freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Tgyás, gyed, gyes és kapcsolódásaik kérdések-tanácsok - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Tgyás, gyed, gyes és kapcsolódásaik kérdések-tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Kérdésem lenne hozzáértőhöz.
    Tavaly napi elszámolással kaptam a gyed-et (cégemtől kapott válasz: fizetés ingadozásának oka a naptári napok száma, mivel a gyed naptári naponként számolódik.) Csak akkor kaptam normális fizut, ha legalább 22 nap volt egy hónapban. Kb az év végéig 30-40-e Ft-tal kevesebbet kaptam emiatt. Normális ez? Hogyan tudok utána számolni? Korrektek voltak? Ha nem, akkor hogyan tudok reklamálni, mire hivatkozva?
    Köszi előre is a választ!!!
    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

Comment

Csak azt tudom, hogy nem munkanapra számolják, hanem minden napra, mint a táppénzt.

És mihez képest kaptál 30-40 Ft-tal kevesebbet?

Nem kaptál a kezdetkor egy határozatot? Vagy munkahely nem ad?
      Andi
      Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

Comment

Tuti naptári napra van, s a határozat alapján ki lehet számolni, egy hónapra mennyi jár. Nekem ez így mindig kijön, de én közalkalmazott vagyok, s kb a mák-tól kapom a pénzem.
        Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
        Luca, B (2015) & F (2017)

Comment

[QUOTE=_andi;n5247425]Csak azt tudom, hogy nem munkanapra számolják, hanem minden napra, mint a táppénzt.

És mihez képest kaptál 30-40 Ft-tal kevesebbet?

Nem kaptál a kezdetkor egy határozatot? Vagy munkahely nem ad?[/QUOT

ahhoz képest kaptam kevesebbet, mint amit, ha nem lenne naptári napos elszámolás, egyébként megkapnék/hónap. Szóval ez az összeg volt az alap, de ha kevesebb volt a napok száma, akkor nem kaptam meg a kapható maximumot, ami ugye az alapbérből számolódik. Tehát, ha csak simán havi elszámolás lett volna, akkor megkaptam volna maximumot, azaz 30-40eft-tal többet, mint így.
          Nem tudom, hogy mennyire volt érthető...
          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

Comment

lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Tuti naptári napra van, s a határozat alapján ki lehet számolni, egy hónapra mennyi jár. Nekem ez így mindig kijön, de én közalkalmazott vagyok, s kb a mák-tól kapom a pénzem.
            Milyen határozat?

Comment

Lehet hogy oltari baromsagot mondok akkor elnezest es egy hozzaerto javitson ki. De Nori te a maximumot kapod multis fizuval irod is fent. En is igy vagyok. Tehat nem ertem az egesz napra szamolodik temat mert akarhogy is szamoljuk a maximumot kell kapnod. En minden honapban ugyanannyit kaptam nekem is kifizetohely a munkahelyem. A maximum a mindenkori minimalber ketszeresenek a nettoja es az egyik jarulekot nem vonjak belole sose tudom melyiket de mindegy is.

Comment

​​​A GYED összege a naptári napi alap 70 százaléka, de legfeljebb havonta a mindenkori minimálbér (2019-ben 149.000,- Ft) kétszeresének 70 százaléka (208.600,- Ft).

Ezt talaltam ami ertelmesebben leirja amire gondoltam. A neked jaro osszeget naptari nap alapjan allapitjak meg de a kifizetes mar havi osszeg. Szerintem. En tenyleg mindig pontosan ugyanannyit kaptam a kaphato maximumot. Esetunkben nem lenyeges a naptari napra torteno szamolgatas hiszen a fizetesunk alapjan joval.tobb lenne a 70% mint a maximalizalt gyed. Igy a havi maximum jar.

Comment

Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ​​​A GYED összege a naptári napi alap 70 százaléka, de legfeljebb havonta a mindenkori minimálbér (2019-ben 149.000,- Ft) kétszeresének 70 százaléka (208.600,- Ft).

Ezt talaltam ami ertelmesebben leirja amire gondoltam. A neked jaro osszeget naptari nap alapjan allapitjak meg de a kifizetes mar havi osszeg. Szerintem. En tenyleg mindig pontosan ugyanannyit kaptam a kaphato maximumot. Esetunkben nem lenyeges a naptari napra torteno szamolgatas hiszen a fizetesunk alapjan joval.tobb lenne a 70% mint a maximalizalt gyed. Igy a havi maximum jar.
                  Hát ez az. Szerintem is, de nem így történt.

Comment

Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Milyen határozat?
                    Nekem egy adott juttatás (csed, gyed, gyes, családi) megállapításakor mindig küldtek papírt, hogy jogosult vagyok rá, mennyi ideig fogok és mekkora összeget kapni.
                    De úgy látom, Te teljesen más cipőben jársz, mint én, úgyhogy sajnos nem tudok segíteni, bocs a fölösleges hozzászólásaimért!
                    Nekem tényleg a naptári napra bontott fizetésem 70%-a jön naptári napokban visszaszorozva, a szükséges dolgok levonása után, a pontos összeg függ az adott hónap hosszától. De én messze nem kapom a maximális összeget, tehát valószínűleg ezért más a helyzet. Bocs még egyszer!

Comment

Ja, értem, én is bocsi, nem figyeltem eléggé, hogy a maximumos gyednél máshogy van. Talán majd jön valaki, aki tényleg ért hozzá
                      Andi

Comment

Lanyok lehet hogy en beszeltem zoldsegeket csak probaltam logikusan kovrtkeztetni. En mindig maximum gyedet kaptam es minden honapban ugyanazt de siman lehet hogy az en munkaltatom rontotta el
                        Nori Virinek tudsz esetleg irni fb on biztos segit

Comment

Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Lanyok lehet hogy en beszeltem zoldsegeket csak probaltam logikusan kovrtkeztetni. En mindig maximum gyedet kaptam es minden honapban ugyanazt de siman lehet hogy az en munkaltatom rontotta el
                          Nori Virinek tudsz esetleg irni fb on biztos segit
                          Ki az a Viri?

Comment

hoviraeg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            _andi írjon rám face-n (Bodrogi Beáta)...

...
                            Ő Viri, szerintem is írj rá fészen, profi a tébés dolgokban, nekem ezt írta a nyáron, amikor egy ismerősömnek voltak kérdései.
                            Andi

Comment

_andi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ő Viri, szerintem is írj rá fészen, profi a tébés dolgokban, nekem ezt írta a nyáron, amikor egy ismerősömnek voltak kérdései.
                              Ó, köszi! Igen, így már emlékszem rá.

Comment

Írj majd, hogy mi lett a megoldás, kíváncsi vagyok. Habár engem a maximalizált gyed problémájától megmentett az élet.

Comment

Betöltés...
                                X