freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com
Krupp - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Krupp

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Krupp

bocs,nem találtam ilyet,pedig egy topicot talán megér....Ha mégis van,irányítsatok oda,ezt meg lezárom!
    Csongi egy hónap múlva lesz 4 éves,eddig semmi probléma nem volt,ma éjjel megkapta élete első rohamát...Szteroidra,friss levegőre jól reagált,de rettenetesen ijesztő volt....
    minden érdekel:tapasztalatok,homeó,biorezonancia,bármi... Főleg az,hogy ha ennyire későn kezdődött,akkor is állandó probléma lesz?Mikorra növi el?És csak éjjel jöhet elő,vagy az ovónéniket is figyelmeztetni kéne?
    1 boszorka van, 3 fia van

Nálunk nem gyakori szerencsére,de volt rá példa.Az hogy nem lett súlyos,annak köszönhető hogy a tesóm(sajnos sok tapasztalattal),ÉS a doktornénink alaposan megtanította hogy mi a teendő!

A legfontosabb(és egyben a legnehezebb),megőrizni a nyugalmunkat,mert a gyerek így is megvan ijedve,hogy nem kap levegőt,de átragad rá a mi idegességünk is,ami csak súlyosbítja a helyzetet....
    Állt. segít,ha az éjjeliszekrényre minden szükséges oda van készítve,így nem kell idegesen kapkodni.Nálunk a sorrend:
    -calcimusc
    -hűvös szoba
    -párásító
    -nyáron hűtőt kinyitni,télen vastag takaróban ablak elé menni
    -ha nem elég,akkor spiropent(ebben is van szteroid)
    -végszükség esetén szeroidos kúp(evvel kihúzzuk reggelig(de szerencsére még nem volt szükség rá)

Én úgy tudom tipikusan éjjel jönnek a rohamok(ami nem zárja ki hogy nappal is előforduljon,de ezt kérdezd meg a dokitól!)

Homeopátiás segítség is létezik,de erről mindenképpen szakembert kérdezz!!
    Döme és a lurkók.

Comment

hát,nálunk kapásból a szteroidoskúppal nyitott a dokinéni...meg a hűvös,nedves levegővel persze,de olyan állapotban volt a gyerek,hogy abban sem volt biztos a doktornő,hogy elég lesz a 100 mg szteroid,vagy irány a kórház.Hálistennek elég lett,de életemben nem ijedtem így meg!

Comment

a spiropentről írnál bővebben?

Comment

Encsi70 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          hát,nálunk kapásból a szteroidoskúppal nyitott a dokinéni...meg a hűvös,nedves levegővel persze,de olyan állapotban volt a gyerek,hogy abban sem volt biztos a doktornő,hogy elég lesz a 100 mg szteroid,vagy irány a kórház.Hálistennek elég lett,de életemben nem ijedtem így meg!
          Abban a helyzetben szerintem a lehető legjobb ellátást kapta.

Nálunk kroppos roham-szerűség (nem tudom az volt-e, de K. addigra már az asztma felé bukdácsolt szóval a tüdőgyógyásznál már ismerősök voltunk, és nagyjából voltak itthon szerek és tudtunk trükköket is...) egyszer volt, pedig szed alapból gyógyszert, de a gyerek (az én kis 4,5 évesem ) azt mondta nekem, h. "Anya, meg fogok halni!" Tényleg nagyon fontos a higgadtság, én a kis arcát a kezeimbe fogtam,a szemébe néztem és közöltem, h nem fog, mert meggyógyítom.
          Aztán ablak elé álltunk, stb. párásítás se nagyon segít....de valamennyit oké.
          Ha hány ilyenkor slájmot, akkor kicsit megkönnyebbül (nekünk ilyenkor orrfolyás is van), de ez lehet,h . már az allergiája miatt.

Nehéz ügy....
          Á., K., S. és R. anyukája

Comment

óó...mi is érintettek. most rohnok, este visszatérek!
            eszter:Simi, Dani, Milo.
            szülésfotó
            +dúla vagyok,kérdezz bátran!

Comment

Encsi, nem vagyok szakértő, de talán nem kell megijedned. Nálunk mindkét gyermeknél későn kezdődött, Boginál 4 éves kora körül, Zéténynél pedig kb. fél éve.
              A krupp vírus, bármikor, bármi mellé jöhet.
              Ez sztem nem "az" a krupp.
              Nálunk egy-egy megfázós, beteges időszakban előjön valamelyiknél éjszaka.
              Boginál éppen most van. Ugatós köhögés még nincs, de a szűkület tisztán hallatszik.
              A kúp azért kell, mert rögtön hat, és életmentő, ha súlyos a helyzet.

Spiropentet én nyugodt szívvel nem ajánlgatnám, van több más gyógyszer, ami kellhet szükség esetén, az orvos majd eldönti. (én terhesség végén szedtem, olyan magasra vitte a pulzusom, h lihegtem egész nap, mint aki szaladgált)
              Bár ismétlem, mivel nálunk is későn jelentkezett, ez nem az a krupp, nem kell állandó gyógyszer.
              Hideg hűtőt rányitni, egy lavorba engedni a hideg vizet, h a hideg párát belélegezze, vagy ablak elé állni.

Mindezektől függetlenül az ünnep után keress fel egy szakorvost, aki élőhangon, hitelesen, szakavatottan megnyugtat.
              Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

Comment

Nálunk is van krupp késői kezdettel. Majd este jövök beszámolni...
                Délibábszínház az egész világ...
                GABI, Iván (mindjárt 10 éves) és Anna Léna (6 éves) anyája

Comment

Miránál 10 hónaposan jött elő, éjjel 1-kor, ügyelet, utána rögtön kórház. (A "vicces" az volt, hogy addig 93% feletti páratartalom volt a lakásban, aznap fulladt be először, amikor kölcsönöztünk egy párátlanító gépet...) Tehát, nálunk a párásítás sem működik. Viszont már receptre lehet kapni inhaláló gépet, Omron Compair NE-C28 e-t, 3 ezerét, 18-20 helyett. Ebbe Salvust is lehet tenni, rohamközeli állapotban hasznos, megelőzhető vele. Fél órával utánunk jött be egy 3 éves kisfiú, ugyanazokat a tanácsokat kapta, mint mi.
                  Kata
                  Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                  Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

Comment

vtimi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Spiropentet én nyugodt szívvel nem ajánlgatnám, van több más gyógyszer, ami kellhet szükség esetén, az orvos majd eldönti. (én terhesség végén szedtem, olyan magasra vitte a pulzusom, h lihegtem egész nap, mint aki szaladgált)
                    Bocsánat, nem ajánlgattam,azt írtam le hogy NEKÜNK mi segített! illetve hogy ha "gyanús" a helyzet,akkor milyen lépéseket teszek hogy -ha lehet- időben elkapjam,és ne legyen belőle kórház!
                    TERMÉSZETESEN a spiropentet az ORVOS ÍRJA FEL!!!(recept nélkül nem is adnak)

Encsi,ha így tett a doktornő,akkor biztos megvolt az oka!! Elhiszem hogy nagyon ijesztő volt!
                    Döme és a lurkók.

Comment

nem is nagyon tudott volna mást csinálni,mert nem tudott nyelni,tehát kanalas szóba sem jöhetett volna....taknya-nyála-könnye egybefolyt,össze is pisilte magát a roham közben,úgyhogy tényleg rémesen ijesztő volt...még jó,hogy nem tudtam aludni(lehet,hogy megérzés?)olvasgattam az ágyban kislámpánál,amikor kezdődött....Először azt hittem,rosszat álmodik,és kiabál(szokott),aztán rájöttem,hogy a levegőt veszi ilyen borzalmas,ordító,húzó hangon....Felkaptam paplanostul,és rohantunk....

Comment

sólámpát próbált valaki?

Comment

Encsi70 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          nem is nagyon tudott volna mást csinálni,mert nem tudott nyelni,tehát kanalas szóba sem jöhetett volna....taknya-nyála-könnye egybefolyt,össze is pisilte magát a roham közben,úgyhogy tényleg rémesen ijesztő volt...még jó,hogy nem tudtam aludni(lehet,hogy megérzés?)olvasgattam az ágyban kislámpánál,amikor kezdődött....Először azt hittem,rosszat álmodik,és kiabál(szokott),aztán rájöttem,hogy a levegőt veszi ilyen borzalmas,ordító,húzó hangon....Felkaptam paplanostul,és rohantunk....
                          szegények még jó, h. közel volt az ügyelet.

Nekünk van egy sólámpánk, nem tudom, arra gondolsz-e. Nálunk minden éjjel ég náluk, de haszna nincs. Fényforrás.
                          Á., K., S. és R. anyukája

Comment

10 km....mármint az ügyelet,a kórház 30....

Comment

A sólámpa nekünk is van,ha épp fel kell kelnem hozzájuk,néha úgy marad,mert én is bealszok.
                              Én nem vettem észre hogy csoda dolgot csinálna,de szeretem hogy tompa a fénye.(mintha lett volna egy ilyen topik)

Encsi.Mindenképpen kérdezz meg egy dokit az ügyben! Tegnap kihagytam a ventilont,ez egy olyan kis pipa,amit az asztmásoknak adnak.Esetleg rákérdezhetsz,mert alig 1 perc alatt segít,időt nyertek.(ezt csak be kell fújni a szájába,nagy eséllyel sikerül).Kicsit jobban lesz,megnyugszotok mind a ketten,amíg beértek az ügyeletre,vagy amíg beadod a kúpot.

Egyszer mi is voltunk ügyeleten,evvel indított a doki,hogy kicsit jobban legyen,úgy jobban meg tudta vizsgálni.
                              Döme és a lurkók.

Comment

Betöltés...
                              X