freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com
inzulinrezisztencia - étrend és mozgás - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

inzulinrezisztencia - étrend és mozgás

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

inzulinrezisztencia - étrend és mozgás

Sokunkat érint ez a téma, ezért gondoltam hogy gyüjtsük össze az ezzel kapcsolatos dolgokat. Étrend minták, receptcserék, mozgásformák, stb. Valami ilyesmire gondoltam.

Gondolom másban is felmerül rengeteg kérdés. Itt most felteheted, és remélem vannak itt már tapasztalt szakértő mamamik is. Mondjuk eg y dietetikus jelentkezését szivesen venném, szóval ha valaki tudna valakit, az jó lenne.

Amikor először találkoztam ezzel a "problémával", elkezdtem bújni a netet, és találtam egy jó kis szénhidrát táblázatot, de nekem elsőre ez kinai volt, hogy és mint kell kiszámolni a dolgokat. Pl. a tésztát szárazon, vagy főve mérjem. Aztán végül már kész állapotában mértem, kb 8-10 darab kis masni tészta. Ááááá, mondom az lehetetlen. Ezentúl csak ennyit ehetek. Endokrinológus azonban adott egy kis segitséget, hogy mit ehetek, és mennyit.

Érdekelne, hogy aki szintén diétázik hogy néz ki egy napi étrendje.
    Utoljára szerkesztette britta80; 2013.01.28., 12:39.
    Rita, Regina (2007.05.02) Zalán(2011.02.09.) Zétény (2015.04.29.)

szia, engem is érint a téma, bár most a szoptatás alatt, nem igazán megy, de kellene nagyon a diéta.

terhesség alatt és előtte 2 évig diétáztam, 180 gr-ra voltam beállítva.akkor így csináltam.

r: 30 gr lassú
    10 órai: 20 gr vegyes
    e: 50-60 gr inkább lassú
    u: 30 vegyes
    v: 30 lassú
    pótvacsi: pl. túró

mindent főtlen állapotban mértem, de idő után már ment minden fejből. pl.egy alma 10 gr, mandarin 8 körül stb. Sokat segíthet egy jó ch tábla. Étkezések között pl .mandulát sótlanul lehet enni, csak 4 gr chvan 10 dkg-ban, tehát ha pár szemet bekapsz alig ch.és az jó az inzulinszabályozásra is.túró szintén szuper, jól laktak és csak 4-5 ch-s az is.

mozgás: futás, aerobik heti háromszor. most nuku csak gyógytorna.
    L&P(11.12.14.) &

Comment

Szia!

Mérni mindig mindent szárazon, tisztán, pucolva kell.

MAjd jövök, csak csimpaszkodik belém a jány
      Malacka

Comment

gombolyag
        E szerint számolok: http://dieta-abc.hu/tapanyagtablazat.php Nem tudom hogy jó-e a táblázat.
        Nekem is megy fejből már sok minden. Pl. tizóraira, meg uzsira ált. almát, mandarint eszek.
        Lassú, gyors felszivódásra is figyelek. Először 160 grammal kezdtem, de az endokrinológus szerint, mivel enyhe IR-em van, elég a 180 is, sőt azt mondta hogy barna kenyérből nem kell annyira szigorúan számolnom. Mondjuk reggelire két fél szelet magos veknit szoktam enni, szalámival, és jégsalátával, vagy paradicsommal, pakrikával, ubival.
        Tizórai gyümölcs, nagyon ritkán fél cserpes joghurt. Ebéd főtt étel, husi, zöldség, vagy más, de minden rozsliszttel készitek el.
        Zabpehelybe panirozok, ha rántott cuccot készitek.
        Uzsonnára mindig gyümölcs. Ha édességre vágyok, akkor cerbonának a csökkentett cukor tartalmú müzlijét eszem (málnás, csokis). Tényleg minimális, talán egy szeletben 3 g szénhidrát/cukor van.
        Burgonyát csak heti 1x eszek. Rizst kb 2 hetente 1x, akkor is barnát. Tésztát szoktam heti 2-3x enni, de azt számolgatom, és roszlisztből készültet abból is.
        Túrót is lehet? Úgy tudom a tejtermék megemeli az inzulin szintet.
        Nekem csak aerobik, tempós séta hegymenetben is, háti gyerekkel, meg itthoni torna.

Timi
        Köszi neked is az infót. Azért szárazon már jobban hangzik. Tésztából is barnát eszek, szerintem még finomabb is.

Comment

elég jónak tűnik a táblázat

nagyon jól csinálod sztem, jól van összeállítva az étrended. Ige túrót lehet, kifejezetten jót tesz pé előtt (ha aktuális) egyébként nekem dietetikus ajénlotta pótvacsinak a túrót. Én úgy tudom, hogy a tejjel van bibi főle, az dobja igazán az inzu szintet. Szerintem mértékkel lehet feldolgozott tejtermék is. Én kimondottan vékony ir-es vagyok, így nekem a hízásra vagy súlytartásra kellett figyelnem amúgy.

Jól bírod, hogy csak ennyi káros ch-t eszel, mint krumpli és rizs én ennél jóval többet nyomtam.Meg elég sok főzeléket is ettem,

áá az nem kevés mozgás sztem
          L&P(11.12.14.) &

Comment

Rita, a túró mehet, elég bátran
            Malacka

Comment

gombolyag
              A krumpli, rizs nem hiányzik. A tésztás ételekről nem tudok lemondani. Szeretem a brokkolikrémes tésztát, brokkolis tésztát, sonkás tésztát, ilyesmit. Meg a sajtról sem, de úgy tudom az megengedett normál mennyiségben. És néha eszem palacsintát is, de szigorúan bió rozsliszttel, és diétás lekvárral.
              Salátákat, husikat is szeretem, ezzel nincs gond. És amióta van a Lidl-nek péksége, frissen sütve veszem a többmagvas rozsos veknit, eláll zacskóban 1 hétig is. Látszik hogy abban van cucc. Mert ugye egy fehér kenyér 3 nap múlva már tiszta penész, vagy csont száraz.
              Almát nagyon szeretem, és inkább hazait eszek. Még a faluból szerezzük be, abszolút bió.

Főzeléket is eszem, heti 1x. De szerintem abban annyira minimális tej van, és inkább tejföllel habarok (az meg talán jobb), és rozsliszttel.

Aztán még párolt zöldség is jöhet minden mennyiségben. Újabb felfedezésem, hogy oregánóvla párolt zöldség, nagyon fini tud lenni. Érdemes kipróbálni. De mostanában fokhagymázok is ezerrel. A család nem nagy örömére, de hát ez van, izeket akarok, ha már diétáznom kell.

Most még keveset mozgok, mert a mütét után érzékeny a hasam. De 2-3 hét múlva újra eljárok aerobicozni, mert már nagyon hiányzik az a fajta kikapcs, meg a társaság.

Én is viszonylag vékony vagyok. Legalábbis 38-as méretről sikerült 36-osra fogynom. Centiket nem mértem, de a derekamról lement az a kevés felesleg. Most kb 56-57 kiló vagyok 167 centihez.

Most próbálok újra visszarázódni a diétába. Mert azért szilveszterkor és utána 1 hétig bünztem rendesen. Mentségemre szolgáljon, hogy nagyon padlóra tett a második vetélés.

Zöldségek közül is van néhány, ami nem ajánlott. Pl. a répára is azt mondják, hogy nem jó. Erről tudtok valamit? Szeretem a répát, meg a leveseket, meg egészséges is.

Comment

ennek a témának van már topicja, több is
                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                írj a gmailemre az is cyanus

Comment

Niké
                  Hol? Nem találtam, de most már szerintem maradhat. Azok nem lehettek nagyon aktivak. A PCOS-IR-es topikban senki nem válaszolt a kérdésemre, nem túl aktiv.

Még van néhány kérdésem, milyen lisztet érdemes használni. Bio rozslizst, vagy gesztenyeliszt. Édesitésnek jó a nyirfacukor, vagy inkább mást érdemes használni?

Comment

Egy finom diétás édesség:
                    http://lifetilt.hu/shapetilt/recepte...art-palacsinta

A stahl tv-ben, meg valami kelbimbós-baconos-almás salátát készitenek, nagyon jól néz ki. A hétvégén kipróbálom.
                    Utoljára szerkesztette britta80; 2013.01.23., 16:05.

Comment

http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=17034

van egy cukormentes topik is.....

szerintem most már a xilit annyira nem ok,ott olvass utána. talán a stevia, de nekem az annyira nem jó ízű....

fiúknak most agavé szirupot vettem, de az nem tudom mennyira ir kompatibilis....

én tk búzalisztet szoktam venni, gesztenye és egyéb liszt biztos jó....

én répát is ettem, sztem mérve nem gáz....

nekem is voltak gyenge napjaim, ezek kellenek......kis lazítás,sajnálom az okát.....
                      L&P(11.12.14.) &

Comment

Cukormentes topikot már én is láttam valahol. De igy egyben szeretném látni a témát, mozgás és diéta, mert ez igy együtt kifejezetten az IR elleni fegyver.

Comment

Örülök, hogy nyitottad ezt a topikot, én is terveztem.
                          Igen, ez nem ugyanaz, mint a cukormentes, teljesen másak a szempontok.
                          Nekem mindkét terhesség alatt terhességi diabéteszem volt, azóta nem voltam vizsgálaton, néha méregetek. De hajlamom van az ilyesmire, meg a családban is előfordul, úgyhogy mindig elhatározom, hogy tartani fogom a diétát, viszonylag sokáig működött is. De most az ünnepek miatt teljesen kizökkentem.

A répa számolva szerintem is mehet, ott csak annyi, hogy viszonylag magas a ch tartalma (nem véletlenül édes ) , és nem mehet számolatlanul, mint a karfiol.

Lisztből én általában a teljeskiőrlésű tönkölyt használom. A gesztenye liszt is gyors felszívódású, olyan, mint a sima fehér liszt.
                          Évi

Comment

évi-0717 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Örülök, hogy nyitottad ezt a topikot, én is terveztem.
                            Igen, ez nem ugyanaz, mint a cukormentes, teljesen másak a szempontok.
                            Nekem mindkét terhesség alatt terhességi diabéteszem volt, azóta nem voltam vizsgálaton, néha méregetek. De hajlamom van az ilyesmire, meg a családban is előfordul, úgyhogy mindig elhatározom, hogy tartani fogom a diétát, viszonylag sokáig működött is. De most az ünnepek miatt teljesen kizökkentem.

A répa számolva szerintem is mehet, ott csak annyi, hogy viszonylag magas a ch tartalma (nem véletlenül édes ) , és nem mehet számolatlanul, mint a karfiol.

Lisztből én általában a teljeskiőrlésű tönkölyt használom. A gesztenye liszt is gyors felszívódású, olyan, mint a sima fehér liszt.
                            ezt a gesztenyéset nem is tudtam......
                            L&P(11.12.14.) &

Comment

Olvaslak benneteket, nem tudtam, hogy a répa nem jó. Mondjuk nem kilóra eszem, de nagyon szeretem reszelve, én eddig minden salátába tettem.

Én fogyni szeretnék, azért nézem a ch-t, mérem az adagokat.

Futok minden nap, de néha jó lenne egy - egy aerobik, vagy valami a változatosság miatt.
                              Barbi , lány,lány,lány,fiú

Comment

Betöltés...
                              X