Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mosódió

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

kismag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi szépen, mindenképp kipróbálom. Egyébként pont erre gondoltam én is, hogy kifőzöm a diót úgy talán hatékonyabb lesz...
    Egyébként van egy nagyon jó könyvem, ahol rengeteg tippet kapok a takarításhoz mint pl: makacs foltok tisztítása, penészeltávolítás, különféle tisztítószer receptek vannak benne amit házilag el szoktam készíteni stb... Az öblítő recept is innen van! Ha érdekel, itt a linkje: http://humanity.aruhaz.info/termek/k...praktikak.html

Jó mosást, takarítást! :-) :-)

Comment

Köszi, már egy másik topicban olvastam erről a könyvről, be is fogom szerezni. Ha nagyjából minden megoldható környezetbarát módon, én nem vagyok semmi rossznak az elrontója
      Magdi & Zalán, aki nem tud járni csak szaladni

Comment

sziasztok! a mandalás mosódióról van valakinek tapasztalata?
        Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

Comment

Indítottam közös rendelést, ha valaki szeretne mosódiót (vagy más egyebet) rendelni

http://www.mamami.hu/forum/showthrea...96#post1406496
          Timi, Dórika anyukája

Comment

Pipal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            sziasztok! a mandalás mosódióról van valakinek tapasztalata?
            Na, erre senki nem válaszolt, nem tudom aktuális-e még a kérdés egyáltalán.

Legjobb tudomásom szerint a mandalás a legjobb minőségű mosódió, amit Mo-n lehet kapni. Nekem volt, szép, ép, vastag, ragacsos diók voltak, nagyon sokáig kitartott a csomag.

Comment

köszönöm!

Comment

Pipal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                köszönöm!
                Ezek szerint még aktuális volt .

Comment

Pipal!
                  Évekig használtam, elégedett voltam vele. Én úgy tudom, hogy a Mandalás Indonéziában terem, míg a többi Indiában.
                  Talán vastagabb a héja, így talán több saponin van benne. Szép egész szeműek voltak. Én azért váltottam, mert úgy is össze kell törni mielőtt a zsákba tesszük, akkor meg miért fizessek többet a szép külsejéért?
                  három csajszim van: szőke, kék szemű /2005.10./, szőkés-barna, kék szemű /2006.11./, szőkés-barna, zöld szemű /2009.09./, és egy az apjuk.

Comment

Sziasztok! Most fedeztem fel ezt a topikot. Kb. egy éve vettem először mosódiót, de nem voltam teljesen elégedett vele, így inkább csak azokhoz a mosásokhoz használom, amikor nem túl koszos dolgokat mosok. Legutóbb az történt, hogy egy ilyen mosás után az egyik pólómon 3 db, kb. pénzérme nagyságú barna foltot találtam. A póló tuti nem volt foltos mosás előtt. Átnéztem minden mást is a mosásban, foltot máshol nem találtam. A dió zacskója viszont kicsit barnás volt. (Ám a zacskó egy másik ruhába volt belegabalyodva a mosás végén --- bár talán ez nem sokat jelent.) Értetlenül álltam a jelenség előtt, de itt a topikban olvastam, hogy másoknál is előfordult barnulás. Nem tudom, hogy folt-e, vagy "globális" barnulás... De ha folt volt, ki tudtátok venni valahogyan? Én kezeltem, és azóta kimostam már egyszer, de sajnos semmi javulást nem tapasztaltam. És továbbra sem értem az egészet.
                    Orsi

Ez pedig egy film a kedvenc iskolámról: SUMMERHILL ...

Comment

ökosziv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Van amúgy egy jó öko öblítő receptem! Hozzávalók: 1 csésze mosószóda, 1 csésze háztartási ecet, 1 csésze víz, 5-10 csepp illóolaj! A mosószódát keverjük el az ecettel és vízzel, majd néhány csepp illóolajjal. Majd öntsd a mosógép öblítős adagolójába! Ideális illóolaj a levendula, mely fertőtlenítő hatással rendelkezik! A citromolaj pedig frissítő hatású! Én általában ezt a kettő illóolajat használom! Próbáld ki, hátha neked is tetszeni fog!
                      sziasztok!
                      másik mosós topicból tudom,h ha mosószódát és ecetet összeöntök kioltja egymást. olyan, mintha semmit sem csináltál volna. (egyik sav, másik lúg, azért is pezseg)
                      uh ecetet az öblítős rekeszbe érdemes tenni.
                      Hanna ... 8
                      Dorottya 5.5

Comment

és akkor ha külön rekeszbe öntöd, akkor utána nem oltja ki egymást? lehet, hogy akkor inkább vagy egyik, vagy másik nem?

Comment

és aktuális volt még igen

Comment

Az öblítőt a mosás végén adagolja a gép, ezért nem keveredik az ecet a mosószódával (csak ha a dobba öntöd mindkettőt).
                            Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                            "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

Comment

hahh, de jó hogy vk gondolkodik is mielőtt ír! elnézést...

Comment

Morzsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Az öblítőt a mosás végén adagolja a gép, ezért nem keveredik az ecet a mosószódával (csak ha a dobba öntöd mindkettőt).
                                köszi, pont ezt akartam kinyögni én is
                                Hanna ... 8
                                Dorottya 5.5

Comment

Betöltés...
                                X