Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mosható pelus a bölcsiben

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Mosható pelus a bölcsiben

A dolgok jelenlegi állása szerint ősztől bölcsis lesz a kislányom. Túl azon, hogy semmit nem tudok még az intézményről, a rendszerről, felmerült bennem a kérdés, hogy mi lesz vajon a helyzet a pelenkázással. Viszem a moshatót és kész, vagy mondhatják, hogy ők ezt nem adják rá (illetve nem rakosgatják a koszosakat)? Van valakinek ilyen tapasztalata? Hogy működik ez?
    Coffie

Nekem nincs tapasztalatom, de valahol olvastam, talán az NLC-s fórumon, hogy a bölcsiben nem tudják használni a mosható pelust az ÁNTSZ előírások miatt, gond lenne a koszos pelusok tárolásával. Persze ez is biztos intézményfüggő, régen nem tudom hogy csinálták, amikor minden gyerek mosható pelenkát használt...
    Ildi, Gréti (2008) és Flóra (2010) anyukája és IBCLC-hallgató vagyok.
    Vecsési Klub minden hónap 2. keddjén. Gyertek!
    ÖLBEBABA

Comment

uhh, hát az durva lesz, ha emiatt vissza kell állni az eldobhatóra

persze óvatosan rá fogok kérdezni, úgyis el akarok menni körülnézni, de kicsit tartok tőle...
      Coffie

Comment

Egyik ismerősöm fiának sem használták a moshatót, eldobósat kellett neki bölcsire venni.

HÉDI
        Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

Comment

A BM-t forgalmazó nő anno azt mondta, náluk semmi gond a bölcsiben a moshatóval, hiszen az idősebb dadusok régen is ezt használták. Szóval úgy látszik intézményfüggő.
          Mondjuk a pisis pelus gondolom simán ellenne délutánig egy zacsiban. Kérdés, hgy mi történne a kakissal...
          Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

Comment

Sziasztok!

Nálunk sem engedték, így Katánál nem is álltam át rá, mert kétfélét venni, nem olcsó...

Csak azt nem értem, de ezt magyarázza el nekem vki...mondjuk egy Ántsz-es, vagy egy bölcsivezető...hogy mi a különbség aközött, hogy beleteszik a pisis-kakis pelust egy zacskóba (és be a szekrénybe), vagy bekakil-bepisil, és a pisis-kakis ruháát teszik egy zacskóban a szekrénybe???? Merthogy utóbbi természetes náluk....

Na mind1, az én csajom 1 hete szobatiszta

De ma volt egy kis vitám a bölcsiben (kiakadtam rendesen...)

Történt, hogy bekakilt a csajom (a kakilás még nem szívesen megy...de szól, csak rajta kell tartani a bilin, ja és a bölcsiben du csak egy gondozónő van, gondolom nem volt ideje biliztetni...) és adott rá PELENKÁT, hogy ne kakiljon be még 1x.....
            Ja és mondja nekem, hogy vigyek be pelenkát....ELmondtam neki finoman, hogy nem hozok be pelenkát, és nem fogom csak azért visszaszoktatni a gyerekem, mert neki az úgy kényelmes, és nem akarja kimosdatni, ha vmi baleset történik...De hozzak be pelenkát. Kissé erőteljesebb voltam, és közöltem vele, hgoy nem hozok be pelenkát, figyeljen oda a gyerekre. MIre ő, hogy de sok gyerek van, és ő egyedül (jelzem ezért nem viszik ki őket az udvarra sem...) és ha nem viszek be pelenkát, majd ráadja a MÁSÉT!

Totál kiakadtam....

Reggel beszélek a másik gondozónővel (a mienkel), remélem, meg tudom vele beszélni. De komolyan, ha még 1x pelenkát találok a gyereken, nem állok meg a vezetőnőig....

Bocsi az offért....

(amúgy a másik gondozónéni, a mienk már szoktatta KAtát a bilire, ő kérte hogy vigyek be bugyit, megpróbálják, szóval sztem ő nem Gy áll a dolgokhoz...)

ZSu
            Gyerkők: Bence, (2003.06.27) Kata, (2006.03.09) és Lizi (2008.04.18)
            Már nem pelenkázom, nem hordozok, de tortázok :https://www.facebook.com/pages/Tort%...65744636891067

Comment

Nekem 7 éve még azt mondták a bölcsiben, hogy ha nem viszek eldobhatót, akkor az ő textilpelenkájukat használják, mert csak azt tudnak adni (talán ők is mosták volna? erre már nem emlékszem).

Comment

Nálunk közölték az első szülőin, h a pelenkásoknak kérnek eldobható pelenkát. "Azt a régi fajta textilt tudunk adni, de gondolom az senkinek nem kell, hiszen ki használ manapság mosható pelenkát..." - hangzott el a becses társaság felé. Még szerencse hogy Emma már 3 éves és szobatiszta, így fortyogtam magamban egy kicsit, és mivel nem vagyok érintett inkább csöndben maradtam.
                Anna, lánykáim: Emma (2005.09.26.), Lujza (2008.02.14.) és Róza (2010.05.20.) www.babaland.hu

Comment

nálunk is nagy kérdés lesz...Flóri nyár elején megy bölcsibe...hüppp...
                  és én nem akarok eldobhatót!
                  Kamcsatka Orsi mondta, hogy náluk lehet moshatót vinni, de az fizetős hely, ha jól tudom.
                  Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

Comment

na hát erre kiváncsi vagyok, itt is megkérdezem majd!
                    azért az durva ha nem engedik!

pár év alatt mennyit változott a hozzáállás! nemrég még más sem volt csak textil...
                    marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

Comment

egyrészt, másrészt enyhén szólva diszkriminációnak tartanám...

azt mondjuk nem tudom hova lehetne fordulni ilyesmivel. feltételezem a fogyasztóvédelem ilyesmivel nem foglalkozik, a környezetvédelem sem...
                      az ántsz meg szerintem blabla rizsával le tudná az egészet..

Comment

Nekem azt mondták a bölcsiben (ősztől lesz aktuális), hogy lehet moshatóban a baba, pelenkát ők adnak, csak külsőt kell vinni. Próbáltam volna kérdezni, hogy és ha én mosom stb. de Apa leállított, neki már ez is sok volt... Gondolom, a gondozón is múlik, szóval, majd meglátjuk.
                        Clea (Zsófi, 2007. október 20.)

Comment

de jó Clea, ez szuper!vagy legalábbis elég jó. na viszonyítás kérdése

Comment

Jó ez az ÁNTSZ-re hivatkozás...mégis mit csinálnak az eldobható pelenkákkal? Csak tán nem tárolják a szemétszállításig (esti takarításig)?
                            Varda

Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

Az igazságnak sok arca van

Comment

igen kicsit olyan, hogy hivatkozzunk valamire aztán anyuka nem szólhat semmit...
                              pedig én már most szívom magam, ha majd azt mondják, h nem

Comment

Betöltés...
                              X