freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com
Családi ház építkezés, tippek, ötletek :) - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Családi ház építkezés, tippek, ötletek :)

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Családi ház építkezés, tippek, ötletek :)

Családi ház építésével, tervezésével kapcsolatos ötleteket, tippeket várok ebben a topicban.
    Energiatakarékos módszerek, öko megoldások, bármi, amivel szebb, jobb lehet

Igaz, nem kifejezetten Mamamis téma, mégis ha nem gond, akkor szívesen várnám ide az építkezéssel kapcsolatos ötleteket, minden érdekel
    Mi most kezdünk terveztetni, tudom sokan most költöztetek, laknak új családi házba, ha van kedvetek osszátok meg velünk a tapasztalatokat,.
    Köszi.
    Kinga
    Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
    Piciházikó

Hú, beindulnak nálatok is a dolgok, szuper!

Hát nem éptkezéssel kapcsolatos, de ha már kész van a ház. Én a tikkurila.hu oldalán is megtalálható letölthető programmal kísérleteztem a hétvégén, hogy milyenre fessük a szobákat. A programban vannak kész szobákról fényképek, ahol a falakra, plafonra, bútorokra, függönyre, szőnyegre kattintva lehet a márka festékszínei közül választani és megnézni, milyen lesz a végeredmény. Jól el lehet vele játszani. Saját képpel is meg lehet csinálni, de az pénzbe kerül, míg ez ingyenes, csak le kell tölteni a programot.
    Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
    http://jucuu.blogspot.com/

Comment

Köszi, ez is szupi lesz a végére, mert a sógoromat, aki festő a sírba viszem a színekkel Láttad, milyen színpompásak voltunk. Mindig gond volt vele, hogy pici palettáról, nem bírok színt választani.
      Te milyen színekkel játszadozol?
      Kinga
      Piciházikó

Comment

Kinga,
        jó topik
        Nekünk be van adva és el van fogadva terv, de most készülünk átterveztetni kevésbé elegánsra de takarékosabbra.
        Egy épitésszel beszéltünk, ő azt mondta, hogy eleink már feltalálták a házhoz épített hőcsapdát, ami télen fűt, nyáron hűt. Ők tornácnak hívták. Hát mi most tornácosat szeretnénk....
        Orsi

Ölbebaba

Comment

Na, Orsi mesélj. Tornác, vagy fedett terasz az hasonló, ugye? Nálunk arról pl. teljesen lebeszéltek, mert igaz, hogy hűvösebb lesz a lakás, de sötétebb is. Keresztanyáméknál teljesen lesötétíti az étkező, konyha nappali részt
          Miket változtattok rajta? Már úgy értem, hogy ezen kívül még bizonyos dolgok, amik feleslegesek, vagy éppen jobbak?
          Kinga
          Piciházikó

Comment

Hát nem egyszerű, mi most hallottunk olyat, hogy cserépkályhába beépítenek valami víztárolót és akkor onnan van meleg vized fűtéshez pl. Jónak tűnik az ötlet,van valakinek tapasztalata?
            Vagy pl. asszem szürke víz hasznosításnak nevezik, mikor a fürdő és mosóvíz, visszaforgatódik a wc öblítésre. Van valakinek ilyen?
            Olyan jó kis dolgokat találni, csak ismeretlenül az ember nem mer belevágni az esetleges költségek miatt
            Kinga
            Piciházikó

Comment

Kinga, a tornác teljesen a tájolástól függ. Nekünk a délnyugati oldalon lenne, az ideális. Északi oldalra szerintem sem való, ott csak árnyékolna és sötétítene.
              A cserépkályhába épített víztartály létezik, de marha nagy kályha és tartály kell ahhoz, hogy működjön. Szerintem a kályha önmagában elég jó rásegítő.
              Fűtésrásegítés ötletes módja a sörkollektor (tényleg így hívják): www.sorkollektor.hu. Házilag megcsinálható.
              Melegvízre lehet napkollektorral rásegíteni, ehhez kell a tetőre kollektor, plusz tartályos kazán.
              Költségek azok vannak. De az tuti, hogy a gáz ára a nem túl távoli jövőben a csillagos eget fogja ostromolni. Már nem kell 30 év, hogy megtérüljön a beruházás. És egy csomó dolgot meg lehet házilag csinálni, nem kell a méregdrágát megvenni, Persze ennek is van költsége, de mégsem annyi.
              Orsi

Ölbebaba

Comment

Na, hát ezekre a házilagosan megoldható dolgokra is kíváncsi vagyok. Abban biztos vagyok, hogy a gáz ára, meg másé is, jelentősen megemelkedik, ezért gondolkodunk mi is ilyen dolgokon. Csak nehéz összegyűjteni az infót. Azért gondoltam, hogy itt majd segítetek
                Ezt a sörkollektort megnézem, köszi
                Kinga
                Piciházikó

Comment

Kinga!
                  Mi javában építkezünk,legtöbbet önerővel,azaz férjem a segédmunkás,szaki,minden.Nálunk van tornác,fedett terasz és ennek ellenére úgy tűnik hihetetlen világosak lesznek ezek a szobák is (1.kép)...elvileg a nappali-étkezőben lesz egy nagy cserépkályha (ami tervben kívülről kemence,de ez tuti most kimarad,igaz a kémény úgy lett építve,hogy majd egyszer az is csatlakozhasson hozzá..)
                  Nálunk adott egy ásott kút...ha a vízhozama engedi a wc tuti arról (is) megy,ha a vízminőség engedi akkor a fürdőszoba és a mosógép is...
                  Réka
                  Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

Comment

Jól beszélsz Orsko!!
                    Igaz nekünk a napkollektor el lett halasztva,mert inkább azt választottuk,hogy megpróbáljuk hitel nélkül felépíteni a házat,és inkább azt a pénzt gyűjtjük amit vissza kellett volna fizetnünk...ez még csak terv,de emiatt elég sokmindenben lejjebb kellett adnunk az igényt...(pl.cserépk.,napkoll....ilyenek,márvány pultról sose álmodtam)
                    Réka

Comment

valamilyen duluxos oldalon is van falfestős program, amivel ki lehet próbálgatni a színeket, tök jó!

mi csak felújítani fogunk, meg a tetőt kicseréltetjük. a szigetelésről töprengtünk még, azt mondják, hogy a kőzetgyapot bár drágább, de jobb mint a hungarocell.
                      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

Comment

tető szigetelés?mert mi papírral fogjuk, a kőzetgyapott ha vizet kap(pára)/idő múlásával összeesik és akkor ott már nincs hőszigetelés.Amit mi fogunk használni az apró papírgalacsinok, pontosan nem tudom melyik cég,de este megírom...
                        Réka

Comment

ja, a fal szogetelésere pedig nádat fogunk használni.Már a koszorúknál is azt használtunk, néztek is nagyot a környékbeliek,hogy ilyet még nem láttak...
                          Réka

Comment

a papir és a nád érdekel engem is. hogy is van?
                            Mi most szendvicsszerkezeten törjük a fejünket, vagyis töri az Ember az övét. Kívűl-belül kis, tömör tégla, közötte porotherm vagy mi. De ez nem biztos, hogy pontos leírás...
                            Orsi

Ölbebaba

Comment

Réka majd írd meg!!!!!

egyébként fal szigetelésről mondtam a közetgyapotot, nem a tetőére. de mivel még előtte állunk, jól jönnek a vélemények
                              nekünk nem új építésű házunk van, szóval elkél a szigetelés nagyon is!!!

persze majd a tetőt is kell szigetelni
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

Comment

Betöltés...
                              X