Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Három (vagy több) gyerek az autóban

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Nekünk Opel Omega kombink van, hátul középen a kicsi ülése, kétoldalt a nagyoké. Bekötni nem egyszerű, de a középsővel kezdve kivitelezhető .

Az üléseink: egy Römer King (Brittax) és két Römer Zoom/Comfy (támlás magasító) - de előző körben egy kagylóülés, a Römer King és egy noname 9-36 kg-s ülés is elfért, csak azokat kinőtték a fiúk.

Comment

Mi Opel Zafirával utazunk. 3 gyerekülés elfér benne, nem egyszerű bekötni őket, de ha a nagyobb ül elöl (mármint középen, mert mi 7 teli üléssel vagyunk ), akkor ő is be tudja kötni magát.
      A gyerekülések: Pierre Carden 9-36 (ez egy elég széles ülés), egy römer zoom, és a sorban a 3. egy Brevi (nem tudom a pontos nevét, de baromi széles, alul nem műanyag, hanem fémvázas)
      Bea, 2 kiskamasz, 1 kiskamaszokat utánzó, 1 örökös lázadó és egy (egyenlőre) szelíd gyerek anyukája

Comment

Bea! Engem ez a hét teli ülés érdekel. Illetve inkább az, hogy hova szoktál pakolni?
        Tervezünk még babát és már most lessük az autókat, hogy vajon melyik felel meg nekünk leginkább. Elég sokat utazunk, kell a nagy csomagtér.
        Ági (hordozási tanácsadó, oktató) és az orgonasíp: Anna (2003.08.), Máté (2006.08.), Balázs (2008.09.), Dóra (2012.03.)Hordozós klub havi rendszerességgel Gyulán kluBlog
        Kreálom

Comment

Tetőcsomagtartó? Mi is utaztunk 7-en (nem saját) Zafirában, 3 felnőtt + 4 gyerek, és ott szinte semmi hely nem maradt. Amúgy nagyon kényelmes, tágas volt, és elfért egymás mellett 3 gyerekülés.
          Kata

Comment

Nekünk egy Ford S-max van. És szuperjól elférünk benne. A férjem akarta ezt megvenni, de már egyáltalán nem bánom. Én az ára miatt nem annyira akartam. Egy bébihordozó, egy 9-18-as és egy 15-36-os ülést tudunk nagyon kényelmesen bekötni. Hatalmas csomagtér...

Mi nagyon sokat utazunk, mert a nagyszülők messze laknak és viszonylag gyakran látogatjuk őket (2-3 hetente). Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Az előző autónkba - Opel Astra classic2 - lehetetlen lenne 3 ülést bekötni, ugyanis kagylósak a hátsó ülések. Normálisan olyanba lehet bekötni 3 ülést, ahol egy síkban van a hátsó sor (mint egy pad). Vagy mint az s-max, ahol 3 különálló rendes ülés van. Mi szinte az egész palettát átnéztük és beleültük szalonokban. Utána döntöttünk. Nagyon kényelmes autó, de rengeteget fogyaszt. Szóval azért van hátránya is.

Comment

bamaan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Bea! Engem ez a hét teli ülés érdekel. Illetve inkább az, hogy hova szoktál pakolni?
              Tervezünk még babát és már most lessük az autókat, hogy vajon melyik felel meg nekünk leginkább. Elég sokat utazunk, kell a nagy csomagtér.
              Attól függ, mit viszünk magunkkal. Ha hosszabb útra megyünk, akkor tetőcsomagtartóba pakolunk, ha "csak" a mindennapi cuccmennyiség van (iskolatáskák ...) akkor a gyerekek lábához.
              A hátsó üléssor mögött nagyon kicsi a hely, oda csak akkor lehetne pakolni, ha nem lenne ott babakocsi. De babakocsiból is csak néhány típus fér be. Mi az 5. gyereknél a kocsihoz vettük a babakocsinkat.
              Egy nagybevásárláshoz, ha az 5 gyerekkel megyünk, akkor nem árt, ha van tetőcsomagtartó.
              Bea, 2 kiskamasz, 1 kiskamaszokat utánzó, 1 örökös lázadó és egy (egyenlőre) szelíd gyerek anyukája

Comment

Boribon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Brevi (nem tudom a pontos nevét, de baromi széles, alul nem műanyag, hanem fémvázas)
                Szerintem nektek is Brevi Grand Pix. Az fémvázas alul.
                1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

Comment

Köszi Bea! Na a babakocsi az, amit nem akarok lecserélni. Végre sikerült megtalálnom a számomra ideálisat. (A férjem a következő szavak hallatán kap rángógörcsöt: babakocsi, hordozó és újabban a mosható pelus.)
                  Attól félek, nekem egy tetőcsomagtartó kicsi lenne.
                  Utoljára szerkesztette bamaan; 2009.09.10., 07:56.
                  Ági (hordozási tanácsadó, oktató) és az orgonasíp: Anna (2003.08.), Máté (2006.08.), Balázs (2008.09.), Dóra (2012.03.)Hordozós klub havi rendszerességgel Gyulán kluBlog
                  Kreálom

Comment

Nekünk Peugeot 206 Sw van. Mi a legkisebbet egyenlőre előre tesszük a kagylóülésbe és a két nagyobbik megy hátra, melléjük pedig a férjem merthogy én vezetek. De a férjemnél nagyobb ember már tuti nem férne el hátul, pedig Pannának már csak ülésmagasítót teszünk be, de így is szűkös a hely. Szerintem ha tavasszal átkerül Nimród a nagyobb ülésbe akkor gondban leszünk hogy hogyan férnek el hátul, vagy legalábbis a bekötés biztos nehezen fog menni.
                    Örülök hogy írtátok az Opel Zafirát, azt tervezünk majd venni, akkor úgy látom abban a három gyerekülés azért elfér hátul.
                    Vica és a rosszcsontok: Panna (2004.09.25.) Bulcsú (2007.05.03.)Nimród (2009.03.07.)

Comment

Suzuki Ignis az autó. Éppen befér, de lehorzsolom bekapcsoláskor a kezem a következő variációval: szélén Graco háttámlás magasító (15+ kategória), 41-42 cm széles, ez eddig a legkeskenyebb, másik szélen 9-36 kg Concord - régi, nem tudom a ponos nevét, és középre Graco hordozó (0-13kg), bázissal már nem fér be. Hosszú útra így fogunk menni, falun belül meg a hordozó a bázissal megy előre. A 0-18 kg os ülésünk (fixmax vmilyen) menetirány szerint biztosan nem fér be, menetiránynak háttal, 9kg-ig meg lesz a hordozónk. Terv, még nem próbáltuk, hogy ha kell a nagyobb ülés, akkor lesz 2 Graco magasító, és akkor talán befér középre a 0-18-as ülésünk. De lehet, hogy csak támla nélkül, úgy meg nem igazán szeretem, csak rövid távra. Úgyhogy keskeny 0-18-as ülésmárkára vadászok!! És a mi autónkba nem működik az élőre bekapcsolása az övnek, mert megfeszül az öv, nem lehet alábújni.
                      Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

Comment

Húú, vadrózsa, hoyg utáltam ezt anyumék Ignisében, amíg ez volt nekik... Komoly mutatvány volt bekötni a hordozót, mert megállt ott az öv, amíg először kihúztam... Azt szoktam csinálni, hoyg kihúztam teljesen, fogammal szorítottam, bekötöttem az ülést, és utána elengedtem... Bocs az OFFért, csak "felszakadtak a régi sebek"
                        Évi #motherofdragons és a három kölyöksárkány: L(2007 tavasz), és L(2009 ősz) és L (2017 tél)

Comment

Nekünk is Ignisünk volt, de az üléseink nem fértek be, ezért is cseréltünk. Autósboltban lehet kapni biztonsági öv rögzítőt (vagy valami hasonló a neve) Előre kihúztam maximálisan az övet, rögzítettem ezzel a műanyag izével (így nem tudott visszacsúszni), bekötöttem az ülést, kiengedtem a rögzítést. Így könnyen ment. Anélkül tényleg rémálom. Most is használjuk az opelban.
                          Hú, ugye értettétek mit akartam írni?
                          Kreálom

Comment

És mi van az usofixes ülésekkel??
                            Mert nekünk egy elég széles kombi autónk van (Renault Megane Grandtour), és mióta a fiamnak isofixes ülése van(Römer kidfix), és a lányom kinőtte a babaülést és átült a 9-18-as Concord Trimaxba, azóta középen csak egy fél hely maradt!!
                            Mindez azért mert az isofixes rögzítés miatt elég nagy hely megmarad az ajtó és az ülés között, nem lehet odébbtolni.
                            Szóval akinek 3 gyerkőce van, az eccen nem vesz isofixet?
                            Délibábszínház az egész világ...
                            GABI, Iván (mindjárt 10 éves) és Anna Léna (6 éves) anyája

Comment

bamaan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nálunk éppen ezért lett 2 autó (most 2 tízéves kocsit képzeljetek el)! Nagyon együtt ritkán megyünk valahova, max het 1X, vagy nyaralni. Így viszont rugalmasan meg tudjuk oldani a gyerekek hozását-vivését. Reggel férjemmel mennek el az iskolások, +ovis, így én a kicsivel otthon maradhatok. Délután meg én hozom az ovist meg a kisiskolást. A pici még elől utazik, bár nem sokáig, az az ülés -hordozó az én autómban van rögzítve (ami nagyon jó, hogy nem kell ki-be rakosgatni). A két lány meg viszi magával az ülését. Mondjuk Borinál nem nagy gond, mert neki egy szimpla magasítója van, de Dorkáét elég gáz ki be pakolászni. De még így is megéri a szabadság (én is könnyen mozoghatok, férjemnek sem kell lemondania az autóról). Plusz nincs zsúfoltság az autókban, és 2 csomagtartónk is van!
                              Viki

Comment

Isofix: 3 gyerekhez vagy veszel két autót, vagy egy mikrobuszt. Két ülés közé sem egy felnőtt, sem egy harmadik ülés nem fér be, nagyobb autóba sem.

övrögzítő: nem láttam még ilyet, de értem a lényegét. Lehet hogy beújítok rá.. Halálom, amikor pont akkor akad ki, és fűzhetrm ki az egész ülést, amikor éppen késésben vagyok (nálunk az oviba is megkövetelik a pontos érkezést, 8 kor már csúnyán néznek, 8.10kor bezárják a kaput de 7.35-ig csak ügyelet van)
                                Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

Comment

Betöltés...
                                X