freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Szelektáló szemetelő - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szelektáló szemetelő

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Szelektáló szemetelő

Vagy figyelmetlen vagyok,vagy tájékozatlan,de bizonyos dolgokat nem tudok hová tenni.
    Mármint szelektíve.Nemrég vezették be,nincs kultúrája.
    Mosom a tejfölös,vajkrémes stb dobozokat, a PP5 jelű műanyag tálcácskákat,félreteszem a papírt lehetőleg.
    Tudom,hogy a műanyagosba be szabad dobni a tiszta pillepalackot.

De mi a helyzet az ecetes flakonnal pl?Abban se vegyszer van.
    Vagy a jól kimosott tusfürdős is mehetne?
    A habtálca tuti kidobandó a rendes szemétbe?
    A joghurtok fóliái hová valók?
    Üveg tégelyek(kozmetikai,arckrémes)tetői bedobhatók a műanyagosba?
    Az Ecolean feliratú,de szelektív jelzéssel nem ellátott tejeszacsival?
    És nem fér a fejembe:mi is van a tejesdobozokkal?Kimosni lehetetlen,hacsak nem vágom szét teljesen.
    Ha meg csak kiöblítem több soron,attól még visszabüdösödik idővel.Én öblítgetem hónapok óta,de végül a rendes kukában landol.(férjem a nagybevásárló,meg mostanában a nagy tejivó is)

Remélem másnak is hasznos lesz,ha megbeszéljük,mi hová mehet,és ez csak a kezdet és kiderül csomó mindenről hogy szelektálható!
    Pl.a Spektrumon volt egy sorozat,abban azt mondta a nő,hogy a számot kell nézni a műanyagoknál,minél nagyobb,annál nehezebben hasznosítható,van amin rajta van a szelektív jel,de nem hasznosítható újra.
    Ilyen tuti nem volt az egyszeri alkalommal kiküldött tájékoztatóban.
    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

De jó téma!

Engem is megzavar, hogy mit hova, mi még tájékoztatást sem kaptunk erről. Én nem csak a műanyag flakonokat dobom a műanyagosba (nálunk flakonok nem is képződnek), hanem mindent a mi műanyag. De lehet akkor nem jól csinálom?
    Annyit tudok, hogy a tejes-, üdítősdobozokat a papírba kell, ugyan több az összetevője, de valamiért oda tartozik. Egyszer volt az Europarkban egy ilyen kiállítás, ott volt erről szó. A műanyagból pl. Kínában pulcsikat, kabátokat csinálnak. Voltak kirakva ilyen termékek is. Éljen a természetesség!

Egyszer láttam a szelektív gyűjtésről és az újrahasznosításról egy filmet, ami azt mutatta be, hogy Németországban hogy működik a rendszer, és ha jól emlékszem ott még kiválogatták a szelektív szemetet a gyűjtés után, mert azért tévedhet az ember.

Nekem tulajdonképpen az nem világos, hogy mi lesz a sorsa a szelektíven gyűjtött szemétnek? Láttam már elszállítás közben, és egy kocsiba öntötték az összes kukát...vajon belül van elválasztó rendszer, vagy tényleg egy helyre megy és csak "látszatra" van szelektív hulladékgyűjtés? Magyarországon újra tudják hasznosítani, vagy külföldre szállítják ->akkor plusz környezetterhelés keletkezik a szállítás miatt.

Anyum mesélte, aki a hírekben hallotta, hogy a válság miatt külföldön leállt a jelentősége a szelektív gyűjtésnek, mert nincs újrahasznosítás (nem éri meg, nincs keret rá) - vajon ez tényleg igaz, vagy esetleg újraindult már?
    [/B]Mariann, Anna, Misi, Simon, Illés jmariann80@gmail.com

Comment

De a tejes simán berohad,ha csak kiöblíted pár soron,és lehet hogy az üdítős is...(na abból nem sok van nálunk,de a tejeseket gyűjtöttem a mosogató alatt kilögybölve,volt hogy a mosogatóvízben is meglengettem meg a tisztában is aztán az se lett jó)

A kocsi 3 részre osztott,és van utóválogató,de mindent bizti nem néznek át apróra.
      A mi tájékoztatónkban valami olyan is volt,hogy ha nagyon "zagyvás"akkor nem válogatják,hanem kárba vész az egész.

Én csak az apróságokat viszem:a felsorolt dolgokat,meg fóliát,pékárus nem piszkos zacsit és a tésztászacskókat.Szerintem a joghurtok teteje is belemehet,de hátha mégse(mármint az Ac.íviás,D.noneos)
      Pille palack meg vagy nincs,vagy kell a rokonságban bornak.
      De úgy tudom,semmi vegyszeres flakon nem mehet pl és a tusfürdős is az.
      Arra emlékszem,hogy porcelán,szemüveg,cd-dvd nem mehet sehová(húú,és mi cd elfogy a világban...)
      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

Comment

Fémes se ártana ám.Nem?
        Azon gondolkoztam,ha kidobok bébipapis üveget,befőtteset pl.annak tetejét nem lehetne újrahasznosítani?

Érdekel a sok eldobált fogkefe is mondjuk,jó lenne ide egy "szemétguru".
        És cserélhető fejű fogkeféből gyerek méret is van?

Comment

tejet olyat veszünk aminek a dobozát rendesen szét lehet szedni úgyhogy amikor vége, akkor kibontom a tetejét, leszedem a műanyag részét, kimosom a dobozt, kiszárítom, és úgy megy a papírszemetes-kosarunkba.
          Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
          lekvárok, dzsemek, receptek

Comment

van fém-szelektív is, de nem mindenhol! oda megy az összes fém tető, konzervdoboz (kimosva)

Comment

de itt egy pontosabb leírás (FKF honlapja)

Comment

Na jó,de a habtálca?
                Itt amúgy papír,műanyag,üveg van-slussz.Talán a lakótelepnél lehet fehér meg színes üveg,majd megnézem(az milyen színű konténer?)
                Láti,FKF is csak kiöblítetttejfölösdobozt írt...Az meg még nem jó szerintem...
                Amúgy olvastam ám,hogy a tetrapak feldolgozása ba.omira drága,de férjem azt veszi főleg...Van ahol csak az van,ő meg nem fog 2-3 boltba menni.
                Én meg végső soron örülök,hogy bevásárol,bár néha hoz felesleges dolgokat,pl.múlt héten nem vette figyelembe hogy sokat főztem,ennél fogva sok-sok kenyér megy a kutyának apránként majd.

Comment

Mintha azt hallottam volna, hogy befuccsolt Magyarországon a szelektív szemétgyűjtés/tárolás, mert a kínaiak nem veszik át.
                  Hallott erről valaki valamit? Vagy ez csak egy átmeneti hír volt?

A szelektálás kapcsán már ott elveszítettem a fonalat, hogy a PET palack műanyag tetejét is le kell szedni, mert más kategóriába tartozik. Vagy ez is kacsa?
                  A fiam ovis, a lányom karácsonyi ajándék volt két éve.

ELADÓ CIPŐK ITT.

Comment

Szerintem egyébként nem kell túlspirázni:
                    én minden műanyagot - kimosva, ha kell -, beledobok a műanyagos szelektívbe. Minden papírt a papirosba, minden fémet a fémbe, és minden üveget az üvegbe KIVÉVE amit az FKF _direkt_ kér hogy ne.

Úgyis utóválogatják, és inkább ők dobják ki a "rendes" szemétbe amit mégsem lehet újrahasznosítani, mint én véletlen a mégiscsak újrahasznosíthatót...

------
                    napocskaeszter: szerintem kacsa. A pet palack tetejét meg azért kell leszedni, hogy kinyomd belőle a levegőt. de az is megy a műanyagba

Comment

A kupakot nem dobom ki semmi esetre sem,valakinek gyűjtik kórházak,itt pl.múltkor láttam,hogy a szoc.otthon is.
                      Valaki kilónként pár ft-ot kap érte a gyógykezelésére.

Na de mi nem FKFhez tartozunk.Ide.De nem néztem még át rendesen.

Jaa,te beszélsz,bpről?Akinek a szennyvize nagy valószínűséggel kezeletlenül hömpölyög hozzánk?
                      Meg ne sértődj!
                      Még évekkel ezelőtt volt egy riportműsorban,viszont azóta se hallottam,hogy szennyvíztisztítóra ruházna be a főváros,melyre kötelezően mindenki rácsatlakozik.
                      A régebbi házak csatornarendszere tuti most is a Dunában köt ki.
                      (Én meg szintén a Dunát iszom)
                      De ha már mégsem,szívesen olvasnék róla.

Vissza a témára:bennem meg nagyon megmaradt az hogy esetleg sok gyűjtögető ember munkáját teszed tönkre...

De a kemény műanyagok se jók úgy tudoml éthordó-szerűek.

Comment

Nem akarok kötözködni,de említik a fém alkatrész mentes parfümös üveget.
                        Ezt hogy kell?Letöröd a tetejét,vagy lefeszegeted a gyűrűt,ami a szórót tartja?

Comment

illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A kupakot nem dobom ki semmi esetre sem,valakinek gyűjtik kórházak,itt pl.múltkor láttam,hogy a szoc.otthon is.
                          Valaki kilónként pár ft-ot kap érte a gyógykezelésére.

Na de mi nem FKFhez tartozunk.Ide.De nem néztem még át rendesen.

Jaa,te beszélsz,bpről?Akinek a szennyvize nagy valószínűséggel kezeletlenül hömpölyög hozzánk?
                          Meg ne sértődj!
                          Még évekkel ezelőtt volt egy riportműsorban,viszont azóta se hallottam,hogy szennyvíztisztítóra ruházna be a főváros,melyre kötelezően mindenki rácsatlakozik.
                          A régebbi házak csatornarendszere tuti most is a Dunában köt ki.
                          (Én meg szintén a Dunát iszom)
                          De ha már mégsem,szívesen olvasnék róla.

Vissza a témára:bennem meg nagyon megmaradt az hogy esetleg sok gyűjtögető ember munkáját teszed tönkre...

De a kemény műanyagok se jók úgy tudoml éthordó-szerűek.
                          most túrták fel fél budapestet (rakpartokat legalábbis), mert építik a szennyvíztisztítót...

szerintem a szelektív hulladék feldolgozás egy helyen történhet magyarországon, legalábbis valahogy így képzelem el, szóval hogy a vidéki szelektívet is ugyanoda viszik mint a pestit, innentől meg ugyanaz az iránymutatás lehet érvényes mindenkire, és ha az fkf bővebben ír a témáról, akkor érdemes rá hallgatni.
                          aztán lehet hogy nincs igazam.

de az hogy én azzal tenném tönkre más emberek munkáját, mert mondjuk beledobom a (kimosott) samponos flakont is, holott az nincs feltüntetve, és a flakonon sincs jel, nos... hát nem hiszem hogy én lennék az aki miatt megakadna a szelektív válogatás.... szerintem mindaddig, amíg nincs konkrétan leírva, vagy konkrétan megjelölve MINDEN tárgy (flakon, etc), addig nagyon nem lehet máshogy csinálni...
                          még a végén elvennéd a kenyerét a válogató szalag melletti munkásnak.

és végezetül, itt egy nagyon érdekes cikk, meg videó is az egészről, kár hogy 2007-es.
                          azért nem fél disznót rakok bele...

Comment

Köszi szépen,jó a cikk.

Érdekes,hogy a tejfölös poharakat írják hogy égetik mégis,lehet feleslegesen mosomde azért nem hagyok fel ezzel a szokásommal.

Nagy bánatom,hogy itt tudtommal fémgyűjtő nincs,mert elég sok dobozos sör,üdítő fogy manapság.
                            Állítólag már ezek a dobozok se mind alumíniumok.

A dolog fordítva van,itt több részlet volt felsorolva.
                            Viszont ezt találtam éjjel,hátha le tudom tölteni.
                            De 2 tájékoztatót említ,én tuti csak 1-et láttam.

Jajj,csatornáznak?De jó!

Egyébként nem is érdemes a papírt,celluloidot gyűjtögetni(ha nem tüzeljük el)mert már nem veszi át a MÉH,csak iskolai papírgyűjtés keretében,valami 3 ft-ért kilóját.

Én szórólapozok,abból veszünk ezt-azt(nem sok mindent,nagyon keveset fizet),de idegesít néha mi szemetet ki kell hordani.
                            Majdnem minden bolt hetente akcióz,meg néha vannak plusz lapok tehát egy cégtől 2 megy.Nagyon kevés helyen van "nem kérünk"matrica vagy kiírás.
                            Mindig marad pár.Egyik cég 600-at ad 500-as körzetben...
                            És ez csak egy város icipici részlete.Mi szemét marad ebből az országban...?Sokan egyből kidobják a sima kukába megnézés nélkül.
                            Csomó pénz az alapanyag,nyomda,szállítás,terjesztés.
                            Nekem hihetetlen hogy ez annyira megéri...A környezetnek tutira nem.

Comment

Sziasztok

mi is szelektíven gyűjtünk és komposztálunk is, amit imádok. Emiatt elég a legkisebb méretű kuka 1 hétre pelenkás gyerek mellett. (igen, ennyire rémes környezetterhelő vagyok, egyszerűen nem jött össze a mosható pelusozás, de nyitott vagyok rá, ha valaki besegít tanácsokkal, igaz 17hós a fiú, ha szerencsénk van már csak fél évről van szó)

Mondjuk 100%ban komposztálódó zacskóban dobom ki a 80%ban komposztálódó ökopelenkát, de akkor is kidobom

Én a bébiételes üvegek tetejét mindig a fémes kukába dobtam, rosszul tettem?

nálunk Szentendrén van külön tetrapak gyűjtő kuka, ennek örülök, mert akad ilyen is a háztartásunkban.

A mit nem tudok hová dobni itt a a műanyag zacskó, ráadásul a kenyerünk környezetbarát, lebomlóban van csomagolva, azt el szoktam vinni másik településre, ahol bedobható az is, trükközni kell.

Van egy távoli környezetmérnök ismerősöm, ő azt mondta, sajnos a samponok, krémek dobozai, flakonjai nem leadhatók sehol, háztartási szemét

A benne levő tartalom, ha lejárt, vagy nem akarod elhasználni, akkor kis adagokban a lefolyókba önthető, mondja a szakember nincs más megoldás, de, ha kis adagokban kerül a csatornarendszerben az erős tisztítók le tudják bontani. Hát ez van kis hazánkban.
                              Chris
                              Á (a nagy harmadikos), Á(a nagy másodikos), és a kicsi Angyal G mamamija

Comment

Betöltés...
                              X