freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com
Horgolás - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Horgolás

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Én is kérdeznék...
    http://soozs.blogspot.com/2007/10/ho...-necklace.html
    Ezt a nyakláncot szeretném megtanulni horgolni...de sajna mivel nem tudok jól angolul, nem sikerült még megcsinálnom...ha valaki lefordítaná és elmagyarázná nekem ezt az oldalt, annak nagyon örülnék
    Köszi!
    Csillu (javíthatatlan extrovertált, dumagép) Gyermekeim: Barni (3dikos okoska), Olívia (suliba készülő szépség) és Emília (bölcsis Csirke)
    Privi helyett: csillacsaplar85@gmail.com

Comment

debcsillu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én is kérdeznék...
      http://soozs.blogspot.com/2007/10/ho...-necklace.html
      Ezt a nyakláncot szeretném megtanulni horgolni...de sajna mivel nem tudok jól angolul, nem sikerült még megcsinálnom...ha valaki lefordítaná és elmagyarázná nekem ezt az oldalt, annak nagyon örülnék
      Köszi!
      Csillu (javíthatatlan extrovertált, dumagép) Gyermekeim: Barni (3dikos okoska), Olívia (suliba készülő szépség) és Emília (bölcsis Csirke)
      Privi helyett: csillacsaplar85@gmail.com

Comment

Sára, az én négyzetekből álló babatakaróm is hasonlóképp áll.... már csak a szegély hiányzik. szerintetek szükséges átgőzölni? nekem saktáblaszerűen minden fehér helyén különböző minta van.
        Mónika
        Jankám (2009.01.10), Róza Julis (2011.03.12), Lenke Adél (2013.07.17), Merse Vince (2016.01.30)

Comment

sara1986 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem bírok tovább várni, itt a kistakaró, amit a lányomnak csináltam. Csak még a szegély hiányzik, de nem akar megérkezni a fonál végre
          Nagyon szép ez a takaró.
          El lehet kérni a minta leírását?
          Gabi (Bence, Janka Freya és Luca Sára)
          Születésnaptár Free Geréb Ágnes! A szülés valódi természete

Privi helyett: dako pont gabriella kukac gmail pont com

Comment

lányos takaró mintája

na végre van egy kis időm. Szóval a takarón a virágos négyzetek egyben vannak horgolva, de legközelebb úgy csinálnám, hogy a virágokat utólag, mert tök mindegy, viszont így könnyebb elosztani és szebb virágok is léteznek ám

a sima négyzetek mintája:
            [COLOR="Red1. KÖR:[COLOR]
            4 láncszemet gyűrűbe zárunk
            2. KÖR:
            a gyűrűbe horgolunk 12 egyráhajtásos pálcát (ezentúl 1rp), de az elsőt természetesen három láncszem helyettesíti, mint minden kör elején.
            3. KÖR:
            3 1rp (az elsőt itt is 3 láncszemmel helyettesítjük); *a következő szembe 2 erp és 1 kétráhajtásos pálca (ezentúl 2rp); a következő szembe pedig 1 2rp és 2 erp (ekkor már látszik, hogy meglesznek a négyzet sarkai); **1 1rp a következő 5 szembe; *-tól ismételni végig kétszer és **-tól egyszer. így lesz meg egy kis négyzet!!!
            4. KÖR:
            3 lánszem helyettesíti az első 1rp-t. Aztán minden szembe mehet 1rp, csak a sarkoknál kell lukat hagyni. Én ezt úgy oldottam meg, hogy a 2rp-k tetejébe nem horgoltam, hanem helyette 3 láncszemmel mentem a köv. 1rp-ig
            5. KÖR:
            ezentúl minden kör ugyanolyan. minden szembe 1 rp megy, a sarkoknál pedig a lukakba: 2 1rp 2 láncszem 2 1rp.
            annyi kört csinálunk, amilyen nagyra szeretnénk a négyzetet.
            Először bonyolultnak tűnik, de aztán bele lehet jönni
            Sára, Sárika(2008.06.12), Lacika(2010.10.17) és Milán(2013.03.17) anyucija

Comment

nemsoká érkezik a kiscipő mintája.

a Ronimami féle takaró meg nagyon egyszerű, 4 1rp aztán egy láncszemet horgolunk és egy szemet kihagyunk és cask a következőbe horgolunk 2rp-t.

2. sor I I I I . I I I I . I I I I
              1. sor . . . . . . . . . . . . . .
              kb így, ha érthetőbb a I jelenti az egyráhajtásos pálcát
              Utoljára szerkesztette sara1986; 2009.03.10., 10:53.

Comment

Anyukámnak szeretnék vállkendőt horgolni. Virágokból. Nem tudtok egy jó alapmintát hozzá? Jó egyszerűt, ha lehet. Köszi
                Csak jókat

Comment

Sára,
                  nagyon szépen köszönöm a leírásokat.
                  Megpróbálkozom vele, és ha szép lesz, mutatok képet.
                  (Na, nem most azonnal, de még a tavasszal.)

Comment

Még annyi: milyen fonalat és hanyas tűt ajánlasz hozzá?

Comment

én 100 % pamut Catania fonalat használok és 3-as horgolótűt.
                      A fonal nem olcsó sajnos, de Szolnokon egy nagykerben találtam most olcsón natúr színű magyar fonalat, ami szintén 100 % pamut.

A takarónak amit feltettem nagyon sok az anyagára, ezért nem inditok wahm topicot. Kb. 10000-ért kéne adjam, h azt mondhassam, megérte a kínlódás, hiszen nagyon nagy munka összehorgolni, átvasalni is. és akkor a szegély még nincs is rajta.
                      na meg hát nincs is annyi időm, hogy folyton horgoljak. És nem szeretném megutálni a hobbimat

Comment

http://www.gobeline.hu/index.php?kat=29
                        a fonál, mint ezek, csak én kicsit olcsóbban vettem

Comment

nemsoká érkezik a kiscipő mintája.

a Ronimami féle takaró meg nagyon egyszerű, 4 1rp aztán egy láncszemet horgolunk és egy szemet kihagyunk és cask a következőbe horgolunk 2rp-t.

2. sor I I I I . I I I I . I I I I
                          1. sor . . . . . . . . . . . . . .
                          kb így, ha érthetőbb a I jelenti az egyráhajtásos pálcát
                          Sára, köszönöm szépen!
                          Meg egy kérdés, tudom, zöldfülű vagyok, bocsánat... Catania kötőfonal, úgy látom, ez nem baj? Mi a különbség kötő és horgolófonal között? (Az ára mindenképp, ha jól látom...) Horgolófonal az a vékonyabb és merevebb, amiből pl. nagyanyáink csipketerítői vannak? És csak ahhoz jó? Takaróhoz, babacuccokhoz a kötőfonal való?
                          Pindi
                          Benedek (2004), Boróka (2006), Benjámin (2008) és Bercel (2010) mamája

Comment

hát én nem tudom. Szerintem tök mindegy. annyi, hogy a bolyhosból nem jó horgolni, mert a szöszök miatt nem tudod bontani.
                            én ezt azért választottam, mert pamut. egyébként szerintem a horgolófonalak (cérnák) sokkal vékonyabbak.

Comment

ja ezt írtad te is
                              szóval igen szerintem babacuccokhoz ezek jók.
                              egyébként a kevert fonalak puhábbak. Csak sokan ragaszkodnak a pamuthoz.
                              még a tolnai finomgyapjút szeretném majd kipróbálni...

Comment

ja ezt írtad te is
                                szóval igen szerintem babacuccokhoz ezek jók.
                                egyébként a kevert fonalak puhábbak. Csak sokan ragaszkodnak a pamuthoz.
                                még a tolnai finomgyapjút szeretném majd kipróbálni...
                                Na én pont azzal kísérleteztem, de ha jól sejtem, rosszul választottam meg a tűméretet.(Az egyszálashoz 4-es tű...) Nem tudom, mennyire szakszerűen bontottam (csak húztam a szálat), de akkor szakadt (mint ált. a gyapjú, ha húzzák).
                                Pindi
                                Benedek (2004), Boróka (2006), Benjámin (2008) és Bercel (2010) mamája

Comment

Betöltés...
                                X