Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Házi jégkrém receptek ikeás formába

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Csinaáltam ma "érdekes" fagyit.Van benne hab,tejes-tojásos az alap vaníliával,csak sűrűbbre főzve.Feléhez tettem turmixolt kicsöpögtetett meggyet is,a másik fele a lényeg:először madártej íze volt,de túl édes.Gondoltam,teszek bee kakaót,de nem sok volt.Tettem bele karobot is,de abból meg nem mertem túl sokat,hátha nagyon kiérzik az íze.
    Esküszöm,így együtt kávés íze van picit.
    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

Comment

de jó, h idetaláltam!

ma vettem occsóboltban formákat és gyorsan be is dobtam őket a fagyasztóba. tettem bele friss málnát elkeverve egy doboz joghurtos krémtúróval. remélem, meg is fagynak, ill ki is jönnek majd a formából!
      Edo és Nimród (2009/10/29)

Comment

Emlékeztem erre a topikra, és most, hármaskával a pociban iszonyú mennyiségű jégkrémet falok fel, persze pálcikásakat, pedig itthon van már több ilyen formám is.
        Aki szeretne ilyet talál a kick-ben is (remélem így írják) 290,-ért, már csak neki kéne esnem.
        Ha valaki tudja a tutit írjon, linkeljen, mert nem olvastam sokat vissza, de hamarosan azt is megteszem.
        Fruzsi
        Nóri 2008.01.08 Tomicsucsu 2010.02.27 Julliska 2012.09.28 anyukája

Comment

Senki sem készít ilyenekbe jégkrémet otthon mostanában?
          Fruzsi
          Nóri 2008.01.08 Tomicsucsu 2010.02.27 Julliska 2012.09.28 anyukája

Comment

de én, minden héten. de a recept ugyanaz és nem extra 80% gyümölcs+egy kis natúrjoghurt. és kész, ha nagyon savanyú a gyümölcs akkor egy pici méz. botmixerrel összeturmixolom sé kész, beleöntöm a formákba.

csináltam idén: ribizlis, cseresznyés, epres és most sárgabarackosat.

gondolom kis tejszínnel habosítva kicsit krémesebb lesz. de nálunk így is fogy
            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

Comment

Én is úgy csinálom, mint kockapaci. Főként gyümölcsöset, de már csináltam gesztenyéset is, mert fel kellett használni a maradék gesztenyepürést (férj örömére).
              És van, hogy a tejboltos gyümijoghurtot öntöm bele és fagyasztom (az gyümölcsöt és kevés cukrot tartalmaz a joghurton kívül).
              Tejszínt külön nem kell habosítani, ha turmixolod, akkor úgyis felverődik valamennyire, csak legyen hűtőhideg.
              Réka 4 ajándék anyukája
              "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

Comment

Betöltés...
              X