Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mosódió

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Sziasztok!
    Kb. 6 éve mosok mosódióval, a Mandalás tényleg nagyon jó. Most legutóbb dm-est vettem, azzal sincs gondom. Mi falun lakunk, mosószódát 2 kg-os kiszerelésben veszem a sarki boltban. Öblítő helyett legtöbbnyire levendula illóolajat használok.

Én úgy tudom, a mosódió akkor hagy foltot, ha túl sokat teszünk egy mosáshoz belőle (ugye átlag adag 4-6 fél dióhéj).

Mostanában hajmosásilag kísérletezek. Túl vagyok a szappan&almaecetes öblítős módszeren - nagyon nem jött be; 2 hete tesztelem a szódabikarbóna&almaecetes öblítést - ez eddig tűrhető;és tervezem a mosódiós hajmosást...egy blogon találtam is jónak tűnő receptet hozzá: http://hangaagi.blog.hu/2011/01/05/o...appan_szemolcs
    http://trezascrapbook.blogspot.com/
    "Do or do not...there is no try" - Master Yoda

Fiam (2007) & Lányom (2008) Anyukája

Comment

treza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én úgy tudom, a mosódió akkor hagy foltot, ha túl sokat teszünk egy mosáshoz belőle (ugye átlag adag 4-6 fél dióhéj).
      Asszem ez volt már itt téma, legalábbis itt olvastam, a foltokra a megoldás a trisós átmosás (90 °C-os program indítása, üres géppel, trisót betöltve.) Ha jól emlékszem, az volt az indok, hogy a mosódió kioldja a lerakódott szennyeződéseket, és azok azok a titokzatos barna foltok.
      Nőkért.hu

Bogi vagyok, két gyerek anyja

Comment

Én úgy tudom a mosódiónak szinte semmi köze a mosógép barna trutyijához. Merthogy az gomba benne, ami a nem rendes - szinte teljesen lehetetlen - mosógép belsejének szárazon tartásából ered (a mondatnak semmi értelme, de remélem értitek ).
        Nekem volt még jóval a mosódiózás előtt is. Én fehérítő-ecet kombóval fertőtlenítettem és mostam át a gépet, mert összefogta a ruháimat. De a trisós ötletet is ki fogom próbálni!
        Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
        hordozási tanácsadó (ClauWi)
        KreaTúra blog
        "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

Comment

Sziasztok!

Külföldről rendelt már valaki mosódiót? Honnan? Köszi, ha válaszol valaki.
          Fiam 5 éves, lányom 1 éves

Comment

cosmeda.de. Volt közös rendelés tavasszal innen. Én mondjuk nem mosódiót rendeltem, hanem mosóparfümöt, de volt aki mosódiót.

Comment

mi most itthoni cégtől rendeltünk Mandala diót és kinézetre valóban jobb mint amit eddig használtunk, de még nem teszteltem mosásban. Ugye a diókat nem kell még félbetörni külön, elég ahogy a csomagolásban vannak? Az előző más márkájú adagban nagyjából eleve szét volt esve minden dió de itt szép kerekek és egyben vannak
              Viki
              Lányaim L(9), J(7) és D(4)

Comment

Én széttöröm őket, úgy tudom úgy jobban kijön a héjacska darabkákból a szaponin, mert több a "vágott felület"
                Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                hordozási tanácsadó (ClauWi)
                KreaTúra blog
                "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

Comment

Egyet értek az előttem szólóval.
                  Érdemes összetörni, vagy papuccsal rálépni a zsákra, mert úgy több saponin tud kioldódni belőle.
                  Ez tipikusan az az eset, amikor feleslegesen fizetünk többet a mutatós egész szemű mosódióért, hogy aztán vagy ne tudjon kijönni belőle a saponin, vagy ha hatékonyan akarjuk használni, akkor törjük össze.
                  Én is mostam vele egy ideig, aztán olcsóbbra váltottam, indiaira, és azzal is elégedett vagyok.
                  Utoljára szerkesztette sicc; 2011.07.28., 16:46.
                  három csajszim van: szőke, kék szemű /2005.10./, szőkés-barna, kék szemű /2006.11./, szőkés-barna, zöld szemű /2009.09./, és egy az apjuk.

Comment

Igen-igen, darabolom. Na jó, nem darálom le, de azért nem is hagyom egyben. Most nekem is indiai van, teljesen jó.

Comment

Megnézem a cosmeda.de oldalt. Aki onnan rendelt az elégedett volt a dióval? Mi még 1x vettünk mosódiót, fél kg-ot, a dm-eset. Amelyik dió egyben van, azt én is félbetöröm. A csomagban vannak olyan diók, kb. 2 maréknyi, amelyek úgy néznek ki, mint amelyikkel már 3-4 x, vagy még ennél is többx mostak volna...
                      Nincs az a vastag dióhéj, hanem el van vékonyodva rendesen. Valaki tapasztalt már ilyet? Látom néhányan indiai mosódiót használtok. Azok között nincsenek ilyen elvékonyodott héjú darabok? Elégedettek vagytok vele? Vagy esetleg ez teljesen normális, hogy a mosódió ilyen vékony héjú legyen?

Comment

sicc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Egyet értek az előttem szólóval.
                        Érdemes összetörni, vagy papuccsal rálépni a zsákra, mert úgy több saponin tud kioldódni belőle.
                        Ez tipikusan az az eset, amikor feleslegesen fizetünk többet a mutatós egész szemű mosódióért, hogy aztán vagy ne tudjon kijönni belőle a saponin, vagy ha hatékonyan akarjuk használni, akkor törjük össze.
                        Én is mostam vele egy ideig, aztán olcsóbbra váltottam, indiaira, és azzal is elégedett vagyok.
                        milyet használtok?
                        Én most direkt vettem ezt a félét mert dicsérték a topikban és az előzőt amit vettem nem éreztem egészen jónak mert már az első vagy másoidik mosés után majdnem elmosódott a dió
                        Amúgy a darabolással nincs bajom, egyszerre úgyis csak olkyan 6-7 darabot kell amit a zsákba teszem, vagy jön a papuccsal rálépős módszer amit irtatok csak az előző adagnyi dió hamar elfogyott és igy nem volt olyan gazdaságos ezért keresem a jobbat, bár pár mosás után ez a tipus jobbnak tűnik mint az előző de ha van még olcsóbban jó az nem lenne hátrány
                        Viki
                        Lányaim L(9), J(7) és D(4)

Comment

Cimi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Mi még 1x vettünk mosódiót, fél kg-ot, a dm-eset. Amelyik dió egyben van, azt én is félbetöröm. A csomagban vannak olyan diók, kb. 2 maréknyi, amelyek úgy néznek ki, mint amelyikkel már 3-4 x, vagy még ennél is többx mostak volna...
                          Nincs az a vastag dióhéj, hanem el van vékonyodva rendesen. Valaki tapasztalt már ilyet? Látom néhányan indiai mosódiót használtok. Azok között nincsenek ilyen elvékonyodott héjú darabok? Elégedettek vagytok vele? Vagy esetleg ez teljesen normális, hogy a mosódió ilyen vékony héjú legyen?
                          Használtam ilyet is (dm-est), de emlékeim szerint nem volt vele bajom. Úgy látszik, ezt is ki kell fogni...

Comment

Az indiai mosódiót hol vettétek?

Comment

A mosódiófák nagyobbik része Indiában él, egy kisebb része Indonéziából érkezik hozzánk, ez lesz a M*nd*la. Lehet hogy ez utóbbinak egy leheletnyit vastagabb a héja, de én nem vettem észre különbséget mosás hatékonyságában, pedig 3 kisgyerekre mosok, nyáron heti 12-14 adagot, télen 18-20-at . /Rublikáztam a naptárban, és én is meglepődtem./
                              Én kb 5 éve mosok mosódióval, azóta mindent, /a pelusokat is/, és meggyőződésem, hogy a M nem jobb annyival, mint amennyivel drágább. Mi is attól a cégtől vesszük a mosási termékeinket, de én direkt nem árulok M-et, mert nagyon kevés rá az ígény. Szerintem ha egy-két fél szemmel többet teszek a mosózsákba ugyan ott vagyok a mosás hatékonyságával, de még mindig jóval olcsóbban mostam, mint az M-mel.
                              három csajszim van: szőke, kék szemű /2005.10./, szőkés-barna, kék szemű /2006.11./, szőkés-barna, zöld szemű /2009.09./, és egy az apjuk.

Comment

Akkor én nem is mosok olyan sokat
                                Mosóhatásban nincs különbség, akkor nem is nagyon lényeges ez a héj dolog. Viszont keresni fogom az olcsóbb dióhéjat, pl. az indiait.

Comment

Betöltés...
                                X