Kenyérsütő - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kenyérsütő

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

köszi szépen, megnézem majd (ha lesz megint)
    Andi
    Gyerekek: Andris (2009) és Csilla (2011) és egy márciusi baba (2018)
    Ha üzleteltünk, kérlek értékelj!

Comment

hettmandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok!
      Használja valaki csak dagasztásra a kenyérsütőjét? Nekem van most egy, ami tud saját programot is, így összesen arra használom, hogy dagasztok vele, mert tuti akkor kell valakinek feneket törölni, mikor épp nyakik tésztás vagyok. Sajnos a mostani kenyérsütő kezdi megadni magát, viszont azt látom, hogy a mostani kenyérsütőkben nem nagyon van saját program, és ha épp nem figyelek, akkor elkezdi nekem keleszteni a cuccot vagy bármi (én jobban szeretem olyan helyen keleszteni a dolgokat, ahol nincs alulról melegítés, mert nem kel a tészta egyenletesen a kenyérsütőben szerintem). Tud valaki olyan típust, aminek van saját programja, illetve ti ezt hogyan oldjátok meg?
      Nekem Hausmeister van ha jól emlékszem. szintén egyben van a kelesztéssel a dagasztás. de mivel bármikor ki lehet kapcsolni a programot ezért amikor kész a dagasztás (csend van) amikor odajutok kiveszem belőle a tésztát és kikapcsolom:-) ha meg nem jutok oda elég hamar akkor természetesen megkel. igaz akkor is igyekszem előbb kivenni mert ahogy írod is, túlkeleszti a tésztát a program valahogy túl erős alul a melegítés vagy egyenetlen.

Comment

Felhozom ezt a topikot. Eljutottam oda, hogy szeretnék egy kenyérsütőgépet (nem akarok külön dagaztani, sütőben sütni, nekem az nem fér bele az időmbe, azért kell mert mindent felügyelet nélkül maga csinál időzítve). Amelyik funkció fontos: időzítő, teljes kiőrlésű program, sípolás mentesség vagy nagyon halk, az üstje strapabíró legyen, alkatrész könnyen elérhető legyen Mo-on - legyen szervíze és sok évet bírjon. Melyik gépek jöhetnek szóba?
        A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

Comment

Anyuéknak volt, anyósomnak is, sógornőmnek is. Senkinek sem jött be, pedig különböző márkájúak, különböző árfekvésűek voltak. Hát én a kézi dagasztásra szavazok. Én amúgy is imádok kelt tésztát csinálni, dagasztani. Én nagyon szeretem csinálni, de valóban, sok idő. És pont ezért előfordul, hogy bolti kenyér kerül az asztalra. NEm mindig van időm, vagy túl későn kapcsolok, hogy kellene sütni, vacsorára meg már nem sülne, vagy hűlne ki.
          Nem tudom, hogy gép szempontjából mennyire kell, hogy márkás legyen. Szerintem itt tényleg az egyik legfontosabb tényező a garancia és annak érvényesítése, a másik, meg az energiafelhasználása.
          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

Comment

mi imadjuk a kenyersutot. en is imadok sutninde teljesen kizart hogy nekialljak kezzel szorkaozni a dagasztassal. berakom a gepbe a hozzavalokat es megnyomok egy gombot. nekem ez igy tokeletes. mostanaban talaltunk ra egy receptre igy sokszor nem a gep suti a kenyeret csak dagasztja keleszti utana kezzel formazzuk es sutoben sutjuk. De termeszetesen rengeteget hasznaljuk ugy is hogx a gep is suti meg. A gep dagaszto keleszto programjat minden mas kelt tesztahoz is hasznalom pizza kalacs akarmi. nekem sok idot es energiat sporol es tudom mit teszek az asztalra mi van benne. a markajat meg kell neznem itt vettem hasznaltan par ezer forintert nem egy hudemeno gepezet de nekunk tokeletesen megfelel. Jo ideje egxaltalan nrm jarunk peksegbe a kiflik es zsomlek is itthon keszulnek a gep segitsegevel
            igazabol en azt tapasztaltam hogy a gep markaja teljesen mindegy a jo receptet kell megtalalni tokeletesitgetni. hiaba irja a gep hogy mittudomen a harmas programon fog nekem kozepesen barna teteju omlos kenyeret sutni ha kiderul hogy inkabb a kettes program de masfajta elesztovel vagy liszttel kellene.
            szoval szerintem egy kozepkategorias is tokeletesen megfelelo lehet
            Utoljára szerkesztette Yettap; 2019.06.07., 13:28.

Comment

Nóri, kösz. Lebeszélni nem lehet, nem fogom részletezni, hogy miért fontos most nekem (ezért írtam, hogy nem érdekel a sütős verzióra rábeszélés). Sokaknak azért nem jön be, mert nem ropogós héjú a kenyere - na nálunk azt senki se szereti, puha héj pártiak vagyunk. Engem konkrét márka ajánlás érdekelne.

Comment

Yettap, köszönöm. Vmi olcsóbb, de nem nonamet gondoltam, hogy legyen alkatrész meg szervíz. Ha megnézed a márkát, akkor azt megköszönném.

Comment

Momomama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Yettap, köszönöm. Vmi olcsóbb, de nem nonamet gondoltam, hogy legyen alkatrész meg szervíz. Ha megnézed a márkát, akkor azt megköszönném.
                  ne haragudj de fogalmam sincs a tetejerol lekopott az aljan nem latom probaltam megkeresni a papirjait de a koltozes nevu szorny elnyelte oket. A ferjem szerint vagy Moulinex vagy Philips de ezzel nem segitek neked sokat mert nyilvan sok fajta van markan belul is.

Comment

hu varj gugliztam egy kicsit es megvan!
                    ez az:
                    https://m.emag.hu/moulinex-homebread.../pd/ER8WDBBBM/

ha jol latom itt epp nem elerheto de el tudod olvasni mit tud. mi osszesen talan ket harom beallitast hasznalunk kenyersuteshez

Comment

Nagyon köszönöm! Barátnőmnek is Moulinex van, nagyon szereti, nagyon régóta megvan neki. Akkor ez már 2 jó vélemény! És ahhoz tud adni jó tk recepteket! Most hozott nekem egy zabpelyhes kenyér szeletet - nagyon finom volt!

Comment

Momomama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nagyon köszönöm! Barátnőmnek is Moulinex van, nagyon szereti, nagyon régóta megvan neki. Akkor ez már 2 jó vélemény! És ahhoz tud adni jó tk recepteket! Most hozott nekem egy zabpelyhes kenyér szeletet - nagyon finom volt!
                        na akkor orulok hogy tudtam kicsit segiteni!

Comment

Szia, nekem sokfele gepem volt. Volt ami nagyon extra volt, az kuka lett. Evek ota egy teljesen egyszeru, atlagos van.a lenyeg a garancia es az alkatreszellatas.a tobbi tenyleg mindegy, ha nem vagysz exta dologra. Mindjart megnezem a markat.
                          Kata,Tibi, no meg Zsombor az áprilisi legény, Emma a márciusi honleány.

Comment

Orion. Teljsen jo.
                            Kata,Tibi, no meg Zsombor az áprilisi legény, Emma a márciusi honleány.

Comment

vereskata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Orion. Teljsen jo.
                              Köszönöm! Akkor utána nézek, hogy melyikhez jó a szerviz itthon

Comment

Végül egy akciós gorenjet vettem, van szervíz, van alkatrész és tud teljeskiörlésűt. Eddig 1 kenyeret sütöttem, fura alakja lett - a teteje beesett (valsz a recept nem kívánta volna azt a programot), de nagyon fini lett. Ma meg begyúrattam és megkelesztettem vele ebéd közben egy tk keltésztát (cukormentesen) és mákos csiga lett. Iszonyat könnyű lett a tészta, nagyon finom, család nagyon ráugrott. A keltészta diabetikusan ritkán sikerül ilyen könnyűre, finomra! Én most örülök nagyon a gépnek! És nem kellett betankolnom hétvégére pékárut, utazott velünk a gép.
                                Mellékletek

Comment

Betöltés...
                                X