Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mosódió

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

JMariann eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt olvastam, hogy a sütőpor fehérítőnek nem környezetbarát, inkább a szódabikarbóna jó.
    Miért? A sütőpor szódabikarbóna plusz keményítő
    Varda

Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

Az igazságnak sok arca van

Comment

Pity eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Nekem már az is elég lenne, ha a színes mosáshoz bevállna. Azok általában úgysem koszosak nagyon.
      színes mosáshoz valszeg be fog válni, főleg, ha nincs folt. általában azoknak nem jön be a dió, akik azt várják, h kihozzon minden foltot. márpedig ezt nem tudja a dió sajna. színes mosáshoz ha teszel ecetet is, szép, erőteljesek is lesznek a színek

Comment

REnátka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        színes mosáshoz valszeg be fog válni, főleg, ha nincs folt. általában azoknak nem jön be a dió, akik azt várják, h kihozzon minden foltot. márpedig ezt nem tudja a dió sajna. színes mosáshoz ha teszel ecetet is, szép, erőteljesek is lesznek a színek
        Na akkor jó lesz ez nekem. Nekem a normál mosópor sem hoz ki minden foltot. A durva dolgokat már most is átszappanozom mosás előtt.
        Az meg, hogy komposztálható külön tetszik.
        Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

Comment

Fehérítéshez, fertőtlenítéshez lehet Borax-ot használni, patikában vagy az Ökoszolgálat boltjában lehet kapni.
          Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

Comment

PJulcsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Állítólag a mosószóda is, mosódió is szürkévé teszi a ruhákat, kivéve, ha az pamut. Vagyis csak a műszálasak szürkülnek. Tapasztalat...?

Ti is összetöritek a diót, mielőtt berakjátok a gépbe?
            És mibe tároljátok...?
            Én nem töröm össze...
            Abban a zacsiban tárolom, amiben vettem, ez egy nagy vászon zacsi, benne két kisebb műanyag zacskó. Lehet, hogy érdemesebb lenne valami olyanban tárolni, ami jobban kizárja a nedvességet, de ennyire nem pepecselek vele.
            Mosáskor a szintén hozzá adott kis zsákot használom.
            Viszont az "oldszkúl" mosódiómhoz régen nem adtak zsákocskát, akkoriban egyszerűen harisnya-zokniba tettem, kötöttem rá egy csomót, és úgy tettem a mosásba. Szinte még jobb volt, mint a vászon zsák, mert gyorsabban száradt.
            Kiskavics (2008.03.23.), aki önjáró és Kisdömper (2010.12.26.), aki hosszabb távokon még rajtunk jár, egyébként fut. 25 kreatív tipp ingyen!

Comment

Hali Ökomamik,
              Biztos ezerszer leírtátok már, de én még csak most kezdem el, ezért érdeklődöm, hogy mosódió folyékony mosószerhez mennyi mosószódát kell tenni? A mosógép melyik fakkjába tegyem, külön vagy egybe? Öblítőt ha nem akarok használni, akkor az öblítő helyére csak vizet és mennyi ecetet tegyek?
              a boltban mondta a hölgy, hogy a dobba is tegyek ecetet, hogy a diót leszedje a dobról...

help lécci köszi
              _________
              Judit (Jucó)
              Emma 2008. 10. 14. és Lőrinc 2010. 10. 29.

Eladó ruhák: https://picasaweb.google.com/gyjudit.ruha

Comment

Nem válaszol senki, de szerintem azért, mert dióval mosunk, nem folyékonnyal, hanem egésszel...
                Én ahhoz nem teszek mosószódát.
                A másik mosós topicban próbálkoztál már..?

Ja, öblítő helyére ecetes víz, igen.
                Miska-édesanya, mosható pelus, Zara, Hajtka

Comment

köszi a választ , igen, próbálkoztam másik topicban is, de még ott sem kaptam választ...
                  úgy hogy a saját fejem után mentem, és adhock jelleggel csináltam a dolgokat...
                  Judit (Jucó)
                  Emma 2008. 10. 14. és Lőrinc 2010. 10. 29.

Eladó ruhák: https://picasaweb.google.com/gyjudit.ruha

Comment

Úgy tudom, csak pár evőkanál mosószódát használ az a foly.dióhoz, akit ismerek.

HÉDI
                    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

Comment

Youcó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hali Ökomamik,
                      Biztos ezerszer leírtátok már, de én még csak most kezdem el, ezért érdeklődöm, hogy mosódió folyékony mosószerhez mennyi mosószódát kell tenni? A mosógép melyik fakkjába tegyem, külön vagy egybe? Öblítőt ha nem akarok használni, akkor az öblítő helyére csak vizet és mennyi ecetet tegyek?
                      a boltban mondta a hölgy, hogy a dobba is tegyek ecetet, hogy a diót leszedje a dobról...

help lécci köszi
                      _________
                      Szia! Én folyekony mosódiót használok a pelusokhoz és a dobba teszem, a mosószódát pedig a gép mosószeres adagolójába kb 20ml-t (mérökanalam van hozzá és az max 30 ml-s, ebböl saccolom), öblítésnek ecet az öblítös részbe, egy löttyintésnyi csak.
                      Hena
                      Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                      ClauWi hordozási tanácsadó

Comment

Nekem nincs szódámn és nem is tudtam eddig még szerezni. Az jó szerintetek, ha szóda helyett, szódabikarbónát teszek. Ágyneműkön próbáltam a diót a szódabikarbónával és okénak tűnik.
                        Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

Comment

Én most már 4x használtam ezt a diót (próbacsomagot, 7féldió egy adag, egy adagot 2x használtam fel 50%on), és vagy eddig nem vettem észre ezeket a foltokat, vagy a dió nem vitte ki az újakat?

HÉDI
                          Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

Comment

sokan keresnek mosószódát, itt érden van egy békebeli háztartási bolt, ott van
                            megtalálni a rendőrséggel szemben lehet alsó, vagy felső utca?
                            Míg az ifjonti szerelem kergeti vágyait,összevarrják az öregek életük foszlányait,és összeáll a kép, részekből az egész.
                            http://www.almaskert.blogspot.com/ http://batyubaba.blogspot.com/

Comment

Pity, a szódabikarbóna és a mosószóda azt hiszem, tulképp uaz, csak a szóda erősebb...
                              Ha diót is használsz, tutira elég...!
                              Miska-édesanya, mosható pelus, Zara, Hajtka

Comment

Eddig pár alkalommal használtam mosódiót, egyelőre vegyesek a tapasztalataim. A tegnapi babaruha adagból két bodyn is barna folt lett... Ez most a mosódiótól van (az fogta meg?), vagy a mosógépből jön a barnaság, amit írtatok korábban?

Ha túl sokáig használok egy mosódiót, az is okozhat ilyet? Én nem tudom egyelőre eldönteni, melyik db 2-3x használt már a zacsiban és melyik nem.
                                Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                                "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

Comment

Betöltés...
                                X