Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Krupp

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    campanula6 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocsánat, hogy közbeszólok, de nem minden ugató köhögésnél a spongia jó, a többi tünetet, és a köhögést befolyásoló tényezőket is figyelembe kell venni a szer kiválasztásánál.
    Ez nekem új, én mindig a Spongiáért nyúlok. Nem is mondtál még más szert nekünk a kruppra. És milyen tünetek vannak ilyenkor még, amire lehet figyelni?
    Erika anyuci, Lilla Olga iskolás (2010.01.01) és Álmos László ovis (2013.09.15)
    privi helyett ide írj kérlek: email címem itt

    Comment


      eolga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ez nekem új, én mindig a Spongiáért nyúlok. Nem is mondtál még más szert nekünk a kruppra. És milyen tünetek vannak ilyenkor még, amire lehet figyelni?
      Fontos, hogy mikor van a köhögés. Ha éjjel, akkor éjfél előtt vagy után, esetleg pontosan óra szerint is meg lehet határozni.
      Mi az, ami javít, vagy ront a köhögésen: testhelyzet, evés, ivás, beszéd, mozgás, hideg vagy meleg
      Mennyire fázós a beteg, izzad-e köhögés közben, ha igen

      A spongiát azért szokták javasolni, mert ennek a tünetei között szerepel a félelem és a szorongás is. "Nagy szárazság a légutakban, rekedtség, a gége összeszűkül, száraz, ugató, kruppos köhögés. A köhögés rosszabb belégzésnél, és éjfél előtt. A köhögés javul evéstől és ivástól (főleg meleg italtól). A beteg dugót vagy gombócot érez a gégéjében( ezt egy kisgyerek biztos nem fogja mondani), minden izgalom fokozza a köhögést."
      Utoljára szerkesztette campanula6; 2014.01.29., 00:28.
      "A gyógyítás legnemesebb eszménye az egészség gyors, kíméletes, tartós helyreállítása."
      (Hahnemann: Organon 2. §)

      Comment


        A kúppal kapcsolatban: szerintem ha sok rohama volt egy gyereknek akkor a szülő egy idő után kiismeri a rohamokat és lefolyásukat. pl nekem a középső a nagyon kruppos és van a közepes, vagy kis roham meg van a brutál nagy amire azonnal kúp kell. De a kicsit közepeset mi is hideggel homeóval, inhalálással, meg hidegpárával, calciummal fenistillel vészeljük át. A másik fajta az nálunk durva, 1-2 percen belül alakul ki, résidő nincs, nagyon durva, szerencsére ritkán eddig talán 3-szor volt olyan arra azonnal kúp és kúppal is sanszos a mentő kórház kombó, akkor annyira nem kap levegőt, megnémul, csak a könnye potyog, borzalmas. Ilyen után bepisil sokáig, annyira megviseli... De már csak kifelé megyünk ahogy nő..
        alapozó terapeuta vagyok
        TSMT tanonc
        3 a gyerek

        Comment


          Na, nálunk is beütött...itt a krupp.
          Már tegnap éjjel kezdödött, de nekünk a gyerekorvos adott itthonra 2 kúpot. Ma hajnalban be is adtam az egyiket. Napközben szinte semmi, kis köhögés, az felszakadós, meg sok orrfolyás.
          NApközben inhaláltam salvussal és reménykedtem, hogy ma este nem lesz gáz. A gyerekorvosnál csak este 7-re tudtam volna idöpontot, úgy döntöttem, nem megyünk. De azt hiszem rosszul döntöttem, már beadtam a második kúpot, több nincs itthon.

          Igaz nem fullad, de folyton köhög és nem tud töle aludni. :S

          Holnap meg nem rendel, most nem tudom mi legyen, mehetek-e ilyenkor másik dokihoz vagy kh??? (ez költöi kérdés, de így nem futunk neki még egy éjszakának, az tuti)

          Comment


            Ezt a spongia-t egyébként hogy kell szedni? Hány golyó naponta?

            Comment


              Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ezt a spongia-t egyébként hogy kell szedni? Hány golyó naponta?
              Ezt inkább feloldva add, ahogy a belladonnánál írtam, de ha leírod, hogy milyen a köhögés, mitől romlik/javul, lehet, hogy van jobb szer is.
              Kruppra egyébként azt szokták javasolni, hogy 2 golyó spongiát feloldani 2 dl vízben, és egy másik pohárban, szintén 2 dl vízben 2 golyó aconitumot. Ebből felváltva lehet adni 5 percenként 1-1 kortyot, amikor a kruppos roham van.
              Nálatok lehet, hogy másfajta a köhögés.
              "A gyógyítás legnemesebb eszménye az egészség gyors, kíméletes, tartós helyreállítása."
              (Hahnemann: Organon 2. §)

              Comment


                campanula6 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ezt inkább feloldva add, ahogy a belladonnánál írtam, de ha leírod, hogy milyen a köhögés, mitől romlik/javul, lehet, hogy van jobb szer is.
                Kruppra egyébként azt szokták javasolni, hogy 2 golyó spongiát feloldani 2 dl vízben, és egy másik pohárban, szintén 2 dl vízben 2 golyó aconitumot. Ebből felváltva lehet adni 5 percenként 1-1 kortyot, amikor a kruppos roham van.
                Nálatok lehet, hogy másfajta a köhögés.
                úgy kezdödött, hogy tegnap este fele már gyanus hörgés félét véltem hallani, majd elhessegettem a gondolatokat, mondván taknyos.

                Aztán éjjel köhintett 1-2-t, majd hajnal 2 körül bedurvult. Jött az igazi kruppos ugatós fulladós köhögés, de nem fulldoklott. 4-ig húztam, addigra olyan szinten felébredt, hogy felkeltem vele. Beadtam a kúpot, megreggelizett és vidáman játszott 7-ig
                Akkor lefeküdtünk és 3/4 10-ig aludtunk, semmi köhögés.
                Napközben inkább felszakadósan köhögött, de nem sokat.

                Most ahogy lefektettem, elaludt, azonnal kezdte a száraz köhögést, nem is aaaannyira kruppos már, mint tegnap, de folyamatosan köhög azóta is. Kb 9.15-kor adtam be neki a kúpot, addigra már min. 3x felébredt.

                Nem izzad, nem javul semmire.

                Comment


                  matrac már meg van emelve az orrfolyás miatt napok óta.

                  Comment


                    és sinupretet is adtam neki, gondoltam nem árt, hátha a váladék könnyebben távozik.

                    Eddig, igaz az hörghurut volt, a sinupret + inhalálás gyorsan javította a dolgot.

                    Comment


                      Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      matrac már meg van emelve az orrfolyás miatt napok óta.
                      Erre a köhögésre jobb lenne a drosera, erre jellemző, hogy amint lefekszik az ember, szinte azonnal kezdődik a szűnni nem akaró, kimerítő köhögés.
                      "A gyógyítás legnemesebb eszménye az egészség gyors, kíméletes, tartós helyreállítása."
                      (Hahnemann: Organon 2. §)

                      Comment


                        campanula6 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Erre a köhögésre jobb lenne a drosera, erre jellemző, hogy amint lefekszik az ember, szinte azonnal kezdődik a szűnni nem akaró, kimerítő köhögés.
                        na igen, de a krupp-ból indult. Tutira az volt tegnap éjjel még. Nappal meg kicsit felszakadós.

                        A nagylányomnál 3 telet végigjátszottunk ezzel a lefekszik akkor szárazon köhög témával, ez a halál, komolyan! Októbertöl márciusig. Idén még nem volt, remélem már nem is lesz. kopp-kopp

                        Na, ezt csak arra írom, hogy szerintem meg nem PONT az, egy kicsit annál ugatósabb

                        jól tudok kötözködni, ugye?

                        Egyébként a drosera van itthon.

                        De most a kúp is kezd hatni, már alig köhög.

                        Ha nem krupp lenne, akkor is hatna ez a krupp-kúp?

                        Comment


                          Klári,ha már itt vagy,kérdezhetek én is? Már napok óta készülök a topicodba. Múlt héten kisfiamnak is volt 2 fulladása,de a nehézlégzés és a sípolás egész nap kitart,a köhögőroham hajnalban van. Itt már felvetette valaki,hogy talán nem is csak krupp,jövő hétfőre kaptunk időpontot tüdőgyógyászhoz. Nekünk szerinted jó lenne a spongia? Hogy adjam? Ha hangosan veszi a levegőt este,de még nem köhög,de sejtem,hogy baj lesz hajnalban,akkor már elkezdhetem este? Mennyit,milyen időközönként. 1 éves egyébként. Hideg levegőre javul a köhögés és a fulladás,de a sípolás,nehézlégzés megmarad.
                          Edit vagyok, Évus 7,5,Lacus 6 és Olivér 4 anyukája

                          Comment


                            Kamilla ez szörnyű!

                            Katica ti hogy vagytok?

                            Egyébként mindenki! Milyen sűrűn szokott kruppolni a gyereketek? Csak náthás időszakban jön elő,vagy máskor is előfordul? Sok helyen olvastam,hogy minden előjel nélkül,de nálunk azért mindkét betegségnél már előző este éreztem,hogy nem lesz oké,még az elsőnél is nagyon rosszul vette a levegőt már előtte.
                            Edit vagyok, Évus 7,5,Lacus 6 és Olivér 4 anyukája

                            Comment


                              Nálunk a nagynak 1x volt. Ö viszont a száraz köhögös volt, az elmúlaszthatlan. Komolyan mondom az sokkal rosszabb. Amikor teljesen tehetetlen az ember és csak hallgatja.

                              A kicsinek tavaly is volt 1x, de kb 1 éjjel volt az egész, aztán elmúlt. Most nem tudom ez meddig fog tartani, de holnap tuti elviszem vmi dokihoz, hogy nézze meg, meg adjon még itthonra kúpot, mert megörít ez a bizonytalanság.
                              Amúgy most már egyáltalán nem köhög, úgyhogy befekhetek mellé

                              Comment


                                Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                na igen, de a krupp-ból indult. Tutira az volt tegnap éjjel még. Nappal meg kicsit felszakadós.

                                A nagylányomnál 3 telet végigjátszottunk ezzel a lefekszik akkor szárazon köhög témával, ez a halál, komolyan! Októbertöl márciusig. Idén még nem volt, remélem már nem is lesz. kopp-kopp

                                Na, ezt csak arra írom, hogy szerintem meg nem PONT az, egy kicsit annál ugatósabb

                                jól tudok kötözködni, ugye?

                                Egyébként a drosera van itthon.

                                De most a kúp is kezd hatni, már alig köhög.

                                Ha nem krupp lenne, akkor is hatna ez a krupp-kúp?

                                Szeretem a kötözködést.
                                A homeopátia szempontjából mindegy, hogy mi a diagnózis, csak a tünetek fontosak, ezért kérdezgetek állandóan mindenkit, aki segítséget kér. A köhögésnél (is) fontos az időpont, a köhögés jellege, hogy mi az, ami javítja vagy rontja a tüneteket (testhelyzet, hideg vagy meleg levegő, evés, ivás, beszéd, fáj-e valami köhögés közben, mit csinál, mikor köhög); minél pontosabban látom a tüneteket, annál jobban tudok szert ajánlani.

                                A tájékoztatóban ez van:
                                Javallatok: Asztma, allergiás reakciók, akut és krónikus reumás megbetegedések, fekélyes vastagbélgyulladás, súlyos akut gyulladás nélküli bőrbetegség (dermatózis) kezelésére alkalmazható.
                                Gyermekeknek főként álhártyás (pszeudokrupp), krupp, görcsös hörghurut eseteiben javallt.
                                Azaz nemcsak akkor hat, ha krupp.
                                "A gyógyítás legnemesebb eszménye az egészség gyors, kíméletes, tartós helyreállítása."
                                (Hahnemann: Organon 2. §)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X