöttem itt, de azért figyelem a topikot, és mindig hívom a csoporttársakat, hogy jöjjenek besegíteni a válaszolásban. Mert nem mindig van rá időm, hogy én válaszoljak.
                  Zsuzsi a három lányú

Comment

Szilva! Én nem vagyok tanácsadó csak a 2. gyerekkel megszenvedtem ugyanezt. Csak szájába vette majd kiköpte. Addig, míg magától nem kezdett enni, csak anyatejes volt. Védőnő és gyerekorvos nyugtatgatott, ha fejlődik, nincs gond. Nekem a kanalat nem fogadta el egyáltalán, csak darabosat tudtam neki adni, abból sem ment le semmi. 11 hós volt, mikor egy római hosszúhétvégén életében először megevett vmit - pizzatésztát! Mindenki adogatta neki. Igazán 1 évesen kezdett el enni (addig tényleg semmit!). Orvosunk mondta, hogy rakjam elé, ha szájába veszi, akkor jó, ha kiköpi, ne foglalkozzak vele. Ha izgatom rajta magam, akkor egy idő után már lehet, hogy csak azért is csinálja. Szóval ez normális.
                    A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

Comment

Köszönöm.
                      Szilva

Hurcibaba Klub (8)

Comment

Szilva, én válaszoltam Neked AT-án, azt olvastad?
                        Zsuzsi a három lányú

Comment

Igen, már olvastam. Köszönöm. Közben ma megevett egy csomó (fél deci) levest kiszopizva egy megfelelő formájú kanálból és ivott pár korty vizet is. Azért "erőltetem", mert muszáj lelépnem pár órára nélküle és nehogy kiszáradjon itt a nagy hőségben.
                          Szilva

Hurcibaba Klub (8)

Comment

Általában ha nincs jelen az anya és éhesek, akkor jobban elfogadják mástól az enni-innivalót. Kipróbálhatjátok egy nem éles helyzetben, hogy működik-e nála.
                            Zsuzsi a három lányú

Comment

Beteszem ide is: anyatej gyűjtő állomások ország szerte, ha nincs rajta a listán valami, segítsetek kiegészíteni!
                              http://mamamibolt.hu/content/79-anya...k-orszagszerte

Kata,Tibi, no meg Zsombor az áprilisi legény, Emma a márciusi honleány.

Comment

SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Lehet, hogy rossz helyen kérdezek... de mielőtt a gyerekorvos a háromóránkénti szoptatást javasolná, itt próbálok segítséget kérni először

Janka 6 hetes, az elmúlt vasárnap óta csak csütörtökön volt széklete. Klasszikus kólikás sírásai nincsenek, de sokat tekereg és pukil, és pár napja nagyon kellemetlen, kénes szagúak ezek a szelek.... Bio Gaia-t és Normaflore-t próbáltam adni, utóbbit kiköpi mondjuk.... Mi lehet a gond? hogyan tudnék segíteni?

Kaptál ebben a kérdésben valami választ ? Ugyanez a gondunk nekunk is szóról szóra, de nekunk csak két három napig nincs kaki egyenlőre. Ezek a görcsölések nekunk is ugyanúgy meg vannak és a rengeteg kellemetlen szagú igazi erős puki. Ő két hónapos

Comment

Betöltés...
                                X