freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet
KonMari - tegyük rendbe a lakást együtt! - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

KonMari - tegyük rendbe a lakást együtt!

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

KonMari - tegyük rendbe a lakást együtt!

Felmerült az igény

Itt szanálunk, utána lehet repülni tovább más módszerekkel, pl. Flyladyvel.

A hivatalos oldal

Plvasni, aztán csinálni, gyertek, beszélgessünk, úgyis sokáig tart a módszerrel végigérni a lakáson.

Az alapok:
    - Elolvasni a könyvet, anélkül nem kritizáljuk a módszert
    - KonMari azt mondja, csak azokra a dolgokra van igazán szükségünk, amik örömet okoznak. Így a rend fenntartható, ha kevés, de nekünk kedves dolgok vesznek körül.
    - Ezért kíméletlenül szelektál és ezt nem helyiségenként, hanem típusonként teszi, meghatározott sorrendben. Így a személyes emlékek az utolsók, addigra már belejövünk a kíméletlen kidobásba
    Ettől persze némileg el lehet térni, de az alapkoncepciót érdemes betartani - egyszerre egyfélét szelektálunk, és lehetőleg egy helyen tároljuk.
    - a szelektálás és az általa javasol függőleges tárolási móddal áttekinkthetőbb és könnyebben kezelhetőbb lesz a rend és a minket körülvevő tárgyak.
    - nem lehet egy hét alatt kiszelektálni az életünket, több hónap, fél év is eltelhet.

Alapok 2:
    Lányok akik még nem olvasták vagy igen, de friss az élmény

Nem az a lényeg, hogy
    - kidobjunk
    - ami marad, mindenáron konmarisan hajtogassunk

A lényeg az, hogy-
    - az maradjon, ami örömet okoz
    - ami marad, azokat típusonként egy helyen tartsuk (ruháink ne 3 szobában legyenek, a szerszám ne legyen az előszoba komódban, a padláson és a konyhafiókban stb.)
    - ami marad, azt áttekinthető módon a lehetőségeinkhez képes helyezzük el - nem kell mindenáron konmarisan hajtogatni.
    32 póló helyett 9 egymásra hajtva is áttekinthető!

Az állva tárolásnak kimondottan a fiók vagy kihúzható tárolók jók, akinek nincs, megoldhatja másképp.
    Ha egymásra göngyölöd, egyáltalán nem biztos, hogy megtartható a rend a ruhák között, mert nem átlátható.
    Szóval nem kell mindent mindenáron azonnal megoldani.
    Nekem is kevés a fiókom, ezért nekem még a ruháim nagy része vállfán. De nekem most ez jó ás átlátható. És mivel nincs felesleges cullang, ezért amit leveszek, nem csinál felfordulást a mellette lévők közt, és be is tudom tenni, mert van hely. És helye

Kettő könyve van, az első elég szentimentális, a második inkább gyakorlatias.

Érdemes előtte-utána fotókat lőni, hogy érezzük a különbséget.

A kidobás nem feltétlen kidobás: lehet adomány, ajándék másoknak, rászorulóknak, szervezeteknek, öregek otthonának, eladható, a lényeg, hogy nem gyűjtjük tovább stb.

Kidobás helyett:
    - gyermekotthon
    - öregek otthona
    - ruhagyűjtő konténerek
    - tavaszi-őszi-karácsonyi ruhagyűjtések
    - kézművesek
    - H&M
    - takarítás!
    - állatmenhely
    - gyerekkórház
    - könyvtár
    - antikvárium
    - családsegítő, védőnő
    - FB Konmari cuccolda (csere-bere csopi vagy ingyen)
    - mamami limlomos topic

Jó állapotú cuccok vagy értékesebb dolgok, amik eladhatók:
    - a helyi FB csoport (hamar elmegy, nem kell postázgatni)
    - mamami
    - eladós oldalak

Én két hónapja űzöm, és még nem vagyok kész, de hatalmas a változás és látványos.
    Hozzatok képeket, tárolási módokat, adjunk tanácsot vagy rúgjuk fenékbe egymást.

Cseveghetünk egyéb háztartási dolgokról is, ami szóba jön, lakberendezésről, mert Marizás okán a tárolási módok mindig kérdésesek lesznek, felszabadulnak helyek .

könyvek:
    1. rész: Marie Kondo: Rend a lelke mindennek -
    2. rész: Marie Kondo: Tiszta öröm - a rendteremtés művészete képes útmutatóval
    KonMaris rend remek folytatása lehet a Flylady

Tárolási tippek: http://forum.mamami.hu/showpost.php?...&postcount=531

fontosabb hajtogatós videók: http://otthonszervezo.blog.hu/2016/0...togatas_videok
    Utoljára szerkesztette Micimalacka; 2016.10.28., 12:15.
    Malacka

Szuper, köszi

A fb-on is van egy remek konmaris csoport, csak ott egy kicsit szigorúan veszik a kereteket, és ha valaki eltér a témától (mert pl. erről jut eszembe ), akkor az adminok gyorsan visszaterelgetik.

Én amíg nem olvastam a könyvet, eléggé hülyeségnek tartottam. De megváltozott a hozzáállásom a könyv elolvasása után, szóval tényleg előbb olvasni, utána csinálni
    Három a gyerek, egyik sem baba

Comment

malacka, nem írnád le röviden, miről is szól?
      Andi, a "három királylány, egy királyfi" mozgalom vezetője
      segíts mindennek olyannak lennie, mint amilyen úgyis. (fodor ákos: gyakorlat)

Comment

üveggalamb eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ki kell dobni mindent
        Háromig számolok, illetve már négyig

Comment

kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ki kell dobni mindent
          Á, az túl egyszerű lenne

Itt virág tök jól összefoglalja: http://gyereketeto.hu/anyaeteto/rend...nmari-modszer/
          Viki&Lackó(11.25)
          https://www.instagram.com/kiskamaszgasztro/
          Tündérviola láncok

Comment

Oké, még nem olvastam, de már nagyon kíváncsi vagyok rá, csak magyar nyelvű kell nekem.
            Hát, a múltkor belenéztem egy póló hajtogatásba. Lehet hogy kisebb helyet foglal el, de ha előveszed, nem fog úgy kinézni mint amit a kutya szájából húztak elő?
            Csybe

Comment

nem néz ki úgy, én a saját pólóimat így hajtogatom és nincs rajta több gyűrődés, mint hagyományos módon hajtogatva. ellenben ahogy benézek a fiókba, rögtön látom, mit akarok felvenni, nem túrom, nem gyűröm, ezerszer jobb így.

Comment

Tényleg érdemes elolvasni, mert anélkül csak egy zakkant japán csaj, aki milliárdos lett abból, hogy evidenciákat ír le:
                - selejtezd le, ami nem okoz örömet
                - találd meg mindennek a helyét, és oda tedd mindig

Kb. ennyi a leglényeg, de persze ez ennyire nem egyszerű

Comment

Nálunk is így vannak pár hete a ruhák (legalábbis egy részük), nem lettek gyűröttek. Én azért fenntartásokkal kezelem a könyvet, illetve nálunk eleve nem voltak felhalmozva kacatok. De van, amilyen ötletnek jó hasznát vettem
                  Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

Babahordozási tanácsadó

Comment

üveggalamb eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    írtam
                    Malacka

Comment

Zsuzska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Tényleg érdemes elolvasni, mert anélkül csak egy zakkant japán csaj, aki milliárdos lett abból, hogy evidenciákat ír le:
                      - selejtezd le, ami nem okoz örömet
                      - találd meg mindennek a helyét, és oda tedd mindig

Kb. ennyi a leglényeg, de persze ez ennyire nem egyszerű
                      Tündérviola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Á, az túl egyszerű lenne

Itt virág tök jól összefoglalja: http://gyereketeto.hu/anyaeteto/rend...nmari-modszer/
                      Egyébként sokkal jobb a könyv mint mások róla alkotott véleménye. De a kacatok, felesleges lomok kidobásának hangsúlyozása nagyon fontos, tényleg amiatt nincs rend, mert túl sok cucc van.
                      Háromig számolok, illetve már négyig

Comment

Én július óta marizok, és nagyon sok minden kikerült. Olyan dolgok is előkerültek, amikre szentül úgy emlékezte, h a 2 évvel ezelőtti festéskor már kidobtuk.

Ma pl. nagyban megkönnyítette az életemet Mariska, amikor 5 perc alatt összetudtam pakolni a lebetegedő gyerekemnek, aki mamához ment a vidéki szanatóriumba gyógyulni. És ebben az 5 percben egyben voltak a ruhái, könyv, gyógyszerek, meg az apja
                        Viki&Lackó(11.25)
                        https://www.instagram.com/kiskamaszgasztro/
                        Tündérviola láncok

Comment

Általában a selejtezésen már bukik minden, ha nem rendesen csináljuk. Mert valamire még jó lesz. Most vettem a múlt héten. Egyszer még belenövök. Drága volt. Julis nénitől kaptam. Igaz, hogy nem tetszik, nem hordom, nem jó rám, nem szeretem, de sajnálom kidobni.
                          Na ezért van ennyi rengeteg cuccunk. És erre világít rá a könyv rendkívül szemléletesen és néha gyomorbavágóan.

Comment

jöhetek én is, ha a konmari szótól égnek áll a hajam (pont a már emlegetett facebookos csoport miatt), meg aztán a csajt sem tartom teljesen százasnak (ahogy a családtagjai ruháit/cuccait kidobta a tudtuk nélkül, aztán meg letagadta )?

de az biztos, hogy vannak a könyvben jó dolgok:
                            a törölközők hajtogatása valami szuper, lett egy csomó helyem
                            a zoknik lelkivilága is jobban érdekel már de tényleg
                            és mikor lecsengett bennem az: "ez a csaj nem normális" érzés, akkor utána a már nagyon kiselejtezett és lomtalanított házunkból is tudtam egy csomó mindent kidobni még, amihez előtte érzelmileg túlságosan ragaszkodtam
                            Eszter - 3 fiú (19, 11 és 5 évesek) anyukája Blogom a háztartásról és egyéb kihívásokról
                            Kaja kihívás összesítő

Comment

Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Oké, még nem olvastam, de már nagyon kíváncsi vagyok rá, csak magyar nyelvű kell nekem.
                              Hát, a múltkor belenéztem egy póló hajtogatásba. Lehet hogy kisebb helyet foglal el, de ha előveszed, nem fog úgy kinézni mint amit a kutya szájából húztak elő?
                              nem, mert nem nyomják agyon egymást, nincs akkora súly rajtuk, mintha egymáson lennének, ezért nem olyan élesek a hajtogatásnyomok

(amúgy csendben megjegyzem, hogy ezt a fajta hajtogatást nem Mari találta ki, ő is úgy vette "Ámerikábó" pont itt a mamamin osztotta meg az egyik korosztályos tagunk elég régen ezt az állítva hajtogatási módszert)
                              Eszter - 3 fiú (19, 11 és 5 évesek) anyukája Blogom a háztartásról és egyéb kihívásokról
                              Kaja kihívás összesítő

Comment

Betöltés...
                              X