freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet
Mit főzöl ma? - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mit főzöl ma?

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Igazi vega ebed mehetunk?

Ma palacsintat csi naltam es gerslit.

Sutotokos sutit csinaltam mostanaban.
    Kriszti

Comment

Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ma meggyleves és krumplis tészta van csemegeubival.
      Tegnap farsang volt a suliban és 1kg lisztből csináltam minifánkokat. Ezeket fahéjas porcukorba forgattam meg, így kevésbé maszatolós. Viszont csak 2db-ot tudtam belőle enni, atöbit befalták a kölkök és ami megmaradt, azt meg a szülőin dézsmálták (férjemet küldtem szülőire ). Hétfőn folyt köv. Ovifarsang.
      Jó, hogy felhoztad a topikot!
      Nálunk a héten volt paprikás krumpli, csirkecomb sült répával és padlizsánnal meg spenót. Ja, meg ma brokkoli és karfiol tejföllel meg sajttal összesütve. Most viszont megyünk haza, úgyhogy egy hétig nem főzök semmit.
      Fánkot én is sokszor sütöttem mostanában. Farsangra 3 kg lisztből, meg kétszer csak úgy magunknak. Még majd húshagyó kedden sütök egy adagot, aztán véget is ért idénre a fánkszezon.
      Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
      Luca, B (2015) & F (2017)

Comment

Veget er a fankszezon? A fankszezon sosem erhet vegeten egesz evben szoktam minifankot sutni sot mezeskalacsot is meg barmit ami "hivatalosan" szezonalis. Szeretjuk finom szoval mindegy mit mond a naptar

Comment

kerry eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Igazi vega ebed mehetunk?

Ma palacsintat csi naltam es gerslit.

Sutotokos sutit csinaltam mostanaban.
          Hát ma nem vega lesz, pedig az utóbbi időben már nagyon, de nagyon nem kívánom a húst.
          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

Comment

lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Jó, hogy felhoztad a topikot!
            Nálunk a héten volt paprikás krumpli, csirkecomb sült répával és padlizsánnal meg spenót. Ja, meg ma brokkoli és karfiol tejföllel meg sajttal összesütve. Most viszont megyünk haza, úgyhogy egy hétig nem főzök semmit.
            Fánkot én is sokszor sütöttem mostanában. Farsangra 3 kg lisztből, meg kétszer csak úgy magunknak. Még majd húshagyó kedden sütök egy adagot, aztán véget is ért idénre a fánkszezon.
            "brokkoli és karfiol tejföllel meg sajttal összesütve" aztaaaaa, úgy ennék ilyeneket, de itthon senki sem eszi :-(

Farsangszezonnak mindjárt vége, de csatlakozom Krisztihez, a fánk szezonnak NINCS VÉGE! Persze az ilyen nagy mennyiség sütésnek viszont tényleg vége lesz. Én nem is bánom, nekem most az 1kg lisztből készített is elég volt. nem is a mennyiség, nem is a meló vele, hanem az a tömény olajszag. aznap amikor készül nem is birok belőle enni, max csak, hogy megkóstoljam. Én másnap eszek belőle.
            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

Comment

Ma anyuéktól kapott kolbászt sütünk. Totálisan lefogytunk mindenből. A múlt héten (is) betegek voltak a gyerekek és nem volt kire lepasszolni őket, mert anyósomékat most a sógornőm foglalta le. Kaját rendelni nem akarunk, így marad a kolbász.

Holnap csilis bab lesz. Végre kipróbáljuk

Comment

Én most szeretnék valami diétásabb, vegásabb kajákat enni. El is terveztem, hogy böjtölök egy kicsit. Nagyon-nagyon rám férne már. Úgyhogy igyekszem majd menüket leszedni, innen-onnan, nem kifejezetten egy módszer szerint szeretnék haladni, mert nem fogyás a cél, hanem első sorban valamiféle tisztítás. Ha esetleg vannak oldalak, ötletek, akkor osszátok meg légyszi. Vagy valami összegzés, hogy pl ez és ez az étel vízhajtásra jó stb....

Comment

Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én most szeretnék valami diétásabb, vegásabb kajákat enni. El is terveztem, hogy böjtölök egy kicsit. Nagyon-nagyon rám férne már. Úgyhogy igyekszem majd menüket leszedni, innen-onnan, nem kifejezetten egy módszer szerint szeretnék haladni, mert nem fogyás a cél, hanem első sorban valamiféle tisztítás. Ha esetleg vannak oldalak, ötletek, akkor osszátok meg légyszi. Vagy valami összegzés, hogy pl ez és ez az étel vízhajtásra jó stb....
                  Enikő a te embered. Vegaság és fogyás téren is
                  Viki&Lackó(11.25)
                  https://www.instagram.com/kiskamaszgasztro/
                  Tündérviola láncok

Comment

Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Veget er a fankszezon? A fankszezon sosem erhet vegeten egesz evben szoktam minifankot sutni sot mezeskalacsot is meg barmit ami "hivatalosan" szezonalis. Szeretjuk finom szoval mindegy mit mond a naptar
                    Fánk, mézeskalács nálunk is van egész évben. Főleg mêzes, sokféle kiszúróm van, egyszerre 3 tepsivel szoktam sütni, bedobozolom, s sokszor ezt kapják jártunkban, keltünkben bolti keksz helyett.
                    Fánkot sem csak farsangban csinálunk, de akkor sokkal többet, annyira én sem vagyok oda az olajban sütögetésért.

Comment

Csilis bab volt tegnap és tegnap előtt, de csak Norcsi ette. Luca cuki volt, kinyújtotta a nyelvét és az újaival próbálta ledörzsölni a csípősséget. Pedig nem is voit csípős, vagyis a mi ízlésünknek semmi kép.
                      Ma túrógombóc lesz. Krumplilevest is tervezek, de irtó sok meló van itthon. Úszik minden mióta dolgozom, pláne, hogy a férjem és a gyerekek meg itthon voltak az elmúlt 3 hétben, így volt aki felfordulást csináljon....

Comment

Tündérviola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Enikő a te embered. Vegaság és fogyás téren is
                        Olyan ritkán van fent már De rákeresek egy ilyen témával foglalkozó topikra és felhozom. Hagy pörögjön az is

Comment

Felhozom a topikot. Azt hiszem, a korona vírus jó párunkat ezen a fronton is új kihívások elé állít. Hátha tudunk egymástól tanulni, ötleteket ellesni. Én sokáig ellenálltam a felvásárlási láznak, aztán amikor láttam, hogy mekkora kihívás pl búzalisztet szerezni, megadtam magam, és ha nem is készültünk fel a világvégére, de alaposan feltöltöttük a készleteket, hogy ha itt is durvul a helyzet, ne kelljen minden nap boltról boltba mászkálni egyszerű dolgokért.
                          Amúgy mi mindig egy hétre előre szoktunk bevásárolni, a menütervet is így írom, nem nagyon van értelme a halmozásnak, itt nincsenek érdemi akciók, a helyünk is kevés. Úgyhogy furcsa volt, hogy most 2-3 hétre próbáltam főzni valókat kigondolni. Ti milyen stratégiát választottatok? Miket terveztek főzni? Nálunk ma cukkini tócsni készült gm lisztekkel (a búzaliszt tényleg nagy kincs, s nekem nagyon kell a kenyérhez), mindenmentes Nóri receptje, és nagyon finom lett. Meg grillezett padlizsán és lila hagyma, kukoricás rizs. Továbbra is próbálok 2 napra megfőzni, hogy az időt a konyha helyett a gyerekekkel tudjam tölteni. Ha ez elfogyott, fankfurti leves és hajdina palacsinta lesz.

Comment

Gyű, pont így vagyok ezzel én is. nem hittem el, hogy készlethiány lehetséges, de az. Élesztőt sehol sem lehet kapni és mindenhol azt a választ kaptam, hogy nem is lesz egyhamar. szóval bosszantó a helyzet, pláne egy romlandó élelmiszer miatt. A legtöbb betárazott élesztő kukában fogja végezni. Az olyan élelmiszerek felvásárlását értem, amit akár később is fel lehet használni (instant cuccok, maggi stb), de élesztő????
                            Hát mi is kéthetente szoktunk vásárolni, és csak akkor nagyobb mennyiséget pl lisztből, ha nagyon akciós (pl a kenyérliszt), de ugye nincs kamránk azaz mi nem is igen tudunk tárazni kb semmiből sem. Fagyasztóládánk sincs. Anyósoméknak van fagyasztó szekrényük, de azt ők teletolták már korábban. Szóval nincs helyünk. Szerintem én nem fogok tervezni előre, improvizálni fogok, ami éppen van abból főzök. Én is a két napra főzés híve vagyok. Eddig ezt tartottam is. Hát most annyiból vacak a helyzet, hogy 3 gyereket, hétfőtől vasárnapig kell, napi kb 5X etetni. iszonyat fárasztó kitalálni, tálalni, eltakarítani utána, gyereket mosdatni, mosogatni stb. A héten még bemegyek dolgozni, aztán már home office-ban leszek. Még ezen a héten a partnereink is dolgoznak, le kell zárni még pár dolgot, aztán úgy is minden belassul, elegendő lesz az itthoni meló is. Elvileg a férjemnek is lesz valami változás a munkahelyén, de ott még nem találták ki. Ott HO nem lehetséges, szóval most görcsölünk, hogy vagy szabadságot kell kiírniuk, vagy fizetés nélkülire kell menniük. Egyik verzió sem rózsás. + tanítani is kell itthon a kölköt.

Én nagy adag rántott husit csináltam kukoricás rizzsel. 2 napja azt esszük, vagyis én rántott cukkinit. Ráálltam a húsmentességre. Olyan jó. Már csak a csokit és egyéb édességeket kell száműznöm és sokkal jobban fogom érezni magam a bőrömben. Nem leszek vega, mert azt nem tudom tartani, de most nagyon jól esik így étkezni.
                            Szerintem sűrűn lesz valamilyen főzelék, illetve reggelire zabkása alapú akármiket tervezek. Amit még tervezek, az a házi készítésű kekszek nagyobb mennyiségben, a napközbeni étkezéseket megoldandó. Még sajnos várni kell a kert gyümölcseire, szóval mindent csak boltból lehet.
                            Utoljára szerkesztette Earanyi; 2020.03.17., 17:53.

Comment

annyi mindent írnék... csak menüt nem mostanában jobban megy spontán kitalálni, annyira tervezhetetlen a fogyasztásuk na meg új helyzet állt elő ami nekem nagy kihívás, nemrég derült ki, hogy nagylányomnak gm kell étkezni. Már egyébként pont belejöttem a kenyérsütésbe, erre... Első sokk után kellemeset csalódtam, viszonylag nagy választék van már gm termékekből és alapanyagokból és találtam néhány nagyon jó blogot, csoportokat is. Aztán persze jött a koronasokk de Limarának van gm kovász receptje is, már amúgy is szemeztem a kovásszal de még mindig nem szántam rá magam.
                              Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

Comment

sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                annyi mindent írnék... csak menüt nem mostanában jobban megy spontán kitalálni, annyira tervezhetetlen a fogyasztásuk na meg új helyzet állt elő ami nekem nagy kihívás, nemrég derült ki, hogy nagylányomnak gm kell étkezni. Már egyébként pont belejöttem a kenyérsütésbe, erre... Első sokk után kellemeset csalódtam, viszonylag nagy választék van már gm termékekből és alapanyagokból és találtam néhány nagyon jó blogot, csoportokat is. Aztán persze jött a koronasokk de Limarának van gm kovász receptje is, már amúgy is szemeztem a kovásszal de még mindig nem szántam rá magam.
                                Hát mi most nekiálltunk a kovásznak, mert ugye nincs élesztő....

Comment

Betöltés...
                                X