Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Laktációs szaktanácsadó hallgatók válaszolnak

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

aliz2000 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kedves Dorka82!
    Szerintem először nem a hozzátáplálással kellene kezdeni. Ha megoldható akkor minél többször legyen bőrkontaktus a babával és akkor az igény szerint szerint tudod szoptatni. Amikor a babának szüksége van rá szopik. A legalkalmasabb eszköz egy hordozókendő, így mindig veled lehet a babád. Minél többször szoptatod a babát annál több tej termelődni ez a kereslet kínálat elve. Nagyon fontos lenne, hogy az éjszaki szoptatások ne maradjanak ki, hiszen akkor termelődik a legtöbb tej. Ha a férjedet zavarja az éjszaki szoptatás akkor célszerű a baba szobáját választani és akkor a babádat éjszaka is meg tudod szoptatni és a férjed is tud pihenni.
    Remélem tudtam segíteni!
    Szia!
    Bocsi, h eddig nem írtam, de vártam a változást!
    Megfogadtam a tanácsodat, átköltöztem a baba szobájába és éjszaka is szoptatom Több tejem lett és már a mérleg is mutatja!

Köszönöm a segítséget!

Comment

Dorka82 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia!
      Megfogadtam a tanácsodat, átköltöztem a baba szobájába és éjszaka is szoptatom Több tejem lett és már a mérleg is mutatja!

Köszönöm a segítséget!
      Nagyon örülök, h segíthettem!

Comment

aliz2000 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Lehet! Hiszen a szoptatás alatt is egészséges életet lehet élni. A mozgás során jó kedved lesz, energiát ad!
        Ha most szeretnél valami sportot elkezdeni ,akkor kezdésnek egy rövidebb séta is megfelelő lesz ahova egy hordozóeszközzel magaddal viheted a kisbabádat, így nem kell távol lenned Tőle. A következőket célszerű szem előtt tartani:
        -A mozgás előtt szoptasd meg a kisbabádat, hogy a mell kevésbé legyen telt
        -A melltartó olyan legyen, ami a melledet jól megtámassza, valaki két melltartót hord
        -Célszerű melltartóbetétet használni, ha még szivárog a tejed
        -Szoptatás előtt, ha jól megizzadtál vegyél egy kellemes zuhanyt, mert lehet a kisbabád nem szereti amikor izzadt vagy

A lényeg, hogy lassan kezdj hozzá! Nem kell azonnal a legújabb zsírégető DVD beszerezni, főleg ha még előtte nem sportoltál. Vannak olyan helyek ahol a babádat is magaddal viheted pl: baba-mama jóga.

Szóval rajta!
        Akkor azonnal nem veszem meg Rubint Réka legújabb DVD-jét!

Comment

Ma hallottan az egyik anyukától, ha a baba foga kibújt, akkor este már nem szabad szoptatni? Ez igaz?

Comment

nem.anyatej nem károsítja a fogakat
            "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
            Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

Comment

szoszieva87 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ma hallottan az egyik anyukától, ha a baba foga kibújt, akkor este már nem szabad szoptatni? Ez igaz?

Nincs rá bizonyíték, hogy az éjszakai szoptatást fogszuvasodást okoz! Hiszen a tej a mellből azonnal a torokba áramlik és a baba azonnal lenyeli. A fogszuvasodást gátolja az anyatej kémhatása. Az anyatej ráadásul erősíti a fogakat, mivel a benne található kálcium és foszfor lerakódik. Bizonyíték van arra, hogy a várandóság alatti étrend valamint az antibiotikumos kezelés befolyásolja a baba fogzománc minőségét. A legjobb áttörölni vagy nagyobb gyermek esetében megmosni a fogat naponta 2x.

Comment

Dorka82 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szia!

Köszönöm a segítséget!
                Olyan jó ilyet olvasni
                Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

Comment

Sziasztok!

A kisbabám 2 hónapos elkezdett bukni! Nem sokat, de a család azt mondja, hogy vigyem el orvoshoz, mert ez nem normális! Mosolygós, nyugodt csecsemő. A súlya jelenleg 5100gramm,3450 grammal született. Szerintetek?

Comment

kicsinatasa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!

A kisbabám 2 hónapos elkezdett bukni! Nem sokat, de a család azt mondja, hogy vigyem el orvoshoz, mert ez nem normális! Mosolygós, nyugodt csecsemő. A súlya jelenleg 5100gramm,3450 grammal született. Szerintetek?
                    Kedves Kicsinatasa!

A súlya szépen emelkedik A bukást sokszor a hosszabb ideig kimaradt etetések okozzák. Vagyis a baba ilyenkor nagyon sokat akar enni. Célszerű lenne minél gyakrabban megszoptatni a kisbabád. Így nem kerül egyszerre sok anyatej a pici gyomrába. Még az is segíthet, hogy szoptatás után függőleges testhelyzetben tartod a kisbabádat!

Comment

sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Olyan jó ilyet olvasni
                      Szerintem is!

Comment

Sziasztok!

Remélem, jó helyre írok, nem vagyok túl jártas a fórumozásban! A barátnőm megígértette velem, hogy nem hagyom abba a szoptatást, amíg nem próbáltam meg szakszerű segítséget kérni, és a mamamit javasolta.

Nagyon rosszul mennek a dolgok, igazán úgy érzem, hogy fel kellene adni a baba érdekében.
                        5 hetes múlt a kisfiam, és kb. másfél hete majdnem minden szoptatás után hány. Sokat, sugárban. Azóta nem hízott, de szerencsére nem is fogyott.
                        A védőnő javaslata szerint igény szerint szoptattam eddig, de most az orvos azt mondta, hogy a pici nem beteg, csak túl van etetve. Szerinte 3 óránál sűrűbben semmiképp ne kapjon enni. Ezt nagyon nehezen tudjuk betartani. Vigasztalhatatlanul sír, nem tudjuk megnyugtatni, csak azzal, ha szopizhat. Mindemellett, ha valahogy sikerül is kihúzni a 3 órát, akkor is ugyanúgy hány, nem értem, miért. Nagyon tanácstalan vagyok, már a tápszert is felírattam.

Ha lenne ötletetek számomra, nagyon megköszönném!

Comment

Kedves Nagabille!

Megpróbálok segíteni! Fel kell tennem egypár kérdést!

Milyen időközönként szoptatod a babádat? Milyen a kedve mikor szopik? Változik, mikor kivárjátok a 3 órát? Egy mellből eteted vagy kettőből? Evés közben változik a kedve? Nyugodt? Köhög? Milyen hangokat ad ki, mikor eteted?

Várom a visszajelzésed!

Comment

Kedves Aliz! De örülök, hogy ilyen gyorsan válaszoltál! Köszönöm!

Teljesen változó időközönként etetek. 10 perc, 30 perc, egy óra vagy ezek között bármi...2 óra ritkán se, 3 soha nem volt még magától.
                            Milyen a kedve? Etetések alatt, vagy két etetés közötti időben? Amikor elvileg igénye szerint eszik, akkor két etetés között nyugodt, alszik, nincs vele gond. Ahogy már írtam is, a 3 órás időközök nem tetszenek neki, ilyenkor nagyon keservesen sír.
                            Evés közben néha nyugtalankodik, előfordult már, hogy úgy tűnt, szopizna, aztán mégsem fogadta el a mellemet, és csak sírt. Kicsit később újra próbálkoztam, és akkor evett.
                            Két mellből szopizik minden alkalommal, egyszer az egyikkel kezdünk, legközelebb pedig a másikkal.
                            Néha félrenyel, és elég hangosan eszik, csattog, kattog, cuppog. Ez gond lehet?

Comment

Sziasztok! En is segitseget szeretnek kerni toletek. Bar rendszeresen konzultalok laktacios tanacsadoval es a heten megnezett minket egy IBCLC gyermekorvos is egyenlore nincs megoldas a problemankra. Kisfiam 9 honapos. 8 hetes korabn cumizavarral indultunk ezt megoldottuk ujjetetessel es szoptanittal. Ezutan 4,5 hos koraig vagy ringatva vagy ebredes utan v.hordozay utan tudtam szoptatni. Ez elmult. Kerdeses miert volt v.az eros tejleado reflexem miatt vagy fogazs mert 6 honaposan kint volt 8 foga. Itt jott a kovetkezo problema. Kisebesedett a mellbimbom a fogaitol. Ez is elmult. Jelenleg 2 hete sebes a mellbimbom nagyon raszorit. Nem is hagyom sokaig rajta ha pl.elaludt egybol leveszem. A seb nagyon lassan gyogyul es faj a szoptatas. Ejszaka alig alszunk mert annyiszor elveszem tole mert rosszul kapja be es sok a siras. Szoval lassan feladom mert faj es almos vagyok es meg a kisfiam is sokat sir
                              Szerintetek hova kihez forduljak meg? Mert elmennek mashova is h.megnezzek a technikajat. Eddignannyit mondtak h.ugye nem nyitja ki elegge a szajat. Ezzel probalkozom. Koszi a segitseget!

Comment

és mit mond az ibclc gyerekorvos?ennyit csak,h nagyobbra kéne nyissa a száját?
                                "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                                Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

Comment

Betöltés...
                                X