Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Fogyókúra szoptatás alatt?

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Fogyókúra szoptatás alatt?

Sziasztok!

Nem találtam hasonló topikot, így hát indítok egyet...

Egy éves a kisebbik fiam, még szopizik és szeretném ha minél tovább így is lenne. Viszont a kilók csak mennek felfelé rajtam
    Régen tudtam fogyózni, volt akaraterőm, de már egyre kevesebb. Már túl sokat kell leadnom, már mással foglalkozom nem magammal...
    Tudom, hogy figyelni kell a táplálkozásra, kevesebbet enni, sok zöldség, gyümölcs, de ez nekem kevés most...
    Nem tudtok olyan diétát, ami szopi mellett lehetséges és azért mennek is le a kilók? És olyat szeretnék, ahol megvan adva hogy mit lehet enni reggel, délbe este. Mint az a kéthetes diéta (biztos mindenki ismeri), csak nem annyira drasztikus, mert félek elmegy a tejem. Vagy nem kell félni? Mert már eszik mindent, amit lehet, jól eszik és szopizik is napi 4-5ször biztos. Meg éjjel is

Köszi
    Timi
    Gergő (2006.03.21.) és Bálint (2009.02.28.) anyukája

timi! betársulhatok? a terhesség alatt alig híztam aztán attól félve hogy elmegy a tejem ha nem eszek nem hogy nem fogytam hanem kövérebb vagyok mint mikor a szülőszobára mentem! a dolgot nehezíti hogy imádom a pékárut és nem bírom megenni a gyümölcsöket!
    Enci : Dani (2003) Krisztián (2009) Levike (2011)
    RÁKOSMENTI KLUB NYÁRI SZÜNET UTÁN A VIGYÁZÓBAN ! KLUBVEZETŐT KERESÜNK!!!! HA ÉRDEKEL , ÍRJ!

Comment

mivek képtelen vagyok lemondani arról amit szeretek meg értelme sincs mert a fogyás után megint enném őket ezért arra jutottam hogy keretek közé szorítom a fogyasztásukat és próbálok rámenni a minőségre!
      Terv: bőséges reggeli max.2zsömle de inkább teljes őrlésű vékony szelet kenyér bármivel (tojás, kenőmájas,felvágott, vaj-lekvár(diétás),stb.
      Ebéd: mindenképp leves először (eltelít+folyadék), kevesebb főétel
      Vacsora: natúr kefír, yoghurt,zöldség, gyümölcs(alma)

A lényeg hogy a lehető legkevesebb cukor, liszt, tészta, krumpli és nagyon sok folyadék(ásványvíz, leves) és amikor tudok megyek futni, sétálni meg kismama tornát csinálom (egyenlőre attól is kinyúlok)

kb.10 kilótól kéne megszabadulnom minimum, meglátjuk mi lesz.
      Enci : Dani (2003) Krisztián (2009) Levike (2011)
      RÁKOSMENTI KLUB NYÁRI SZÜNET UTÁN A VIGYÁZÓBAN ! KLUBVEZETŐT KERESÜNK!!!! HA ÉRDEKEL , ÍRJ!

Comment

Igen, társulhatsz! minél többen annál jobb.És ha találunk egy jó diétát, akkor bele is vághatunk, együtt talán könnyebb.
        Én is így vagyok, hogy a terhesség alatt ami feljött, az le is ment a szüléskor.Aztán mindegyik gyereknél +7 kiló a szopi alatt...És ki tudja hogy mikor áll meg?

Nálunk is az a baj, hogy pékáru, süti stb. Mert a fiam ekcémás, allergiás tejre és tojásra, az oviba hetente 3szor biztos van péksütemény, és akkor én sütök neki. Amiből eszik 1-2 darabot, a többit meg majdnem csak én!
        Timi

Comment

Húú, én ezt mindennap elhatározom, amit te leírtál, de aztán jön a nasi közben, és akkor már reggel lőttek az egésznek...
          azért szeretnék egy leírt, szabály szerinti diétát...Hátha...De lehet az sem menne.

Te mióta csinálod?
          Ja, és valamikor sikerül így figyelni, de aztán vissza minden a régi kerékvágásba és akkor a súly meg feljebb ment, mint volt eredetileg
          Timi

Comment

3 éve 60 kiló voltam, szülés előtt 86, utána 77, most 66. Én sem mertem fogyókúrázni, de aztán annyira szarul éreztem magam a bőrömben, hogy sokszor azért nem mentünk sétálni, mert annyi önbizalmam nem volt, hogy emberek közzé menjek. Írtam szoptatási tanácsadónak (nlc), szerinte a 90 napos szopi latt durva, keressek vmi lájtosabbat. Kb. tavaly ilyenkor, amikor Hanna 1 éves volt kezdtem el fogyózni. És nagyon könnyen lement kb. 10 kiló 3-4 hónap alatt. Azt csinálta, hogy eset korábban vacsiztam, 6 előtt és nem ettem olyan sokat. Fogalmam sincs, hogy ennyi elég volt-e, vagy enélkül is lement volna rólam vmennyi, mert tényleg alig fogyóztam. Szopi sem látta kárát, arra figyeltem,hogy sok vizet igyak. Hanna ma is szopizik, én pedig szenvedek, mert nyár óta alig akar lemenni rólam vmi.
            Meg nekem az is bejött, hogy amikor elmegyünk sétálni, akkor magamnak nem viszek kaját, csak gyümölcsöt. És akkor így a reggeli tejeskávémmal ki szoktam bírni ebédig. Ami ilyen esetekben kb. 11-kor szokott lenni
            Mónika, Hannamanna (5,5) anyukája.

Comment

Nálunk az a rossz, hogy E-nek esténként frissen csinálom a vacsit és nehéz nem enni belőle. Az is be szokott jönni, hogy mielőtt jönne vacsizok és fogat mosok, mert akkor már tuti nem eszek, mert lusta vagyok még1x fogat mosni.
              Mónika, Hannamanna (5,5) anyukája.

Comment

Moni ismeros a fogmosas
                Kb en is igy csinalom, ahogyan Te, bar Bence januar ota mar csak ejjel szopizik, helyette sokat eszik egesz nap, szoval batrabb vagyok fogyassal en is. Szules ota ( 13 honap) lassacskan 11 kilo ment le ugy, hogy igazabol okt-nov kezdodott meg a fogyas. Kicsit most en is megrekedtem 70 kilonal ( 180 cm vagyok), de meg 5 kilo es azzal mar elegedett lennek
                Mesi, Bence (2009.február) és Abigél (2013. július) anyukája

Comment

Én nem javaslom a diétát, sem szoptató anyának,sem másnak.A diétának sztm nincs értelme. Ez bizonyok keretek közé szorítja az étkezést az igaz, még rövidtávú fogyást is eredményez, de hosszútávon nem éri meg. A szervezet szenved, és te is tőle.
                  Az abszolút értékrend,és életvitel változásban hiszek. A mértékletességben, és a minőségben! Magunk tiszteletében! A tudatos élésben.
                  El kell határozni, h változni akarunk,kívül-belül. Az ha lemondasz egy pékáruról, vagy nasiról az teljes tudatos elhatározásból kell, h töténjen. Tudnod kell,h miért teszed, ha enni akarsz, mit pótolsz vele, és mi az, ami miatt le akarsz mondani róla.
                  Tudom, h ez sokkal nehezeb, mint betartani egy diétát, hiszen annak befejezésével megvan a remény, ha lefogytam megengedhetek magamnak egy kis csokit....esetleg sütit...jaj,még egy késő esti vacsi belefér, aztán azon veszed észre magad, megint nekiállhatsz egy újabb diétának
                  Voltam magamhoz képest nagyon kövér, most viszonylag vékonynak számítok. Próbáltam én fogyni jópár diétával, de mindig visszajött rám a kiló...jojeffektus
                  Tesitanárként végeztem, és világ életemben sportoltam. Nehéz volt 18éves korom óta megküzdenem a súlyfelesleggel, de aztán sikerült letennem a "gyarló" magatartásomat.
                  Én csak biztatni tudlak benneteket, h próbájátok megváltoztatni az életviteleteket, és férjen bele az életetekbe egy kis sport. Ez jár!!!! Üdít, feldob, boldogsághormon önt el, ösztönöz, erőt ad!!!!!
                  Bocs, ha kicsit promósnak tűntem, de nekem nagyon fontos az egészsges életmód tudatos megélése
                  Brigi
                  LRB

Comment

Nagyon drukkolok nektek.
                    Én is folyamatosan harcolok az édességfüggőségemmel. Most épp a pocaklakó miatt nem merek diétázni, de szülés után csatlakozom én is.

Addig is remélem nektek sikerülni fog a fogyi, és én is belelkesedem a jó példán.

Nekem legutóbb a kalória számolgatás, és heti 2 tornaóra vált be. Napi 1500 kalóriás étrendem volt. Ezzel lassan de biztosan lefogytam 11 kilót.
                    Sajnos a terhesség alatt nem mertem tartani a diétát, és a sportot is elhanyagoltam, így majd kezdhetem elölről az egészet.
                    Dani (2008.07.17.) Zsombor (2010.06.11) és Misu (2012.11.24.)
                    E-MAIL címem.

Comment

én is csatlakoznék, azt tervezem, h ha végre megjön a jó idő, eljárok majd esténként futni, akkor majd nem kívánok annyi kaját...remélem...
                      Anna
                      Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

Comment

hbdzs, teljesen igazad van....tudom jól, hogy így kellene, és próbálok is menni az egészségesebb, céltudatosabb táplálkozás felé. Csak most annyi mindent összeolvastam, hogy így hirtelen elég nehéz elkezdeni, vagyis egyszerre nem lehet.
                        A másik dolog meg az, hogy eszek én egészséges ételeket (gyümi, zöldség stb), de mellette igen sokat bűnözök is.
                        És úgy érzem, hogy most nekem csak az segítene, ha lenne valami gyors eredmény, pár kiló, aztán ráállnék én a tudatosabb kajára. vagy nem is tudom....Csak rossz így és nincs akaraterőm.Miért?
                        Timi

Comment

Móni, legalább az a 11 kg neked lement.Gratula hozzá! gondolom egy idő után meg nehezen mennek le a kilók.
                          Pedig szoptatás alatt meg még könnyebben is mennének, ha adnánk nekik esélyt...

Anna, a férjem is mondta, hogy kellene futnunk. Mondta, hogy ha majd jobb idő lesz (de mikor, hiszen épp most is a hó esik kinn), akkor kimegyünk négyen a pályára, egyikőnk a gyerekekkel lesz, a másik fut, aztán meg fordítva. Jó ötlet.
                          Timi

Comment

Hát nálunk nincsen pálya...vagy lehet, h körül kéne néznem? Viszont kertes részen lakunk...csak a sok kutyától félek egy kicsit, na, nehogy lebeszéljem már magam, még el sem kezdtem... Jöhetne már a tavasz, felpezsdülne a hangulat...
                            Anna
                            Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

Comment

Anna,
                              én betársulok Hozzád a futók közé csak most épp szakad a hó..
                              igazából, ha komolyan futni kezdünk, ez se kell, hogy befolyásoljon mint ahogy mi mindennap kimegyünk sétizni, ha esik, ha sár van
                              3 a királyfi, majd a 4. lány lesz

Comment

Betöltés...
                              X