Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Skarlát

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Ekcema nem lehet az a kiutes?
    PRIVIT CSAK IDE: madelka(pont)mamami(kukac)gmail(pont)com
    Anna, Marci, 8 és Lencsi, 5 majommamája

Comment

pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      (Én meg újévi túlreagálást tartottam )
      Lehet nem kellett volna annyi kölyökpezsgőt meg ice teát innom
      Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

Comment

Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        BUÉK

Henna!
        Itt szerintem már nincs karantén.Azon egyszerű oknál fogva,hogy a skarlát 80%-nál torokgyulladást regisztrálnak a dokik és nem csinálnak torok vizsgálatot...pedig csak pár perc lenne
        azért ez elég szomorú. Itt úgy van, hogy megkérdeztek engem, hogy szeretném-e az antibiót adni (penicillin) a gyereknek, és akkor 3 nap után mehet közösségbe, vagy nem szeretném adni az antibiót és akkor 6 hét karantén és hetente vesefunkcióteszt. azt is mondta, hogy azok a gyerekek, akiknél nem alkalmazzák az antibiót, azoknál az esély jóval kisebb, hogy újra elkapják a skarlátot, mint azoknál, akiket kezeltek, viszont a veséket kell folyamatosan kontrolálni.
        Mindensetre jelentenie kell az ovinak a skarlátos megbetegedést. szóval nem csak nekem kell az ovinak jelenteni, hanem az ovinak is tovább.

Arthurnak csak pöttyei voltak, semmilyen más tünete.
        Hena
        Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
        ClauWi hordozási tanácsadó

Comment

Nálunk is jelenteni kell az ovinak minden fertőzőt (a doki is jelenti), meg tetűt, ilyeneket. Az ovisnénik pedig értesítik a többi szülőt.
          Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

Comment

köszönöm a segítséget mindenkinek.
            a hasán enyhültek, de a hátán nem, és tovább terjedt az arcára és a pelus alá is kicsit. Ahogy utánaolvastam a skarlátnál nem pöttyök vannak, hanem piros foltok, és közelről megnézve látszódik, hogy a foltok kis pöttyökből állnak, neki teljesen egyenletesen vannak a pöttyök, mondjuk 1 centinként, de egyértelműen pöttyök, nem foltok.

Comment

ind eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              köszönöm a segítséget mindenkinek.
              a hasán enyhültek, de a hátán nem, és tovább terjedt az arcára és a pelus alá is kicsit. Ahogy utánaolvastam a skarlátnál nem pöttyök vannak, hanem piros foltok, és közelről megnézve látszódik, hogy a foltok kis pöttyökből állnak, neki teljesen egyenletesen vannak a pöttyök, mondjuk 1 centinként, de egyértelműen pöttyök, nem foltok.
              Azért mutasd meg orvosnak ha nem múlik.
              A Reginek pl szokott lenni bármilyen taknyos lázas vírusos betegségtől kiütése.Lehet nálatok is valami hasonló van.

Hena!
              1éve influenzásak voltak a gyerekek.Itthon volt a Szabi kb 3hetet....mikor vittem oviba akkor tök véletlen mondták,hogy ja hát skarlátos gyerek is volt az oviban.
              Különösebben nem érdekel mert az is csak egy betegség,de kicsit furán működik itt pár dolog.
              A nagylányom mikor ovis volt és skarlátos lett,ott pl az ig nő közölte,hogy ott ugyan nincs skarlát járvány
              Aztán 3-an elé álltunk és megkérdeztük,hozzuk e az orvostól a vizsgálat eredményét és a szakvéleményt,hogy mi bajuk volt a gyerekeknek??
              Amúgy akkor a maszek doki azt monda,azért nem hangoztatják,mert karantént kéne az oviban is rendelni....ezt ugye meg nem akarták akkoriban.
              Most nem tudom mennyire veszik szigorúan de itt semmi extra nem volt 1éve.
              Utoljára szerkesztette Noi; 2012.01.03., 00:38.
              Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

Comment

skarlát?

Sziasztok,van valakinek tapasztalata e téren? Nálunk az egyik oviban állítólag járvány van.
                Gergőnek vasárnap lett tele a felsoteste kiütéssel,először valami allergiára gondoltunk mivel más baja nem volt. Még előtte mondta pár napja hogy fájt kicsit a torka de mivel eltelt jópár nap nem is hoztam össze a kettőt.
                Mivel nem nagyon múlt a kiütése ma azért megmutattam dokinak aki közölte hogy skarlat. Megdöbbentem hogy így láz,minden egyéb különösebb tünet nélkül?
                Mondta a doki hogy igen,régen ez durva betegség volt de sokat szelídült a baci,s igen lehet így is. Remélem megússzuk ennyivel de azért kíváncsi vagyok van e valakinek tapasztalata amire figyelni kell...stb.
                Gergő 2008.09.21és a vegyespáros:Ádám és Eszter 2012.03.26

Comment

Nagyon friss tapasztalatom nincs, én voltam skarlátos 11-12 éves koromban. Nekem az eleje durvább volt, lázzal, gyulladt torokkal, málnanyelvvel, kiütésekkel, de kaptam rá antibigyót, és annyira emlékszem még, hogy a bigyót még szedni kellett, de táborba már elmehettem (Aztán ott meg folyton kérdezgette a kísérőtanár, hogy bevettem-e már, mert anyám szólt neki, hogy szóljon, hogy ne felejtsem bevenni) És ott már a világon semmi bajom nem volt, szóval pár nap alatt megszelídült nekem.
                  Gy és 50 kiló gyerek

Comment

Alapvetően sokat szelídült ez a betegség. Nekem tapasztalatom, hogy a lefolyása nagyban függ a gyerek aktuális védekezőképességétől.
                    Többször is el lehet kapni. Nálunk a gyerekek 2 éve kapták el. A fiam 40 fokos lázzal, málnanyelvvel, véres kiütéses torokkal szenvedte végig. A mai napig a legdurvább betegségként emlegeti, mert még a vízivás is fájt neki.
                    A lányom két hét múlva lett beteg, "csak" kiütések és enyhe torokfájás. Újabb egy hét múlva pedig én kaptam el, 40 fokos láz, és 3 hét betegállomány
                    10 nap antibiotikum mindenkinek volt.
                    Idén nálunk is volt járvány az oviban. A lányom elkapta megint, pár kiütés és torokfájás. Másnál nem jött ki a családban.
                    Csicsi, Gergő (10 , Rebus (8) és Misi (3 éves ) anyukája

Comment

Hmm,reméljük mi megússzuk a durvább változatot...
                      Gergő 2008.09.21és a vegyespáros:Ádám és Eszter 2012.03.26

Comment

Skarlát

Sziasztok. Fiam elkapta. Totál jellegzetes tünetekkel. Parázunk kicsit mert mi felnőttek nem kaptuk még el. Lányomnak az orra folyik. Nekem hetek óta magas a pulzusom. Kórházban sem tudták miért. Ma már s torkom is fájt. Mik a tapasztalatok? Van itt orvos mamami esetleg?
                        eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
                        és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

Comment

Jobbulást
                          Én gyerekként négyszer voltam skarlátos, az utolsóra emlékszem kb 7-8 évesen, kegyetlen torokfájás, fejfájás, hányás, láz... A nagylányom is volt már egyszer, azzal kezdtük a bölcsit de akkor ő még javában szopizott, viszonylag könnyedén megúsztuk, ő nem hányt, kiütései sem lettek, a gyerekorvos úgy mondta a torkánál megállt a fertőzés. Ha inni tud, akár kortyonként vagy kanalazva az már jó. Folyadékpótlás, pihenés, (meg amit még az orvos mond) és szépen el fog múlni
                          Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

Comment

Összevontam a topikokat, mert már volt skarlát témában topik. Kérlek, mindig nézzétek meg, hogy van-e már olyan téma, amit nyitni szeretnétek! Köszönöm!
                            Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

Comment

Koszonom tableten nem hozta ki a keresest rendesen.

Comment

Az lenne a kerdesem mennyi ido mire kiderul elkapta_e vki a csaladunkban tole? es felnotteknel hogy jon ki? ha kapar a torkom aggodjak? petranak az orra folyik de egyelore semmi mas. 2 napja szedi Dani az antibiotikumot. Masik kerdes hogy regen azt mondtak ez megterheli a szivet. Errol tudtok valamit?

Comment

Népszerű

Összecsuk

Cikk a mamami portálról

Összecsuk

szivárvány
                                Betöltés...
                                X