Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mosódió

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Nekem abszolút bejön, pedig csak 3-4 szem diót teszek egy mosásba, ecetes vízzel öblítek...
    Egyszer használom föl a diókat, gyűjtöm, h főzetet csináljak belőle mosogatásra/bármire, de most egy kicsit elbizonytalanodtam
    Mindegy, majd kipróbálom, és beszámolok

Ja, ökomagom is van, azt is használom, nem tudom, számít-e, néha azt gondolom, átverés volt, de azért beleteszem

De édesanya nem ökomagos, és neki is teljesen bevállt
    Miska-édesanya, mosható pelus, Zara, Hajtka

Comment

Igen, Kataboltjából.
      Hédi, a mosódió nagyon olcsó, érdemes beruházni fél kg-ra legalább, az egy négytagú családnak is majdnem egy évig elég!
      Ábel (2008.06.02.)

Comment

azt hiszem amit én vettem állott volt: egy bioboltban vettem a közelben és ez az egy zacskónyi porosodott a polc hátulján...
        Viki
        Lányaim L(9), J(7) és D(4)

Comment

Azt olvastam valahol, azt hiszem valamelyik német fórumon, hogy nem jó mosódióval mosni a pelusokat, mármint magával a dióval, nem a folyékony változatával. Azért, mert a dió a mosásban marad végig és öblítéskor sem távozik el minden szaponin a ruhákból és ez a pisivel keveredve okozhat az arra érzékeny babáknál galibát.

Fehér ruhákhoz én mindig tettem mosószódát mert randán be tud szürkülni. Valamint használtam úgy, hogy 3 fél diót leforráztam egy fél liter vízzel, ezt hideg vízzel felöntöttem addog, hogy kellemes meleg legyen és ezzel öblítettem a hajam, bevált, csak macerás nekem még ezzel is b´belödni a zuhany elött ill. alatt..........

Pelusokat én folyékony mosódióval mosok.
          Hena
          Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
          ClauWi hordozási tanácsadó

Comment

Kb. már leírtátok, ahogy én is mosok, de ez olyan, mint a pörkölt: egy kicsit mindenkinek más...
            A vászon zsákba teszek 4 egész mosódiót, a zsákra csöpögtetek levendula illóolajat. A mosópor adagolóba kb. 2 evőkanálnyi mosószóda megy, az öblítős fakkba ecetes víz.
            Mosás előtt megnézem a megszáradt zsákocskát, ami már fakó, opálos dió, azt kicserélem frissre. Kb. 3 mosás megy le egy-egy dióval, de ez változó.

Az ecetes öblítést nem rég óta csinálom, puhábbak tőle a ruhák, viszont mostanában szürkébbek is. Lehet, hogy a mosógépben felhalmozott vízkövet oldja vissza?? Erre van valami tippetek?

Ja, sütőport én is hallottam fehérítőnek, még nem próbáltam, de most kedvet kaptam hozzá, hátha a szürkeséget elűzi...

Már évek óta így mosok, messze a leggazdaságosabb, nagyon sokáig kitart, eléggé kimos mindent, és mindennek finom, friss, "szimplán" tiszta illata van!
            Kiskavics (2008.03.23.), aki önjáró és Kisdömper (2010.12.26.), aki hosszabb távokon még rajtunk jár, egyébként fut. 25 kreatív tipp ingyen!

Comment

celesztina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              azt hiszem amit én vettem állott volt: egy bioboltban vettem a közelben és ez az egy zacskónyi porosodott a polc hátulján...
              A mosódió, úgy olvastam, korlátlan ideig megőrzi a minőségét.

HÉDI
              Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

Comment

A próbazacsiba kb 15 féldiót adtak. Akkor most kipróbálom, hogy kb a felével kimosom a pelusokat, 2-3 evőkanál szódával, és teafaolajas ecettel.
                Baromira remélem, hogy tiszták lesznek, mert csisszre ki vannak számolva a pelusok, nem nagyon van idő kísérletezgetésre (többek közt ezért is kérdeztem a tapasztalatokat, amiket köszönök).

HÉDI

Comment

Hédi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A mosódió, úgy olvastam, korlátlan ideig megőrzi a minőségét.
                  csak két évig jó a leszedéstől számítva, ha szárazon tárolod.
                  szeptember tájékán van a diószüret

Comment

Óóóóóó!! Köszi!

HÉDI

Comment

kovka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Az ecetes öblítést nem rég óta csinálom, puhábbak tőle a ruhák, viszont mostanában szürkébbek is. Lehet, hogy a mosógépben felhalmozott vízkövet oldja vissza?? Erre van valami tippetek?

Ja, sütőport én is hallottam fehérítőnek, még nem próbáltam, de most kedvet kaptam hozzá, hátha a szürkeséget elűzi...
                      a dió és az ecet valóban kioldja a mosógép lerakódásait is, ez viszont nem szürkülést, hanem barnulást okoz
                      fehér ruhákhoz szükséges valami fehérítőt használni. kataboltjában lehet kapni kétfélét is. az egyik 2 in 1, vagyis folteltávolító és fehérítő egyben. praktikusabb csak szürkülés ellen a másik fajtát választani. sütőport és szódabikarbónát is hallottam, de még nem próbáltam.

Comment

ja, pont a barnulás miatt célszerű az első dió használat előtt alaposan kitisztítani a mosógépet egy ecetes üres mosással

Comment

használat előtt én nem szoktam beáztatni a diót, mert ennyi időm már nincs. kicsit megtaposom a zacskót, úgy dobom a gépbe, így is jobban tud oldódni a saponin.

Comment

Azt olvastam, hogy a sütőpor fehérítőnek nem környezetbarát, inkább a szódabikarbóna jó.
                            [/B]Mariann, Anna, Misi, Simon, Illés jmariann80@gmail.com

Comment

Állítólag a mosószóda is, mosódió is szürkévé teszi a ruhákat, kivéve, ha az pamut. Vagyis csak a műszálasak szürkülnek. Tapasztalat...?

Ti is összetöritek a diót, mielőtt berakjátok a gépbe?
                              És mibe tároljátok...?
                              Miska-édesanya, mosható pelus, Zara, Hajtka

Comment

Én is ma vettem diót. Szódám sajna nincs még nem találtam itt.
                                A szódabikarbóna fehérítő hatását (de nem folttisztító) meg tudom erősíteni. Egy ideje használom és a pelusok csak úgy vakítanak.
                                Már várom, hogy kipróbáljam a diót, de lehet, hogy nem rögtön a pelusokkal fogom kezdeni.

Nekem már az is elég lenne, ha a színes mosáshoz bevállna. Azok általában úgysem koszosak nagyon.
                                Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

Comment

Betöltés...
                                X