Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kőleves.Avagy hogyan éljük túl a hónap végét(is)

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Kőleves.Avagy hogyan éljük túl a hónap végét(is)

Blogunk http://www.kolevesunk.blogspot.com/

Nyitom ezt a topikot,mindazoknak akiknek anyagilag gondot jelent a hónap végi kaja készítés.Sajnos úgy látom egyre többen vannak ebben a helyzetben
    Itt adhatnánk egymásnak tanácsot,hogy lehet a semmiből 3fogásos terülj terülj asztalkámat varázsolni.
    Továbbá azt hiszem mindenféle háztartási praktikai tanács is jöhet,amivel spórolhatunk a család kaszán..
    No meg persze ér panaszkodni is,no meg örömködni is
    Utoljára szerkesztette Noi; 2011.06.11., 17:01.
    Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

na,már vártam,mikor nyitod meg hát,én ma égtem kicsit....célozgatott az óvónéni,hogy igazán itthon tarthatnám a Csongust,mert elég taknyos....(más baja nincs,csak időnként meg kell törölni az orrát...no comment)....és kicsúszott a számon,hogy nem bírom most nem vinni,hó vége van,nincs itthon semmi,legfeljebb jövő héten majd nem visszük...pöszén nézett(pedig hát....ingyenes a kölyköm az oviban...gondolhatja,hogy nem azért,mert olyan marha jól állunk...) jó,mi a picivel elvagyunk,meg meleg vacsora van minden nap,mikor mindenki hazaér(annak a maradéka a mi másnapi ebédünk...) de egy finnyás zabagép ötévest egész nap etetni üres hűtőből....
    1 boszorka van, 3 fia van

Comment

és hogy ON is legyek:tócsi....bundás kenyér....tészta minden formában,imádom a zöldséges-tejfölös-bazsalikomos-sajtos tésztákat....a mélyhűtőben még van egy kis cukkini tavalyról,azzal pl.isteni.....jó sűrű,tartalmas hamisgulyás....és az abszolút hóvégi életmentőalacsinta,palacsinta,palacsinta....
      1 boszorka van, 3 fia van

Comment

Na, ez egy nagyon jó topik Bocsi, mindenkitől, de most kicsit örülök(megkönnyebbülős öröm), hogy nem csak mi vagyunk így.
        Legjobb kaja a tarhonya, pirított hagymával, meg fűszeres paradicsompürével összeházasítva. Ha van itthon gomba akkor az is mehet bele, ha pedig sajt is, akkor jénaiba, tejére reszelt sajt és megy a sütőbe. Mi imádjuk, nem csak szűkös napokon
        Tócsni tényleg jó, mi berének hívjuk, a lángos is occsó, esetleg párolt káposztával töltve , vagy pl. ma volt párolt sáfrányos rizs és hozzá vajban párolt cukkini tejfölösen savanyúsággal, szerintem fincsi lett.
        Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

Comment

Tócsni...megvan a holnapi ebédem

Amúgy ezen a héten ha ez segítség, minden ross.ann sajátmárkás termékre 5% kedvezmény van (tudom nem sok, de van h ez is számít), és ha vki egy teli pontgyűjtőt is bevált, akkor az 1800ft-os ross.annos pelust 1450ért tudja megvenni
          (persze mi így tettünk most, mindig a hó utolsó hetére fogy el a pelus...persze ez kiküszöbölhető moshatózással, de hátha vkinek ez is hasznos infó)
          Csillu (javíthatatlan extrovertált, dumagép) Gyermekeim: Barni (3dikos okoska), Olívia (suliba készülő szépség) és Emília (bölcsis Csirke)
          Privi helyett: csillacsaplar85@gmail.com

Comment

olyan lehet lányok, hogy hó elején hóvége van?
            "Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"
            Andi és a három tündérke: Andika 09.01.19. Léna 04.11.25. Bogi 02.02.26.
            Köszönöm lányok! markotandi78kukac citromail pont hu

Comment

Már a főzöcskés topikba is írtam, hogy amikor megszorulunk, akkor jön a rántott leves ezer féle variációja, és tészta bármivel, ami itthon van. Egy ideje már minden hétre írok "menüt" és csak azt szabad venni, ami rajta van-a menüt a heti pénzhez (vagy épp pénzhiányhoz) szabom.

Comment

Levadászom a zabpelyhet,ha olcsó és abból készítek fasirozottat...megfőzöm vízben és úgy használom utána,mint a darálthúst.
                Búza megfőzve és ledarálva szintén jó húspótló.
                Télen nem nagyon veszek mást,csak savanyúkáposztát,feketeretket,hagymát.Gyümölcsből szinte csak almát.
                Sosem veszek előkészített ételt,ízesítőt,mirelitet,félkész cuccokat.
                Ecettel takarítok,időnként(tudom,hogy nem lenne szabad,de ennyi pasi mellett a wc-hez néha kell)sima hypoval ...
                Ruházkodás sk,varrás,esetleg turi és öröklés.
                Minimális kozmetikumok,samponból pl literes wu2.
                Gázos autó,nagyon kevés használat.
                Amiről viszont nem mondok le,zöldbékás mosogatószer és időnként egy kicsit jobb minőségű fonal kötéshez.
                Ja és persze no fodrász,kozmetika,szoli,edzőterem...stb...
                Hú inkább nem is olvasom végig,mert ez már súrolja az igénytelenség határát
                Mosható Betét Ganges

Comment

Jóvan,sajnos látom nem lesz ez halott topik.

Adri!Tarhonyáért köszi
                  És akkor ehhez adok én is kis infót.Pl Budaörsi osanban is,van kimérős sor.Én ott szoktam honyát venni,jó 1 kilót.Olcsóbb mint a kis csomagosak amik vannak,de azon a soron van sok minden ami jobb áron van.

Encsi!Ciki nem ciki,mi is ki vagyunk számolva.Kb van 3-4000ft-unk hétfőig,és hétvégére vendégünk jön.
                  Szegényt nem tudjuk már lemondani,1hónapja pakolgatjuk át a dátumot.Hát most úgy jár,hogy nem lesz terülj terülj asztalkám.

Én minap krumpli levest csináltam.
                  Hagymát dinszteltem,rá fokhagyma ,piris paprika ,köménymag,só bors stb. Kettő nagy krumpli,víz rá.Volt répa bele meg zeller.Mikor kész,csinálok egy nokedli szerűt hozzá,bele szaggatom berántom a levest,és egy jó sűrű egytálétel lesz belőle.

Ma császármorzsa volt.Olcsó kiadásban.
                  Kb 2-2 bögre gríz és lisz,2db tojás ,cukor meg ami még kell.
                  De ilyet többet nem csinálok.Má megint leégettem

Hétvégén a vendégeknek rittyentek egy farhát levest,jó sok grízgaluskával(ja azzal nem mert elfogyott a gríz) vagy valamivel.
                  Meg van még pár csirke comb,lehet csinálok belőle valami rizses húst vagy hasonlót.Mindegy csak kevésből sok legyen.

Amúgy vásárolni is ahogy öregszem,egyre praktikusabban tudok.Persze csak ha az édességes sorokat elkerülöm

Comment

Ági
                    A hajam valamikor nyár közepén lett felnyírva,azóta a vállamig és,és nagyon úúúútálom.Pedig nekem ingyen fodrászom van,de az üzemanyag nem ingyen van.(a fenébe)

Bár mi nem vagyunk vegák,de hála égnek azurammal a csírákat meg tudom etetni...tényleg csinálok is,jó lesz az 3-4nap múlva,mikor már a kenőmájas is elfogy.
                    De a zabpelyhet és a búzát ki fogom próbálni.Falafelt csináltam most minap (saját gyártmány volt,nem fagyasztott) és az nagyon bejött neki,akkor gondolom a búza is be fog jönni neki.Hasonlóan kell mint a falafelt?

Tisztításhoz nálunk is ecet megy.De mivel van egy fiam,akinek rövidebb mint gondolja
                    így a wc és környéke nálunk is 2naponta hipózásra szorul.De ezért nagyon haragszom.

Ja sampon.tecko gazdaságosban pár hete 80ft volt 1liter.Vettem is kettőt gyorsan.Arra,hogy a fiam 1hét alatt a kádba öntse tökéletes.És ráadásul a bőröm sem olyan száraz tőle.Gondolom ez már az a kategória,amiből a káros anyagot is sajnálják,ugyanis a flakon többe kerül,mint a sampon

Comment

Nem nagyon tudom most átolvasni, (persze itt kolbászol ilyenkor mindhárom, ha ott vagyok, felém se néznek ) de mi múlt héten héjában sült krumplit ettünk sóval és vajjal (vacsira és ebédre is - most nem csak a pénzhiány miatt, hanem a hányás-fosós vírus miatt) és iszonyat jólesett mindahányunknak. Biztos, h máskor is csinálunk ilyet. A kiskölkök is megették, mert már éhesek voltak nagyon, ez máskor is beválik.
                      És még valamire rájöttem (én is alig ettem velük, én nem kaptam el a vírust, de szolidarítottam), h néhány szem ropival , vízzel és egyszeri kisebb ételmennyiséggel tök jól át lehet élni egy hetet is... persze, nekünk felnőtteknek. És jobban is érzem magam a bőrömben. Folytatnom kellene...
                      Á., K., S. és R. anyukája

Comment

Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        így a wc és környéke nálunk is 2naponta hipózásra szorul.De ezért nagyon haragszom.
                        Nálunk rá kell ülni, hogy ne legyen a csempe derékmagasságig pisicseppes. Különben szagra vetekedhetnénk a MÁV wc-ivel
                        Orsi, a rendmániás és a Fiúk: az állatimádó, ovis Milu (2010/02/16) és a babaszagú, cicifüggő Lóci (2013/05/28)
                        kendőzünk, együtt alszunk, tej-,tojás-,szójamentesen étkezünk, e-mail: kicsiorsi vipmail

Comment

Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Encsi!Ciki nem ciki,mi is ki vagyunk számolva.Kb van 3-4000ft-unk hétfőig,és hétvégére vendégünk jön.
                          Szegényt nem tudjuk már lemondani,1hónapja pakolgatjuk át a dátumot.Hát most úgy jár,hogy nem lesz terülj terülj asztalkám.
                          Nekünk (férjem révén) van egy barátunk, akik nagyon sűrűn járnak hozzánk kajálni. Tudják, h állunk anyagilag, de a férjem főztjét nagyon szeretik! És képzeljétek, előtte bevásárolnak, a férjem megfőz, ha marad (marad, férj nem tud csak min 20 személyre főzni csak picit túlzok) visznek még magukkal - és még nekünk is jut másnapra.
                          És jön a szintén csóró másik haver. Ő max. inni hoz, ha tud....
                          Jaj, ez csak érdekesség

Comment

vassanya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            olyan lehet lányok, hogy hó elején hóvége van?
                            Van.

Comment

Csak én vagyok úgy vele, h a leves nem tölt meg?? Nincs is nálam kaja értéke, mert éhesebb leszek tőle, mintha egy adag rendes =nem leves kajának a negyedét enném...
                              (A leveseket nagyon nagyon szeretem, csak jól nem lakom.)

Comment

Betöltés...
                              X