Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Stevia

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Sziasztok!

megbontottam az első barackbefőttet, amibe nem tettem cukrot, csak stéviát, és remek lett! Egy "egy literesnek" hívott üvegbe 1 levelet tettem, nem keserű, kellemesen édes - mondjuk amúgy 2 ek cukor ment bele eddig. nekem bevált Hajrá nyár! Itt, a hó előtt
    Ditta
    A Te Szülésed
    3 gyerekem 38 éves.

Comment

Sziasztok, bocsánat, nem olvastam végig a topicot - már nem is fogom, mert "késő" (korán?) van -, segítenétek, hogy hol lehet kapni (sztívia levelet, vagy port, szirupot, egyebet? Bio boltban? És melyik a legjobb cukor-helyettesítő? Köszönöm előre is a törődést...
      Szimbiózisban: Búzahajú (1977/12) és Bogárszemű (2009/12)
      "Gyermekeid nem a te gyermekeid - nyílvesszők ők csupán, kiknek figyelheted röptét." /Khalil Gibran/

Comment

Kicsit feléleszteném a topikot!
        Anyukám vett most jázminpakóca (stevia) palántát. Valaki próbálkozott már ennek a növesztésével? Mire kell figyelni? Hogyan hasznosítsam a leveleket? Mint egy zöldfűszert? Mehet frissen is a cuccokba, vagy szárítsuk meg, és törjük porrá?
        Megköszönnék minden segítséget.
        Kiskavics (2008.03.23.), aki önjáró és Kisdömper (2010.12.26.), aki hosszabb távokon még rajtunk jár, egyébként fut. 25 kreatív tipp ingyen!

Comment

Kovka,ha még olvasod, bevált a növény-formátum? Én is gondolkodom rajta.
          Tinke - nagy fiam Balázs (2008), kicsi fiam Dani (2010)
          Eladó totyogó MT, fenyő komód, hordozós kabi

Comment

De jó, hogy felhoztad a topikot, Tinke! Így megírhatom mindenkinek, hogy a baumaxban van stevia-növényke 600 valamennyiért.
            (ez a győri bau, de gondolom mindenütt ugyanaz a kínálat)
            Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
            https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

Comment

Én most BioStevia márkájú steviat rendeltem (neten, zöldhétfőn, szokásos bioboltból) és nagyon jó szerintem. Nincs semmilyen mellékíze.
              Timka &Tsai :Sza-Ba-Do-n szárnyalok

Comment

Engem pont a mellékíze zavar....de a joghurtban nem érezni.
                Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
                https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

Comment

timka,ez melyik biobolt?
                  Réka
                  Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

Comment

vercsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Engem pont a mellékíze zavar....de a joghurtban nem érezni.
                    Ezt a fajtát mondod? Én ennél most nem érzem a szokásos mellékízt.

kisgekkó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    timka,ez melyik biobolt?
                    Biopult

Comment

Timka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ezt a fajtát mondod? Én ennél most nem érzem a szokásos mellékízt.

Biopult
                      Nekem ezzel a sztíviával az a gondom, hogy csak 20% sztívia van benne. Lehet, hogy emiatt van, hogy nincs mellékíze.

Comment

Lehet Viszont így nagyon jól tudom használni gond nélkül -bár lehet, hogy tényleg nem túl gazdaságos így?
                        Mindegy mert amíg megtalálom az igazit, ami gazdaságosabb és töményebb is, de mellékíz nélküli ( van néhány peremfeltétel) addig ez tökéletesen megteszi, és mégsem cukor

Comment

na én is vettem növényt arra gondoltam, hogy a szörpöket ezzel csinálom (bodza, stb)
                          van ötlet?
                          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                          írj a gmailemre az is cyanus

Comment

Betöltés...
                          X