Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól 5.0

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól 5.0

    Pelenkaszett
    Sziasztok!

    Ezennel megnyitom a topik 5.0 verzióját . Az apropót nem csak az adja, hogy a négyes már nagyon hosszú, hanem az is, hogy időközben redy nagyszerű ötlete alapján és sokak segítségével elindult és egyre gyarapszik a plexikon.

    Minden zöldfülűt bátorítunk, hogy A-Z-ig olvassa el a plexikont, ott is nyugodtan kérdezzen és amennyiben még kérdése marad (vagy csak egy jó társaságra vágyik - sokan már csak ezért vagyunk itt ), akkor ne habozzon itt is kérdezni.

    A topik a 4.0-s verziója itt található.
    Aritz anyarobotja vagyok.

    #2
    Gyorsan felvetnék egy témát, ami az sk gyapikülsőben beszélt cérna miatt jutott eszembe.

    Van ugye a biopamut, amiben elvileg minden tiszta, ennek ellenére vannak olyan márkák, amik valakiket kicsapnak. Egy másik márka biopamutja viszont nem. Nem lehet a cérna a ludas? Nem lehet, hogy egyik prefi pamuttal lett varrva a másik pedig műszállal és aki érzékeny a műszálra, azt ki fogja csapni a műszállal varrt biopamut!? Ennek kicsit ellentmond, hogy majdnem mindent műszállal varrnak, de sose lehet tudni.
    Aritz anyarobotja vagyok.

    Comment


      #3
      mindazon által hogy elindítottad!
      ami az anyagösszetételeket illeti, szerintem a gyártók maguk se tudják mit miből csinálnak, és így nem képesek rendesen feltüntetni a korrekt összetételt. Van az a kis mennyiség amit fel sem kell tüntetni, de mégis aki magára veszi és allergiás rá, annak annyi. Nincs ez így jól, ma már a földimogyoró allergia miatt, ami elég durva módon és életveszélyes állapotot idézve jelentkezik, az élelmiszerekre szigorúbb előírások vannak. Egyenlőre az már fontos, hogy amit megeszünk hol/mit tartalmazva készült, de amit magunkra veszünk az még nem eléggé. Pedig a bőrünk épp oly fontos, hogy egészséges maradjon, mint a tápcsatornánk.

      Biopamut, konkrétan a BG biopamutja egy homogén sárgásfehér anyag, nem tartalmaz semmi növényi maradványt, mivel a hurkolásnál útban lenne, szerintem inkább ez lehet az oka, hogy kicsit más, kezeltebb szálból készült. Ki tudja mivel kezelték, az az eljárás mennyire volt bio, és az mennyire áll összhangban az emberi szervezettel...senki ne értse félre...de a kígyóméreg is bio, mégse szívesen kenegetném magamra...
      Utoljára szerkesztette redy; 2011.07.02., 06:43.

      Comment


        #4
        Na, akkor jövök ide is kérdezni, nem csak a varrós topikba: mosás. mosódiót használok, és a mamami boltban nem javasolták mosható pelenkához, nektek van erről tapasztalatotok?
        köszi,
        Zsuzsi

        Comment


          #5
          igen mert az eltömíti a szappan tartalma miatt a szálak közötti réseket és be fog büdösödni emiatt mindened, valamint a nedvszívása rohamosan lecsökken.

          Comment


            #6
            Hm, akkor a pelenkáknál sajnos le kell mondanom a mosódiókról. Akkor mivel lehetne? Egy kedves lány a D.enkmittet javasolta, próbáltátok esetleg? Ti mit használtok?

            Comment


              #7
              noritot vagy DM-t. 5% alatti a szappan tartalom és nincs benne celluláz enzim. És minden mosáshoz miofresht, ami elvileg Na perkarbonát némi citromsav segédanyaggal.
              Utoljára szerkesztette redy; 2011.07.02., 21:45.

              Comment


                #8
                Az jó, Na perkarbonátom van itthon, akkor mostanában többet fogok belőle használni (eddig csak kevés fehér mosáshoz ment).
                Köszi!

                Comment


                  #9
                  pelexikonban van mosási útmutató az út mutatóknál

                  Comment


                    #10
                    1. Én Almawinnel mosok már egy éve, és OK.

                    2. Egy mosódiós hosszú távú tapasztalatra kíváncsi lennék, mert nekem a dió + pelus körüli riogatásban erős urban legend feelingem van: mindenki a korábbi hsz-ekből kiindulva mondogatja, hogy "Diót ne-diót ne", de még egy olyat se olvastam, hogy "Hú, bakker, a dió tönkrevágta a pelusaim nedvszívását.". Valamint Vegyész állítása szerint a dió szaponinja csak névrokona a tömítős szappannak. Szóval, ha valaki vette a bátorságot, hogy huzamosabb ideig dióval mossa a pelusokat, beszámolhatna a tapasztalatáról. (Most ugrott be, hogy nekem lehet, van egy ilyen ismerősöm, de asszem, hitelesebb lenne, ha nem rajtam keresztül jönne az infó. )

                    Mosódió és pelus:

                    http://www.mamami.hu/forum/showthrea...09#post1712509

                    http://www.mamami.hu/forum/showpost....&postcount=443

                    http://www.mamami.hu/forum/showpost....4&postcount=23

                    http://www.mamami.hu/forum/showpost....postcount=2450
                    Utoljára szerkesztette Anais; 2012.02.01., 14:23.

                    Comment


                      #11
                      Remek ötlet Zsuzsi, én is érdeklődve várom a választ. Itt áll fél éve egy alig félkilós adag, amióta pelusmosások vannak mindig elfelejtem hogy mást lehetne ezzel. Igaz régen is csak a színes ruhákat mostam velük, de arra tök jó volt!

                      Comment


                        #12
                        Nem tudjátok véletlenül, hogy itthon hol lehet Bumkins pelusokat venni?
                        Anna nagyigényű Izabella (2008. 02.28.) , sebes Sebestyén (2010. 07. 14.) és Julianna (2012.12.29.) boldog anyukája

                        Comment


                          #13
                          nekem a babharmónia honlapot adta ki a gugli

                          Comment


                            #14
                            ott néztem de csak l-es és xl-es van nekik, szóval a választék nem túl nagy.....
                            Anna nagyigényű Izabella (2008. 02.28.) , sebes Sebestyén (2010. 07. 14.) és Julianna (2012.12.29.) boldog anyukája

                            Comment


                              #15
                              janzsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              ott néztem de csak l-es és xl-es van nekik, szóval a választék nem túl nagy.....
                              De lehet, ha beszélsz velük tudnak beszerezni olyan méretet/mintát, amilyet te szeretnél.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X