Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Csipkelekvár, sombefőtt és társai

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Csipkelekvár, sombefőtt és társai

Hol lehet ilyesmit beszerezni? Ide gyűjthetnék a nem hétköznapi étkek beszerzési lehetőségeit, forrásait.
    Varda

Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

Az igazságnak sok arca van

Kökénylekvárt főzhetek nektek én is
    Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
    lekvárok, dzsemek, receptek

Comment

hat nalunk erre van rokon...
      de a bekasi piacon van egy csajszi aki mindenfele izgi lekvart, szorpot stb arul. Nincs mindennap. A piac epuleteben a kalaszi oldalon.

Comment

de van receptem limoncellos-mandarin lekvárra, citrusos narancslekvárra is, meg libamáj-befőttre. De fügelekvárt is csináltam már, meg kaptam egy csipkelekvár receptet is nemrég...
        (az első háromról itt olvashatsz)
        hagymalekvár nekem nem sikerült sajna.

Comment

Kökénylekvár, nyamm Igen-igen, szívesen megkóstolnánk

Békás nagyon messze van innen rákosrettentőről
          Varda

Comment

Én és gyermekem apai nagymamája sétáltunk, szedtünk csipkebogyót, megmostuk, kicsit megfőztük, szitán átpasszíroztuk, cukorral felfőztük, dunsztba kerültek az üvegek, s ma este mennyei lekvárt kentem a mézeslapra.
            Egyszerű, nem?

Comment

És a rózsalekvár?
              Gabi

Comment

Én sétálok, sétálok, de csak nem nőnek ki a csipkebogyók itt a 17. kerben...no meg nem is szeretnék túlzottan este 9-től éjfélig lekvárt csinálni , inkább megvenném.

A rózsalekvár is finom
                Varda

Comment

hát mi ha így vesszük, nem épp öko-kökénylekvárt csináltunk, mert mi is III. kerület, szóval autózni kellett érte vagy negyven kilométert mire végre szembe jött egy kökénybokor, meló is volt vele rendesen, de az ajándékozottak hálás tekintete minden percét megérte.
                  Az mondjuk tutiziher hogy magamnak mégegyszer nem biztos hogy nekiállnék rendes felszerelés (gyümölcsprés) nélkül...
                  Venni nem tudom hogy hol lehet, bár ilyen rózsalekvár típusú dolgokat gondolom tart pl a Culinaris.

Comment

Azért bosszantó, hogy itthon nem találok, mert a németeknél a legkisebb sarki közértben is van rendes csipkelekvár.

Sombefőtt mondjuk ott se volt.
                    Varda

Comment

Hmmm, kezdem sejteni, hogy hová tűntek a bogyók a közeli bokrokról! Tavaly rendszeres szüretelők voltunk idén egy fia termést nem találtunk... pedig lekvár bizony nyami!
                      Mégsem búcsúzom.

Comment

A Herbaházban láttam biolekvár hegyeket, de nem tudom pontosan hogy milyenek voltak éppen. Hecsedli/csipke biztosan és még talán egy-két izgalmasabb is mint a barack. Így van a honlapja, mint a neve.
                        Mégsem búcsúzom.

Comment

Annak idején/idestova 35 éve/ így kezdtem el saját bio dzsemeket készíteni.Túrázgattunk,s gyűjtöttük a gyümölcsöt,s magunk készítettük el,érdemes kipróbálni,hiszen hihetetlen sikerélményt ad!!!!!!!!!Járjatok utána,s autómentes helyeken gyűjtsétek be a hozzávalókat!
                          Az az erdei szederdzsem!!!!!!!))))))))))

Comment

Zszuzsanéni! Csak nem az a Zsuzsanéni vagy akire gondolok hirtelen Szadán?
                            Mégsem búcsúzom.

Comment

Csipkebogyólekvárt (mindenféle mást is lehet kapni) mi a szentendrei piacon veszünk a nénikéktől, 300 Ft körüli áron adják egy kis üveggel, de vettünk már 1000 forintért is 1 literes befőttes üvegben. A kisüveges jobban ízlett.

Szentendre környéke tele van csipkebogyóval, most is láttam egy egész mezőt Kőhegy felé, a püspökmajori ltp.-n túl. Arrafelé ritkán jár autó, így nem is szennyezett.

Gondoltam csinálok majd otthon, de sokan mondták, hogy rendkívül macerás meló.
                              Juli

Comment

Betöltés...
                              X