freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Tgyás, gyed, gyes és kapcsolódásaik kérdések-tanácsok - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Tgyás, gyed, gyes és kapcsolódásaik kérdések-tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Tgyás, gyed, gyes és kapcsolódásaik kérdések-tanácsok

Sziasztok!
    Biztos hallottátok már, hogy aki GYED-en van, annak nyilatkoznia kell a családi pótlék összegéről. Ha a munkáltatód kifizetőhely, akkor náluk. Ha viszont nem, akkor a Regionális Egészségpénztár felé kell elküldeni a nyilatkozatot.
    Erre maradt összesen kb. két nap - elvileg október elsejéig meg kell, hogy kapják a nyilatkozatot.
    Állítólag postázták mindenkinek.
    Én még a mai napig nem kaptam meg...
    Ha nem nyilatkozom, akkor viszont a magasabb adókulcsnak megfelelő összeget vonják le adóelőlegként a GYED-ből.
    Szóval, aki még nem tette meg, gyorsan küldje el a nyilatkozatot az illetékes REP-nek!!!
    Utoljára szerkesztette bodzaboris; 2013.02.10., 23:17.
    Kiskavics (2008.03.23.), aki önjáró és Kisdömper (2010.12.26.), aki hosszabb távokon még rajtunk jár, egyébként fut. 25 kreatív tipp ingyen!

Ma találtam az OEP honlapján az alábbi tájékoztatót:

"KÖZLEMÉNY
    pénzbeli ellátásokkal kapcsolatos adójogszabályok
    változásáról

2009. augusztus 31-ét követően a gyermekgondozási segély, valamint a családi pótlék megosztott része már adómentes jövedelemnek nem minősül, hanem adóterhet nem viselő járandóságnak. Ez azt jelenti, hogy ezen ellátásokból külön adóelőleg nem kerül levonásra, azonban növeli az összevont adóalapot.
    Ha az egészségbiztosítótól pénzbeli ellátásban (terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, táppénz, baleseti táppénz) részesülőnek folyósítanak rendszeres vagy nem rendszeres adóterhet nem viselő járandóságot, úgy erről nyilatkozatot tehet az ellátás (bér) kifizetőjének, azaz a regionális egészségbiztosítási pénztárnak.
    Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által rendszeresített „Nyilatkozat” kitöltésével és benyújtásával van lehetősége a magánszemélynek a nyilatkozatát megtenni.
    Ha a nyilatkozatban az igénylő az adóterhet nem viselő járandóság összegét nem közli, vagy a nyilatkozatot nem nyújtja be, úgy a levonandó adóelőleget az adótábla legmagasabb kulcsával kell megállapítani.
    A nyilatkozat tartalmával összefüggő minden változás esetén új nyilatkozatot kell adni.
    A nyilatkozatot minden esetben alá kell írni, a nyilatkozat aláírás nélkül érvénytelen!
    A terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesülő igénylők esetében az illetékes regionális egészségbiztosítási pénztár postán megküldi a nyilatkozat nyomtatványt, melyet postafordultával kell visszaküldeni.
    A táppénzben (ideértve azokat az igénylőket is, akik gyermekgondozási segély mellett munkát végzőként jogosultak táppénzre) részesülők számára a nyilatkozat nem kerül hivatalból kiküldésre.
    Amennyiben az előzőekben említett jogszabályban meghatározottak szerint élni kívánnak a nyilatkozattételi jogosultságukkal, úgy a nyilatkozat letölthető a www.oep.hu/lakossági kezdőoldal/letölthető nyomtatványok/nyomtatványok biztosítottak részére menüpontból „Nyilatkozat adóterhet nem viselő járandóságról” címmel.
    A személyesen megjelenő ügyfeleink részére az ügyfélszolgálat munkatársai készségesen segítséget nyújtanak a nyilatkozat kitöltésével és benyújtásával kapcsolatban.
    A nyomtatvány letöltéséhez kérjük, kattintson ide!
    Országos Egészségbiztosítási Pénztár"
    Kiskavics (2008.03.23.), aki önjáró és Kisdömper (2010.12.26.), aki hosszabb távokon még rajtunk jár, egyébként fut. 25 kreatív tipp ingyen!

Comment

Azért annyit elmondok, hogy már augusztusban felhívtam a MÁK-ot és a REP-et, hogy hová nyilatkozzak. Válasz: sehová se kell.
      Szeptemberben újra telefonáltam a REP-nek, mert gyanús volt a helyzet. Na, egy lelkiismeretesebb ügyintézőbe futottam bele, kb. 10 perc telefonálás után megértette, hogy mit kérdezek, és megígérte, hogy visszahív. Azóta se hívott.
      Néhány elhangzott mondat a beszélgetésünkből:
      "-Önök honnan fogják tudni, hogy mennyi az SzJA-m, ha nem nyilatkozom?
      - Hát, azt a program állapítja meg!
      - És a program honnan fogja tudni, hogy mennyi a családi pótlékom? Mégis, nem Önök felé kéne nyilatkoznom?
      -Hát, mi erről nem kaptunk tájékoztatást..."

A fenti közleményt ma egy felúszó ablakra kattintva találtam meg az OEP honlapján, de azóta már nem találom se a pop-up ablakot, se a tájékoztatót. Még jó, hogy lementettem...

Comment

Ha én csak gyest és csp-t kapok, és NEM nyilatkozok sehova, akkor honnan fogják tudni, hogy le kell vonniuk, mert van férjem, aki keres? Mert a gyesemhez hiába adják hozzá a csp felét, akkor sem éri majd el az adóminimumot. Vagy akkor is a maximumot vonják? És mi a maximum? 30%?

Én sem kaptam postán SEMMIT. És azt hittem, hogy a férjemnek kell a munkahelyén nyilatkoznia. Ez olyan dühítő most.
        (Persze nem rád vagyok dühös, neked köszi, hog yfelhívtad a figyelmemet.)
        szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
        Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

Comment

Nem jön be az oep oldala, hurrá.

Comment

akartam írni, hogy ez milyen már és remélem, mindenki olvassa, akit érint és még nem tudott erről, de akkor most gyes-t is érinti?
            Viki
            Lányaim L(9), J(7) és D(4)

Comment

Viki, én úgy tudom, a GYES-t csak akkor, ha végzel mellette kereső tevékenységet.
              Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

Comment

Mert én tudtam, hogy akkor a párom "feléből" vonni fognak, de úgy gondoltam, ezt intézi majd az ő munkahelye....

Az oep honlap még mindig nem jön be.

Comment

Szilvi,
                  szerintem is a munkahelyének kellett volna intézni, mivel ő vonja le az adóelőleget. Nálunk szeptember 15-ig le kellett adni mindenkinek a nyilatkozatokat.
                  Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

Comment

Őt nem keresték meg. Ma beküldöm a HR-hez....

Comment

Szilvi, drukkolok

Ani,köszönöm a választ!
                      Viki
                      Lányaim L(9), J(7) és D(4)

Comment

ez jó, én sem kaptam semmit, és a munkáltatóm sem szólt.. mindjárt felhívom őket. Köszi, h szóltál, Kovka!!
                        mostanában újra vagyok

Comment

Nekem küldtek levelet egy hete, de olyan szinten volt bonyolult, hogy segítségre szorultam értelmezésben
                          “Az anya nemcsak egy gyermeknek ad életet, hanem a szeretetnek és az örömnek, amit valaha magának remélt.”

Comment

Kovka,
                            köszi az elérhetőséget!
                            Letöltöttem, elküldöm a REP-nek...
                            Bár férjuram tegnap hozott haza egy ilyet.
                            Kérdés: elég egyet beküldeni, vagy mindkét házastársnak nyilatkoznia kéne?
                            Ági
                            Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

Comment

ha a férjem munkahelyén már nyilatkoztunk a félCSPról, akkor van még valami dolgom? annyira sötét vagyok az ilyen szövegek értelmezésében ...
                              Anna

Bence
                              (080930), Róza (140428)

Comment

Betöltés...
                              X