Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mosódió

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mosódió

    Zöldülünk
    Kezdő mosódiózós kérdéseim lennének, és a mosós topikot már lehetetlen követni, ezért itt gondoltam, csak erről (a dióról) lehetne szó:
    - pelusokhoz hány darabot használtok, és hányszor (ugye mert itt nem 40fokról és nem kis szennyeződésről van szó néha)?
    - olvastam, hogy jó lenne előtte pár órára meleg vízbe beáztatni a héjakat.
    - mosószódával szeretném együtt használni mosáskor. Mi az arány? Vagy üti egymást a kettő?
    - mire jó még a dió?

    Ha valakinek negatív tapasztalatai lennének a dióval, ne fogja vissza magát, pro és kontra is érdekel .

    HÉDI
    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

    #2
    Találtam pár konkrétumot:
    "4-6 fél mosódióhéj elegendő:
    1 90°C - mosáshoz
    2 60°C - mosáshoz
    3 30°C - mosáshoz"
    Forrás: itt.

    Az erős foltokat elő kell kezelni epeszappannal. Fehérítéshez érdemes használni valamit, mert egy idő után elszürkülhetnek a ruhák.

    HÉDI
    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

    Comment


      #3
      OFF: lánybabó, gratulálok!! (szept. vége )

      Nem baj, ha átmásolom a mosós topikból?

      Nekem eleinte nem vált be a mosódió, majd valahol olvastam valakinek a tapasztalatát, hogy több mosódiót kell használni a kielégítő eredményért, mint amit javasolnak, azaz 12-14 fél szemet egy egész mosáshoz. Kipróbáltam, így működik. Igaz a foltokkal így sem bánik el 100%, azokat elő kell kezelni, de legalább már el tudok érni egy olyan mosóhatást, ami még mindig nem tökéletes, de amivel már nagyjából elégedett vagyok.

      Szerintem bármilyen fokon lehet használni. Ha magasabb hőfokon mosol vele, akkor jobban kioldódik a sampion tartalma, de kevesebbszer használható fel és fordítva. Én kb. háromszor használom fel (de szerintem 2 lenne az ideális még ennyi diómennyiség mellett is), majd utána még kifőzöm és azzal el is tudok mosogatni.

      A kifőzött mosódió lé nem áll el sokáig, főleg hűtés nélkül. Hűtőben ha jól emlékszem kb. 3, max. 4 nap, utána megpenészedik.

      Újabban már nem főzöm ki, hanem a régi mosódiókat is beteszem a mosásba, mellé persze az újakat is, és addig használom őket, amíg látom, hogy a dió belseje olyan fehéres-opálos színű lesz, akkor más kioldódott belőle a sampion, és nem használható többet.
      Mosószóda is használható hozzá, szerintem elég egy evőkanálnyi, de én színesekhez nem szoktam használni, csak pelusokhoz. Viszont pelusokhoz csak azt vagy szódabikarbónát, mert ha a mosódiót csak magában használod fehérekhez, akkor azok egy idő után beszürkülhetnek, mert ugye nincs benne fehérítő anyag.


      Hajmosásra próbáltam még, de arra nekem nem jött be.
      Mosogattam is vele egy időben, de mivel nem habzik olyan érzésem volt, hogy csak sima vízzel mosogatok, így abbahagytam. Most már csak mosásra használom.

      A kataboltjában van egy fórum oldal, ott sok tapasztalatot olvashatsz.
      [/B]Mariann, Anna, Misi, Simon, Illés jmariann80@gmail.com

      Comment


        #4
        JMariann eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        több mosódiót kell használni a kielégítő eredményért, mint amit javasolnak, azaz 12-14 fél szemet egy egész mosáshoz. Kipróbáltam, így működik. Igaz a foltokkal így sem bánik el 100%, azokat elő kell kezelni, de legalább már el tudok érni egy olyan mosóhatást, ami még mindig nem tökéletes, de amivel már nagyjából elégedett vagyok.
        OFF: köszi
        On: Uhh, akkor ez így nem lesz valami gazdaságos, ha 12-14 félszemet használsz, max 3szor, nem? Mennyi ideig elég neked egy fél kilós csomag?

        Olvastam, hogy ebből a mosódiós főzetet lehet(ne) folyékony szappanként használni. Hát, ha csak 3-4 napig áll el max (hűtés nélkül), akkor ezek szerint ez is kilőve.

        HÉDI
        Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

        Comment


          #5
          Nekem Sapdus mosódióm van, ami a Q.elle szerint a 12-13%-os szaponin tartalmával a legmagasab koncentrációjú a kb. 150 szappanfa közül. Idemásolom a használati többi részét is.

          Az én cetlim szerint akkor használhatom fel kétszer, ha 30-40°C-on mostam a dióval.

          Azt írja, öblítőt ne használjunk, a mosógép vízkővédelmét egy evőkanál citromsavval lehet elvégezni.

          Tipp: fehér ruhák különösen tisztának tűnnek, ha egy evőkanál sütőport is hozzáadunk. (ezt többször kiszótáraztam, minden nyelven ezt írja)

          30-40°C-os mosás (dióhéj kétszer felhasználható):
          - kemény víznél: 6-7 fél dióhéj
          - lágy víznél: 5 fél dióhéj

          60-95°C-os mosás (dióhéj egyszer használható):
          - kemény víznél: 4-5 fél dióhéj
          - lágy víznél: 3 fél dió

          Kézi mosáshoz:
          -kemény víznél: 400 ml szappanos oldat (ld. lejjebb)
          - lágy víznél: 250 ml szappanos oldat

          Hideg és kézi mosáshoz: 10-12 fél dióhéjat tegyünk 1 liter forrásban lévő vízbe. Főzzük tíz percig, hagyjuk kihűlni és töltsük üvegekbe. Ez így általános tisztítóként is használható a lakásban.
          Zsuzsi

          Comment


            #6
            Nálam így működik:

            Kb. 5-6 dióhéj megy egy babaruha mosásba (öblítőt, mosószódát nem használok a ruhákhoz), 40 fokon mosok és nagyon szépek lesznek. egyedül az almafolttal nem boldogultak, de az nehéz dió

            Ja, és nem áztatom be előre őket. Egy adaggal 2x mosok
            Bea, az ovis nagylány, Zsófi 2008.09.11. és a birodalmi lépegető Ágoston 2011.01.17 boldog anyukája

            Comment


              #7
              Nagyon örülök ennek a topiknak, én most vettem először diót, és tegnap próbáltuk ki, gyorsan visszaolvasom ezt az egy oldalt, ennyi talán még menni fog
              Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

              Comment


                #8
                próbáltam azt a sampon receptet főzött mosódióval -főz és a leve a sampon- de bökkenője, hogy frissen jó csak, már egy napos állás után büdös lett és "romlott" de nekem frissen sem jött be olyan maradt a hajam mintha meg sem mostam volna ha vkinek mégis bevált volna, írja meg hogy használta samponként! (mostanság annyira érzékeny a fejbőröm, ezért is próbáltam ki)
                Viki
                Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                Comment


                  #9
                  én a főzetet használom pl a fürdőszobaszekrény lemosására is, nekem bevált és nem romlott meg
                  Edina, András, Lizi (8 év) Dani (2 év) , Nóri (2 hetes)

                  Comment


                    #10
                    Hédi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    OFF: köszi
                    On: Uhh, akkor ez így nem lesz valami gazdaságos, ha 12-14 félszemet használsz, max 3szor, nem? Mennyi ideig elég neked egy fél kilós csomag?

                    Olvastam, hogy ebből a mosódiós főzetet lehet(ne) folyékony szappanként használni. Hát, ha csak 3-4 napig áll el max (hűtés nélkül), akkor ezek szerint ez is kilőve.
                    Már elég régóta használom az 1 kilós csomagot (kb. fél éve?) és még van belőle jócskán, úgy hogy adtam is belőle a barátnőmnek.
                    Persze sokan vannak, akiknek kevesebb dióval is szuperül működik, nekem úgy nem jött be, mert akkor még a szagokat sem vette ki a ruhákból, olyan volt, mintha csak sima meleg vízzel mostam volna.

                    Van többfajta dió, van amelyiknek több a sampion tartalma, van amelyiknek kevesebb. Az sem mindegy, hogy a boltban mióta állt azelőtt, hogy megvetted volna.

                    Igen sokféle dologra lehet használni a főzetet, próbálkoztam én is szappanként is, samponként is, mosogatásra is, de valahogy nem vált be nekem ezekhez a dolgokhoz, így most már csak mosásra használom. (Meg hamar megromlott lefőzve.)
                    Utoljára szerkesztette JMariann; 2009.06.15., 17:25.
                    [/B]Mariann, Anna, Misi, Simon, Illés jmariann80@gmail.com

                    Comment


                      #11
                      Én mosódióval és mosószódával mosok, és ecettel öblítek, amibe mosóparműmöt teszek. Minden ruha foltmentes és illatos!

                      Kb. 12-16 fél diót teszek a mosózsákba. 40-60 fokon mosok, és addig használok egy adag diót, 2-3 alkalommal, amíg visszakeményednek, amikor megszárdank. Amikor már száraz a zsák és még így is plöttyedtek a diók, akkor kidobom. Amíg visszakeményedik, még van benne szaponin.

                      Minden mosáshoz használok mosószódát, kb. 2-2 evőkanálnit teszek a mosópor helyére. Ha valami nagyon-nagyon koszos, áthúzom marhaepeszappannal, de igazából a nélkül is tiszták leszenk a ruhák.

                      Az ecetet töményen teszem az öblítő helyére, és abba csepegtetem a mosóparműmöt, mert nem akarok lemondani az illatról!
                      Ábel (2008.06.02.)

                      Comment


                        #12
                        celesztina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ha vkinek mégis bevált volna, írja meg hogy használta samponként! (mostanság annyira érzékeny a fejbőröm, ezért is próbáltam ki)
                        Ez engem isérdekelt, de (mivel null tapasztalatom, csak az olvasottakra hagyatkozhatom ), azt olvastam, hogy hajmosás után ezzel átmosod mégegyszer a hajad, jól bedörzsölöd, és lemosod. Tehát előtte az én olvasatomban meg kell mosni a hajad a normál samponoddal. Pfff.

                        HÉDI
                        Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                        Comment


                          #13
                          juliabel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kb. 12-16 fél diót teszek a mosózsákba. 40-60 fokon mosok, és addig használok egy adag diót, 2-3 alkalommal, amíg visszakeményednek, amikor megszárdank.
                          Minden mosáshoz használok mosószódát, kb. 2-2 evőkanálnit
                          Na EZ AZ! Köszi.
                          Én is mosószódával szeretném használni, de akkor ez a próbazacsim semmire sem elég, nem hinném, hogy ebben a kis szütyőben van 16 féldió. Na, ha hazaértem, megnéztem.

                          HÉDI
                          Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                          Comment


                            #14
                            Juliabel: mosóparfüm? honnan, és milyen is az?
                            Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

                            Comment


                              #15
                              Szerintem a Kataboltjából.

                              HÉDI
                              Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X