Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mit főzöl ma?

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Hú ez nagyon tetszik! Mentem is a receptjeim közé! Köszi!!!
    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

Comment

Nálunk végre új lendületet kapott a főzés, már kicsit kezdett elegem lenni a karantén végére, és tkp semmi nem változott (még a karantén is kitart valamelyest), de mostanában valahogy lelkesebb vagyok. Sokszor húsmentes az ebéd, nem is teljesen szándékosan, csak így jön ki a lépés. Volt mostanában borsóleves, grízgombócleves, töltött édesburgonya, sárgaborsó indai fűszerekkel. A hétvégén meg kipróbáltam az ikea által a karantén miatt közzétett husgolyóreceptet, ahogy kell barna mártással, krumplival, áfonyalekvárral, elképesztően jó lett. Várakozáson felüli.
      Utoljára szerkesztette lucazsofia; 2020.06.08., 16:58.
      Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
      Luca, B (2015) & F (2017)

Comment

Hú, azt akkor ki is próbálom! Bár én nem vagyok ikában kajálós, de azt már persze azért én is kipróbáltam és tetszett.

Nálunk most egész hétvégén ünnepelünk. Kerti sütögetés, bográcsgulyás stb...
        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

Comment

Ma ezt csinálták meg a férjem és a nagylányom: https://igyteljesazelet.hu/taplalkoz...g-kezdoknek-is
          fantasztikusan finom. Nem pontosan azokkal a hozzávalókkal (más márka), de tökéletes csokifagyi lett a végeredmény!

Mára túrógombóc lesz és anyósom csinál húslevest.

Comment

Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ma ezt csinálták meg a férjem és a nagylányom: https://igyteljesazelet.hu/taplalkoz...g-kezdoknek-is
            fantasztikusan finom. Nem pontosan azokkal a hozzávalókkal (más márka), de tökéletes csokifagyi lett a végeredmény!

Mára túrógombóc lesz és anyósom csinál húslevest.
            Jól hangzik. Géppel csinálták?

Nálunk ma vegán rakott padlizsán volt, holnap spenót lesz, kaptam ajándékba egy nagy zacskó gyönyörű friss spenótot. Hét elején volt túrós tészta meg epres rebarbarás pite.
            Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
            Luca, B (2015) & F (2017)

Comment

lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Jól hangzik. Géppel csinálták?
              Gépünk nemsokára lesz, de ezt még kézzel kb 1/2 óránként megkeverve csinálták.

Ma volt a biziosztás. Kitűnő mindenből + 5 tantárgyból dicsérettel zártuk az első évet. Mivel 5-uán volt a biziosztás és utána még elment az egész osztály a Zilah-ba, estére már csak arra futotta az időmből, hogy tepsiben sült kolbász legyen a vacsora és hosszú idő óta most ettünk először bolti kenyeret. Furi volt. Mármint finom volt nagyon, a lányok két pofival ették, de annyira elszoktunk a bolt kenyér íztől, hogy csak na. Olyan élmény volt, mind ha bűnöznék de nem fogunk visszaszokni az tuti.

Comment

Ma natúr sült husi sokzöldséges salátával és krutonnal, tegnap krumplileves volt palacsintával.

Vettünk egy meleg levegős sütőt, de pl a sültkrumplihoz szerintem nem jó. Nem lesz ropogós, illetve ha nem forgatom meg alaposan, akkor gyakorlatilag főtt krumplit veszek ki a sütőből. Halat és rántott sajtot sütöttünk még benne, illetve előző napról megmaradt grillezett husit sütöttük át, erre tök jó volt.
                Sajnos a sült krumplinál nem ússzuk meg az olajozást

Comment

Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ma natúr sült husi sokzöldséges salátával és krutonnal, tegnap krumplileves volt palacsintával.

Vettünk egy meleg levegős sütőt, de pl a sültkrumplihoz szerintem nem jó. Nem lesz ropogós, illetve ha nem forgatom meg alaposan, akkor gyakorlatilag főtt krumplit veszek ki a sütőből. Halat és rántott sajtot sütöttünk még benne, illetve előző napról megmaradt grillezett husit sütöttük át, erre tök jó volt.
                  Sajnos a sült krumplinál nem ússzuk meg az olajozást
                  Tettél rá egy pici olajat? Akkor ropogósabb lesz.

Régebben sütőben sütöttem krumplit, direkt olyan fűszeres hasábot / hasáb burit vettünk, amit ott süthető.
                  Viki&Lackó(12)
                  https://www.instagram.com/kiskamaszgasztro/
                  Tündérviola láncok https://mamami.hu/forum/images/smilies/virag.gif

Comment

fagyasztottat próbáltunk benne sütni, de azon meg ugye van egy kis olaj alapból is.

Comment

Betöltés...
                    X