Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Tönkremenő pelusok

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Tönkremenő pelusok

Bár nálunk eddig még semmi se ment tönkre, egyre több helyen olvasom, hogy mennek tönkre a pelusok. Gondoltam érdemes lenne összegyűjteni erről a tapasztalatokat.

Kinek melyik pelus ment tönkre = vált teljesen használhatatlanná? (leváló PUL réteg még nem tönkremenés, csak ha már átázik a pelus).

Mennyi ideig volt a pelenka használva?

Újonnan, vagy használtan vettétek?

Hogyan mostátok? Mosószer, hőmérséklet.

Hogyan szárítottátok? Szárítógép? Kint napon? Bent szárítón?

Hogyan tároltátok? Ecetes víz? Szárazon?
    Varda

Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

Az igazságnak sok arca van

húú, erre én is kíváncsi vagyok!!!
    bár még nekünk sem ment tönkre egy sem...
    Bogi
    Marci és Emma anyája
    mesevirágokat tessék

Comment

nekem egy monapel külsőben gyengült el a gumi. de nem használat során, hanem a nem használat közben (azaz tárolás pár hónapja alatt).

meg a kushies taft külső az ami viszonylag hamar amortizálódik, de ez a honlapon fent is van, h nem olyan tartós mint a fehér. mi a 4-10 kg-s taftot vagy 1,5 évig használtuk, irtó szutyekul néz ki, de működik még, bár szakadozott. Diustól kaptam ingyen egy másik taftot, az viszont ereszt, nem tudom mennyi idős lehet, meg annak az anyaga is más valahogy.
      (lehet h az is benne van, h ezek pl nálunk nagyon sokáig jók voltak, ennyit egy más fajta külsőnek nem nagyon kell kibírnia)

amúgy nekem is jók a tapasztalataim, más nincs ami elhasználódott volna
      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

Comment

ja meg a lotties tendy tépőzárjai gyengültek el teljesen, kb 1,5 év után. de ezzel nem ment tönkre, így is jól működik (csak mosásnál bosszantó)
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

Comment

Nálunk sem ment még tönkre egyik sem, de ebből a szempontból a Coolababy-ről olvastam itt sok ilyen esetet.

HÉDI
          Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

Comment

Kushies AIO mindkét méret.
            40-50-60 fokon mosva, szárazon tárolva, lyukadt levegön szárításnál is, szárítógépes szárításnál is.

A külsö vízzáró réteg kezdett el a ráncoknál kirepedni, kilyukadni. Mára olyan szinten rongyosak, hogy csak na. Ezt annak tudom be, hogy elég merev a külsö anyag és ahol a ráncok adva vannak (gumis részek), ott berepedezett, kilyukadt.
            Pár hónap után. Azt hiszem 6 hónap után vettem észre az elsö lyukakat.
            Hena
            Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
            ClauWi hordozási tanácsadó

Comment

igen, a taftomat akartam írni, az kb. 3-4mosás (40fokos) után lett olyan, de nem ereszetett jobban, mint más külső. ill. azt hittem, gyakrabban kell cserélnem
              Dius vagyok
              Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

Comment

a tönkremenő helyett néha azt olvasom, hogy tökremenő
                Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

Comment

Nekem a taft Kushies ment tönkre 3 hónap alatt, pedig csak kézzel mostam.

A BM külsők meg valahogy nagyon rondák lesznek hamar. Mosásuk 40-60 fok, napon szárítás.
                  Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

Comment

Na, jövök Coolababyvel!
                    40 fokon mosva, szárazon tárolva, megkímélt használat mellett (elmenős volt) a belső nylon réteg ráncosodva összeragadt. Ezt leszámítva működik, csak mindig attól félek, hogy amikor töltöm, akkor kiszakítom, mert beleakad a kezem a ráncosodásokba és a ragadás miatt nem nagyon enged.
                    Livi

Comment

BM külsők, teljesen tönkrementek a gumik, de valszeg én is hibás voltam.
                      Ecetes vízben tárolok, és bedobtam a külsőket is.

Az egyik BM prefoldlán a varrás felfoszlott egy kicsit, de azt lehet javítani.
                      Nőkért.hu

Bogi vagyok, két gyerek anyja

Comment

BM gumik nekem is tönkre mentek... A Monapelről nem is beszélve...
                        "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

Comment

Nekem pár darab monapel praktikában a plusz nedvszívó betét kezdett el kilyukadni a varrás mentén (35 db-ból csak 4 db összesen), de az is egy bizonyos fajtánál csak (a gumiknak semmi baja).
                          Használva 3 évet volt eddig, nedvszívása nem változott, de elég rondák, nem tudom meddig fogja bírni így az anyag feslés nélkül. Viszont a külsőknek (szintén ennyi év mellett) semmi bajuk, még a tárolástól sem.
                          Tárolva 95%-ban ecetes vízben voltak.
                          Mosva főleg 40, ritkán 60 fokon volt mosószerrel és mosószódával felesben, ecetes öblítéssel. Szárítás pedig télen szobában, nyáron a levegőn.
                          Lili Eperke , Soma Bernát és Fanni Csenge anyukája
                          Aki aromaterapeuta is

Comment

mi is coolababyt nyúztuk kb 1 évig - most már nem hord nálunk senki pelust -, ezalatt asszem 2 ment teljesen tönkre, úgy, hogy ki is szakadt a PUL (kb 22 darab volt, csak ezt használtuk), de elég sokban begyűrődött/ráncosodott a nylon. 40fokon mostam mosószóda+frosch és ecetes öblítés, szárazon tároltam, nem raktam szárítógépbe soha. Ja, és ez nem számít tönkremenésnek, de baromi büdik lettek...nagyobb hőfokon nem mertem mosni, napocskával próbáltam kiszedetni a szagot, de ahogy egy kis pisi belement, vááááá. de azért jó szolgálatot tett köv. babónál majd magam varrok inkább, valami jobb minőségű PUL-lal

Comment

Monapel alapjába véve megbízhatatlan minőség. 3 féle minőséggel találkoztam eddig:
                              - a hipersz@r belső, ami műszállal kevert pamutból van (de inkább műszál, mint pamut), na ez úgy büdösödik, mint a görény.
                              -a középminőség (ez már pamut), de a gumit már az elején tönkre mennek (barátnőmtől van, ő visszaküldte Lieselnek , hogy varrassa át a gumikat, és átvarratta)
                              - a jó minőségű praktika (mindegyik praktika amúgy amit most felsoroltam), ami pamut is, strapabíró is, jók a gumik is.

Csak, ha meghallod, hogy Monapel Praktika, akkor ez nem tükrözi egyértelműen a minőségét sajnos. Ettől függetlenül a belsőim többsége ez. Lehet használni és olcsó.

Comment

Betöltés...
                              X